Kavi66
94 şiiri ve 39 yazısı kayıtlı Takip Et

VESAİRE -Roman -30'uncu BÖLÜMVESAİRE -Roman -30'uncu  BÖLÜM

30’uncu Bolum
Hakkı Merve ve Hülya eve girmişler odada bulunan tekli koltuğa hakkı üclu koltuğa Merve ve Hülya oturmuştu.Odada sessizlik hakimdi ve ilk söze başlayan Hakkı oldu hem hayat hikayesini hemde Merve’ye kendisini biraz daha anlatma ihtiyacı duydu. "Ben" dedi "hayatınızın tam orta yerine gelmiş bulundum Hülya’ya en başından beri aşık oldum ilk gördüğüm o görüş günü aklımı başımdan aldı güzelliği tavırları masumiyeti .Aslında hapishaneye girmeden önce kendi halinde memurdum kıt kanaat maaşım ile geçinip gidiyordum işyerindeki haksızlığa boyun eğmedim ve bana iftira atarak suçsuz yere hapse girmemi sağladılar ben bu hayatta onurum ve şerefim için yaşadım cebimde param olmasa da sofrada kuru ekmek yesem de onurum dan taviz vermedim hiç .Hülya ya karşı net duygularım var Merve bunu ister kabul et ister kabul etme ama ben bu güne kadar bir hayalin peşinde değil gerçek bir aşkın peşinde koştum ve yıllarca Hülya’yı aradım hatta kızdım da mektubuma cevap vermedi diye ama madalyonun diğer tarafında Hülya nelerle uğraşıyormus ben bunları bilemedim inan ne bir telefonu nede adresi vardı elimde hatıra olarak verdiği kitap ve kitap içinde çıkan resmi ile yıllarca avundum benim tek yaşama sevincim Hülya ile kavuşmaktı Rabbime şükürler olsun dileklerimi yerine getirdi" dedi Hülya gözyaşları ile Hakkı’yi dinliyor Merve de eski despot halinden eser kalmamış kalbi yumuşamıştı Hakkının içten duygularla anlattıklarından, Hülya Naci Mert’i kucağına aldı gözyaşları yanaklarından süzülüp Naci Mert’in üzerine dökülüyordu. Hakkı yutkunduktan sonra "bak dedi Hülya’nin birde çocuğu var ve bu çocuğa baba şefkatini vermeye de hazırım sadece Hülya benimle bir ömür gecirsin hep yanımda olsun başka bir şey istemiyorum"dedi
Merve gözleri yaşarmış vaziyette Hakkı’nin yüzüne bakarak "Hakkı, seninle ilgili anlattıkların beni gerçekten şaşırttı. Belki de yıllardır süregelen önyargılarım vardı, ama senin içindeki bu samimiyeti gördükten sonra fikirlerim değişti. Hülya’nın ve Naci Mert’in mutluluğunu düşünüyorum, bu yeni başlangıcı destekliyorum. Sadece, lütfen beni anla, geçmişte yaşananlar benim için hala biraz karmaşık.Hülya benim dünyada en degerlim mutlu olmak tabikide hakkı bunca yaşananlara rağmen Hülyanin yaşadıklarını yüzüne vurursun diye de çok korkuyorum Hülya güzel akıllı alımlı olabilir ama kapkara bir geçmişi var kizcagazin bunu kabul etmeni ve senden söz vermeni istiyorum "dedi.
Hakkı"iki gözü iki çeşme Hülya’nın ellerini avuçlarına alarak ömrumum sonuna kadar seni seveceğim ve bizi kimse ayıramayacak "dedi
Mervenin ağlamaları sevinç gozyasina dönmüş Hülya’yı ilk kez bu kadar mutlu gördüğüne çok.sevinmisti.
Hülya Hakkı’nin gözlerinin içine bakarak Seninle bir ömür geçirmek, Naci Mert’in babasız büyümemesini sağlamak istiyorum. İkimiz de geçmişte zorluklar yaşadık, ama bu yeni başlangıç bize mutluluk getirecek inşallah "dedi
