ismail karaosmanoğlu
1500 şiiri ve 1153 yazısı kayıtlı Takip Et

DİRİLİŞİN AYAK SESLERİDİRİLİŞİN AYAK SESLERİ

Dirilişin ayak sesleri geliyor her yandan. Bu diriliş madde ve manada ölüme sürüklenmiş bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun başladığını göstermekte. Bu yeniden doğuş hareketi gücünü milletten almakta ve geri dönerek aynı millete can ve hayat vermektedir.

Bu dirilişin ayak sesleri gelmeye başlamıştır. Bu sesler dirilişin başladığının, ölümden sonra hayat gibi, bir yeniden doğuşun ilk ışıklarının ortaya çıktığının göstergesidir. Bu bir medeniyetin yeniden dirilişinin destansı rüyasıdır. Bu rüya gerçekleşmeye, yıkılmış, yakılmış ve yok edilmiş medeniyetin küllerinden yeniden doğuşu hakikat olmaya başlamıştır

Bu yüzyıllık rüyamızdı bizim. Yüz yıllık, iki yüz yıllık belki de üç yüz yıllık rüya gerçek olmaktadır. Bu yüzyılların özleminin bitmesi anlamına gelmektedir. Yüzyıllık hasret, yüzyılların hasreti, babadan oğula ondan toruna aktarılan, ama bir türlü gerçekleştirilemeyen büyük rüya hakikat olmaktadır.

Bu ezilen, horlanan büyük millet artık ayağa kalkmaktadır. Bu yok edilmek istenen büyük ruh bas-u bad’el- mevt gibi yeniden dirilişe gebedir. Ölümden sonra yeniden diriliştir bu. Batının tüm planlarına, entrika ve hilelerine rağmen ayakta kalabilmiş, tam öldü, yok oldu derken yeniden hayat emareleri göstermiş, hasta adam yeniden bu ölümcül hastalıktan kurtulma emareleri göstermeye başlamıştır.

Düşmanların bin bir türlü hilelerine, hainlerin hilelerine, iç ve dış düşmanların el ele vererek öldürücü darbeleri her fırsatta vurmuş olmalarına rağmen beklenen feci son gerçekleşmemiş, yaralı aslan tam ölecekken birdenbire canlanma emareleri göstermiştir. Bütün kirli planların bu büyük devin yok edilmesi, tarih sahnesinden silinmiş olduğu pek açıktır.

Bunca kirli ve karanlık plan Osmanlı’nın kadim düşmanlarınca yüzyıllar içinde hazırlanmış, bin bir itina ve gayretle yürürlüğe konulmuştur. Bunca organize harekete rağmen koca dev bir türlü devrilememiş, tam yıkıldı, yok oldu, tarih sahnesinden çekildi derken birden bire kımıldamaya, canlanmaya ve ayağa kalkmaya başlamıştır.

Oryantalizmin bütün hesapları şaşmış, yenildi, yıkıldı, yok oldu denen doğu ayağa kalkmaya başlamıştır. İslam’ın karşısında bir ve beraber olan küfür medeniyeti nin yegane temsilcisi eski ve yeni Roma bu yükseliş karşısında şaşkına düşmüştür. Bu beklenmedik canlanma ve diriliş için şaşkınlıklarını gizleyememiş, taktiklerinin bir işe yaramadığını görmek onları şok etmiştir.

Şimdi şoku atlatamamalarını etkisiyle ne yapacaklarını bilememektedirler. Ancak şoku atlatır atlatmaz planlarını gözden geçirecek, muhtemelen yeni tedbirler almaya çalışacaklardır.

Ancak dev uyanmaya başlamış, zaman tersine dönmüştür. Dün hasta adam Osmanlı iken bu gün Avrupa olmuştur. Yeni Romanın batısı ve doğusu menfaat kavgasına düşmüştür. Ancak İslam dünyası henüz prangalarından kurtulamamış, başlarındaki Firavunların esaretleri altında inim inim inlemektedir.

Lakin devin prangalarından kurtulma vakti yakındır. İslam dünyası uyanmış, başlarındaki Firavunların farkına varmıştır. Ancak bu zulmün bitmesi için Musalara Harunlara ihtiyaç vardır. Siyonizm’in gizli devletinin yıkılması yakındır. Deccal er geç ortaya çıkacak ve Mehdinin askeri önünde ordusuyla yok olacaktır. İsa Mesih’in yeryüzüne inme vakti yakındır.

Batının her entrikasına bağışıklık kazanmıştır İslam dünyası. Hele bir prangalardan sıyrılsın görsün o zaman dünya kimmiş kahraman.

İslam’ın diriliş vaktidir bu vakit, İslam’ın diriliş anıdır bu an. Bu çağ büyük doğuşlara gebedir. Bu çağ hakikate gebedir. Hakikat güneşi doğmak üzeredir.

Gece bitmiş, fecir başlamıştır. Binlerce fecr-i kazipten sonra fecr-i sadıklara gebedir dünya. "Gecenin en karanlık vakti gün doğuşuna en yakın vakittir" derler ki doğrudur.

İşte bu yüzden diriliş vakti yaklaşmıştır diyoruz. Dirilişin ayak seslerini duyuyoruz. Diriliş başlamıştır. Hiçbir şekilde bu yeniden doğuşun, dirilişin önüne geçilemeyecektir.

"İstikbal’de en yüksek seda İslam’ın sadası olacaktır" diyen Bediüzzaman’ların müjdesi gerçekleşecektir.’ Mehmedim sevinin başlar yüksekte ‘diyen Necip Fazılların ‘gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir’ müjdesi gerçekleşecektir.

Ahmet Kemal
Kayıt Tarihi : 10.12.2014

Beğen

ismail karaosmanoğlu
Kayıt Tarihi:24 Mayıs 2023 Çarşamba 20:33:22

DİRİLİŞİN AYAK SESLERİ YAZISI'NA YORUM YAP
"DİRİLİŞİN AYAK SESLERİ" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
Nuray Öztürk
24 Mayıs 2023 Çarşamba 20:53:09
Dirilişin ayak sesleri,yazı dizenizi beğeniyle okudum beklenen gün gelir inşallah hocam kalemin kavi ilhamın bol olsun saygılar ve selamlar

Cevap Yaz
Nuray Öztürk
24 Mayıs 2023 Çarşamba 20:51:42
Dirilißin ayak sesleri,yazı dizenizi beğeniyle okudum hocam kalemin kavi ilhamın bol olsun saygılar ve selamlar

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.