ERAY ÖZGÖR SARIKAYA
143 şiiri ve 175 yazısı kayıtlı Takip Et

Sokak kedisi irmaSokak kedisi İrma

Allah’ım Mart ayında işleyeceğim günahlarımı affet

Annem beni dört aylıkken sokağa attığımdan bu yana kendi işimi kendim görüyorum, özgür takılıyorum. Herkes bana sokakların asi kızı diyor, evet ben asiyim. Bir yerde kapalı kalamam kimsenin maskarası olamam.

Gün gelir parklarda bir bankın üzerinde sabahlarım, gün gelir bir apartmanın damında. Ne bulursam onu yerim, yemek ayırt etmem, bazen kendime bir balık bulur ziyafet çekerim, bazen de çöpleri karıştırır ne bulursam onu yerim. Ben özgürüm. Bir kap yemeye kimseye kendimi mıncıklatamam, kimsenin oyuncağı olamam. Aç kalsam da onurumla aç kalırım özgürlüğüm satılık değildir benim.

Güzel bir hatunumdur, bakan döner bir daha bakar, erkekler bana hastadır. Benimle birlikte olmak için bir birinle kavga ederler. Onların bu hali beni hep güldürmüştür, erkeklerin kadınlar için yaptıkları kavgaları her zaman komik bulmuşumdur. Özgürüm asiyim diye herkese taviz verdiğimi, her isteklerini kabul ettiğimi sakın düşünmeyin.

Bal rengi gözlerim var, herkes gözlerimden çok bakışlarımın etkileyici olduğunu söyler. Kendime balık ziyafeti çekmekten tombul bir balığa döndüm. Bazen de yiyecek bulamam soğuk kış günlerinde, o zamanda zarganaya dönerim.

Mutluysam şarkılar söylerim, kadife gibi yumuşacıktır sesim. Kızdıysam öfkem tırmanır ve sesimle birlikte tırmalarım ne varsa gözümün önünde. Uysalım aslında kuyruğuma basılmazsa mırıldanıp sürtünürüm sevdiğime, bazen de çirkefleşebiliyorum, o zaman benden korkun. Sinirlendiğim zaman aslan kesilirim öylede tersim pistir yani. Yumuşağımdır herkes beni okşamak, sevmek ister. Ben herkesi sevmem, sevmediklerime okşatmam kendimi. Benim adım Sokak Kızı İrma. Ben bir kokak kedisi sarmanım.

Geçen gün damlarda geziyordum, damda çatılarda gezmeyi seviyorum, çatılar benim özgür mekanlarım. Pencerenin birinden içeriye bir baktım, televizyonda bir kedi aynı ben poposunu o yana bu yana sallıyordu. O kedi yapamıyor, ben çok güzel Asena gibi kıvırıyorum, bir titretirim vücudumu bütün tüylerim titriyor valla, öyle güzel oryantel oynarım görmeniz lazım. Ben miyav dedim, ben bundan daha güzelim alımlıyım kim acaba bu dedim kendime. Konuşmalarından anladığım kadarıyla adı Garfild mı neymiş, ah işte bana benziyor ama benim hantalım.

Ben galiba aşık oldum arkadaşlar fena halde abayı yaktım, size de anlatayım. Geçen gün çatılarda, damlarda geziyordum bir pencereye yüzümü dayadım. İçeride ki sofraya ağzımın suyu aktı, başladım şapırdamaya şlap şlup. Of off neler vardı ki sofrada bir bileseniz anlatmayacağım, belki canınız çeker. Alan var alamayan var, yiyen var yiyemeyen var. Ben içeriye dalıp o sofranınicabına bakmayı düşünürken, birde ne göreyim. Sofranın güzelliği ne ki , daha da güzel bir şey gördüm.

Allah’ım o neydi öyle, o ne yakışıklılık, o ne asalet, o ne aristokrat duruş. O an ona aşık oldum. Küçük siyah dik kulaklar, siyah kibar bir ağız burun, ince uzun bir beden, parlak kısa tüylü zarif bir kürk üzerinde. Ben pencerede miyavlıyorum

-Dışarıya gel yakışıklım seninle gezelim. Takıl bana hayatını yaşa. Seni mutluluktan paraşütsüz uçurayım.

