Aşk, insanı sürükleyip götüren eşi bulunmaz bir taşıt aracıdır. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Dün Kitabı - Dün Kitapları

Dün konu başlığında toplam 400 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Dün kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Aysel Doğan

Timaş Yayınları

"Ben binlerce şizofreni hastası evladı olan acılı annelerden biriyim. Bu kitapta şizofreni hastalığının bir insana ve ailesine ne acılar ne çaresizlikler yaşattığını, kısa da olsa yaşadıklarımızı yazmaya çalıştım. Yazdıklarım, yaşadığım ve hâlâ yaşamakta olduğum gerçekler. Evlatlarımın isimlerini dahi değiştirmedim. Çünkü bunlar benim gerçeklerim ve kaderim. Ben oğluma inandım, hastalığı..»»
Necati Ulunay Ucuzsatar

Bilge Karınca Yayınları

Amerika Birleşik Devletleri, 1810 yılında “The American Board of Commissionneries For Foreign Missions – Dış Görevler İçin Amerikan Komisyonerler Kurumu” adıyla, merkezi Boston’da bulunan dinsel amaçlı bir eğitim ve öğretim kurumu kurdu ve bu kuruluşta yetiştirilen elemanlar zamanla, dünya tarih terminolojisinde ünlü “Misyonerler-Missionneries” adıyla yer aldı. Adı geçen kurumda eğitim ve öğretim ..»»
Mustafa Yıldırım

Ulus Dağı Yayınları

58 Gün: Mustafa Kemal ile Filistin`den Anayurdun Dağlarına»»
Kolektif

Bilgi Yayınevi

Elinizdeki kitap, ünlü yazarın 90. yaş gününde Haldun Taner dostlarının onda esinlendikleri, onda araştırdıkları ve ondan hatırladıklarının bir dökümünü sunmaktadır.»»
Mehmet Gündem

Butik Yayınları

"At an early age, I started questioning myself, wondering what there was beyond becoming wealthy. When I reached 65, I wrote an essay. It's title was "The Ability to Become Redundant." As I advance in age, the time I had left became more limited while the number of books waiting to be read on my shelves increased. I needed to find a solution to this contradictory situation. I needed to change my l..»»
Nuran Öztürk

Karahan Kitabevi

“Destur” İle Bağa Girenlerden Abdunnafi Abdullah ve Şiirleri adlı bu kitapta bilinmeyen bir şaire ve zamanımıza kadar ulaşabilen az sayıda şiirine yer verilmiştir. Edebiyatımızda “Kalem Şuarası” denilen şairlerden biri olan Abdünnafi Abdullah’ın hayatı ve şairliği hakkında yazılı kaynaklarda bilgiye rastlanmamaktadır. Hal böyleyken çoktan tarih olmuş ve neredeyse izi kaybedilmiş hatta Divanı da..»»
Nihat Behram

Everest Yayınları

Acılar Umudun bileğitaşında Kıvılcımlandıkça Gücüne, rengine Işığın direncine ulaşır. Yazılar / Söyleşiler’den oluşan kitapları, Nihat Behram külliyatının en önemli bölümlerinde birisidir. Behram’ın yazıları ve söyleşilerinin birinci cildi Özlemin Dili Olsa, ikinci cildi Acının ve Umudun Rengi’dir. Son kırk yılımızın kültür, demokrasi ve özgürlük mücadelesine, resmi tarih dışında bir perspektif ar..»»
Ahmet Haldun Terzioğlu

Panama Yayıncılık

Set İçeriğindeki Kitaplar; 1. Hun Kartal Savaşçısı 2. Şaman Kız 3. Moğol 4. Çiçi Han 5. Alparslan 6. Alp Er Tunga 7. Bozkurt Destanı 8. Göktürkler 9. Teoman Han 10. Mete Han 11. Kiok Han 12. Kahraman’ım Çatlı 13. Komando 14. Darağacında Bir Bozkurt 15. Aksaçlılar Meclisi 16. Provokatör 17. Yalan Kurgusu 18. Güllerin Solduğu Gün 19. Kösem Sultan 20. Harem Ağası 21. Osmanlı’da İktidar Kavgaları v..»»
Ahmet Haldun Terzioğlu

Panama Yayıncılık

Set içeriği; 1. Güllerin Solduğu 2. Komando 3. Yalan Kurgusu – Yağız Oğlan 4. Provokatör 5. Reisim Çatlı – Bozkurtların Kanunu 6. Kahramanım Çatlı 7. Darağacında Bir Bozkurt 8. Fırat’a Destan»»
Ahmet Haldun Terzioğlu

Panama Yayıncılık

1. OĞUZ KAĞAN DESTANI 2. Tanrı’nın Türklere Armağanı OĞUZ KAĞAN 3. GÖKTANRININ ÇOCUKLARI 4. KADİM TÜRK BUDUN KİMMERLER 5. Saka Hanı ALP ER TUNGA 6. Saka Türklerinin Kadın Hakanı TOMRİS HAN 7. Büyük Hun Devleti’nin Kurucusu TEOMAN HAN 8. Büyük Hun Hakanı METE HAN 9. Mete Han’ın Oğlu KİOK HAN 10. HUN KARTAL SAVAŞÇISI 11. ÇOCUK HAN -Hun Çağından Bir Ulu Kahraman 12. Baş Eğmeyen Gök Soylu Hun Hakanı Ç..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.