Deneyim başımıza gelen bir şey değildir, başımıza gelenlerle yaptığımız bir şeydir. Aldous Huxley [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Amed Kitabı - Amed Kitapları

Amed konu başlığında toplam 11 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Amed kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
İ. Halil Kağar

Red Yayınları

Eugene İonesco

Düzlem Yayınları

"Amédée ya da Nasıl Başından Atarsın Onu oyununda olay orta halli bir karı kocanın evinde geçer; içine cinli perili öğeler soktuğum gerçekçi bir oyundur. Bu öğeler, karşıtlıkla gerçekliği bir yandan yok etmeye bir yandan belirtmeye yarıyor."»»
Nesrin Özkaya

Türkmen Kitabevi

Hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde, acil tıbbi müdahale yetkisi olan ve bu yetkiyi hastaneye ulaşıncaya kadar devam ettiren meslek mensupları “Paramedik” olarak tanımlanmaktadır. Eğitim durumlarına göre Acil Tıp Teknisyeni ya da Acil Tıp Teknikeri (Paramedik/AABT) olarak unvanlandırılırlar. Mevzuatımızda ön lisans mezunları, Paramedik=AABT=Acil Tıp Teknikeri olarak..»»
Eugene İonesco

Mitos Boyut Yayınları

Absürd tiyatronun başlıca temsilcilerinden olan Ionesco (1904-1994), grotesk ve gerçeküstü ögeleri kullanarak sıradan burjuva yaşamını eleştirmiştir. Amédée, evlerindeki bir ölüden kurtulmak için çare arayan bir karı kocanın gülünç ve trajik serüveni. Aslında yazar, karı koca arasındaki evrensel mutluluk/mutsuzluk sorunsalını irdeliyor. Ölüm Oyunları, yazarın çokça işlediği ölüm düşünc..»»
Fawaz Husen

Avesta Yayınları

Romana nu a Fawaz Husen ***Heftiyeke direj li Amede*** di nav weşanen Avesta de derket. Ferzende penci sali nive temene xwe li Parise dibihurine u vedigere bajare xwe Amude li Rojavaye Kurdistane u Suriya di nava agiren Bihara Ereban de. Ew bi balefire diçe Tirkiye da ku ji we dere ber bi başur u sinore bi zeviyen mayinan u telen direyi ve dakeve. Ew ji herkesi re dubare dike ku ew amudi ye u ar..»»
Selahaddin Yaşar

Nesil Yayınları

Varlığını, "ölümünden sonra da" devam ettirebilmiş, hayatıyla ve eserleriyle arkasında "hoş bir seda" bırakabilmiş çok az insan vardır tarihte... Kimi kahramanlığı, kimi adaleti, kimi sanatı, kimisi de mücadelesiyle birer yıldız gibi parlamış bu insanlar, insanlık için birer kilometre taşı durumundadırlar. İşte Muhammed İkbal de bu yıldızlardan birisidir. (Arka Kapaktan) »»
Samed Behrengi

Çankaya Yayın Dağıtım

Arka Kapak Yazısı         3. ve 4. sınıflar için Samed Behrengi Seti Seti, 10 kitap + her kitap için 10 soru toplam 100 soruluk değerlendirme test kitabı içermektedir, setimizdeki kitaplar düz yazılı renkli resimlidir, 3 ve 4 sınıflara okuma setidir Set İçeriği 1-Ah Masalı 2-Bir günlük ve Gerçek 3-Küçük Kara Balık 4-Kel güvercini 5-Pancarcı Çocuk 6-Bir Şeftal..»»
Samed Bahrengi

Can Yayınları

Samed Behrengi Seti 2 - 5 Kitap Takım   Set İçindekiler Bir Vardı Bir Yoktu Yeni Küçük Kara Balık Püsküllü Deve Sevgi Masalı Ulduz Kız In Kargaları Yeni   »»
Vasfi Bingöl

Cem Yayınevi

SEHNAMEDEN HIKAYELER FIRDEVSI»»
Şeyhmus Diken

Heyamola Yayınları

Çok kan dökülmüştü doğunun o eski ve kadim şehrinin yer aldığı tarih kitaplarında adı Kürdistan olarak kaydedilen coğrafyasında... Diyarbakır'ı henüz görmemişti. Epeydir gitmek istiyordu. Ama Kürtlerin yaşadığı o coğrafyanın şiddet ateşi birçok insan gibi gezginin seyahatini de erteletmişti. Bu kez karar vermişti artık, gidecekti doğunun o kadim ve efsunlu şehrine! Yazarla ilgili metni okurken ..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.