Sevgilimden asalet akıyor, yıkılıyor resmen kibar, asil tam bir salon kedisi.
-Gelemem daha yeni patilerim yıkandı. Hem ben senin gibi damlarda gezemem tırnaklarım kırılır. Daha bu sabah pedikür yaptırdım.

-Ah yavrum ben seni yerim ham yaparım, hem de çıtır çıtır yerim yavrummmm. Ben seni kötü yola düşürmem, ben sana kıyar mıyım hiç yakışıklım, tırnaklarını öperim, bir şey olmaz gel bak sana neler göstereceğim.

Tabii cilveleşerek söylüyorum oramı buramı sallıyorum. Ama benim salon kedim de hareket yok pek de nazlı
-Of of ben onun nazına kurban olurum, salına salına da gel yakışıklım.

Ne yaptıysam aristokrat sevgilimi dışarıya çıkartamıyorum.

-Yakışıklım adını söyle bari senin adın ne asil sevgilim. Benim adım İrma.

-Benim adım da Dük. Ben siyam kedisiyim asilim her yere gelemem.

-Of ne güzel de ismin varmış senin. Dük diyen ağzını yerim.

-Benimle gel de sınıf atla, Bende asilim sokak kedisi sarmanım. Gel de süs kediliğinden kurtul özgür çocuk ol, ben de özgür kızım birlikte özgürlüğün tadını çıkaralım.

O benim olacak onu kimseye yar etmem. Gerekirse hem onun hem de kendi kafama sıkar giderim. Ölürüm onun için kendimi bu çatıdan atarım, alçak sanmayın on katlı bu bina. Getirin lan benim jiletlerimi kalbime faça atacağım.

Uyuyorum rüyalarıma giriyor. Rüyamda aylardan Mart şimdi olduğu gibi bir evin damında birlikte güneşin batışını izliyoruz. Romantik ve ateşli bir gecenin ardından güneşin doğuşunu izliyoruz birbirimize sarılmışız. Sevgilimin tüyleri kısa diye üşüyor ben gel aşkım sarıl bana bende ki bu kürk ikimize de yeter seni ısıtırım hatta hararet yaptırır kanını kaynatırım bile diye miyavlıyorum. Miyavvvvv

Uyanıyorum ter içerisinde içim bir hoş olmuş ama ellerim bomboş, yüreğimde bir sızı, ateşe atılmış bir kediyim ben. Eyyttt ulen aşığım seviyorum len diye miyavlıyorum.

Pencereler açılıyor çadaloz bir kadın ’pist Mart ya yine azdılar kör olasıca kediler’ deyip kovuyor. Ben de ’sen azamıyorsun diye değimli cadaloz karı, kim ne yapsın seni’ diye miyavlıyorum. Evet aşktan gözüm kör oldu. Ablalar, ağabeyler azacağım hem de nasıl ama ben aşığım sadece onunla azarım başka kedi gözüm de yok.

Sabah ilk işim onu görmek oluyor. Hop hemen penceresine damlıyorum. Aman Yarabbim ne yapmışlar benim yakışıklı aşkıma insan gibi elbise giydirmişler, boynuna garip bir tasma takmışlar. Ah benim erkeğim seni kurtaracağım o zalimlerin elinden, merak etme sen. Bana melun melun bakıyor kıyamam sana.

-Nereye gidiyorsun.
-Güzellik yarışması var ona katılacağım, sahibim oraya götürüyor.

Miyavlamayı bile unutmuş zavallı aşkım, sadece mivv diyebiliyor.
-Sen köpek değilsin neden tasma taktılar.
-Tasma değil kravat, ciddi görüneyim diye sahibim taktı miv.
-Yazık sana ben sana en afili miyavlamayı öğreteceğim, seni mutluluktan miyavlatacağım. Boş ver gitme gel bak Mart ayındayız beraber azalım.

Sahibi kokoş bir kadın geliyor kucağına alıyor sevgilimi’’bırak pis kadın bırak sevgilimi’’ camı tırmalıyorum pencere bir açık olsa o yelloza ne yapacağımı biliyorum. O boyalı suratını tırnaklarımla Kıbrıs haritasına çevireceğim, hatta yeni yeryüzü şekilleri çizeceğim. Sevgilim kucağında benim sarmam gereken Dük’ümü o piz buruşuk elleri sarıyor hırrlıyorum. Güzel bir arabaya binip gidiyorlar. Erkeğimin arkasından baka kalıyorum, oda ne yağmur mu yağıyor, yoksa evet evet ben ağlıyorum. Ah aşk gel gör beni ne eyledin.

