mirim
336 şiiri ve 165 yazısı kayıtlı Takip Et

İyi saatte olsunlarHemşehrim olan iki abim benden şiir kitabımı göndermemi istedi. Ben de kırmadım, Yurtiçi kargodan göndermek için en yakın şubesine gittim. Her iki kitabı da Yurtiçi kargonun hazır poşetlerine yerleştirerek üzerini doldurdum. Yani gönderici yerini, alıcı adresini Vs. Ancak tam bana sıra geldğinde sistemin kapandığını ve kargoyu kabul edemeyeceklerini söylediler. Şaşırmadım, çünkü, alışveriş yaptığımda genellikle kasanın rulosu biter ve ben yenisinin takılmasını beklerim. Bu benim başıma kaç kez geldi, sayısını bilmiyorum. Velhasılı kısmetli adamım !

Daha sonra kitaplar iki aya yakın arabada benimle gezdi. Bir türlü kitapları kargoya veremedim. Akabinde Antalya’dan da üç kitap istenince, onları da paket yaptım ve gönderilecek diğer kitapların yanına koydum. O pakette diğer kitaplarla birlikte yaklaşık bir hafta arabada gezdi durdu. Daha sonra sağlıkla ilgili bir aparat gerektiğinden onu yaptırdıktan sonra kargoya vermek için firma firma dolaştım. Verebilseydim üçünü de kargolayacak ve yerine ulaştıracaktım ama olmadı. Sağlık ürününün aciliyetinden dolayı kendim götürmeye karar verdim. Çünkü kargoya versem bile zamanında yerine ulaşacağı şüpheliydi. Daha önce Dünyevi kardeşimin hikayeleştirdiği İnebolu seyahatimizi Ahmet Örnek’i de yanımıza alarak gerçekleştirdik ve sağlık aparatını elimizle yerine teslim ettik. Ancak kitapların olduğu ve kargoya hazırladığım paketler hala arabada duruyordu.

Kitaplardan birinin gideceği Ahmet YILDIRIM ağabeyim daha önce kitapın gecikmesinden dolayı bana sitem etmişti. Yukarıda da belirttiğim gibi bu siteme rağmen kitabı bir türlü kargoya verememiş, memleketim olan Amasya’ya nasıl olsa yakında gideceğim fikriyle onu da elden vermeye karar vermiştim. İzmir’e gidecek kitabı da artık bir şekilde gönderirim diye düşünüyordum.

O arada Facebook’tan Ahmet YILDIRIM ağabeyim mesaj olarak kitabı aldığını, teşekkür ettiğini yazdı. Oysa belirttiğim gibi kitabı gönderememiştim. Ben de ironi yaptığını düşünerek, neden veremediğimi uzun uzun cevapladım ve özür diledim. Ama cevap olarak "Ahmetcim kitabın geldi çok teşekkür ederim" şeklinde cevap geldi. Ben de o kadar açıklamama rağmen hala sitem ediyor ve kinaye yapıyor diye düşünerek üzüldüm ve de cevap vermedim. Artık kargo şirketinin kapısına heykel olma zamanı geldi diye düşündüm.

O sırada Facebook’da paylaştığım bir şiirimin altına İzmir’de bulunan ve diğer kitabı göndereceğim İlyas UZUN ağabeyim de kitabına kavuştuğuna ve teşekkür ettiğine dair bir yorum yazınca donakaldım. Çünkü dediğim gibi her iki kitabı da gönderememiştim. Şaka mı bu diye düşünürken sabahın 7’sinde yorum yaptığına göre ayaktadır diyerek aradım. Bana kitabın geldiğini ve teşekkür ettiğini söyledi. Şaşırdım ! Yalnız, abi, bu kitap nasıl geldi ? Kargo ücreti ödediniz mi, diye sordum. O önemli değil filan dedi. Abi bu önemli çünkü o kitabı kargoya veren ben değilim dedim. O da bir şekilde kitaba kavuştuğunu izah ederken benim neden bunun peşine düştüğümü pek kavrayamadı. Ben göndersem elbette ücretini ben öderdim. Çünkü ben kitap gönderdiğim eş dost ve arkadaşlarımdan ne kitap ne kargo parası aldım. İlyas ağabeyimle konuştuktan sonra koşup arabaya gittim ve baktım kitaplar yok. Ama Antalya’ya gidecek kitaplar kuzu kuzu duruyor !

