cemil
820 şiiri ve 16 yazısı kayıtlı Takip Et

9 'uncu edebiyat defteri etkinliği9 'UNCU EDEBİYAT DEFTERİ ETKİNLİĞİ

Günün Yazısı
Okuduğunuz yazı 27.4.2010 tarihinde günün yazısı olarak seçilmiştir.

AKLIMDA KALANLAR

Günler öncesinden büyük bir heyecanla beklediğim, daha doğrusu eşim ile beklediğimiz o gün nihayet gelip çatmıştı. Bir Ankaralı olarak Ankara’da düzenlenecek ve ilk defa katılacağımız bu etkinlik bizi müthiş onurlandırıyor ve yapılacak güzelliğin içerisinde deryada damla olmak üzere yola çıkıyorduk. Öyle ki yolda araç kullanırken alışkın olduğum Ankara trafiğinin Kızılay’a özgü o keşmekeş yapısı daha bir üzerime gelir olmuştu.
Nihayet dostlarımla bir araya geleceğim mekâna gelmiştim. Arabamı park ederek eşimle el ele, kol kola yürüdüğümde duyduğum haz ve heyecanı sözlere anlatmamın mümkün olamayacağını düşündüğümden daha fazla dallandırıp budaklandırmak istemiyorum.
Organizasyonun yapıldığı mekâna geldiğimde kapıda sevgili Secaattin ÖZTÜRK ( Toynak ) ile karşılaştım. Kendisinin güler yüzü ve ev sahipliğinin tüm sevecenliği ile karşılaşmak beni son derece memnun etti diyebilirim. Hele ki hemen benden önce gelmiş ve birbirleri ile tanışıp kaynaşmış olan arkadaşlarımın yanına götürerek tanıştırma gayretini son derece takdir ettim. Kendisine orada ettiğim ve daha sonra da defalarca edeceğim gibi bir kez daha teşekkür ediyorum.
Organizasyonun dört dörtlük olmasını hiçbir zaman beklemedim ve böyle bir beklenti içerisinde değildim. Bu sebeple de çok fazla içerik ile ilgilenmedim diyebilirim. Bizim için birinci öncelikli konu orada dostlarımız ile tanışıp kaynaşmaktı çünkü. Ama çok uzaklardan gelen bazı arkadaşlarımızın da farklı beklentileri olduğunu, edebiyat adına paylaşımlarda da bulunmak istediklerini ve bu isteklerini pek de yerine getiremedikleri yönünde çok haklı serzenişlerine de şahit olmadım değil doğrusu. Şunu söyleyebilirim ki ben tüm bu olumsuzlukları da olağan görüyorum. Herkesi mutlu etmenin mümkün olamayacağı gibi her talebin de yerine gelmesi pek de kolay olamayacaktı. Tıpkı evdeki hesabın çarşıya uymaması gibi durumlar mutlaka yaşanırdı.
Ama öyle birşey vardı ki bu toplantıda tüm katılımcıların tüylerini diken diken ederek hasletlerimizi yeniden bizlere hatırlatmaya yetti de arttı bile. O küçücük yüreği ile bizlere aslında ne kadar büyük bir yüreği olduğunu gösterdi. Kimden mi bahsediyorum sevgili sarıkaya çiftinin kızları( artık bizim de kızımız) Allah o kızımızı milletimize bağışlasın. O akıcı Türkçesi ve okuduğu Çanakkale şiirine kattığı ruhu ile hepimizin gözlerini yaşartmayı başardı. Öncelikle onu yetiştiren aileyi kutladım sonra da yavrumu yanaklarından incitmeden öptüm. Boğazım düğümlü, gözlerim dolu dolu.
Burada kişilere hiç değinmek istemiyorum. Çünkü ismini zikredemediğim veya tanışma fırsatını yakalayamadığım için zikredemeyeceğim arkadaşlarım anılmamak nedeni ile alınacaklardır ki ben bazen bu tür organizasyonlara katıldığımda öyle oluyorum. Birbirlerini çok iyi tanıyan eski dostlar bir köşeye çekilerek yeni katılanları görmüyor bile olabiliyorlar. Ama ben hiç de öyle biri değilim. Hani övünmek gibi olmasın kendimi göstermenin ve tanıtmanın bir yolunu bulurum evelallah.:)))))) ( Burada Gülünecek ) Yine öyle oldu sanırım. İlk fırsatta eşimi alarak piste fırladım ve bir dans gösterisi, peşinden bir oyun havası ile bizi görmeyenlere de merhaba deyiverdim. Lanet olsun ki böyle bir kötü huyum var. Hani Çingeneleri küçümsemek için söylemiyorum. Kapı gıcırdasa kalkar oynarız. Ne yapıyım arkadaş Ankara’da Roman Mahallesine komşu ”Yenidoğan” çocuğuyum. Bu mahalleyi de bilen dostlarım vardır sanırım.
Çok güzel insanlar tanıdım. İnşallah bir sonraki buluşmamızda çok daha sıcak ortamları yaratacağız hep birlikte, el ele. Daha şimdiden o buluşmanın heyecanının içimde başladığını belirtmek istiyorum. O organizasyonu yapacak olan arkadaşıma da peşin olarak beni listeye yazmasını rica ediyorum. Tabi önce yaratanın hepimize o günleri göstermesi temennisi ile diyorum.
Ne, bir can arkadaşımın kitabını imzalarken kitabı armağan edeceği arkadaşımın ismini yazarken soyadı ile ilgili sakın “Ördek” olarak yazmayın esprisine gülmekten katıldığımızı. O arkadaşımın gözyaşlarını tutamayacak kadar gülmekten fenalaştığını, ne de keyifle içmek üzere hazırladığım rakıma koymak üzere garsondan buz istediğimde yan masadaki bir bayan arkadaşımın tuz var burada buyurun dediğindeki o nefis ortamı unuttum.
Hele ki bir büyük ustamız ( Müsaadenizle onun adını zikredeceğim) Sevgili Hilmi Can Hocam “Namı değer Türkmendağlı”. Hocam, varlığı ve duygusu ile bende büyük yer etti. Kendisi ile yapmış olduğum kısacık sohbet ondaki kocaman yüreği görmeme yetti diyebilirim. Onunla geniş zamanda doyurucu sohbetler etmek çok zevkli olacak sanıyorum ve bir sonraki buluşmamızda bu ortamı yakalamayı umuyorum.
Sevgili canlar, tanıştığım diğer arkadaşlarım sakın kendilerini unuttuğumu düşünmesin. Yazımın ilk bölümünde de belirttiğim gibi isim zikretmeyi pek sevmiyorum. Bir sonraki buluşmaya kadar hepinizi selamlıyor yepyeni dostluklar umudu ile saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Sevgi, mutluluk, sağlık ve bol kazançla kalınız. Bu kazanç sadece maddi değil manevi de olsun. Tıpkı o güzel paylaşımlarınız gibi.
Hepinizi çok seviyorum.

