Önemli olan insanlar, diğer herkesin önemli olduğunun da en çok farkında olanlardır. Robert Zend [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Deve Kitabı - Deve Kitapları

Deve konu başlığında toplam 147 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Deve kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Leah Bosworth,Jonathan M. G. Smith

Blackswan

A Practical Guide to English Language Curriculum Development in an Academic Context: Creating, Vitalizing anduating is the fruit of collaboration betvveen colleagues at Sabancı University School of Languages, İstanbul, Turkey. The editors, Leah Bosvvorth and Jonathan Smith, vvorked together there in the Curriculum Team from 2005 to 2012. During that time they were initiators of curricular innovati..»»
Talip Arışahin

Damla Yayınevi

Elçin Efendiyef

Ötüken Neşriyat

Ölüm sembolü olarak kullanılan "Ak Deve" aslında masallardan alınıp hayata sokulmuş bir "sembol"dür. Eserde sık sık yer verilen çocuk oyunları, tekerlemeler, "bayatı"lar ve dede Korkut sözleri de folklorun yansımalarıdır. Eserin iç yapısında yer alan ilgi çekici bir başka folklorik öge de ağaçla ilgili bir uygulamadır. Tabiatın korunmasıyla ilgili modern bir tavra da işaret eden ağaç motifi, bizi ..»»
Elçin Efendiyef

Ötüken Neşriyat

İkinci Dünya Savaşı sırasında geleneksel hayatını devam ettirmeye çalışan bir Bakü mahallesi… Savaş; kendi hallerinde sakin bir hayat süren mahallenin istisnasız bütün sakinlerinin hayatını trajik ve artık geri dönülmez bir biçimde etkiler. Bakü’nün bu en uzak ve en ücra mahallesinde bile Sovyet tarzı hayat biçimi ile geleneksel hayat arasındaki gerilim çok barizken, savaşın getirdiği yükler ve sı..»»
Buket Karatop,Büşra Taşkan

Gece Akademi

Analysis Of Rural Development Investments»»
Tosca Menten

Epsilon Yayınevi

Darwishi Ur-Atum Msamaki Minkabh Ishaq Eboni geri döndü!  Dummie, Goos ve Klaas, uçan deveyle yaptıkları heyecanlı yolculuk sonrasında Mısır’a ulaşırlar. Merkeze gittiklerinde Dummie neşeyle arabadan atlar, piramide doğru koşup tırmanmaya başlar. “Maashi! Geri döndüm! Buradayım! Ülkemdeyim!” Ancak Dummie’nin bu neşesi kısa sürer, çünkü babası Achnetut’un mezarı henüz bulunamamıştır. Hep birl..»»
Nihat Demirkol

Beyaz Yayınları

Panait İstrati

Yordam - Bir Solukta Klasikler Dizisi

Baragan’ın Devedikenleri, “Balkan edebiyatının Gorki’si” olarak bilinen Panait İstrati’nin kaleminden son derece sürükleyici, gerçek olaylara dayanan bir yapıt. Daha iyi bir hayat bulmak için evlerini terk eden serüvenci çocukları, bir lokma ekmek uğruna verilen kavgaları ve yoksul köylülerin adalet arayışını anlatıyor. İstrati’nin şiirsel üslubu, eşsiz güzellikteki doğa ve insan betimlemeleri yin..»»
Michael Gerber

Artemis Yayınları

İstediğinizin Dahi Farkında Olmadığınız Devam Kitabı (Ki halen de İstemiyorsunuz!) Michael Gerber, yapabileceği en iyi şeyi yaptı ve 'yok artık devenin nalı yani' dedirtecek türden bir icraata imzayı basarak 3 nolu Barry Trotter macerasını cümle alemin beğenisine sundu. Bu esnada ise aklında şu düşünce mevcuttu: Siz, okuyucu, 'aman yav, ne harika bir fikir' yüzünüzü tak?nacak ve Michael'a minne..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.