Saat 9 civarında Ahmet abiyi aradım ve ona da kitabın nasıl eline geçtiğini sordum. O da benzeri şeyler söyleyerek, kitabın eline geçmesinin önemi olduğunu ve paranın önemli olmadığını söyleyerek asıl konuya odaklanamadı.

Resmen apışıp kalmıştım. Bu kitapları kargoya ben vermediğime göre kim vermişti ? Aklımda deli sorularla, bu kitapların onlara nasıl ulaştığı konusunda kafamda alternatif cevaplar arıyordum. Aklıma sadece şu geldi; ben arabayı yıkattığımda muhtemelen arabanın içini boşalttılar ve bu esnada bu kitapları geri koymayı unuttular. Sonra da jest amaçlı hazır üzerinde adresler olan bu kitapları onlar kargoya verdi. Tamam dedim, olsa olsa böyle olmuştur. Oysa arabayı yıkayan Afganlı gence ben arabayı boşaltmamasını ısrarla söylemiştim diye de hayıflanıyordum.

Kalktım yıkama servisine gittim. Önce patronla konuştum sonra orada yıkama grevindeki çocuklarla. Ama hiçbirisi böyle bir şey hatırlamıyordu. Öyle bir şey olsa bekleteceklerini ve bir dahaki gidişimde bana iade edeceklerini söylediler.

Bir alternatif daha kalmıştı. Bir arkadaşımın bu kitapları veremediğimle ilgili serzenişim nedeniyle, hadi şu Ahmet’e bir iyilik yapıp kitapları göndereyim deme ihtimali... Düşündüm. Arabada kitapları taşıdığımdan beri 3 kişi binmişti. Ahmet ÖRNEK, Bir Dünyevi ve bir arkadaşım daha. Ahmet ÖRNEK’e durumu açıkladım o hayır dedi. Bir Dünyeni de almamıştı. Geriye kalan bir arkadaşıma sordum, o da hayır ben almadım dedi. Geriye sadece cinler periler kalıyordu. O kadar uğraşmama rağmen onlarla irtibata geçemedim :)

Halen kitapların yerine ulaşması bir muamma olarak ortada duruyor.

Bakın arkadaşlar...! Eğer içinizde bu kitapları arabadan alıp gidecekleri yerlere yollayan varsa söylesin lütfen... Çünkü kafayı sıyırmak üzereyim. Şakaysa daha fazla uzatmayın ! Zayıf bir ihtimal olsa da burada örgütlenip beni delirtmek için bir plan yaptıysanız valla ayıp ediyorsunuz :))

Eğer siz de böyle bir şey yapmadıysanız o zaman kim yaptı ?

Şimdilerde devam ediyor mu bilmem ama Kanal 7 gibi Tv kanallarında böyle esrarengiz olaylarla ilgili filmler yayınlanırdı. Onlara bahsetsem mi acaba ? :)) Aklıma bir de Müge ANLI geliyor ama o böyle paranormal olaylarla pek ilgilenmiyor :))

İçinizde böyle psişik konularda uzman olan varsa lütfen benimle irtibat kursun. Yoksa hasıl olan bu iyi saatte olsunlar durumu beni delirtecek haberiniz olsun. Ondan sonra benimle uğraşıp durursunuz :))

Beğen

mirim
Kayıt Tarihi:29 Haziran 2020 Pazartesi 07:53:48

İYİ SAATTE OLSUNLAR YAZISI'NA YORUM YAP
"İYİ SAATTE OLSUNLAR" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Alibaba
29 Haziran 2020 Pazartesi 19:03:38
Güzel insanların güzel dostları olur. İşte kanıtı...
Bunu yapan kişi iki sebepten söylemeyecektir.
1- Adım gibi eminim, kargo parasını vermek için ortalığı karıştıracağını bildiğinden.
2- Maddi ve manevi açıdan borçlu hissedeceğini düşündüğünden.

Çok sağlıklı bir tez olmasa da; hayatında bir kere kargoda aksilik çıkmadığı için, olağan dışı sayılması sebebiyle hafıza kayıt yapmamış olup, dar bir zamanda, başka bir işin arasında, kendin kargoya vermiş olma ihtimalin. (ben bir kaç defa yaptım çünkü)

Du bakali nolcek!...:)))

Haydi hayırlısı...


