Turgut Yıldızan
182 şiiri ve 11 yazısı kayıtlı Takip Et

KENDİNİ MÜSLÜMAN TÜRK EVLADI OLARAK KABUL EDEN DELİKANLIM DİKKATKENDİNİ MÜSLÜMAN TÜRK EVLADI OLARAK KABUL EDEN  DELİKANLIM DİKKAT

Eskilerin maarif dediği bir eğitim uğraşını birlikte devam ettiriyoruz.Güncel olan bilgilerin yanı sıra sizlere bütün hayatınız boyunca rehberlik etmesi gereken inanç, kültür, fikirlerden oluşan Müslüman Türk milletinin dünya görüşünü de sizlere hissettirerek bir ruh kazandırmak için çabaladık ve çabalamaya devam edeceğiz.
Bu arada siz yetişen evlatlarımızı bizlerden soğutup yabancılaştırarak birer Avrupalı bencilliğine kavuşturmak için güçlü müesseseleriyle kendi yaşam tarzlarını bizim beyinlerimize kazıma faaliyetlerini hızla sürdürmektedirler.Bunun için uluslar arası kültür patronları; televizyonları,internetteki yayınları,reklamları, sinema filmlerini,tiyatro oyunlarını,bilgisayar oyunlarını,komedi,mizah,espri gibi güldürü çeşitlerini,şarkıları ve şarkı çeşitlerini,çizgi filmleri ustalıkla kullanıyorlar.Özellikle milletimizin davranışlarını bozarak kültürümüzü önce alaya almak, arkasından da terk etmeye zorlayarak kendi inancımızdan, kendi gelenek göreneklerimizden,kendi halk oyunlarımızdan,kendi eğlencelerimizden vazgeçmemizi istiyorlar.Eğer biz onlar gibi yaşamaya çabalarsak,onların bize sundukları yiyecekleri,içecekleri ve giyecekleri kullanacağız.Onlar hem servetlerine servet katacaklar hem de bizim zenginliklerimizi ellerine geçirip kullanarak bizlerin zenginleşmesini önlemiş olacaklar.
İşte Afrika’ya yıllarca bunları yaptılar.Bir Afrikalının söylediklerine kulak verelim:”Batılılar geldiklerinde ellerinde İncil, bizim elimizde topraklarımız vardı.Bize gözlerimizi kapayarak dua etmeyi öğrettiler.Gözümüzü açtığımızda bizim elimizde İncil, onların ellerinde topraklarımız vardı.”Bu acı sözü Kenya Devletinin kurucusu Jomo Kenyatta söylemiş.Zenginlikleri olan kömürü vagonlarla ve gemilerle ülkelerine taşıdılar,insanlarını da kendilerini hizmetçi ya da uşak yapmak için gemilerle götürdüler.
Çanakkale’de İngiliz komutanı şöyle haykırıyordu;”Türklerin elindeki bu kitabı (Kur’an-ı Kerim)alamazsak onları asla yenemeyiz.” Batılıların ve Batı hayranlığı duyanların ülkemizdeki mücadelesi bundan başka bir şey değildir.Tek amaçları bizi dinimizden uzaklaştırıp Anadolu’yu Hıristiyanlaştırabilmek.Dinimizden inancımızdan kültürümüzden ve dünya görüşümüzden bizi nasıl uzaklaştırmaya çalıştıklarını Heybeliada Ruhban Okulu papazı,Rus büyükelçiliğine şöyle anlatıyor:
”1-Çocuklarına ve gençlerine argo konuşma alışkanlığı kazandırmalıyız.
2-Din görevlilerinin hakkında fıkralar uydurup onların gözünde dini ve dinin kutsal saydıklarını küçük düşürmeliyiz.(Mesela Hacı hoca değil mi?Hocanın dediğini yap gittiği yoldan gitme.Gibi sözler bu amaçla üretilmiştir.)
3-Kız erkek ilişkilerinde mahremiyeti kaldırarak evlilik dışı çirkin ilişkilerle ahlaklarını bozmak.”

Bu bilgilerin ışığında baktığımızda kendimize şunu soralım.Biz eğer Müslüman Türk milletinin evladıysak nasıl davranalım.Batılı gibi davranmak toplum olarak bize zarar mı verir yoksa bizi uygarlığa mı götürür?
Batılıların Afrikalıları Hıristiyanlaştırdıkları halde onları uygarlıkla büyütüp geliştirmedikleri gibi bize de aynı muameleyi uygun göreceklerinden kuşku duymayalım.
Hangi mesleği yaparsak yapalım milli kültür ve sanatımızı yaparak ya da severek geliştirmek için gayret edelim.Çünkü ülkemizin geleceği,milli kültür ve sanatımızı geliştirerek milli dünya görüşümüzü güçlendirmeye bağlıdır.


