Asım kısbet
88 şiiri ve 9 yazısı kayıtlı Takip Et

Yüreğimdeki sessiz çığlıkDOST VE YAREN OLMA ÖZLEMİ ÇEKEN SANCILI YÜREKLERE

........Çığlık çığlığaydı ruhum,gecenin gizemli koynunda nefeslenen uyku perim tedirgin olmuştu bu çığlıktan,melül ve mahsundu,yavaşca süzülüverdi gözlerimden ve bir kelebek misali sessizce uzaklaştı odamdan....
ÇIĞLIK ÇIĞLIĞAYDI RUHUM,
Serseri bir seyyah gibi bir damla huzur aramaktaydı, bitap adımları gecenin koynunda çjğlık çığlığa kaybolmaktaydı.
Zaman gecenin 03`üne not düşüyordu yazısı silinmeyen kalemiyle ve gecenin bu derinliğinde yatağım iğneli bir fıçı olmuştu adeta;canım ruhum gibi feci yanmaktaydı.
Dışarda delişmen bir fırtına vardı.Öyle hoyrattı ki;çatıdan çatıya sekmekte,elektrik ve telefon tellerine çığlıklar attırmaktaydı.
Ayın omdördüydü.Aay tüm karanlık kuytulara bir demet ışık hüzmesi bırakmakta,pençeremden görebildiğim kadarıyla biraz ilerideki tepeçikte sanki kıyamet kopmaktaydı.
Rüzğar en hüzünlü parçaları dillendiriyordu akordu bozuk sazıyla,bazen acılı bir çığlık katıyordu arasına,bir ıslık tutturmuştu hüzün ve isyan notalarıyla bestelenmiş;can çekişen insanlık anısına.
ÇIĞLIK ÇIĞLIĞAYDI İNSANLIK
Bu çığlıktan yüreğim paramparçaydı,her parçası bir başka diyardaydı,o kadar genişti ki bu diyarlar ;sınırı kainat kadardı......
Oralarda bir yerlerde kokuşmuş vicdanlarca insanlık boğazlanmaktaydı...
Oralarda bir yerlerde masum vücutlar parçalanmaktaydı.
Oralarda bir yerlerde insanlık yargısız infazlarla yokluğa savrulmaktaydı.
Oralarda bir yerlerde mahremiyetleri gözardı ediliyordu kadınların.
Oralarda bir yerlerde vicdanlar kör,sağır ve dilsizi oynuyordu.
Oralarda bir yerlerde zalimler güler yüzlü maskeler takmaktaydı nursuz yüzlerine.
Oralarda bir yerlerde onurlar pazara çıkarılmış alınıp satılmaktaydı.İnsanlık adına her ne varsa yüz ağartan,serseri iştahlara kurban olarak sunuluyordu.
Oralarda bir yerlerde Analar feryat ediyordu ve çoçuklar bu kadere şahit olarak sinelerine nakışlıyorlardı ..
ÇIĞLIK ÇIĞLIĞAYDI YÜREKLER;
Gecenin gizemli örtülerini sarıyorlardı yaralarına;hoyraca örselenmiş gönüller.Sancılarını gün yüzüne çıkarmaktan sakınıyorlardı özenle,bir onur tuğu gibi taşıyorlardı amansız dertlerini sinelerinde,sancılarının üzerine bir bombanın üzerine kapanırcasına abanıyorlardı kimseye zarar vermesin diye ;Fedaice...
ÇIĞLIK ÇIĞLIĞAYDI RUHLAR;
Bu sessiz çığlık dayanılmaz kılıyordu yaşamayı,vede nefes almayı,sanki alınan her nefes kışkırtıyordu hücrelerdeki yangını,sanki ciğerler hicranı solumaktan dolayı lime lime olmakta;parçalanmaktaydı...
ÇIĞLIK ÇIĞLIĞAYDI LÜGATLAR;
Bu serseri akışın doğurduğu sancıların çetinliği karşısında olanlara bir izah getirmekten aciz kalıyor,bu kesmekeşi anlataçak kelime bulamıyordu.
ÇIĞLIK ÇIĞLIĞAYDI MELEKLER;
Göz yaşlarını tutamıyorlardı bu dramatik taplolar karşısında,gözlerinden sağdıkları hüzün yağmurlarıyla insanların çoraklaşmış vicdanlarını buseliyerek uyarmak istiyorlardı.ama nafi,le; kapalıydı kapıları yüreklerin,kronik bir gaflet vardı.
Ruhumdaki sessiz çığlığı susturmam mümkün degildi bunca çığlığa ragmen,ben bu düşüncelerle çalkalanırken aydınlık ve karanlık zorlu bir kavgaya tutuşmakta,şafak küççük fiskelerle gecenin karanlık rahmine apaydınlık tohumlar bırakmaktaydı.
Bu sırada tüm şer bataklarını kurutaçak derecede ümit ve çoşku dolu bir ses süzüldü içeriye pençeremden,anladım ki ;bütün kainata hakim kadir-i mutlak biri vardı...............

--------------------------------------------------------------------------------
asim_kisbet@hotmail.com

Beğen

Asım kısbet
Kayıt Tarihi:3 Haziran 2007 Pazar 14:34:40

YÜREĞIMDEKI SESSIZ ÇıĞLıK YAZISI'NA YORUM YAP
"Yüreğimdeki Sessiz Çığlık" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış.

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.