Cemil YILDIZ
26.04.2010

Beğen

cemil
Kayıt Tarihi:26 Nisan 2010 Pazartesi 17:26:38

9 'UNCU EDEBİYAT DEFTERİ ETKİNLİĞİ YAZISI'NA YORUM YAP
"9 'UNCU EDEBİYAT DEFTERİ ETKİNLİĞİ" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Hicran Aydın Akçakaya
18 Mayıs 2010 Salı 09:46:50
bi an orda o havayı sizlerle teneffüs ettiğimi sandım... çok güzel anlatmışsın arkadaşım... kutlarım saygılar...bi dahaki toplantıyı bodrum da yapalım:)))

Cevap Yaz
sevdapınarı
30 Nisan 2010 Cuma 11:38:31
SEVGİLİ CEMİL BEY O MUHTEŞEM AKŞAMI NE KADAR GÜZEL ANLATMIŞSINIZ TEBRİKLER.SİZİNLE,EŞİNİZLE VE TÜM DOSTLARIMLA TANIŞTIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM.İNŞALLAH SENEYE TÜM EDEBİYAT DEFTERİ AİLESİ BİR ARAYA GELİRİZ VE TANIŞIP KAYNAŞIRIZ.EŞİNİZE ÇOK SELAMIMI VE SEVGİLERİMİ SÖYLEYİN LÜTFEN.SİZE VE EŞİNİZE GÖNÜL BAHÇEMDEN BİRER KUCAK DOLUSU CENNET KOKULU KIRMIZI GÜLLERİ SEVGİMİDE İLAVE EDEREK GÖNDERİYORUM.SEVGİYLE KALIN HOŞÇAKALIN.GÜLHAN KESKİN.

Cevap Yaz
siyahgecem
28 Nisan 2010 Çarşamba 01:47:30
TEEKKÜRLER ARKADAŞIM NE GÜZEL ANLATMIŞSIN HARİKAYDI SİZLERİ TANIMAK

Cevap Yaz
muratcanbolat
27 Nisan 2010 Salı 21:25:30
Daha önceden tanıdığım dostlarla yeniden karşılaşmak tanımadıklarımla tanışmak adına güzel bir toplantıydı.Halil Beyle bulunduğumuz süre içinde her masaya gidip tanışmaya hoşgeldiniz demeye çalıştım.Toplantıyı düzenleyen emek gösteren değerli Toynak'a ve Ansızına teşekkür ederim.Tanışmaktan mutlu olduğum değerli Cemil Yıldız Bey ve eşlerine gösterdikleri yakınlıktan ötürü teşekkür ederim.Çanakkale şiirini okuyan Sarıkaya ailesinin gururu kızımıza teşekkürler.Ayhan Sarıkaya Ağabeye böyle bir evlat yetiştirdiği için çok çok teşekkür ederim.Toplantı vesilesiyle yeni tanıştığım ve yeniden buluşma fırsatı bulduğum herkese çok çok selamlar.Saygılarımla...

