ERAY ÖZGÖR SARIKAYA
143 şiiri ve 175 yazısı kayıtlı Takip Et

Birkez mi her günmü ölmekBİRKEZ Mİ HER GÜNMÜ ÖLMEK

Bu gün ben hiç iyi değilim.Değilim işte sebebi yok sadece öyle işte kötüyüm. Bu kötü olmam da kimsenin katkısı yok sorumlu da değildir.Sadece kötüyüm işte.Bu şeye benzedi intihar mektubuna hani yazarlarya intaharımdan kimse sorumlu değildir.Acaba insan nasıl intihara karar verir.Ne düşünür her şeyin bittiği yermidir orası.Filmin koptuğu yermi .Düşünüyorum aslında bir anlıkcinnet noktası.
Planlıyarak düşünerek intahar ediyorlar.Cinnet olsa geride mektup bırakmaz bir anda pencereden atar kendini tamam.Ama nerdeyse hepsi planlıyor bence .Hayatlarında çıkış bulamamak mı yoksa geride kalanlara ömür boyu pişmanlık ve acı çektirmek mi.Bence her ikiside nasıl planlıyorlaracaba.
Bence önce neyle intihar ediceklerini düşünüyorlardır.Kendini asıçam diyelim insan nefessiz beş dakika kalabilirmiş.Ciğerler beş dakika oksijensiz durabilirmiş yani ölmek en fazla beş dakika uzun bir zaman.Evet uzun bir zaman gözleriniz dışarıya fırlar diliniz şişer falan.Birde boynunuz kırılabilir eller ayaklar çırpınız zor ölüm.Yok bu iyi bir ölüm şekli değil.
Bir başka ölüm şekli kendini zehirlemek oda seni bulup hastaneye yetiştirme ihtimalleri var.Sen tam niyetlen her şeyi hazırla abdestini al mektubu d a yaz.Sonra otur yatağa filmlerde öyle yaparlarya bir kırmızı hap bir beyaz bir sarı yut. Sonra aman bu intihar etmiş koşun hastaneye yetiştirelim.Kendine geliyorsun biR sürü soru hadi cevapla bakalım.Hadi bulmadılar hapları yuttun miden çok kötü oluyor organllar zehirleniyor reaksiyon gösteriyor.Onda da çokacı şekiyorsun ve uzun bir süreç.Böylede zor ölünür.
Kendini yüksek biryerden atsan. İstanbullular rahat çıkıyorlar boğaz köprüsünü bırakıyorlar kendilerini Marmaranın serin sularına.İnsan yüksekten denize atlayınca betona çakılır gibi olur yanı deniz beton olur.İstanbulda olmayan şehirlerinde deniz olmayan ne yapsın.Kendini göle atsa aynı 5 dakika dayanabiliyor nefes almadan uzun zaman olmaz.Yüksek bir yerden atlasa ama çok yüksek olucak.Atladıklarında yere çakılana kadar o birkaç saniyelik zamanda neler düşünüyorlar acaba bunu hep merak etmişimdir.İşte bence hayat pişmanlık varsa pişmanlık keşkeler o birkaçsaniye içinde düşünüyorlardı yada hiçbir şey düşünmüyorlar gözlerinikapatıp sadece huzur bilmiyorum.Bunda da kafan patlar her tarafa dağılır hertaraf kan olur çevreye rahatsızlık verir insan. Birde ölmedin sakat kalma ihtimalin var oda hergün ölmek.Bunu da beğenmedim.
Kendini yakmak ooo bu çok kötü bir ölümşekli Allah kimsenin canını böylealamsın intihar için doğru seçenek değil çok acı çekiyorsun.Erdekte çok uzun yıllar önce adamın biri kenini yakarak intihar etmiş.Kendini ateşe veririmcanımçok yanar vaz geçerim kendimi söndürmeye çalışırımdiye ağacakendini zincir le bağlamış ve bağıra bağıra acılar içerisin de yanarakölmüş.Çok kötü bence intihar için doğrubir eçim değil.
Geriye ne kaldı silah bak bu fena değil.Alıcaksın tabancayı doldurcaksın mermiyi mektubunu da yazmış olucaksın tabii.Abdestsiz olmaz iki rekatta namazkılacakın.Geride kalanlar vicdan azabından her gün ölsün diye.Sonra tabancaysa şakağına yada çeneninin altına dayıyacaksın yada ağzına sokacaksın.Tüfekse kalbine ve gene çenenin altına dayıyacaksın.Ama bunda vaz geçmemelisin vaz geçersen elin kayarsa ölmez sakat kalırsın beğin önemli hazar kalırsa sen hergün öl.Kararlı olcaksın mektbunu yazıcaksın silahını eline alıcaksın.Şakağına daıyacaksın düşüneceksin gideceğin yeri geride bıraktıklarını ölmeye değip deymiyeceğini kararlıysan çekiceksin tetiği BAMMM. İşte bu kadar öldün artık yoksun bu dünyada gittin.
Tabii bunun ahireti aynanın öbür tarafı var.Orada nasıl öldün diye sorucaklar. Şey efendim ben şey hık mık İntahar ettim.Diyecekler zebanileri çağırın beklemesin vatandaş hemen cehenneme.İyide ben dünyada iyi birisiydim.İntahar yasak en büyük günahlardan biri Allah bu canı sen isteyince sonlandır diyemi verdi.
Yani bundan çıkacaksonuç nedir. Ölmekiçin öbür tarafa gitmeye gerekyok burda da hergün ölürsün hergün bir cinayete kurban gidersin faili mechul olursun.Duygularını öldürenler bulunamaz yada sen hergün duygularını öldürür intahar edersin.İnsanın duyguları öldüyse bir beden sağ kalıyorsa anlamı varmı.
Yaşamak nefes almaksa şayet yaşıyorum işte
B u yazıyı okuyupta Eray intihar edicek diye telaşa kapılamayın her şeye rağmen yaşamak güzel.Dünyada yapıcağımız işler bitmemiş bulunma sebebimiz bitmemiş ki yaşıyoruz.Aksi taktirde Cenap ı Allah canımızı alırdı.
Bu gün ne oluyor bana hep hüzün hep karanlık sakın bu intahar metotlarını uygulamayın.Nazımın dediği inadına yaşamak.
ERAY ÖZGÖR SARIKAYA
14.12.2011