Kafama koydum, sevgilimi o hapishaneden kurtaracağım. Senin kahramanın olacağım, senin için savaşacağım. Seni damımın erkeği, yavrularımın babası yapacağım. Sana bir seferde altı tane yavru doğuracağım.
Bir sen bir ben bir de bebek
Yakalarsam muck muck.

Ben leyla oldum, çılgınca şarkılar söylüyorum.Aklıma akşam ona çok romantik bir sofra hazırlamak geliyor. Hemen yiyecek araştırmalarına giriyorum. Acaba menü ne olabilir. Araştırmalarım sonucunda azıcık yenmiş iki adet lüfer buluyorum. İki tanede süt daha açılmamış pipeti üzerinde, ohh diyorum çok güzel. Yanın da birazda yeşil salata roka falan sofram hazır. Az erimişinden bulduğum mum da hazır. Dama romantik bir sofra hazırlıyorum. Mumu da yakıyorum. Yan binadan Ahmet çiğim de yine keman çalıyor müziğimiz bile var. Hemen gidip aşkımı getirmem lazım.

Uçarcasına aşkımın evine gidip camına yüzümü dayıyorum. İşte orada yine boynunda o garip tasma var.

-Hadi gel.

-Gelemem.

-Neden

-Dışarı çıkmam yasak hastalık kaparmışım.

-Aşkın için benim için yasakları çiğne de gel. Kaç bana erkeğim, gel kollarıma sarayım seni yumuşacık kürkümle. Gel seni ben aşk hastalığınla hasta edeyim. Gel de seninle aşkı yaşayalım azdım len gel hadi.

-Sende ne azgınmışsın, ateşli kadınım.

-Aşkından azgınlığım ateşlere attın beni yanıyorum. Marmara çırası gibi hadi gel senide yakayım ateşimle. Seni seviyorum DÜKKK.

Diye avazım çıktığı kadar miyavlıyorum. Ben serenat a başlıyorum.

-Bir sen ben birde de bebek

-İyi de İrma’m beni hadım ettiler. Benim yavrularım olamaz.

-Bu daha iyi ya özgür takılırız bizde nerde akşam orda sabah. Sen yeter ki gel kollarıma.

Dük pencereden kaçıp kollarıma geliyor. Biz sarmaş dolaş olup sevgi sözcükleri söylüyoruz

Fonda Ahmet’çiğimin keman konçertosu eşliğinde, mum ışığında, yıldızlar aşkımıza göz kırparken, biz romantik yemeğimizi yiyoruz. Sonra Mart ayının hakkını verip tek beden tek yürek oluyoruz. Miyavlamalarımızla aşk seranatı eşliğinde azıyor ve sabahlar olmasın diye dua ediyorum. Bir pencere açılıyor ve adamın biri ‘’kesin artık ulan sabaha kadar da azılmaz ki’’ diyor. ‘’Git ağabeyciğim sen de karınla az o cadaloz karıyla da azılmaz ya neyse’’.Mart bizim ayımız azacağım tabi kimse karışmasın arkadaşım.

ERAY ÖZGÖR SARIKAYA
6.3.2012

Beğen

ERAY ÖZGÖR SARIKAYA
Kayıt Tarihi:6 Mart 2012 Salı 17:47:38

SOKAK KEDISI İRMA YAZISI'NA YORUM YAP
"Sokak kedisi İrma" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Esmize - Perihan Kılıç
8 Mart 2012 Perşembe 08:39:12
bu benim patimi baştan çıkaran kartaloz kediye ne çok benziyor....:)))
sevgiler selamlar