Cevap Yaz
ahmet umut
27 Nisan 2010 Salı 18:40:40
Bu güzellikten ayrı kalmak beni üzdü..İnşallah bir dahaki sefere..
Kutlarım selamlar

Cevap Yaz
mzorla
27 Nisan 2010 Salı 17:44:08

Evet ankara toplantısında verilen emeğe bakıldığında yeterli katılımın olmaması düşündürücü idi.Bizzat telefonla aradığım ve yapabileceğim bişey var mı diye sorduğum değerli dost TOYNAK "hayır sadece dostları bekliyoruz"cevabı beni ziyadesi ile mutlu ederek umutlandırmıştı.Fakat gördüğüm kıt katılımdan dolayı üzüldüm.Toynak ailesi misafirperver davranışı ile örnek teşkil edecek bir ortam hazırlamıştı.Bundan dolayı kendilerine kutlar özverili çalışmaları için müteşekkir kaldığımı belirtmek isterim.
Katılan şiir dostlarına saygı sunar,bir yenisinde buluşmak umudu ile.eyvallahsaygımla

M_ZORLA

Cevap Yaz
Halil Gülşen
27 Nisan 2010 Salı 16:49:09
Mustafa Zorla, Murat Canbolat, Laz Uşağı ve ben... Birlikte geldik toplantıya. Biraz geç kaldık belki ama, mazeretimiz vardı. Sözünü ettiğim ben ve üç arkadaşım, başka bir dostumuzun semaver çayı ısrarını geri çeviremezdik....
Toynak ağabeyimiz elinden geleni yaptı. Zorla, sazıyla ortamı şenlendirdi. Sanal âlemde tanıdığım pek çok değerli insanı, fiilen tanımış olduk. Cemil Ağabey ve değerli eşlerinin gösterisi gerçekten güzeldi. Biz biraz erken ayrılmak durumunda kaldık. Ancak aklımızda kalan en önemli güzellik, Sevgili Ayhan Sarıkaya'nın kızının, okuduğu "Çanakkale Şehitlerine" adlı şiirdi. Mekanın bölümlü ve baskın olması, alkollü içecek sevisinin (kendi adıma söylüyorum) rahatsız etmesi, bu şiir yürekli minik kızımızın okuduğu şiirin teesürünü gölgede bırakamadı. Beni en çok etkileyen, Minik SARIKAYA'nın şiiri olmuştur. Böyle bir evlat yetiştirdiği için Ayhan Ağabeyime teşekkür ediyorum.
Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Cevap Yaz
.N.D.
27 Nisan 2010 Salı 16:09:31
aranızda olmayı ne çok isterdim...

Cevap Yaz
ezom
27 Nisan 2010 Salı 11:58:29
gitmesekte yaşadık
cemil bey

kutlarım

Cevap Yaz
Arzu Altınçiçek
27 Nisan 2010 Salı 10:02:59
Aslında bu kadar pembe gözlüklerle bakan dostları görünce sevgili Toynak ve eşi için boşuna üzülmüşüm. Gecenin stresini, herkesin çocuksu triplerini, mekanın saygısız tutumunu kamufle ederek, biz misafirlere belli etmemek için elinden geleni yapan bu çiftin yüzlerinde gördüğüm o ağız dolusu gülümsemenin, sonradan mecburiyete dönüşen bir tebessüm duruşunun ağırlığında oldukça ezildim.


Oysa; inanıyorum ki müsamereye hazırlanan çocuk sevincindeydiler, evlerinde misafir ağarlayan ev sahibi zenginliğindeydiler, kızı görülmeye gelinilen baba tedirgiğindeydiler ve tüm sevinçleri şiirle yoğrulan dost yürek insanıydılar.
Daha önceki edebiyat.com toplantılarınla kıyaslamak en büyük saygısızlık olacak elbet , bu nedenle bunu yapmayacağım zira gelen arkadaşlar aradaki farkı bilir. Toynak ve eşi kırılmasın diye de asla sahte methiyeler dökemem, zaten buna kendisi de inanmaz :) beni kızı gibi sevdiklerini bildiğimden dilim söylese yüzümden anlarlar.

