mehmet talip bilgil
308 şiiri ve 287 yazısı kayıtlı Takip Et

''Pİ''KAFALAR ANLAMAZ''Pİ''KAFALAR ANLAMAZ‘’Pİ’’ KAFALAR ANLAMAZ
Bir haftadır bazı tedirginliklerim vardı. Bu içimin sesini bir türlü bastıramıyordum. Hat safhaya çıkmıştı ki, ABD bombayı patlattı. Hatta bununla da kalmadı. Her zaman boyunduruğu altındaki AB’nin uşaklarını da arkasına düşürdü o kritik açıklamayı yaptı. Patlattığı bu haber çok çabuk yerine gitti ve bir telaştır başladı. Hedef gösterilen Türkiye idi ama telaşlanan AB ülkeleri oldu. Neden acaba EEEEE beybabaları öyle istedi de ondan konsolosluklarını kapattılar. Birbiri ardı sıra. Yahu hani siz Müttefiktiniz. Ne oluyor böyle Neden telaşa düştünüz. Şunu unutmayın Türkiye’de en küçüğümüzden en büyüğümüze kadar sizleri tanıdık.

Arkanızdan gidecek bir kişi bile bulamazsınız. Ancak satın aldıklarınız gelir arkanızdan. Onlar da Parayı alıncaya kadar gelirler. Bu seçimi her zamankinden daha rahat geçirecek Türkiye. Size de satın aldığınız paçavra kimlik ve kişilikler kalacak unutmayın.

Durup dururken ne bu ‘’Dam başında saksağan vur beline kazmayı’’ Siz ülkeme tuzak kurmaya devam edin, ama bir de Allah’ın tuzağı vardır. Hem de çok çetindir bilesiniz. Terör örgütlerine mesajınız ulaşmış. Gelecekleri varsa görecekleri de var. Türkiye’nin ayakları yere basıyor artık. Kuklalarının, konsolosluklarını kapatması bize bir şey kaybettirmeyecektir. Türkiye ABD ismini kim duysa nefretle ve öfkeyle bakıyor artık. Kendinizden nefret ettirmeyi siz başardınız.

Ey ABD bunu siz istediniz. Zira her konuşmanızın altındaki konu Türkiye ile ilgili. EN küçüğünden en büyüğüne kadar seksen beş milyon sana düşman. Bunu sen istedin. Satın aldıklarınız hariç. "Pis ellerini çek üzerimizden disleksi sırıtan yüzünü maskenin arkasına saklasan da biliyoruz seni. NATO’da müttefikimiz zannettiğimiz ABD ve AB ülkeleri satın aldıklarına da mesaj veriyorlar. ülkeler, kendi topraklarımızda bize operasyon çekmeye cesaret edebiliyorlar. NATO’ya girerken kendi ordumuz içindeki darbe heveslilerinin de önünü açmış olduğumuzu bilmiyorduk. Öğrendik ama çok geç oldu ve çok şeyler kaybettik.

Altmış ihtilalinde onlar, Seksen ihtilalinin arkasında onlar, yirmi sekiz şubat girişiminin arkasında onlar var. On beş Temmuz darbe girişiminin arkasında ABD’nin olduğunu bugün sokaktaki çocuk bile biliyor. Bunu kendileri de saklamıyor artık. Büyük elçinin yaptığını da bu minvalde değerlendirmek gerekir. Geçtiğimiz hafta içinde Kıbrıs’taki barış gücünün görevinin uzatılması konusunda Güney Kıbrıs’la konuşup uzattılar. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’ye danışmadılar. Bunun anlamı da Türk kamuoyunu etkilemek ve kargaşaya sürüklemekti. Her ne ye baş vurursanız vurun ülkemizdeki birlik ve beraberliği bozamayacaksınız.

Geçmişte kurduğunuz tuzaklar tutmaz artık. Bu millet uyandı. Emniyetten, askeriyeden, bazı devlet dairelerinden temizlenen FET֒cüleriniz yok artık. Dışarıdakilerinin içerideki anahtarları belli artık. Sürekli İhtilallerle Türkiye’ye müdahale eden bir asker yok artık. Satın aldıkları bazı teşkilatlananlarda fos çıktı. Hangi oluşuma bel bağlarsanız bağlayın avucunuzu yalarsınız. Gizli oluşumlardan ümidini kesen, ABD yeni arayışlar ve tuzaklar kurmaya çalışıyor.

Güya Türkiye’de terör varmış gibi göstermek, kargaşa yaratmak, Yaşam açısından tehlikeli göstermek, dolayısıyla güvensiz imajı yaratmak. Borsayı düşürmek ekonomiyi zayıflatmak ve belirsizleştirmek, dışarıdan gelen yatırımların önünü kapamak ve dışarıdan gelen turist sayısını düşürmek ve engellemek. Görüyorsunuz ki sizin can damarınızı kesmeye çalışıyorlar.

Bizim milleti bizler bile yeterince anlayamıyoruz; tanımıyoruz. Bu büyükelçi demek ki hiç tanımıyor. Türkiye hakkında birkaç kitap okuyup, birkaç kişiyle görüşen birilerinin anlaması, hele hele Türkiye konusunda uzmanlık taslaması mümkün değil. Velev ki biliyorlar. Satılmış kimlik ve kişilikler bunları anlayacak zekaya sahip değiller. Zira’ ’Pİ’’ kafaların anlaması mümkün değil.

Küresel kraliyetçiler boş durmuyor. Düşman gördüğü İslam’ın savunucusu olan Türkiye’ye her tuzağı denemekten geri kalmıyor. İçimize ilericiliği Müslüman karşıtlığı şeklinde yaydılar. İçimizdeki mürekkep yalayan çok az bir azınlıkta bunu yuttu. Zira ‘’Pİ’’ kafalar bu konuları anlayamaz.
=================================AR=======================================


Ana Karakterler:
değerler

Beğen

mehmet talip bilgil
Kayıt Tarihi:5 Şubat 2023 Pazar 09:41:59

''Pİ''KAFALAR ANLAMAZ YAZISI'NA YORUM YAP
"''Pİ''KAFALAR ANLAMAZ" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış.

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.