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 8 Mart 2012 Perşembe 08:48:52
şiiişşşt kaynana benim İrma'm kartoloz değil hem senin Dük'e hayatı öğretmiş işte :))
yazıdai resmi hatırladınız heralde hocama dedim baktım yazmıyor benz yazdım hocam sonra da siyazınız dedim evet sanki öyle oldu.
teşekürler gelip okuduğunuz için tesadüfe bakın bende isin sayfanızdaydım siz bunları okurken kalp kalbe diyelim
saygılar
Esmize - Perihan Kılıç 8 Mart 2012 Perşembe 09:15:35
:))) HAKLISINIZ ...hatırlamam mı resmi..çok gülmüş ve patinin marifetleri ile birleştirmiştim resmi çok yaşayın siz
kukurikuu
7 Mart 2012 Çarşamba 02:11:57
Sayın Yazarım,
Hikayeniz, kadınsal duygularla karışık , İrma' nın, yahut seven arzulayan bir kadının iç dünyasını ne güzel anlatmış. Elinize sağlık. Ama şu Dük'ün, hadım olmasına üzüldüm. Çünkü erkek kediler kısırlaştırıldıklarında, malesef artık dişilerle ,işleri olmuyor.Biz insanlar, bunu çok yapıyoruz.Hiç bir yaratığın, bu en büyük ,en güzel zevki ile oynamamak gerek.Dişiler kısırlaştırılırsa, mesele yok,biraz hırçınlığın dışında.(Yine kadınlara yüklendim gibi oldu.Valla değil)
Zevkle okudum,elinize sağlık. Teşekkürler.

5 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 7 Mart 2012 Çarşamba 02:15:33
bilmediğimden bilmeden yazarsam öyleolur burdakadınların arzularını anlatmak falan değildi amacım sadece hiciv yapmakistedimmartkazgın kedilerierkekolarak gösterirler kadın olsaneolacakkiazmayacalarmı diye göstermekistedim
okuduğunuz ve beğendiğiniz için teşekür ederim
saygılar selamlar
ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 7 Mart 2012 Çarşamba 02:48:18
klavyemde sorun yaşıyorum ara verme çubuğu bozuk kontrol etmeden yollamışım özür dilerim
kukurikuu 7 Mart 2012 Çarşamba 03:10:12
Klavyenizin manada her şeyi yazdığını, sorun olmadığını bilin lütfen .
Mart ayında gerçekten ,sadece erkek kedilerin kızıştığı düşünülür. Bu yanlıştır. Dişler de azar.Zaten bu arzu ,sadece erkeklere verilmiş olamazdı. Tanrı' nın yarattığı her cinsin,dişisine de erkeğine de ,aynı istek ve arzuyu verdiğine inanıyorum. Yazınız utangaç hanımları biraz kıpırdatacak gibi.
Aslında yeter artık, bu tip yazılar utanılacak değil, doğanın ,açan bir çiçeği,yuvasında cıvıldayan bir kuş, deniz kenarında milyonlarca istavrit yavrusu veya ağaçlardaki kırmızı elmalar gibi düşünülmeli. Bizler tabiatı kabul edip, ona saygı duyan insanlar mıyız, yoksa, dünyaya gözümüzü kapatmış, görmeyen hissetmeyen, köstebekler mi?
Selanlar.
ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 7 Mart 2012 Çarşamba 08:55:45
aslında o utangaç dediğiniz kadınlardan günümüzde kaldımı ondan şüpheliyim Allah insan oğluna akıl vermiş cinsiyet ayırmadan ve yanında bütün canlılara verdiği iç güdüleri hayvanlar bu içgüdülerinle yaşıyorlar insanlar onlardan akılllıolduğuna göre yeri geldiğinde iç güdülerinle yaşamayı akıl etmeliler ve ipin ucunu doğaya düzene bırakmalılar bunun cinsiyeti olmamalı neyse benim ki hicivdi okuduğunuz için teşekürler
kukurikuu 7 Mart 2012 Çarşamba 10:21:48
ANLAYIŞ VE GENİŞ UFKUNUZA SAYGILARIMLA
SEVİLAY DİLBER
6 Mart 2012 Salı 23:24:28
hani ne demiştiniz?
sizin kadar cesur davranamam ..
benden sonra geliyorsunuz..
kalem muzip ve cesur..
ilk defa sizi okuyorum ve inanın bundan sonrada okumaya devam edeceğim..
hikayede sadece irma anlatılmamış. bunun yanı sıra bir çok olaya dokundurma var..
anlayana tabiki..
sevgilerimle sevgili yazar..
beğenerek okudum tebrikler..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 6 Mart 2012 Salı 23:55:55
sizi sayfamdagörmekbeni onurlandırdı beşenmenizede sevindi sayfama hoş geldiniz daha dacesurolmak istiyorum ama belki büyüdükçe kimbilir
teşekürler sevgiler selamlar
meltemecem
6 Mart 2012 Salı 22:57:29
ressam12 hanımefendi demiş ki erayın öyküsünü okumayan öykü okudum demesin(bknz.kalem duvar karalamak istedikleriniz)

bir bakıp çıkacaktım...uzun yazıları bitirmekte zorlanıyorum ama bu mart kedisi çok şeker olmuş bırakamadım...kaleminiz harika...tebrik ediyorum selamlar