Geceye ağırlığını koyan ve bana kalırsa çizgisini bozmayan,gecenin sunumunu üstlenen, Sesli Kalemler Produc. www.seslikalemler.com ekibinden Sn.Pelin BAYRAK ve Sn.Ersin HOŞGENÇ' e teşekkür ediyorum. Oldukça seviyeli, ciddi bir hazırlıkla karşımıza geldiler. Öyle ki; "geleceğim deyip de gelmeyen şiir dostlarının bile şiilerinden bir bölüm ve ismini zikrettiklerinde kimsenin sahneye gelmediği bir durumda profosyonelce hepsine alkış göndertmeleri süperdi. Oldukça hazırlanmışlardı, zira ellerindeki isim listesini bizim KATILIM listemiz oluşturuyordu. Gelmeyeceği halde geleceğim deyip liste kabartmaya gerek yoktu diye düşünüyorum. Çünkü 3-5 kişi olsa aksilik derdim, 10-15 kişi olsa hayırdır ne oldu derdim ama yarı yarıya katılımcı olunca SAYGISIZLIK demekten başka bir şey kalmıyor geriye.

Orada başka şahit olduğum/uz diğer saygısızlıkları zaten mikrofonda dile getirmiştim. En çok da müşteri olarak mekanda bulunan üç-beş kendini bilmez, kültür yoksunu insanların sahneye çıkıp şiir okuyan dostların sesleriyle, şiirleriyle dalga geçtiklerini görmek beni son derece rahatsız etti. Mikrofonda buraya çıkanlar şebek değil derken gözlerinin içine sinirle baktığım o embesillerin bunu yapanların kendileri olduğunun farkında bile olmadıklarını da biliyordum.

Başka bir konu daha var; masamızda edebiyatdefteri.com üyeleri olmayan misafirlerimiz vardı. Site üyeleri tanışmak için geldiklerinde kendi isimleri yerine niklerini söylemesi ve ısrarla karşılarından nik öğrenmeye çalışmaları oldukça komedi bir durumdu. Hatta bizler ki sitede isimle kayıtlı olduğumuz halde ısrarla nikimizi soranlara nik kullanmadığımızı açıklama derdine girdik ya da misafirlerin maalesef niksiz hatta üye olmadıklarına dair açıklamalar oldukça yorucu ve bizi ve kendilerini, nikden haberdar olmayan misafirler karşısında oldukça komik duruma düşürdü.

Bir kızımız ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ diye öyle gurur kaynağıydı ki gecenin, pür dikkat dinledik. Çocuksu sesinden çok fazla ağırdı vurguları... ruhumuza işledi, tüyleri diken diken etti mi etti ! Sonrasında tebrikleri anlayabiliyorum ama orada sahnede gözünden yaş akmadığı halde akıyormuş gibi yapıp küçük kızımızın boynuna sarılıp hıçkıran ve kollarını indirdiği an itibariyle gülerek masasına dönen birine sadece gülebildik.

Sevgili ANSIZIN' ın bu geceyi çok önemsediğini biliyorum, zira kendi çocuğunun doğumgünüydü. Her ne kadar gecede efendiliğini, tebessümünü korusa da gözlerinde o durgunluğu gördüğüme üzgünüm. Gelirken ki coşkumuzla, dönüş sessizliği bir şeylerin kırılganlığındandı ama bunun suçlusu yok işte...

Bu gecelerin olmazsa olmazıdır " ben okurken herkes beni dinlesin ama yerime oturduğumda kim ne okudu, kim ne dedi beni ilgilendirmez " İşte bu zihniyetiyle Pelin Hanım ve Ersin Hoşgenç' in sundukları üstadlarımıza ait şiirler başta olmak üzere, sahne alan diğer arkadaşları dinlemeyenlere diyecek ne olabilir ki ? ve en uzun şiirleri özellikle seçip, dönüp dönüp mikrofon alanlar... zaman tecavüzünden kaynaklı ve mekanın dediğiniz sayıyı dolduramadınız deyip müşteri alıp kendi programına döndürmesi ne yazık ki geride vedasız biten bir sunum ve sonradan listeye eklenen on-on beş arkadaşın şiir okuyamamasıyla sonuçlandı.

Bunları eleştirmek, kötülemek maksatlı yazmıyorum zira ben de bu ailenin bireyiyim ama bir sonraki toplantılarda katılımcıların biraz daha özenli olmalarını, şiire yaraşır şekilde durmalarını istediğimdendir. Biliyorum ki pek bir şey değişmeyecek ama içimde kalmasın yine de.