Beğen

ERAY ÖZGÖR SARIKAYA
Kayıt Tarihi:14 Aralık 2011 Çarşamba 18:56:45

BİRKEZ Mİ HER GÜNMÜ ÖLMEK YAZISI'NA YORUM YAP
"BİRKEZ Mİ HER GÜNMÜ ÖLMEK" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Fuat Türker
15 Aralık 2011 Perşembe 00:05:09
"İnsanın duyguları öldüyse bir beden sağ kalıyorsa anlamı var mı?"

Evet, insanların büyük çoğunluğu et-kemik olarak yaşıyor. Sevgi insanların ellerinden alındı ki bu, insanın ruhunun alınması gibidir. Sevgi yitirildiğinde geriye içi boşalmış, manevi anlamda tükenmiş et-kemikten oluşan bir beden kalır.

Sevgi ve aşk yitirildiğinde, yerini sıkıntı, azap, korku, gerginlik, kuşku ve panik alır. Gerçek mutluluksa yalnızca insanın kalbinin tatminiyle mümkün. Bu da Kur'an'ın verdiği sır; "kalpler yalnızca Allah'ı anarak tatmin bulur."... Teşekkürler...

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 15 Aralık 2011 Perşembe 00:07:08
hocam zaten ona sığınıyoruz odaolmasayazdıklarımı yapardım heralde tevekkül gösteriyorum
Fuat Türker 15 Aralık 2011 Perşembe 08:30:39
Genelleme yapmıştım:) Dışarıda ceset gibi dolaşan-Allah'ın ölüler olarak tanımladığı- öyle çok insan var ki. Onların Allah sevgisinin sıcaklığına kavuşmaları için çaba göstermek hepimizin sorumluluğu. Belki yazdığımız tek bir kelimeyi vesile eder Allah ve ruhlara şifa olur. Kim bilir?..
Selami TIRAŞLAR
15 Aralık 2011 Perşembe 00:04:25
Allah korusun intiharın şakası bile hoş değil ama bir ruh alemi
anlatım güzel kutlarım sevgi ve saygılarımı sunarım efendim
güzel yazıı dizisi icin

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 15 Aralık 2011 Perşembe 00:05:35
ben teşekür ederim güzel yorumlarınıza sayfama onur verdiniz saygılar
Serhat BİNGÖL
14 Aralık 2011 Çarşamba 21:01:34

Kutlarım kaleme aldığınız bu yazıyı
insan doğası itibariyle çok karmaşık ve koplike yaratılmıştır
intahar eğilimi karmaşık düşünce yapısının bir tezahürüdür yaşamın içinde karşılaşılan
olay yada olgu karşısında insan dogru ve saglıklı karar verme yetenegini kaybeder böyle
bir durumda çoğukez öfke açıga çıkar işte sorun burdan sonra başlar.
Edilgi bir birey çözümü zamana bırakır ve manevi duygulara dönerek sabırlı olmaya çalışır ki bu
çok önemlidir insanı sakinleştirir.
Ancak maneviyatı zayıf yada mantık kurgusunu gerçekleştiremiyen insanlar mahalesef duygularını
akıl ve korkularını kontrol edemeyip yaşamlarına son verebiliyorlar.
oysa zaman herşeyin ilaçıdır.