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 6 Mart 2012 Salı 23:57:23
sayfama hoş geldiniz iyiide gelmişsiniz güzel yorumunuz içinde teşekürler
selamlar saygılar
bekir odaci
6 Mart 2012 Salı 22:46:41
allahım mart ayında işleyeceğim günahlarımı afet nasıl güldüm bu duaya neden günah olsunki hayatın devamlılığını sağlıyorlar ben hala anlamış değilim neden günah olduğunu bu yazıyı ikinci okuyuşum gülerek okudum yine sizinde gülmeniz dileğimle harikaydınız saygılarımla selamlar

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 6 Mart 2012 Salı 23:59:24
çokteşekürler gülmenize sevindim size yolladığımdan biraz ufak tefek değişiklikler yaptım yani niye günah olsu kediciklere insan oğlu sadece 1ay vermiş heralde üç vardiyahalinde çalışacaklar
saygılar
tacettin yıldırım
6 Mart 2012 Salı 22:26:49
ben hikayeye bayıldım.... yürekli yazmana bayıldım...düzgün yazmana bayıldım...saygılar

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 7 Mart 2012 Çarşamba 00:00:55
bende sizib güzel yorumlarınıza bayıldım komutanım ben mart ayında kedi miyavlamasında bebek ağlıyor zanneder üzülürdüm artık üzülmeyeceğim meğer gece vardiyasındaymışlar
saygılar
Kemnur
6 Mart 2012 Salı 21:31:11
ÇILGIN iRMA'YA SELAMLAR... Bizim buraya sakın gelmesin, bahçemde 17 tane var zaten, para yetiremiyorum kuru mamaya... Saygıyla

7 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 7 Mart 2012 Çarşamba 00:02:24
siz gitar çalıyordunuz heralde kemal bey kedilere konser verin yada bir kedi serenat yaparken fon müziği yapın
saygılar
Kemnur 7 Mart 2012 Çarşamba 00:28:37
ERAY HANIM.BEN ESIMDEN BASKASINA SERANAT YAPMAM SIZ UT CALIYOSUNUZ GALIBA.KEDILERDEN SIZ ANLIYORSUNUZ SERANAT SIZE YAKISIR.....TESEKKURLER.
ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 8 Mart 2012 Perşembe 09:54:02
aslında kedileri hiç sevmem
Kemnur 8 Mart 2012 Perşembe 10:50:48
KEDILERI VE HAYVANLARI SEVMEYEN INSANLARI HHICSEVMEZ ERAY HANIM.SAYGILAR....
ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 8 Mart 2012 Perşembe 14:06:08
kediyleilgili kötü bir anım var onun için sevmem sebebsiz değil sebebsiz sevmeyen kimseyihiçbir şeyi sevmiyor demektir
Kemnur 8 Mart 2012 Perşembe 16:59:57
ERAY KARDEŞİM, SENİ ANLAYABİLİYORUM. BENİM EŞİM DE BENİ EVİN KEDİSİ PAYTİK KADAR SEVMEZ, ÇÜNKÜ BENİMLE İLGİLİ KÖTÜ ANILARI VAR. EVDEKİ SEVGİ SIRALAMASINDA BEN EVİN KEDİSİ PAYTIK'TEN SONRA GELİRİM HEP...:::)))
ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 8 Mart 2012 Perşembe 22:40:55
sanmıyorum şiirinize kotduğunuz ikinizin bulunduğu fotorafta size sarılmış evin kedisi paytik e değil sizde bunun farkındasınız da biraz şımarma sanki sizinki
saygılar
Seher_Yeli S.ZerrinAktaş
6 Mart 2012 Salı 21:30:56
Resim, yazının başlangıcı ve yazı :))))))
Ne diyebilirm ki. Eray işte:))))
Ben şimdi ne yazacak diye düşünürken kadın bombayı patlattı. Harikasın arkadaşım. Sevgilerimle...

