Deneyim başımıza gelen bir şey değildir, başımıza gelenlerle yaptığımız bir şeydir. Aldous Huxley [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Ayla Kitabı - Ayla Kitapları

Ayla konu başlığında toplam 599 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ayla kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Marcus Emerson

Epsilon Yayınevi

Arka Kapak Yazısı   Hayatımda ilk kez bir ninja görüyordum. Zamanı geriye almak ve o anda yürüyüp gitmek için neler vermezdim. Ancak öyle olmadı tabii. Merakıma yenik düştüm.”   Benim adim chase cooper. Okulda yeniyim ve burada tanidiğim tek kişi kuzinim zoe. (Kendisi bana göre fazla popüler.) Siska, kendi halinde bir çocuktum. Bir grup ninja beni klanlarina  katilm..»»
Marcus Emerson

Epsilon Yayınevi

Arka Kapak Yazısı   “Derin bir nefes aldım ve duvarla köprü arasındaki mesafeyi hesaplamaya çalıştım. Gözlerimi kapayarak başımı salladım ve bilinmeyene atladım.”   Adim chase cooper ve ben bir ninjayim. Günlüğüme en son yazmamin üzerinden epey zaman geçti ama eğer benimki gibi çilgin bir okulda okuyorsaniz bu çok normal. Geçenlerde bir gün okulda herkes korsan gibi..»»
M.Zihni Çetiner

E Yayınları

1968 Türkiyesi ve 1968 gençliğinin önde gelen isimleriyle ilgili, dönemin en aktif kişilerinden biri olan Zihni Çetiner’in anıları.         »»
Kadir Dede

İletişim Yayıncılık

Arka Kapak Yazısı     “Ütopyalar, büyük ölçüde içinde yaşadığı koşullardan hoşnut olmayan şimdiki zaman mutsuzları içindir. Ve her çağ kendi şimdiki zaman mutsuzlarını yaratır.” - Murathan Mungan  -  “Ütopya dediğimiz, her koşulda önce bir kötünün tespiti ile başlar ve bu kötünün ilgası için iyinin ne olduğu sorusunu sorarak devam eder. Yani kötünün ne olduğuna dair b..»»
Ahmet Halaçoğlu

Bilge Kültür Sanat

Ermeni sorunu, son zamanlarda hemen bütün dünyada ilk gündem maddesi olarak medyayı ve siyaseti meşgul etmektedir. Gerek Türkiye'de, gerekse yurt dışında taraflı, idaolojik yaklaşımda bulunanların, olaya tek taraflı baktıkları, madalyonun öteki yüzünü görmezden geldikleri malumdur. 1915'te Osmanlı Devleti'nce uygulanan tehcire nasıl gelinmiştir ? Ermeniler, Osmanlı Devleti'nin en güvenilir vatanda..»»
Yusuf Sarınay

İdeal Kültür Yayıncılık

1915'te son noktayı bulan Ermeni meseleleri belirli bir sürecin ardından ortaya çıkmıştır. Bu sürecin en önemli adımlarından birisi de 1909'da Adana'da meydana gelen Ermeni faaliyetleridir. Adana, Ermeniler için dini, tarihi ve stratejik bir öneme sahiptir. Eskiden Ermenilerin hüküm sürdüğünü iddia ettikleri Kilikya'yı diriltmek ve Ermeniliğin bir kısmını burada toplayarak Küçük Ermenistan'ı kurma..»»
Rıfat N. Bali

Kitabevi Yayınları

Otuzlu yıllarda başta Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ olmak üzere Trakya`nın önemli vilâyet ve ilçelerinde kayda değer sayıda bir Yahudi nüfusu yaşamaktaydı. Onlarca yıldan beri Müslüman komşularıyla sükûnet içinde yaşayan Trakyalı Yahudilerin bu sakin hayatları 1934 yılının Haziran ayının son günleri ile Temmuz aylarının ilk günlerinde aniden sona erecekti. Birkaç gün boyunca süren teh..»»

H. Hilmi Hacısalihoğlu

Hacısalihoğlu

  Konular anlatılırken, analitik geometrinin temel ispat yöntemleri olan vektörel ve koordinatsal ispatlar verilmiştir. Analiz yöntemlerinden de yararlanılmıştır.   Kitabın bir bütünlük arz etmesi için birinci ve ikinci bölümün bazı kesimlerinde öğrenciler tarafından iyi bilinen konulara yer verilmiştir.   ..»»
Kolektif

Düzey Yayınları

2001-2007 Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları Genel Yetenek Türkçe Matematik Genel Kültür Türkiye Coğrafyası Türk Kültür ve Medeniyetleri Atatürk İlkeri ve İnkılap Tarihi Temel Yurttaşlık Bilgisi İngilizce (Arka Kapak) »»
Sayısal Yetenek 2010 %100

Yediiklim Yayınları

Sözel Adaylar İçin; - Ayrıntılı Konu Anlatımı ve Örnek Çözümleri - Çözümlü Konu Testleri - 5 Özgün Deneme - Çıkmış Sorular ve Çözümleri »»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.