M.Sabri Haberveren
10 şiiri ve 39 yazısı kayıtlı Takip Et

Müfettiş düşmanları
M. Sabri Haberveren

Müfettişler devlet ve hükümetler adına gerekli kontrol ve denetleme işlemlerini yaparlar. Yaptıkları inceleme ve soruşturmalarla o andaki mevcut durumu tespit eder, görevini aksatanları, suç işleyenleri, haksızlık yapanları, çıkar sağlayanları, yasalara karşı iş yapanları, kurumunu zarara uğratanları tespit eder, bunların düzeltilmesi için gerekli tedbirleri aldırır, suçlular hakkında yasalara uygun yaptırımları teklif ederler.
Müfettişler kendi şahsi istekleri doğrultusunda kesinlikle iş görmez, göremezler. Geniş bir hareket alanı yoktur. Hareket alanları, yasalarla çerçeve içerisine alınmıştır.
Bir fotoğraf makinesi gibi mevcut durumu tespit ederler. Olaylara ve yapılan işlere taraf olmazlar.. Üçüncü bir kişi gibi tespitlerini yaparlar. Yaptıkları rehberliklerle işini iyi bir şekilde yapamayanları yetiştirmeye, işini ihmal edenleri, bilerek yapmayanları, tembelleri motive etmeye, işlerini gerektiği gibi yapmalarını sağlamaya çalışırlar.
Bu durum da Müfettişlerden kimler şikayetçi olur?
İşini bilerek yapmayanlar, ihmal edenler, tembeller, işinden dolayı çıkar sağlayanlar, yasalar doğrultusunda çalışmayanlar, haksızlık yapanlar, yolsuzluk yapanlar, devleti zarara sokanlar ve dürüst hareket etmeyenler… Kısaca müfettişlerden korkan çekinen ve müfettişlerin teftişini, rehberliğini, inceleme ve soruşturmalarını istemeyenlerin, müfettişi eleştirenlerin, arkasından konuşanların tümü halk dili ile YAMUK insanlardır.
YAMUK insanlardan dost olmayacağını, kendilerini zor durumda bırakmak isteyeceklerini, sevmeyeceklerini ve kendilerine yardımcı olmayacaklarını müfettişler çok iyi bir şekilde bilirler…

Beğen

M.Sabri Haberveren
Kayıt Tarihi:14 Ocak 2021 Perşembe 14:44:32

MÜFETTİŞ DÜŞMANLARI YAZISI'NA YORUM YAP
"MÜFETTİŞ DÜŞMANLARI" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış.

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.