Hakkı, içtenlikle gülümseyerek Hülya’ya sarılır ve Merve de duygusal bir şekilde bu anı izler. İki aşık, geçmişteki acıları geride bırakarak, geleceğe umut dolu bir adım atmış olurlar.
Merve müsade isteyip odasına çekildi Hakkı ve Hülya biraz daha sohbet edip Hülya mervnin odasındaki yer yatağıma Hakkı da salondaki kanepeye uzanıp derin bir uyku cektiler.
Ertesi gün sabahın erken saatlerinde kalkan Hakkı ve Hülya kahvaltıyı hazırlamış Merve’yi uyandırıp kahvaltılarını yapmışlardı kahvaltı sonrası Hülya tarlaya gidecekti Hakkı’yı yanına çağırdı hem üretim hemde tarlayi göstermek için yola koyulmaya hazırlanırken Merve Ankara’ya gitmek için müsade istedi Merve’ye uğurlayan Hakkı ve Hülya tarlanın yolunu tuttular.
Yıldız ve Şahin daha sık görüşmeye başlamışlardı ofise gelen Cafer ağa Şahini görünce yeni çalışan eleman olduğunu düşünüp Hakkı yı sordu Şahin Hakkı’nin artık burada olamayacağını ve Hülya ile olanları anlattı sinirlenen Cafer ağa Yıldızı çağırarak yanına sinirli bir şekilde saydı sovdu .Cafer ağa Yıldız ile Hakkının nisanlanacagi tarihi yeniden ayarlamak için gelmişti ama Yıldız artık Hakkı’dan umudu kesmiş Şahin ile haşır nesirdi Yıldız durumu anlatınca Cafer ağa iyice sinirlenerek sağ elinizle kalbini tutup yere yığıldı Şahin hızlıca hareket ederek Cafer ağayı hastaneye götürdü acil bölümünde yapılan müdahale sonunda Cafer ağa kalp krizine bağlı vefat ettiği acil doktoru tarafından şahin ve Yıldız’a bildirildi
Yıldız haberi duyar duymaz koridora bayıldı.gin boyu müsade altında bulunan Yıldız ertesi gün akşamına doğru uyanarak Cafer ağayı sordu odada bulunan Şahin daha iyi olacağını söylemesi üzerine Yıldız yattığı yerden kalkıp Şahin’in yüzüne okkalı bir tokat atarak "Beni salak mı sanıyorsun babam öldü " cesaret edipte öldü hemde benim yüzümden oldu diyemiyorsun şerefsiz birde iyi olacak diyor adı köpek yalan söylüyor birde "dedi Yıldız odadan kovduğu Şahin’in arkasından kapıyı sertçe kapatıp ölen Cafer ağanın ardından ağlamaya başladı
Cafer ağanın ani ölümü herkesi derinden etkiledi. Yıldız, Hakkı’nın yaşadığı olayların ardından zaten zorlu bir süreçten geçerken, Cafer ağanın ölümüyle şoka uğradı. Şahin ise Yıldız’ın üzüntüsünü paylaşarak destek olmaya çalıştı.Yildiz Cafer ağanın ölümünden Şahin’i suçluyordu Şahin Gelmese olaylar bu denli olmayacak Hakki ile de evlilik hayali kuruyordu
Hakkı, Cafer ağanın ölüm haberi üzerine Kayseri’ye giderek cenaze törenine katıldı. E eski patronu elinden tutan Cafer agabin derin bir üzüntü yaşadı.
Yaklaşan cenaze töreni, herkesin bir araya gelmesine neden oldu. Yıldız, Hakkı, Hülya, Şahin ve diğerleri, Cafer ağanın kaybıyla birlikte bir kez daha yaşamın çeşitli yönleriyle yüzleşiyorlardı.
Cenaze töreninde Cafer ağanın hayır duaları okunurken, Hakkı taziyeleri de kabul etti cenaze süresince Yıldız’ın yanında bulundu