Evet, geceye ev sahipliği yapan, program bitimine doğru gelip, şiir okuyamadığı için sorun çıkarıp parasını iade isteyen bir insana bile kızamayan güzel insanlar Bay ve Bayan TOYNAK'a, özellikle yenge ellerine sağlık zeytinyağlı sarma süperdi, çiğköfte ikramını yapan kusura bakmasın ismini hatırlayamadığım şair dosta, müthiş sahnesiyle bizleri coşturan grup adını bilmediğim ama son derece keyif aldığım Laz uşaklarına, horon ekibine, Sesli Kalemler.com' dan Pelin ve Ersin' e, gecenin fotoğrafçısı kokoş Neslihan'ı ma, güzel danslarıyla sevgili Cemil bey ve eşine teşekkür ediyorum. Ayrıca siteye üye oldukları halde uzun zamandır siteye girmemiş olan, bir gün önceden haberleşip geleceğimizi ve etkinliği söylediğim, geceye katılan Ankara'lı dostum sevgili Nurdan Ünsal'a, Mümin Düzenli ile bana hediye ettiği " DÜŞ KIZI" şiiriyle geceye renk katan sevgili Bayram Mecit' e çok teşekkürler. Eski dostları görmek, niklerini hatırlayamasam da yeni dostlarla tanışmak güzeldi.

Cemil yazın kadar uzun oldu ama idare ediver, günün yazısını tebrik etmek adettendir :) Eşinize selamlar, yüzünüzdeki gülümseme ve yaşam renginiz hiç solmasın.

Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere...


Not: TOYNAK ::) kırmızı en güzel yerini aldı evimizde.Arzu Altınçiçek tarafından 4/27/2010 10:20:41 AM zamanında düzenlenmiştir.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


cemil 27 Nisan 2010 Salı 10:29:16
Eminim siz o kırmızıya dokunamaz ve uzun yıllar saklarsınız ve bir gün beraber tüketmek nasip olur bize de.:)))

Güzel yorum veiçtenliğiniz için teşekkür ediyorum.
Sevgiyle kalın can arkadaşım.
HÜLYA TÜRK
27 Nisan 2010 Salı 09:43:55
Neden bende yotum nedeeeeeeeeeeeeeeeeen. Kıskandım sizi.
Emeği geçenleri kutlarım. Umarım bir sonraki toplantıya gelebilir ve sizlerle tanışma imkanu bulurum.

Günün yazısına değerdi.

Cevap Yaz
ağla yüreğim
27 Nisan 2010 Salı 09:25:52
CEMİL ABİM KUTLARIM GÜNÜN YAZISI SEÇİLMİŞ YÜREĞİNİZ KADAR YAZINIZDA GÜZELDİ KUTLARIM SİZİ TEBRİKLER YAKIŞIR ABİMEEEEEEEE

Cevap Yaz
ayhansarıkaya
27 Nisan 2010 Salı 06:22:26
Cemil Bey,fıkır fıkırdınız...Yerinizde duramıyordunuz,değerli eşinizle birlikte...Doğrusu sizlere imrendim...HAYAT DOLUYDUNUZ...SİZİN GİBİ DOSTLUKLAR KAZANMAK BÜYÜK BİR KAZANÇTIR...

AYRICA GÜNE GELEN YAZINIZI DA KUTLARIM...

SEVGİLERİMLE...


Cevap Yaz
direniş
27 Nisan 2010 Salı 02:54:59
cemil kardeşimi pardon YOLDAŞımı diyecektim :)))

enfes bir anı yazısı okudum

sizlerle tanışma şansını kaçırdım uzakalrdan olmam, uzakalr aslında sebep değil de, işlerim allak bullak oluyor gellişimde de

o nedenle gelemedim toplantıya...

saygı ve selamalrımla gardaş pardon YOLDAŞ :)))

Cemil bey, size şaka yaptığımı anlamışsınızdır umarım... bir seferinde yorumda size YOLDAŞ diye hiap etmiştimde sanırım o zaman alınmıştınız ve bana ; ben YOLDAŞ değilim demiştiniz :)))

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


cemil 27 Nisan 2010 Salı 10:42:14
Mümkün değil böyle bir diyalog geçmemiştir. Çünkü yoldaş kelimesi de beni kırmaz. Sosyal Demokrat yapım nedeni ile alınmam böyle bir söyleme. Sevgilerimle.
guler birsozu
27 Nisan 2010 Salı 00:33:17
Günün yazısını kutlarım
Yaşamak ve orda olmak çok özeldi
Çok saygılar

Cevap Yaz
Davidoff
27 Nisan 2010 Salı 00:28:38
GÜNE DÜŞECEK BİR YAZIYDI...KUTLARIM.