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 7 Mart 2012 Çarşamba 00:04:05
dedimya tek perdelik komedi geliyor diye beğenmene çoksevindim yarın ne olacak bilmiyorum ara versemmi biraz diyorum
sevgiler güzel arkadaşım
Seher_Yeli S.ZerrinAktaş 7 Mart 2012 Çarşamba 00:07:49
Sakın ara verme canım. Dört gözle bekliyorum. Birde yanaya bakıyorum oluyor sekizzzzzzzzz:)))))
Yaz yaz yazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz...
ZEYNEP GÜMÜŞ
6 Mart 2012 Salı 21:21:29
HER KEDİNİN BİR MARDI,
HER SÖZÜN BİR ARDI,
ŞU ERAYIN DA
ANLAMADIĞIM ACAYİP BİR DERDİ VARDIR...

KEDİNİN MART DERDİ ACABA SENİ NİYE GERDİ,
BU FİKRİ SANA DAMDAKİ KEDİ Mİ VERDİ!!!!


Ben de artık Sabahları damdan gelicem hep
Miyaaaaaaav! haberin ola... ciğercinin süslü kedisi ZEYNEP

cümleler karıştıkça karıştı,
böyle yazıya ancak böyle yorum yakıştı...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 6 Mart 2012 Salı 21:26:31
sen iyice şair kesildin başımıza bu siteye üye olalı iki gün oldu ikişiir yazdım diye kendini şairmi sandın senden olsaolsa pisi olur sen kim damlarda azmak bana damdan gelmek kim neyse sen sabah gelirken ekmek almadan gel
AYSE 09
6 Mart 2012 Salı 20:34:12
harikasın kız bu ne güzel hikaye böyle
ee mart ayı irma ve sen ne denir sevgimlesin bitanesi

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 6 Mart 2012 Salı 20:35:36
elifile ömer de içimiz şişti hüzünlenmekten irma bizi biraz güldürsün değilmi
çok teşekürler
sevilerimlesin ablacığım
AYSE 09 6 Mart 2012 Salı 20:37:04
evet gülümsetti ya
Davidoff
6 Mart 2012 Salı 20:18:49
Off yani Eray.

Yani iyi ki Mart geldi kediler piyasaya çıktı. Ne desem şu İrma denilen kediye şimdi.

Geçen gün bizim buralara kadar gelmişti. Aman bir alım, bir alım. Hiç aklıma gelmedi onun İrma olabileceği. Ben sıradan bir Sarman falan sandım.
Yahu düşünsene hiç yolda giderken kıvıra kıvıra yürüyerek önden giden başka hangi kedi olabilir ki ?

Tekir bile peşinden mavi boncukla koşturuyor, İrma'da gık yok.

Hay aklınla bin yaşa sen e mi ?

Tebrik tebrik üstüne, ne diyelim.


1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 6 Mart 2012 Salı 20:23:06
hep erkek kediler martz azarmış gibi gösteriyorlar bende dişi azarsa nasılolur acaba dedim güzelde oldu galiba teşekürler
selam ve sevgiler
ressam12
6 Mart 2012 Salı 18:52:36
ressam12 tarafından 10/13/2016 12:54:36 AM zamanında düzenlenmiştir.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 6 Mart 2012 Salı 19:36:50
bencede kontes olanakadar sokak kızı irma en güzeli beğenmenize sevindim
sevgiler selamlar
Hasan Özaydın
6 Mart 2012 Salı 18:07:33
MART A MERSİYE

Martın mı korkusundan!
Mart gelince,
Kediler çatılarda.
Ne işiniz var orada?


Kış son soğuklarını,
Kar son günlerini.
Sıcak günleri baharın.
Özlemle bekletirsin.

Cemreler, beklerken toprağı.
Ekinler kaybolmuş karla.
Soğuk işler kemiklere,
Yine ettin, ettiğini.

Günleri kısa şubattan,
Ahın mı var mart ?
Soğularla alırsın intikamını,
Gariplerin ne günahı var.

Delikanlı gibi günlerin,
Günü gününe uymaz.
Güneşi saklarsın bazen,
Yüz görümlüğü mü istersin.


Unutulmamak istersin,
Kazma, küreğe göz dikersin.


Giderken bile,
Senesi var bunun dersin

Yazını okuyunca eski şiirim aklıma geldi.Mart onların ayı saygı duymak lazım,tebrik ederim saygılarımla.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 6 Mart 2012 Salı 18:09:04
teşeür ederim 12 aydan birini vermişiz çokmu
saygılar selamlar
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.