Cenaze sonrasında herkes dağıldı. Yıldız, Şahin ile birlikte Cafer ağanın iş yerinde düzenlemeler yapmaya başladı. Bu süreçte Yıldız, Hülya ve Hakkı arasındaki ilişkilerin değişimini gözlemleyerek kendi hayatındaki kararları düşünmeye başladı.
Cenaze töreninin ardından Hakkı, Cafer ağanın vefatıyla boşalan hisseleri Yıldız’a devretme kararı aldı. Bu karar, hem Hakkı’nın geçmişte yaşanan olumsuz olayları geride bırakma isteğini yansıtıyor hem de Yıldız’ın hayatında yeni bir döneme girişini simgeliyordu.
Yıldız, bu teklifi duyduğunda şaşkın ve duygusal bir haldeydi. Hakkı’nın bu adımı, aralarındaki ilişkinin ve ortaklığın geleceği üzerinde düşünmeye sevk etti. Yıldız, Hakkı’nın hisseleri devretme kararını kabul ederken, bu kararın beraberinde getireceği sorumlulukları da düşünüyordu.
Hakkı, Yıldız’a olan güvenini hisselerini devrederek bir kez daha göstermişti. Bu durum, aralarındaki ilişkinin sadece iş ortaklığı olmanın ötesinde Hakkı ile Yıldız’ın Birbirinden ayrılmaları anlamına geliyordu
Hisselerin devri sırasında Hakkı Cafer ağayı tekrar rahmet minnet ile yadetti ve kendisine vermiş olduğu bunkadar değer için Cafer ağaya sonsuz teşekkür ederek hisseleri asıl sahibine teslim etti .Hakkı gece gündüz çocuğu gibi baktığı sirketine veda ediyordu artık.Calisanlarda bu karardan dolayı üzgündü Hakkı Herkes ile vedalaşıp işyerinden ayrıldı.
Yıldız, Hakkı’dan devraldığı hisselerin bir kısmını Şahin’e devretme kararı alarak, şirketin yönetiminde yeni bir dönem başlattı. Bu karar, Yıldız’ın Şahin’e olan güvenini ve iş birliğini daha da pekiştirmek amacını taşıyordu.
Şirket personeline yapılan duyuruda, Yıldız, Şahin’in artık müdür olarak görev yapacağını açıkladı. Bu haber, personel arasında şaşkınlık ve merakla karşılandı, ancak Yıldız’ın liderlik kararı ve Şahin’e duyduğu güven, takımın birlikte daha güçlü bir şekilde ilerlemesine olan inancı artırdı.
Şahin, bu yeni sorumluluğunun bilincinde olarak, ekibin motivasyonunu yüksek tutmak ve işlerin daha verimli yürütülmesini sağlamak adına çeşitli adımlar atmaya başladı. Yıldız ile birlikte, şirketin büyümesi ve gelişmesi için ortak hedeflere odaklanmayı sürdürdüler.
Bu gelişme, hem iş dünyasında hem de duygusal olarak Yıldız ve Şahin’in birbirlerine olan bağlarını daha da güçlendirdi. Şirketin yeni döneminde, ikili birlikte çalışarak hem işleri hem de ilişkilerini daha da ileri taşıma kararlılığına sahipti. İş dünyası ve magazin haberlerinde bu yeni ortaklık konuşuluyor "ikinci Cafer ağa dönemi" diye başlıklar atılıyordu gazetelere .Yıldız verdiği karardan memnun ve bir o kadarda mutluydu
30’uncu Bölüm Sonu
(30/...)

Ana Karakterler:
Hülya

Beğen

Kavi66
Kayıt Tarihi:19 Kasım 2023 Pazar 03:58:23

VESAİRE -ROMAN -30'UNCU BÖLÜM YAZISI'NA YORUM YAP
"VESAİRE -Roman -30'uncu BÖLÜM" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış.

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.