Kötü bir işin en gizli şahidi vicdanımızdır. HZ. ÖMER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Edem Kitabı - Edem Kitapları

Edem konu başlığında toplam 69 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Edem kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mehmet Erçen

Ozan Yayıncılık

Sağlıklı bireylerden oluşan toplumların, ülkelerini gelecek kuşaklara bırakırken gözü arkada kalmaz. Bu toplumlar aynı zamanda değerbilir toplumlardır. İnsanlığa önemli hizmetleriyle bilinen kişiler saygıyla anılır; isimleri caddelere, parklara, meydanlara konularak ölümsüz kılınırlar. Sağlıksız yetişmiş insanlar doğayı yağmalar. Gelecek kuşaklar umurlarında olmaz onların. Böylesi insanlardan ol..»»
Irmak Uzun

Maskot Çocuk

***Size daha önce söyledim mi bilmiyorum ama dedem çok güzel masal anlatır. O masal anlatırken kendinizden geçersiniz. Kendinizi masaldaki kahramanın yerine koyar, maceradan maceraya atlarsınız. Anlattığı masal büyüler insanı.*** Dedemizin anlattığı masallar, biz çocuklar için minik dünyamızın en güzel eğlencelerinden biridir. Zevkle dinlerken bizi eğittiğinin, bize bir şeyler öğrettiğinin çoğ..»»
Turgut Özeke

Alfa Aktüel Yayınları

Hayat bir danstır. Amaç çocuklara bu dansı en iyi şekilde öğretmektir. Ben de, mesleki ve yaşamsal birikimlerimin ürünü olan hikayelerimle katkıda bulunmaya çalıştım. (Tanıtım Bülteninden) »»
Miyase Sertbarut

Cumhuriyet Kitapları

Camlara can veren dede ve torunun öyküsü... Sihri yaratan nedir? Elbette insanın elleri, insanın nefesidir. Bu öyküde camlara can veren dedenin dünyasını torunuyla birlikte keşfe çıkıyoruz. Kahramanımız sihirli dükkanda neler öğrenecek bir bilseniz... Zaman geçecek, iklimler değişecek, ama duygular değişmeyecek... Dededen toruna aktarıldıkça güzellikler, dünya hepimiz için sihirli bir dükkan..»»
Aytül Akal

Doğan ve Egmont Yayıncılık

Işıl ışıl bir dünyanın kapıları açılıyor! Sizce orası dedenin mutfağı mı yoksa torunun oyun alanı mı? Renkli malzemeleriyle, fırça ve boyalarıyla tam bir panayır yeri sanki. Hadi beklemeyin daha fazla... Siz de katılın oyuna. Aytül Akal'ın benzersiz anlatımıyla unutulmayacak bir yolculuğa çıkacaksınız. (Tanıtım Bülteninden) »»
Selin Kutucular

Kendi Yayını

İyi yemek pişiren, sofrasını yakınları ile paylaşmaktan keyif duyan kadınların mutlu olmayı haketmiş olduklarına inanmışımdır.
Çevrenize bakınız; bu mutlu insanlar daima özel olma niteliklerini sürdürürler.
Sevdiklerine yemek pişirmek ve sunmak sadece gastronomik bir uğraş değildir, bana göre. Selin`in piyanosunun tuşları üzer..»»
Selin Kutucular

Remzi Kitabevi

Yemek kitaplarının Oscar`ı sayılan Uluslararası Gourmand Ödülü`nü 65 ülkeden katılan 6 bin kitap arasından En İyi Yerel Mutfak dalında kazanan Selin Kutucular, bu kitabında Selanik`ten Büyükada`ya uzanan damak zevkini sürdürüyor. Dedesinin anısını yaşatmak için hazırladığı bu albüm kitapta, çorbalardan zeytinyağlılara, garnitür ve mezelerden yumurta yemeklerine, etler ve deniz ürünlerinden hamu..»»

Adnan Özyalçıner

Alfa Yayınları

Çocuklar masallarla büyür, masallardan öğrenir dünyayı, insanları, hayvanları. İyilikle kötülüğün çarpışmasında iyiliğin kazanacağını bilir. Birbirleriyle yardımlaşmanın, birbirini sevmenin güzelliğini anlatır masallar. Bir dede, bir nine, bir anne, bir de çocuğun yaşadığı Masal Evi'nden seçtiğimiz T&..»»
Jack Ensing Addington

İşaret Yayınları

Türk siyasal tarihinde, geçmişe dönük veya bugüne dokunan ekonomik, sosyal, politik kararların etkinliği ve verimliliği noktasında, tek başına iktidar ve koalisyon merkezli politik istikrar tartışmaları çok yaşanmıştır. Türkiye’de politik istikrar kavramı, sadece tek başına iktidar kavramı ile özdeşleştirilmiştir. Dünya’da politik istikrar kavramına baktığımızda ise Tür..»»
Abdülkadir Özcan

Kronik Kitap

“Çin yıllıkları olmasa Türk tarihinin ilk dönemi, Bizans ve Arap tarihleri olmasa Osmanlı tarihinin kuruluş yılları yeterince aydınlatılamazdı. Zira ilk standart Osmanlı kronikleri kuruluştan yaklaşık 150 yıl kadar sonra kaleme alınmış, bu eserlerde de hemen sadece siyasî ve askerî olaylara yer verilmiştir. Devletin idaresi, askerî ve ilmî yapısı gibi konular hakkında bi..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.