Beğen

Turgut Yıldızan
Kayıt Tarihi:25 Mayıs 2012 Cuma 19:10:39

KENDİNİ MÜSLÜMAN TÜRK EVLADI OLARAK KABUL EDEN DELİKANLIM DİKKAT YAZISI'NA YORUM YAP
"KENDİNİ MÜSLÜMAN TÜRK EVLADI OLARAK KABUL EDEN DELİKANLIM DİKKAT " başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Derebey
19 Ekim 2012 Cuma 08:00:01
SELAMÜNALEYKÜM,MUHTEREM HOCAM.
MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ ÜZERİNDE OYNANMAKTA OLAN,SİNSİ,KALLEŞ,VE KAHPE OYUNU,ÇOK GÜZEL,AZ VE ÖZ OLARAK İFADE ETMİŞSİNİZ.ALLAH SİZDEN,VE SİZİN GİBİ DÜŞÜNEN,OYNANAN OYUNUN FARKINDA OLANLARDAN RAZI OLSUN.32 YILDIR OYNANAN BU KAHPE OYUNUN ORTASINDA YAŞIYORUM.TÜRKİYEDE YAŞAYIPTA BU OYUNUN FARKINDA OLAN,GÖZLEM ALTINA ALAN,ÇOK AZ SAYIDA İNSANA RASLADIM.BU OYUNUN BİR ŞEKİLDE DAHA GENİŞ KİTLELERE DUYURULMASI GEREKİYOR.SİZ ÜZERİNİZE DÜŞEN KISMINI YAPMIŞ,VE YAPMAKTASINIZ. BU KONUDA ALMANYADA TÜRKLER ÜZERİNE OYNANAN OYUNLARDAN BİR TANE MİSAL VERMEK İSTİYORUM.EN ZEKİ ÇOCUKLARIMIZI GERİ ZEKALI ÇOCUKLARIN GİTTİĞİ OKULLARA GÖNDERİYORLARDI,BUNA DAYANAMAYIP ÇOCUĞUNU TÜRKİYEYE GÖTÜREN AİLELER,ÇOCUKLARININ GERİ ZEKALI OLMADIĞINI ANLADILAR.GÖTÜREMEYENLER BU DURUMU SİNESİNE ÇEKMEK DURUMUNDA KALDILAR.
BİR GAZETECİ BU DURUMU İÇİŞLERİ BAKANI WOLFGANG SCHAUPLE YE SORDUĞUNDA,ALMANYA YA,HİZMET ETMESİ İÇİN GETİRDİGİMİZ YABANCI İNSANLARIN ÇOCUKLARINI OKUTUPDA KENDİ ÇOCUKLARIMIZIN BAŞINA ŞEF Mİ YAPALIM DEMİŞTİ.DAHA FAZLA UZATMADAN,
DEMEK İSTEDİĞİM ŞUDURKİ,VATANIMDA BU KAHPE OYUNUNUN FARKINDA OLAN,SİZİN GİBİ BASİRET SAHİBİ İNSARLAR SAYESİNDE,İNŞALLAH BU MİLLET UYANACAK,TİTREYİP KENDİNE DÖNECEK.TÜRK'ÜN TÜRK'TEN BAŞKA DOSTUN OLMADIĞINI ANLAYACAK.SELAM VE HÜRMETLERİMİ SUNUYORUM.

Derebey tarafından 10/19/2012 8:03:13 AM zamanında düzenlenmiştir.

Derebey tarafından 10/19/2012 6:20:38 PM zamanında düzenlenmiştir.

