CemalettinGÜRPINAR
643 şiiri ve 40 yazısı kayıtlı Takip Et

Eğitim öğretimin önemi                 EĞİTİM ÖĞRETİMİN ÖNEMİ

EĞİTİM ÖĞRETİMİN ÖNEMİ

Eğitim, öğretim, insanlığın doğuşuyla birlikte doğmuştur.

Eğitim-öğretimden mahrum kalmak demek yok olmakla karşı karşıya kalmak demektir. Sağlıklı, mutlu, huzurlu, refah ve güven içinde yaşamak ve yaşama ortamı hazırlayabilmek, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim-öğretimle mümkün kılınabilir.

İlkçağdan günümüze kadar ilimle uğraşan insanlık âlemi, kendisini, çevresini, evreni ve fizik ötesi âlemleri keşfetmeye çalışmış, boş durmamış. Her geçen gün keşfedip buldukları yeni buluşlarına bir başka buluşlarını daha icat edip eklemeyi ihmal etmemiştir. Hala da yeni yeni buluşlara koşup yeniliklere imza atmaya devam etmektedir.

Günümüzde teknoloji baş döndürücü ve hızlı bir şekilde gelişmektedir.

Sağlıklı, bilgili, kültürlü, dinamik ve çağdaş bir nesil yetiştirebilmek için günümüzdeki teknolojik yeniliklere hepimiz ayak uydurmak zorundayız.

Bugün birilerinin icat edip hizmete sundukları teknolojik araç-gereç ve donanımları, bir başkaları kullanmaktan ve onlardan yararlanmaktan uzak ve aciz kalmaktadır. Bu da ister istemez gelişmeyi ve kalkınmayı günümüz dünyasında olumsuz yönde yakından etkilemektedir.

Milletlerin ayakta kalması, devletlerin dünya ülkeleri arasında yerini alması, insanların mutlu olması, günümüzdeki teknolojik gelişmelerin çoğalıp yayılmasına ve ona kavuşmasına bağlıdır.

Dünyaya huzur, refah ve güvenin hâkim olması ancak ilim yuvalarının (okulların) arttırılıp kaliteli bireylerin yetiştirilmesiyle mümkündür. Aynı zamanda eğitim öğretimden kız erkek ayırımı yapılmadan tüm bireylerin yararlanması gerekir. Bu da insanlığının saadeti, selameti ve adaleti için olmazsa olmazlarındandır diye rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yanı başımızda bulunan komşumuz olan ülkede olup bitenleri hep birlikte izledik, izliyoruz da... Görünen o ki; Millet olarak birlik beraberliğimizi her zamankinden daha fazla muhafaza etmek ve toplumumuzun tüm fertlerini günün şartlarının gerektirdiği şekilde kaliteli olarak yetiştirmek zorundayız.

Bu da ancak eğitim öğretimle mümkündür.

Cemalettin GÜRPINAR


Beğen

CemalettinGÜRPINAR
Kayıt Tarihi:15 Mayıs 2010 Cumartesi 12:31:07

EĞİTİM ÖĞRETİMİN ÖNEMİ YAZISI'NA YORUM YAP
" EĞİTİM ÖĞRETİMİN ÖNEMİ" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
ıspartagülü
16 Mayıs 2010 Pazar 16:40:57
selam hocam tebrikler ne güzel bir konuyu ele almışınız sagolun ve keşke her insanımız böyle olsa ama keşkeler alıp başını gidiyor yazmak istediklerini yazamıyon yani söz alev alıyor selamlar

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


CemalettinGÜRPINAR 15 Ağustos 2010 Pazar 13:47:12
YORUMUNUZA TEŞEKÜRLER, saygılararımla...
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.