Cevap Yaz
Sevgi Salman
27 Nisan 2010 Salı 00:21:12
Değerli Cemil bey ve sevgili eşi...Sizleri tanımaktan büyük mutluluk duydum.Hele dansınız, tavırlarınız, öyle içten ve güzeldi ki...Allah sizleri ayırmasın.Bir daha ki toplantıda görüşmek üzere diyorum...
Sevgi ve saygılarımı gönderiyorum...

Cevap Yaz
Emine UYSAL (EMİNE45)
27 Nisan 2010 Salı 00:06:31
Güne gelen yazıyı ve yazarını kutlarım sevgilerimle...

Cevap Yaz
onurumsun
26 Nisan 2010 Pazartesi 23:33:59
Evet Cemil bey sizin de dediğiniz gibi böylesi büyük organizasyonlarda her kişiyi mutlu etmek çok zor olur ama önemli olan o zorluklara rağmen en güzel anılarla bulunduğumuz ortamdan ayrılmak değil midir. Ve sizler de bu güzelliği her şekilde yaşamış ve yaşatmışsınız.

Orada olmak ve aynı havayı solumak isterdim ama bazen isteklerimizi ertelemek ve bir sonraki zamana bırakmak zorunda kalıyoruz. Sizler biz gidemeyenlere oranın havasnı getirdiniz. Teşekkür ederim.
Bir dahaki organizasyonlarda sizlerle olabilmek dileği ile saygılar

Cevap Yaz
Toynak
26 Nisan 2010 Pazartesi 22:08:53
Önemli olan güzellikler bulabilmek ve bulduklarını bizlere sunabilmekti..Beyefendiliğinin yanında her zaman duruşunu da herkese örnek olacak şekilde dimdik ifade etmiş biri olarak gördüğüm sevgili Cemil ..Teşekkür ederim...Kusur aramya kalksak en kusursuzda bile bir noksanlık bulmaya meyilli olan fitratımıza belki de bunu anlatmamız gerekiyor...hayatın en kötüsünden bile bir kaç iyi çıkarabilmek...

Etkinliğin bir takım eksiklileri elbette vardı...Dersler aldık bundan...Ama dediğiniz gibi yepyeni dostlar tanıdık,yeni arkadaşlar edindik...En azından karadeniz müziği Ankara havalarıyla birlikte geceye renk kattı..:)))).Bizim için hem sizi hemde eşiniz hanımefendiyi aramızda görmek ve tanımak,kısacık sohbetlerle olsada asgari müşterekte bir olmak çok güzeldi...
daha nice güzel etkinlik gecelerinde bir arada olmak umuduyla diyorum...Teşekkürler...Selam ve saygı ile...

Toynak tarafından 4/26/2010 10:10:39 PM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
erdal_dursun
26 Nisan 2010 Pazartesi 21:58:48
Emek verenlere ve emeği alkışlayan ellere teşekkürler.

Cevap Yaz
Emine UYSAL (EMİNE45)
26 Nisan 2010 Pazartesi 20:08:05
Canım arkadaşlarım sizinle tanışmaktan gerçekten çok mutlu oldum ve size gıpta ile baktım. Allah mutluluğunuzu bozmasın. Eşinizle bir birinize çok yakışıyorsunuz. Çok güzel vakit geçirdik çok teşekkürler. Bu güzel günü yazıya döküp anlatmanız ayrı bir güzel di.

sevgilerimle...

Cevap Yaz
ALDEMİR
26 Nisan 2010 Pazartesi 19:24:45
BÜTÜN DOSTLARA SELAMLAR NASİP OLURSA SENEYE İNŞALLAH ARANIZDA BENDE OLUCAMM SAYGILAR SEVGİLER YÜREKTEN ALDEMİR ..

Cevap Yaz
ağla yüreğim
26 Nisan 2010 Pazartesi 18:31:37
MERHABA CEMİL BEY BEN AĞLAYÜREĞİM HANİ ŞU DOĞUMGÜNÜ ÇOCUĞU OLAN:)))CEMİL ABİCİĞİM SİZLERİ VE O GÜZEL SUGİBİ AİLENİZİ ARAMIZDA VE ARANIZDA OLMAKTAN ONUR GURUR VE MUTLULUK DUYDUM.SİZ OKADAR GÜZEL ANLATMIŞSSINIZ Kİ NE DİYEBİLİRİM BANA SADECE VE SADECE AĞLAMAK KALIYOR RÜYA GİBİYDİ ÇOK KEYİF ALDIM ABİM SİZE AİLENİZE RABBİM HUZUR DDAN ÖNCE SAĞLIK SIHHAT MUTLULUK VE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.ÖNCE MASANIZA ÇEKİNDİM GELMEYE AMA BU ÇEKİNCELİĞİMİ HEMEN KIRDIM VE AŞTIM DOĞUMGÜNÜ DEFTERİME NOT BAHANESİYLE YAKLAŞTIM DAHA YAKLAŞMADAN SİZLERİN VE AİLENİZİN YEĞENLERİNİZİN O GÜZEL YÜREKLERİNDEKİ SEVGİ DAMLACIKLARINI GÖRDÜM VE MASANIZDA SOHBET ETME ŞEREFİNE ULAŞTIM ÇOK MUTLU OLDUM ABİM SİZLERE SONSUZ SAYGIM VE SEVGİMLE AİLENİZE SONSUZ SAYGI SELAMLARIMI İLETİYORUM DOSTÇA KALIN DOST ŞAİRE ABİM