Saygı selamlarımla.


1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 14 Aralık 2011 Çarşamba 21:04:39
hocam sizden Allah razıolsun yorumunuz için ben intahar etmiyeceğim arkadaşlartelaşa kapıldılar sadece insan neden nasıl intaharı düşünür onu yazdım
DİLEK YILDIZI
14 Aralık 2011 Çarşamba 20:52:42
BERBAT VE İĞRENÇ BİR YAZI
BERBAT BİR RESİM.......

Beni yazdıracaksın gene bak sana yaşadığım bir anı anlatacağım ve bir gerçek.
Birgün tüm dünyanın üzerime yıkılmış gibi hissederek sokakta yürüyordum. Hatta " Batsın bu dünya" şarkısınada uyumlu geziyordum. Aniden bir kah kaha duydum.Sesin geldiği yere baktım bişey göremedim. Ses bir dükkanın kapısının önünden geliyordu. ama sahibini göremiyordum. O güzel kah kahalar attıkca dükkan sahibinin yere bakarak konuştuğunu gördüm. O esnada bende gördüm kahkaha sahibini. Ve o güzel kahkaha belden aşağı kısmı olmayan bir adam.Araba lastiğinden bir parçayı gövdesinin bittiği yere koymuş. İki elinde mala benzeri bir tutacakla gezen bir adam. Hala kahkaha attığını gördüğümde. Bende kahkaha attım. (içimde onun için sızı duysam da) bana daha yüksek kahkahalar atmam gerekecek şeylerimin olduğunu öğretti. Ve şarkımı değiştirdim " BÜTÜN DÜNYA BUNA İNANSA BİRLİK OLSA HAYAT BAYRAM OLSA" ve nefes almak ne güzel birşey şükürler olsun............
Şu resmi ve yazınızı düzeltin lütfen.

KALEMİNİZE SAĞLIK..
SAYGILARIMLA.......

3 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 14 Aralık 2011 Çarşamba 20:58:19
ya sonunda yazdım ya bu sadece yazı olay yapmayın intahar falan etmiyeceğim edenlerin psikolojileri nasıl olur onu yazdım kızma lütfen
DİLEK YILDIZI 14 Aralık 2011 Çarşamba 21:03:22
Kime ne getirisi var. Titanic deki Leonardo Dikaprio gibi intardan çaydırma yazılarını yaz.. yada yaşama sevinci.. Yada kışlık ayva meyvelerini daha iyi yazıyorsun :-)
ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 14 Aralık 2011 Çarşamba 21:06:07
bana bu tür yazılar yakışmıyormu iyide hep neşeolmaz kederdevar hayatta hele bneimbugün hat safhada
tacettin yıldırım
14 Aralık 2011 Çarşamba 20:25:05
ne demiş büyük şair......"YAŞAMAK GÜZEL ŞEY BE KARDEŞİM".....NE OLURSA OLSUN hayat yaşamaya değer....saygılar.....

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 14 Aralık 2011 Çarşamba 21:00:43
bu sadece yazı olay yok korkmayın ben bişey yapmıyacağım yapmamzaten bundan sonra herkez ne güzel sözler söylüyorsunuz dostlar şiirimiokuduzmu okumadıysanız okuyunuz lütfen bugün kafam yerinde değil hiççbirşey hatırlamıyor
AYSE 09
14 Aralık 2011 Çarşamba 19:40:00
ah canım neler düşünmüşsün sakın bir daha yapma olurmu
biliyorum kendin içindeğil sadece düşünceydi bunlar olmasın düşüncesi bile
saygılarımla
güzele daima güzele diyelim

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


ERAY ÖZGÖR SARIKAYA 14 Aralık 2011 Çarşamba 19:42:13
ya düşünce korkmayın ama hep düşünmüşümdür intahar edenler nasılplanlar diye ben olsamne yapardım yapmambirşey ben Allahtan günahtan korkarım inançlıbiriyimdir
AYSE 09 14 Aralık 2011 Çarşamba 20:09:15
rabbim öyle yazı yazmasın
tabiki inanırsın brabbime hep inanıyoruz şükürler olsun
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.