Şerefle bitirilmesi icap eden en ağır vazife hayattır. -- Toegueville [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Ayhan Kitabı - Ayhan Kitapları

Ayhan konu başlığında toplam 13 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ayhan kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Tunç Tayanç

Yapı Kredi Yayınları

Ece Ayhan, farklı söyleşilerinde, ortaöğrenim sıralarında yazmaya başladığını; ilk şiirinin, lisede teksir ederek çıkardıkları "dergi"de yayımlandığını ama hangi şiir olduğunu bilemediğini; 1956'ya kadar, zarfa koyup pulu yapıştırıp şiirlerini dergilere gönderdiğini; ilk kez bir dergide, Türk Dili'nde yayımlanan iki şiirin kendisinde bulunmadığını, adlarını da hatırlamadığını dile getirir ve ekler..»»
Bütün Şiirleri

Salkımsöğüt Yayınları

Edebiyatımızın usta şairlerinden Ayhan Kırdar ***Cehennemde Kurulan Kamp*** ve ***Korku*** şiirleriyle ünlenmiştir. İşlediği farklı tema ve konular yanında özgün imge ve üslubuyla şiir tarihimizde kendine has bir çizgi tutturmuş önemli isimlerdendir. Bu kitapta Ayhan Kırdar'ın bütün şiirleri bir araya getirilmiştir. Salkımsöğüt Yayınevi uzun zamandan beri baskısı bulunmayan bu değerli şii..»»
Kemalettin Kuzucu

Kapı Yayınları

Türk ve çay sözcüklerinin birlikte anılması. En ideal çayın, Türk süvarisinin deri çizmeleri gibi boğumlu yapraklardan elde edildiğini söyleyen Çinli şair Lu Yu. Bir iptila olan çay. Toplum ve kültür tarihi araştırmalarında çay ve çayhaneler. Demlik, semaver, çay yaprakları, tüten buğu, şeker, niha..»»
Nebil Özgentürk

Boyut Yayın Grubu

Karşısında ortalama üç saat geçirdiğimiz televizyonlar için dünyada her gün 15.000 saat program üretiliyor. Türikiye'de 40'ı aşkın kanalıyla bu yarışın içinde. Günde 200 saate yakın program üretiliyor ve tüketiliyor. Bu programlardan bazıları var ki yeniden izlediğinizde büyük keyif alacağınızı bilirsiniz. Oysa TV programları, buzun üzerindeki yazı gibidir. Belgesel türdeki bu programlardan bazıla..»»
Ece Ayhan

Dipnot Yayınları

Ece Ayhan bu seyrüseferinde şairliğinin arkabahçesindeki hayatını yani Ece Ayhan Çağlar'ı anlatıyor. Bu kitap 1982 yılında İlhan Berk'in önerisiyle Özcan Yalım ile Ece Ayhan arasında Ece Ayhan'ın yaşamı Üstüne gerçekleştirilen konuşmalardan oluşuyor. Ece Ayhan'ın Şehirleri, okulları, arkadaşları, kitapları ve çocukluğu ***marjinal*** addedilen şairin yalın yaşamını aktarıyor. (Tanıtı..»»
Selma Baş

Grafiker Yayınları

Ayhan Kırdar, 1956 sonrasında yayımladığı şiirleriyle adından söz ettiren şairlerden biridir. Şiirsiz bir hayatı düşünemeyen ve ideal şiiri bulma amacında olan şair, kendine özgü duyuş tarzı ve güzel mısra yaratma yeteneği ile o yıllarda "yeni kuşak'ın kuvvetli şair"lerinden biri olarak kabul edilir. Garip, İkinci Yeni, toplumcu gerçekçi şairlerin eser verdikleri bir dönemde Ayhan Kırdar, bu eği..»»
Ganime Altun Pekmezci

Etki Yayınları

Bu kitap bir otobiyografi ve sözlü tarih olup, “Köylerine Işık Götürenler”in öznesi olan, çok kıymetli eğitimci Hasan Ayhaner'in, Demokrat Parti Dönemi siyasal tarihi içerisinde, bire bir yaşadıklarıdır. Ülke savaştan yeni çıkmışken, devrimlerin göbeğinde aydınlanma hamlelerinin başını çeken köy enstitülüler; ülkenin tüm yoksulluğuna ve imkânsızlıklarına rağmen, bir avu..»»
Koray KonukMuharrem Kayhan

Ege Yayınları

Türkçe - İngilizce »»
Emine Sevgi Özdamar

Yapı Kredi Yayınları

Romancı, tiyatro oyuncusu Sevgi Özdamar`ın Ece Ayhan`lı yıllarını anlattığı "Vakitsiz Üsküdarlı" başlıklı anıları, Ece Ayhan`ın beyin ameliyatı için 1974`te gittiği Zürih`te ona eşlik ederken tuttuğu hastane günlüğü ve Ece Ayhan`ın Sevgi Özdamar`a gönderdiği mektuplardan oluşan bu kitap, Türk şiirinin öncülerinden Ece Ayhan`ın hayatının bir dönemine, yakın çevresine ışık tutuyor. Sevgi Özdamar`..»»

Orhan Kahyaoğlu

neKitaplar

***Mor Külhani***, Türkiye'de modern şiirin en önemli ustalarından Ece Ayhan'ın şiiri üzerine, son kırk yıl içinde yazılmış yirmibir önemli inceleme ve denemeyi bir araya getiriyor. Orhan Kahyaoğlu'nun hazırladığı ***Mor Külhani*** de, çok farklı boyutlarıyla bu şiir üzerine üretilen düşünceler bir araya getiriliyor. Türkçe yazılan şiirde dilsel ve düşünsel bir dönüşüm sağlayan bu şi..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.