Cevap Yaz
AYSE 09
26 Nisan 2010 Pazartesi 18:28:13
orada olmayı çok isterdim hey kıskansammı nedir
ama gönlüm aranızdaydı kutlarım
inşallah başka bahara diyelim saygılarımla

Cevap Yaz
hayal_meyal
26 Nisan 2010 Pazartesi 18:04:55
forumda ankara gecesinin resimlerine bakmak nasip olsa diyorum bizede :)

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Neslihan YAZICILAR 26 Nisan 2010 Pazartesi 18:07:33
Merhabalar...
Yeni gelebildik daha biz evimize...
Bu akşam hepsini atıyorum Habib Beye..

Esen kalın:)
Şiirle...
Mümin Düzenli
26 Nisan 2010 Pazartesi 18:01:45
edebiyatdefteri.com ailesi ile Ankara'da aynı çatı altında olmak mutluluk vericiydi.

Bu etkinliğin oluşumunda emeği geçen TOYNAK ve sevgili ANSIZIN'a teşekkürlerimi sunuyorum.

Nice etkinliklerde buluşabilmek temennisiyle.

Cevap Yaz
lazuşağı
26 Nisan 2010 Pazartesi 17:51:13

............Ben ve dört arkadaşım biraz geçikmeli gitmiştik toplantıya haliyle yerler dolmuş boş olan bir yere bizleri sıraladılar hamsi dizimi gibi benim hoşuma gitti arkam duvar olmasına karşın yerim sağlamdı...
............Birara cemil yanıma gelip oooo lazuşağı ben cemil deyince çok sevindim çok memnun oldum hele yenge hanımla dansı, oynaması çok güzeldi...
.............İyisiyle kötüsüyle gelenleriyle beraber güzeldi emeği geçenlere teşekkür ederim...

...............eline sağlık Cemil kardeşim selametle

Cevap Yaz
Adnan ŞAHİN
26 Nisan 2010 Pazartesi 17:48:37
Cemil beye aynen katılıyorum herkelimesi doğrudur.bende şahsım adına bu oganizasyonu tertip edenlere çok teşekkür ediyorum.Cemil bey gibi bir dostla sanal alemde tanışmamıza rağmen sahi alemde ilk defa karşılaştık .daha pek çok dostla .telefon numaralarımızı aldık .şair adına kayıtlı dost listemiz canlı alemde daha da bir çoğaldı.emeği gecenlere çook teşekkür ederiz..Bir daha ki toplantıya hem dans öğreneceğim hemde tek oyun ..Cemil hocamı pistte yalnız bırakmamak gerekiyor..yeride geniş buldu mükemmel bir dans gösterisi sundu ..ne deyim biz millet olarak dansı çok iyi bilmeyiz aslında..ama bu Cemil hocam için geçerli değildi..o kadar mükemmel dans ettilerKİ imrenerek ve de dostum arkadaşım olarak gururla izledim..yıllardır şu tek oyun işini hiçbecermemişimdir..Halaya takılırım çoğunluk içinde karışıp gidiyoruz ne de olsa ..Cemil beyin başı çektiği bir halayada mutlaka olacağım..herşey için katılan katılmayan tüm dostlara oraganizasyonu tertip edenlere ..ÇOOOK TEŞEKKÜR EDERİM..

ANSIZIN VE TOYNAK beye ayrıca ilgilerinden dolayı çoook teşekkür ederim..yeni organizasyonlarda yeniden buluşmak görüşmek şiir tadında sohbet etmek ümidiyle ..saygı ve selammlarımla..

