mehmet talip bilgil
297 şiiri ve 161 yazısı kayıtlı Takip Et

BEYLER BİRİLERİNİN KUYRUĞU OLMAYIN PARA SİZDE DİYE FAŞİŞT YA DA KAPİTALİST OLMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ MİLLİDE OLABİLİRSİNİZBEYLER BİRİLERİNİN KUYRUĞU OLMAYIN PARA SİZDE DİYE FAŞİŞT YA DA KAPİTALİST OLMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ MİLLİDE OLABİLİRSİNİZ


BEYLER BİRİLERİNİN KUYRUĞU OLMAYIN PARA SİZDE DİYE FAŞİŞT YA DA KAPİTALİST OLMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ MİLLİDE OLABİLİRSİNİZ

Devletin bazı politikaları vardır. Kişisel değildir. Tüm fertlerinin politikası olur. Milli davalarda tüm dernekler, tüm vakıflar, tüm sivil toplum kuruluşları bu dava etrafında birleşmelidir. Kullanılan dile dikkat etmeli.

Kullanılan dil, seçilen kelimeler ve üslup bazen kötüyü iyi, terörü barış, zulmü merhamet gibi gösterebilir. Birilerine kuyruk olmayı bırakında azıcık milli olun beyler. Bazı kuruluşlarda bu emperyalizm, Siyonizm’in öncülerinin kuyruğu olmaya devam etmektedirler. Kendi düşünemeyen, kendi duyup, kendi göremeyenler; başkasının ağzıyla yiyen ve başkasının ağzıyla konuşanlardır.

Her şeyden önce sen Türkiye iş adamları derneğisin kuruluşunuzun başındaki Türkiye kelimesinide mi hiç düşünmüyorsunuz. Kimsenin siyasi kişiliğini yargılamıyorum. Hangi görüşte olursanız olunuz. Hangi düşünce yapısını benimserseniz benimseyiniz. Mevzu Türkiye olunca bir yumruk olamıyorsanız bir sorun var demektir.

Kişilerin bir düşüncesi vardır. Devletinde bir düşüncesi vardır. Kişilerin bir politikası vardır. Devletinde bir politikası vardır. Kişinin düşüncesi kendisini bağlar ama devletin politikası tüm vatandaşını bağlar. Milli çıkarlar söz konusu olduğu zaman kişi devletin politikasının yanında yer almak zorundadır. Faşizmin, Kapitalizmin, komünizmin, Siyonizm’in kuyruğu olamaz. Bütün bu saydıklarıma karşı dura bilen bir politikamız varken mazlum devletler bize ümit bağlamışlardır. Bize Onların ümitlerini boşa çıkarmamak düşer.

Tarih not ediyor: Kim zulme karşı kim, zulmün destekçisi. Yarın bu tarih sizi yargılayacaktır. Dinîmizin düsturu bir yanlışlık gördüğün zaman elinle, dilinle, yapamıyorsan gönlünle derler. Zulme karşı duramıyorsan bari susta adam sansınlar. Zulme karşı durmak bir meziyet ister. Her kişinin işi değildir, er kişi işidir.

TÜSİAD Boşuna enerjisi tüketiyor. İnanan insanlar artık onların maskelerini indirdi. Gerçek yüzlerini görebiliyor. Etki altına almaya çalıştıkları muhafazakâr insanlar ne sizin ne muhalefetin Nede karademisyenlerin telkinlerini, önerilerini dikkate almaz, doğru bildiği yolda yürümeye devam ederler.

Her seçime yaklaşırken siz ya gençleri ya muhafazakâr insanları kendinize çekmek için takiye yaparsınız Burada size Pazar yok başka yere yürüüüüüü. Eğer siz inananların kutsallarına saygı duymak istiyorsanız onların giyim tarzlarına, yaşam şekillerine saygı duyun yeter.

Güvenliğimiz söz konusu olduğunda Bütün Avrupa’yı, ABD’yi karşına alabiliyor ve isteğin diretebiliyorsan senin alnında öperim ben. Yoksa masal okumayın.

Ordumuzun terör örgütlerine karşı askerî harekâtlarına ara vermeden devam etmesi, Suriye’nin kuzeyinde terör örgütleri eliyle oluşturulmak istenen koridorun üç askerî harekât ile dağıtılması, terör örgütlerine karşı yapılmış başarılı operasyonlar, kendi silahlarımızı kullanmamız bu çığırtkanları hiç etkilemez. Çünkü Ağababalarının dediğini demek, çaldığı düdüğü çalmak zorundalar.

Küresel güçler bu operasyonlara karşı çıkmışlarsa da Türkiye kimseden izin almamış operasyonları başarıyla tamamlamıştır.

Malum zihniyetler kimi zaman dış mihrakların kalem tutan eli, kimi zaman da söz söyleyen ağızları olmuşlar fakat bir türlü adamlık hüviyetini kazanamamışlardır. Milli ve yerli duruş gösterememişlerdir. Millet söz sahibi oldukça sözde demokratların milletten ne kadar uzak oldukları da açığa çıkmaktadır. Karşı çıkanlar istemese de hak yerini buluyor, bulacak!

Yunanı önümüze atan ABD ye, üyesi olduğumuz NATO’ya, İsveç’e, Finlandiya’ya uluslararası diplomasi diliyle rest çeken bir başkanı alkışlamak düşerken, sataşmaya kalkan aymazlara, hilkat garibelerine ve peşine düşenlere ne demeli. Gerçi neyi hakkediyorlarsa onu demeli.

Onlara göre: Bölgede ve dünyada dengeleri değiştiren Türkiye, emperyalizm için tehlikedir, tehdittir. Onu zayıflatacak her hareket de emperyalizmin dost göreceği destekleyeceği bir harekettir.

Türkiye’nin milli politikaları emperyalist çevreleri rahatsız etmektedir. Bu durum artık gizli saklı bir şey değil, gün gibi açık bir gerçek.

Türkiye’nin artık siyasi, ekonomik teknolojik istihbarı alt yapısıyla kendi politikalarını üretecek, uygulayacak seviyeye gelmiş bir devlet olmasıyla biz iftihar ederiz. Bu söylemlerden rahatsız olanlar bırakın olsunlar. İsterse bir yerlerini yırtsınlar. Beyler: Bir kez de milli ve yerli olmayı deneseniz.

BEYLER BİRİLERİNİN KUYRUĞU OLMAYIN PARA SİZDE DİYE FAŞİŞT YA DA KAPİTALİST OLMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ MİLLİDE OLABİLİRSİNİZ._______AR___________

Beğen

mehmet talip bilgil
Kayıt Tarihi:22 Haziran 2022 Çarşamba 15:08:54

BEYLER BİRİLERİNİN KUYRUĞU OLMAYIN PARA SİZDE DİYE FAŞİŞT YA DA KAPİTALİST OLMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ MİLLİDE OLABİLİRSİNİZ YAZISI'NA YORUM YAP
"BEYLER BİRİLERİNİN KUYRUĞU OLMAYIN PARA SİZDE DİYE FAŞİŞT YA DA KAPİTALİST OLMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ MİLLİDE OLABİLİRSİNİZ" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış.

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.