İnsanlar tuhaftır! Fena birşey yapmakta olduklarını hissedecek olurlarsa mutlaka en evvel vicdanlarını susturacak bir sebep bulurlar. HALiD ZiYA UŞAKLIGiL [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Edem Kitabı - Edem Kitapları

Edem konu başlığında toplam 69 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Edem kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Yurdagün Göker

Doğan Egmont Yayıncılık

Masallar diyarının kapıları senin için açılıyor! Devler, cüceler, krallar, prensesler, zeki hayvanlar ve daha fazlasının yaşadığı birbirinden heyecanlı serüvenler, Dedemden Masallar dizisinde hayat buluyor. Kimi zaman zorluklarla mücadele eden kimi zaman da yaptıkları hatalardan ders alan kahramanların maceralarına ortak olurken hem eğlenecek hem de düşüneceksin. Dört kitaptan oluşan Dedemde..»»
Yurdagün Göker

Doğan Egmont Yayıncılık

Masallar diyarının kapıları senin için açılıyor! Devler, cüceler, krallar, prensesler, zeki hayvanlar ve daha fazlasının yaşadığı birbirinden heyecanlı serüvenler, Dedemden Masallar dizisinde hayat buluyor. Kimi zaman zorluklarla mücadele eden kimi zaman da yaptıkları hatalardan ders alan kahramanların maceralarına ortak olurken hem eğlenecek hem de düşüneceksin. Dört kitaptan oluşan Dedemde..»»
Bingül Egemen

Ceres Yayınları

Bekir Sami Bey bir gün en büyük oğlu Basri ile konuşur. Henüz 1950’lerin başıdır. -Basri ben bir okul yaptırmak istiyorum. Şu İstanbul’a çok küçük yaşta geldim ama çok çalıştım, çabaladım. Elimiz ekmek tuttu. Şansımız yaver gitti, iş güç sahibi olduk. Ben başkaları için de bir şeyler yapmak istiyorum. Birilerine faydalı olmak insana ferahlık, huzur verir. Bu kadar nüfus..»»
Rıfat Mertoğlu

Öteki Yayınevi

“Her sabah güneş ışıklarını içime çektim, içtim Zare. Tüm acılara inat gülümsedim güneşe, bir gün seni yeniden görebilme umudumu hiç yitirmedim. İçimdeki ışık asla sönmedi.” Rıfat Mertoğlu, gözden ırak, ıssız, sessiz ama kendi içinde acılarıyla, hayalleriyle ve umutlarıyla devinen bir vadiye götürüyor okurunu. Vadide yaşayan insanların trajik öykülerini ustalıkla birleştiriyor. Yıllar önce, bi..»»
Mustafa Balel

Kavis Çocuk Yayınları

Sevgi dolu bir üslupla işlenmiş sıcacık bir dede torun ilişkisi... Yalnızca o kadar mı? Bir gün süperstar Ajda Pekkan'ın pencerenizin karşısında bir kahvede çay içtiğini görüyorsunuz, diyelim... Etrafı da sizin gibi yarının büyükleriyle çevrili... Aralarına katılmaya ne dersiniz? Ayrıntıların ustası Mustafa Balel'in yüreğinde barınan çocuğu keşfetmek ister misiniz? De..»»
Şermin Yaşar

Taze Kitap

O, tuz ruhu isteyen müşteriye yemek tuzu gönderip "ruhu arkadan gelecek" diyen bir girişimci… O, fakir müşterilere bedava ürünler satıp ücreti zenginlerin hesabına yazan bir kahraman… O, bakkaldaki içecekleri birbirine karıştırıp daha güzelini bulmak ve müşterilerine sunmak için uğraşan bir sivri zeka… O, Afrikalı çocuklara yardım göndermek için arkadaşlarının ellerinden kandil yiyec..»»
Şermin Çarkacı

Taze Kitap

Dedemin Bakkalı’nı okuyanlar bilir! O, tuz ruhu isteyen müşteriye yemek tuzu gönderip “ruhu arkadan gelecek” diyen bir girişimci… O, fakir müşterilere bedava ürünler satıp ücreti zenginlerin hesabına yazan bir kahraman… O, bakkaldaki içecekleri birbirine karıştırıp daha güzelini bulmak ve müşterilerine sunmak için uğraşan bir sivri zeka… O, Afrikalı çocuklara yardım ..»»
Beyza Deringöl

Final Kültür Sanat Yayınları

Yaz tatilini dedelerinin büyük çiftliğinde geçirecek olan Can ve Ceylan'ı güzel ve hareketli günler beklemektedir. Dedenin torunları için hazırladığı sürpriz güneşin doğusuyla birlikte ötmeye başlayan horoz sevimli köpek Tarçın süt veren inekler ve diğer çiftlik hayvanları... Sen de Can ve Ceylan' a çiftlikte bir gün geçirerek doğanın tadına varmak ister misin »»
Yatağan Oğlu Alim Can

Kaynak Yayınları Kelepir Kitaplar

Elinizdeki kitabın başlıca kaynağı, 1313 yıllarında kurulmuş, 600 yıldan fazla hizmet vermiş olan Yatağan Dede veya Yatağan Mahmut Tekkesi'nin evrakları arasında harap vaziyette bulunan, Alevi-Bektaşi nefeslerinin (şiirlerinin) yazıldığı iki adet cönktür. Kitaba konu olan diğer kaynaklar şunlardır: Elyazması velayetnameler, fermanlar, bazı elyazması belgeler ve Çanakkale şehidi Mo..»»
Ayşe Yamaç

Bu Yayınevi

Dedem gizli bir hazinenin haritasını mı saklıyordu acaba? Bunu neden sakladığını aklım almıyordu doğrusu! Dedemin bizden başka kimi vardı ki? Haaa! Bir de amcamlar... Olsun, onlar da yabancı değildi. Aklıma, Korsanların Hazineleri ya da Hazine Adası gibi romanlar geliyor, merakım daha da artıyordu. Filmlerdeki hazine sandıkları gözlerimin önünde ışıldıyordu. Ooof! Neredeyse çıldıracaktım! Söyle..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.