Derebey tarafından 10/19/2012 6:40:16 PM zamanında düzenlenmiştir.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Turgut Yıldızan Yazının sahibi 19 Ekim 2012 Cuma 20:39:31
BENİM KARDEŞİM DE ALMANYADA ÇALIŞIYOR. YİĞENİMİ DE AYNI OYUNA GETİRDİLER.BEN YİĞENİMLE OTURUP RESİM ÇİZDİM VE HİKAYE YAZDIM.ÇOK BAŞARILIYDI.YİNE ALMANYADA MÜSLÜMAN HIRİSTİYAN KARDEŞLİĞİ ADINDA KURULAN CEMİYETLERLE İNSANIMIZI DİNİMİZDEN UZAKLAŞTIRMA PLANLARINI DA DUYMUŞTUM.KISACASI MİLLETİMİZİN TARİH SAHNESİNDEN SİLİNMEMESİ İÇİN BİZİM PEYGAMBERİMİZİN İSTEDİĞİ FERASETİ KAYBETMEMEMİZ GEREKTİĞİNİ İFADE ETMEK İSTİYORUM. SİZİNLE TANIŞMA BAHTİYARLIĞINA BENİ KAVUŞTURDUĞUNUZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN.
Mustafa Göktekin
4 Ağustos 2012 Cumartesi 15:34:26
İşte oynanın geçek oyun bu gören gözlere ne mutlu, görmesi gerekenlerin duyması için sesimizin her halde daha bir gür çıkması gerekiyor.Hoş alıcıları kapalı cihazın ses vermesi ne kadar abes ise kulakları ve kalbi mühür insanların da duymasını beklemek bir ao kadar abestir.O zaman dağları aşan gür bir sesle bağırmalıyız ki sesimiz duyulsun. Selam ve dualarımla, kardeşime...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Turgut Yıldızan Yazının sahibi 4 Ağustos 2012 Cumartesi 16:15:18
Bu güzel ve hedef belirten değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ediyorum.Allah razı olsun.Allah bizleri utandırmasın.Hayırlı Ramazanlar Abi.
Ümid Harun
15 Temmuz 2012 Pazar 06:11:31
okumaktan keyif aldığım bir düşünce ürünüydü değerli yazınız..
evet okuyup tekrar pekiştirdim dediklerinizi. bir kere daha güç aldım yazınızdan. okumaya çalışmaya kendim olmaya daha sıkı sarılacağım.
tebrikler selamlar değerli yazar.
daha nice güzel yazı ve şiirlerde buluşmak temennisiyle.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Turgut Yıldızan Yazının sahibi 15 Temmuz 2012 Pazar 10:47:48
İlginiz ve değerlendirmeleriniz bana moral kaynağı oldu Efendim.Bu yazıyı üstündeki resim olmadan altıncı sınıfta olan öğrencilerimizin buluşma gününde her birine ayrı ayrı verdiğim şiir dosyasının başyazısı olarak vermiştim.Amacım artık davranışlarını taklitten kurtarıp kişiliklerini bulmalarına destek olmaktı.Takdir öğrencilerimin olacaktı tabii ki.
maskelimelek
5 Temmuz 2012 Perşembe 04:05:26
oktay sinanoğlunun, hedef Türkiye adlı kitabını yıllar önce okuduğumda dedimki,bu kitap devlet eliyle hane hane dağıtılıp türk insanı bilinçlendirilmeli,şimdide aynını söylüyorum,ancak mandacılığı daha en başında kabul eden,teslimiyetçi yapıya sahip iktidar hırsıyla kişisel egolarını tatmin eden devlet adamlarıyla bu iş olmuyor,gerçek Türk milliyetçiliği öze dönüşüm hareketini başlatır ümidiyle hasretle o günü bekliyorum.bugünki mantık sömürü mantığı geçmişte olduğu gibi,bugün halkın inançlarını sömürüp,istedikleri gibi at koşturanları bu halk bir an önce idrak edip,gerçeğin ayırdına varamadıkça biz daha çok küllüm oluruz,bunu yolu gerçek Atatürk milliyetçiliğinden geçer..saygımla...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Turgut Yıldızan Yazının sahibi 5 Temmuz 2012 Perşembe 13:09:57
Milliyetçiliği bir izm olarak algılamayıp toplumsal yaralarımızın bir çaresi olarak kavrayıp, dünya görüşümüzün çizdiği çerçeve içinde tarihi verdiği ibretlerin ışığında hükümetlere göre değişmeyen devlet politikaları geliştirmeliyiz.Ancak böyle milletimizin desteğini de alarak bir uygarlık hamlesi başlatabiliriz.İlginiz ve bu değerli açıklamalarınız için çok teşekkür ediyoruz.
(Mustafa Çetiner)
26 Mayıs 2012 Cumartesi 08:22:21
Yazdıklarınızda çok haklısınız, evet dînimizden ve kültürümüzden vazgeçmemeliyiz.
Lâkin verdiğiniz Kenya örneği gibi ülkemiz iktidârı da halkı dinle uyutuyor gibi geliyor bana, bir din meselesidir aldı gidiyor, insanların inancı ve vicdanı sömürülüyor, İnşaallah biz gözlerimizi açtığımızda topraklarımız başkalırının elinde olmaz.
Selam ve sevgimle.

