İbrahim ERZURUMLU
92 şiiri ve 92 yazısı kayıtlı Takip Et

Toplumsal direnç ve birliktelikToplumsal Direnç ve Birliktelik

Son günlerde yaşananlar ne kaleme,ne kağıda ne de tarih sayfalarına kolayca sığacak olaylar değildir. Hele hele de yıllardır, bilinçli olarak yapılan günlük, haftalık, aylık olaylara direncimizin reytingini tutanlara söylüyorum. Yeter Artık!!!

Az sayıdaki şehit haberleri ile toplumun bazı kesimlerinden gelen, çat pat şehit mitinglerini,gösterilerini,feryatları kaale almayanlar.Dış mihraklarında verdiği destekle, palazlanmaya çalışan şer güç çapulcuları kurdukları pusularla, yaptıkları hain saldırılarını genişlettikçe genişlettiler.Bunu da toplumsal direncimizin, yayını germeyi ve nabzımızı yoklamayı peyder pey sürdürdüler. Amaç, hedef kitlelerinin gözünde değerlerini artırmaya çalışmak,siyasal yollarıyla legal olabilmektir.

Ayrıca, Türk Milletini ve Türk Silahlı Kuvvetlerini hain planlarının içine çekerek toplumsal infial uyandırarak, iç karışıklık çıkarıp,dağlarda inlerinde yaptıklarını şehirlere yaymak ve emellerine ulaşmak istemektedirler. Yalnız, bu aysbergin sadece görünen bir yüzü,asıl plan ise; ABD’nin, Ortadoğu projesinin bir kolu olan,harita değişikliği ve Kuzey Irakta, Türkiye’ye bölgenin bekçiliğini yaptırıp,emellerine ellerini kollarını sallayarak ulaşmaktır.

Çok büyük hedefi ise; kurmayı planladığı,Piyon Kürt devleti’nin yanı sıra Bölge’nin direncini elinde tutmak.Bitmeye yüz tutan petrol rezervlerine ki (Türkiye’dekiler dahil) sahip olmak.Ayrıca, Dünya’nın en büyük silah tüccarlarının ortak kararı ile Türkiye’nin elinde bulunan her türlü rezervin yanı sıra,stratejik önemi ile emeline daha derinden yaklaşmak. Böylece, Türkiye’nin yükselen değerini düşürüp, Türkiye Cumhuriyeti devletini ekonomik kargaşalıkların yanı sıra toplumsal sıkıntılarla uğraştırmak ki yapıyor otuz yıldır. (pekkaka itleri,Şerzani kancığı,Tarabeni şebeği) gibi piyonlarla bizi uğraştırıyor, elini kolunu değdirmeden,görünürde dost arkada şerlerin şerri,deccalın büyüğü ABD, planını yapmaya canlarımızı her geçen gün yakmaya devam etmektedir .

Piyonlarını, zamanı geldiğinde kullanıp atacaktır.Yerine başka başka piyonlar çıkararak oyununa bilahare devam edecektir.Öyleyse ne yapmak lazım; çok güçlü ve dirayetli devlet olarak,oyunlarını bertaraf etmek lazım. Yalnız, her şeyden önce içimize girmiş ve bizi kurt gibi kemiren her türlü dümeni çeviren, işbirlikçi, ispiyoncu, bölücü, iç ve dış güçlerin, tüzel ve özel kurum -kuruluşlarını kontrol altına alarak,musluklarını kapatıp önlerini kesmeliyiz.Yurt dışında kurulan, sözde insani yardım kuruluşları, Güneydoğuda cirit atıyorlar.Amaçları ortada, bu yolla PKK’ya para,silah ve lojistik destek sağlamak.

Ey ! Asil TÜRK Milleti; Birliğe ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu şu zamanlarda,
yapmamız gereken önemli şey şudur;


Akıllı, planlı ve uyanık olmalıyız. İkincisi belki de en başta geleni fedakarca çok ama çok çalışmaktır .Yukarıda bahsettiğim gibi güçlü olmamız için,devletimiz öncülüğünde; belli bir süre koyulmak kaydıyla,en başta kendileri (Teknik detaylar ve süre tartışılabilir) fedakarca sekiz saat kendimize, sekiz saat devletimize çalışmak.Dosta, düşmana birliğin ve dirliğin ne demek olduğunu göstermemiz gerekir. Çünkü, büyük hedeflere, büyük hayallerle ve özveriyle varılır. Ekonomik ve siyasal anlamda çok güçlü bir Türkiye, Dünya’nın bütün olumsuz dengelerini alt üst ederek, refah ve huzurun teminatı olabilir,olmalıdır ve olacaktır.

Dolayısıyla diğer sorunlar;Terör, geri kalmışlık, işsizlik, eğitim, sağlık v.s kendiliğinden çözülecektir.

Vatan uğruna, geçmişten geleceğe vurulup tertemiz bedeniyle şehit olanlara, Allah’tan rahmet ,gazilerimize acil şifalar ve hayırlı ömürler dilerim.Ayrıca yakınlarına ve Tüm TÜRKİYE’ye başımız sağ ve dik olsun dileklerimi sunarım .

Beğen

İbrahim ERZURUMLU
Kayıt Tarihi:21 Ekim 2011 Cuma 14:59:54

TOPLUMSAL DIRENÇ VE BIRLIKTELIK YAZISI'NA YORUM YAP
"Toplumsal Direnç ve Birliktelik " başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
Sabiha KÜÇÜKTÜFEKÇİ
21 Ekim 2011 Cuma 20:25:20
" su uyur düşman uyumaz "


ne güzel uyarmış atalarımız

düşüncelerinize katılmamak ne mümkün bu konuda yazacak ne çok şey var ve tarihi iyi irdelemek lazım özde değişen pek birşey yok geçmişten bugüne..

savaşların;

bir bilinen görünen sebepleri vardır

bir de bilinmeyen görünmeyen ana sebebi vardır her dem uyanık akılcı bilinçli olmak gerekiyor...

ortalığı karıştıran da insanoğlu
sorunu çözecek olan da insanoğlu

tebriklerim hayata kattığınız erdemli düşün dolu sevgi yürekli eşsiz cümle güzelliklere iyi ki varsınız İbrahim dost..:)
sevgim saygım selamlarımla..

Cevap Yaz
Aysel AKSÜMER
21 Ekim 2011 Cuma 16:43:35
Tebrik ederim. Alkışlanası bir yazıydı. Başımız sağ olsun. Şehitlerimize rahmet, kalanlara sabır diliyorum ben de. Saygılarımla.

Cevap Yaz
Güneri Yıldız
21 Ekim 2011 Cuma 15:31:35
Duyarlı yüreğinizi, duruşunuzu tebrik ediyor, teşekkürlerimi;
Selam ve saygılarımı bırakıyorum...

Cevap Yaz
inci*
21 Ekim 2011 Cuma 15:17:26
Bende bu değerli yazı için teşekkür ederim. kalemin daim olsun.

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.