Adnan ŞAHİN
ANKARA

Cevap Yaz
ANSIZIN
26 Nisan 2010 Pazartesi 17:46:37
Sahneden inmeyen sizdiniz demek :))

Sizinle tanışmak mutluluk vericiydi.Sevgilerimle

Cevap Yaz
Çerkez Kızı
26 Nisan 2010 Pazartesi 17:46:34
COK GUZEL BIR ORTAM DOSTLUKLARIN PEKISTIGI UZAKLARIN YAKIN OLDUGU SANALLARIN GERCEGE DONDUGU DOSTLUKLARI BIREBIR GORUP TANIYIP DAHA DA KAYNASMANIN GUZELLIGINE VARDINIZ.GELEMEYENLER FARKLI YERLERDE OLANLAR DA SIZLERIN YAZILARINIZI ANI OLARAK GORME OKUMA FIRSATINI DUYMUS OLUYORLAR BU SEKILDE NE GUZEL.SANALIN GERCEGE DONUSTUGU
GUZELLIKLERI YASADINIZ,DOSTLUKLAR DAHA DA SEVGI ISIGINDA OLACAKTIR BUNDAN SONRAKI ORTAMLARDA.HER ORGANIZASYONDA SORUN OLUR AMA BIZLER ORGANIZASYON EKSIKLIGININ YAPAMAMANIN SIKINTISINI HER YERDE YASARIZ O HIC
ESKILK OLMAZ ORGANIZASYON YAPAMAMA SIKINTISININ BILINMEZLIGIDIR.NE KADAR DA UGRTAS VERSENIZ BIR EKISIK CIKAR.EKIP CALISMASI VE IYI GOREV BOLUMU VE BILGI GEREKIR.VE GOREVIN IYI SEKILDE USLENDILEREK YERINE GETIRILMESINE.NEYSE
ONEMLI OLAN O DEGIL DOSTLUJLARIN SEVGIYLE YAKIN OLMASIDIR.HER GECEN DONEME EKSIKLER TAMAMLANIR.SEVGILER SAYGILAR DOSTLUKLARTINIZ DAIM OLSUN.

Cevap Yaz
Adnan ŞAHİN
26 Nisan 2010 Pazartesi 17:45:17
Cemil beye aynen katılıyorum herkelimesi doğrudur.bende şahsım adına bu oganizasyonu tertip edenlere çok teşekkür ediyorum.Cemil bey gibi bir dostla sanal alemde tanışmamıza rağmen sahi alemde ilk defa karşılaştık .daha pek çok dostla .telefon numaralarımızı aldık .şair adına kayıtlı dost listemiz canlı alemde daha da bir çoğaldı.emeği gecenlere çook teşekkür ederiz..Bir daha ki toplantıya hem dans öğreneceğim hemde tek oyun ..Cemil hocamı pistte yalnız bırakmamak gerekiyor..yeride geniş buldu mükemmel bir dans gösterisi sundu ..ne deyim biz millet olarak dansı çok iyi bilmeyiz aslında..ama bu Cemil hocam için geçerli değildi..o kadar mükemmel dans ettilerKİ imrenerek ve de dostum arkadaşım olarak gururla izledim..yıllardır şu tek oyun işini hiçbecermemişimdir..Halaya takılırım çoğunluk içinde karışıp gidiyoruz ne de olsa ..Cemil beyin başı çektiği bir halayada mutlaka olacağım..herşey için katılan katılmayan tüm dostlara oraganizasyonu tertip edenlere ..ÇOOOK TEŞEKKÜR EDERİM..

Adnan ŞAHİN
ANKARA

Cevap Yaz
su_misali(Gülhun Ertilav)
26 Nisan 2010 Pazartesi 17:43:06

Cemil Bey, sizi ve eşiniz tanımak gerçekten çok güzeldi

Bende sizin nezdinizde , bu aile toplantısını organize eden

Sayın Ansızın'a ve Sayın Toynak'a teşekkür ediyorum

Nice güzel toplantılarda görüşmek üzere

Saygı ve selamlar


Cevap Yaz
Gül-Da-Ne
26 Nisan 2010 Pazartesi 17:39:35
Biraz hayata küsmek, biraz kendisi ile barışmamak .ve biraz da kapanmak desek daha yeri olur.. Altı yadır elim kolum kalkmıyor ne yazmaya ne de söylemeye . Ama Ankara çıkarması yapmak isterdi.Kısknadım ve imrendim desem yeridir.. Kısmet olmadı İstanbul da buluşmak üzere ne mutlu bize ki böyle dostlarla yaşama yaşam güzü katıyoruz.Tüm dostlara saygı ve sevgiler..

Cevap Yaz
aşiyan052
26 Nisan 2010 Pazartesi 17:34:04
Bende cemil beyin bu güzel yazısı na mukabil ,toynak beye SONSUZ TEŞEKKÜRLER...ve orada bulunan tüm şiir dostlarıma sevgiler..

aşiyan052 tarafından 4/26/2010 5:35:26 PM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.