3 cevap yazılmış Cevap Yaz


Turgut Yıldızan Yazının sahibi 26 Mayıs 2012 Cumartesi 09:15:21
Bizleri hıristiyanlaştırdıktan sonra topraklarımızı ve bütünzenginliklerimizi bizleri yöneterek kullanmaları kolay olacaktır.Eğer dini söylemlerin yoğun olduğu bir yönetim olmasaydı Avrupa birliğinin çıkarttırdığı zina suç değildir ve Amerikanın tavsiye ettiği kürt açılımı bu ülkede yapılabilir miydi sevgili dostum.Kıymetli yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.
(Mustafa Çetiner) 26 Mayıs 2012 Cumartesi 11:28:07
Ben bir turizm bölgesinde yaşıyorum, zina o kadar serbest ki anlatamam, lafta suç ilân etmek çözüm değil, açılım denendi, dağdan birkaç hain indirilip ayağına hâkim savcı götürülerek seyyar mahkemede aklanıp kahraman gibi otobüs üzerinde şehir turu attırıldı ama hesaplar tutamadı, ismini ne koyacaklarını bile şaşırdılar telâşeden, on tane isim uydurdular yine olmadı.

(Mustafa Çetiner) 26 Mayıs 2012 Cumartesi 11:34:36
Sanırım cevabınızı yanlış algıladım ve sanırım aynı görüşteyiz bu konuda.
Mustafa Göktekin
25 Mayıs 2012 Cuma 23:01:00
Evet, milletin bütün sorunu bu, dostunu ve düşmanlarını tanımamak ki;bundan öncesi ise kendini ve tarihini tanımamak, yüreğineze sağlık muhterem hocam.Elleriniz dert görmesin, hem biz hemde öğrencileriniz sizsiz kalmasın inşaallah. Selam ile...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Turgut Yıldızan Yazının sahibi 26 Mayıs 2012 Cumartesi 09:19:46
Yazı fazla uzamasın diye değinemediğim tarihimize hor bakma ve kötü gösterme çalışmalarından bahsedemedim.Osmanlıyı alaya alan proğramlar ve dizilerle çocuklarımızın gözlerindeki tarihimizin ihtişamını dda düşürmeyi başarmak üzereler.Allah bu milleti bu hain emellerden muhafaza etsin.Bu moral veren değerlendirmeleriniz için çok müteşekkirim.Selam ve dua ile.
Mehmet.Akif.Malatyalı
25 Mayıs 2012 Cuma 21:54:40
Şu asrın en mühim meselelerinden olan bir soruna parmak basmanızdan ötürü müteşekkirim, belkide geleceğe yönelik baktığımızda kırılma noktası diyebileceğimiz kritik bir dönemde yaşıyoruz. Ve daha çok genç beyinler üzerinden oynanan bu oyunlara ne yazıkki aldanıp, düşenler var. İslama ve Türklüğe karşı yapılan saldırılar tarihte süregelmiş -çekememezlik vb.çeşitli sebeplerden- son dönemlerde belirttiğiniz gibi her türlü sosyal medyalardan hız kazanmakta.
Tek diyebileceğim değerli kaleminizi en içten sevgi ve saygılarımla kutlarım değerli hocam. İnşallah milli şuura erebilir ve kendi öz değerlerimizi-gelenek,görenek,örf,âdet,din,dil vb.-,benliğimizi muhafa edebiliriz. Bu aşamada size, bize, kısacası bu vatanın her bir ferdine önemli bir sorumluluk düşüyor. Böyle önemli bir yazıyı kaleme aldığınızdan ötürü çok minnettarım saygıdeğer hocam. saygı ve sevgilerimle..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Turgut Yıldızan Yazının sahibi 26 Mayıs 2012 Cumartesi 09:25:42
Bu milletin acilen Mehmet Akif Ersoylara,Mustafa Kemal Paşalara,Fevzi Çakmaklara,Kazım karabekirlere Yunus Emrelere Hacı Bektaş Velilere Tabii ki Mevlanalara ihtiyacı var.
Bunların gayretleri neticesinde Milletimizin yapacağı yeni çağ açma hamlesiyle insanlarımızın ve dünya insanlığının gönüllerini fethedemezsek dünyanın hali pür melal olacaktır,Allah korusun.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.