2 cevap yazılmış Cevap Yaz


mirim Yazının sahibi 29 Haziran 2020 Pazartesi 20:20:23
Ali kargo parasını ödememiş ki. Karşı taraf ödemeli göndermiş. Zaten beni üzen de bu.
Ben asla öyle kargo göndermem.
Gönderdiğim ve unutuğum hususuna gelince; asla unutmam. Ayrıca sadece o değil ki. Başka kargo da vardı vermem gereken. Versem onları da verirdim. Ki daha bugün verebildim.

Valla bence de du bakali nolcek :)))
Alibaba 29 Haziran 2020 Pazartesi 22:53:39
Affedersin ustam!.. Bunu açıkça belirtmiştin zaten. Bir taraftan nasıl olabilir diye düşünüp, bir taraftan fikir üretmeye kalkınca böyle oluyor.

O zaman tek seçenek kalıyor...
Arabana dürüst bir hırsız girmiş, (hırsızın dürüstü olur mu?.. Olur.) o durumdaki torbaları görünce, hiç bir şey çalmadan, yada aradığını bulamayınca, kendince sebeplerle kitapları kargolamış. Eh hısız kargo bedelini ödeyecek değildi ya...
Aksi halde seni tanıyan hiç kimse ödemeli kargo göndermezdi.

Sonuçta amaç hasıl olmuş!..
Erkan Cem Arslan
29 Haziran 2020 Pazartesi 18:01:32
Merhaba Ahmet abi, merak ettim; kitapların ulaştığı kişilere hangi kargoyla gittiğini sordunuz mu? Bence oradan başlayıp geriye doğru ip uçlarını takip edebilirsiniz. Teslim alan kişilerin ad soyad ve/veya TC kimlik numaraları ile o kargo firmasının herhangi bir şubesinden ya da belkide internet adresinden sorgulayıp, çıkış kargo şubesine kimin teslim ettiğini bulabilirsiniz bence...

Belki de kargoda kaldı ve kargo personeli siz gittikten sonra hazır poşetlenmiş, adres bilgileri üstünde olduğu için işlem yapmış olabilir. Çünkü karşı ödemeli gitmiş...
En mantılı açıklama bu gibi geliyor bana...

Siz de daha önceden arabada duran başka kitaplar varsa onlarla karıştırmış olabilirsiniz. Olabiliyor böyle şeyler...


Tanıdığım bir abim, yıllar önce bankaya gidiyor. Bankonun önünde ayaktayken elindeki bond çantayı dizlerinin arasına sıkıştırıyor. İçinde çalıştığı firmaya ait para ve önemli evraklar var.

İşlemini yapıp gideceği sırada bakıyor ki çanta yok. Ve o panikle çanta dizlerinin arasında sıkışık bir haldeyken yalpalaya yalpalaya çantayı arıyor. Bankada bir o yana bir bu yana gidiyor. Akıllım kimseye de soramıyor çantamı gördünüz mü? diye.

Ve sonradan yürümekte zorlandığını ve dizlerinin ağrıdığını fark edince çantayı bacaklarının arasında görüyor:)))
Erkan Cem Arslan tarafından 6/29/2020 5:37:31 PM zamanında düzenlenmiştir.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


mirim Yazının sahibi 29 Haziran 2020 Pazartesi 20:15:59
Erkan ben başmüdürlükte yapmış emekli PTT müdürüyüm :)
Yani kargonun nasıl işlediğini iyi biliyorum.
Açıklanamayan durum şu; ben asla karşı ödemeli kargo göndermem, kendim öderim. Göndermek üzere bekleyen kargo sadece o iki kitaptan ibaret değildi. Hatta diğer kargoyu bugün gönderdim. Ve daha önce tartıştığım kişileri asla unutmam !

Gözümde gözlükle gözlük, elimde çakmakla çakmak aradığım dolu da bu başka bişey :)

Ben arabasını Ünye adliyesinin önünde unutup bir hafta arabayı arayan ve çalıntı ihbarında bulunan avukat da biliyorum :)

Bugün kargo vermek için şubeye gittiğimde umudum olmadığı halde sordum. O kadar yoğunlar ki soruyu bile doğru dürüst dinlemediler. Ve zaten kamera kayıtları da ancak savcılık emriyle izlenebilir.Kargo orada kalsa da umurlarında olmazdı.

Bekliyorum bakalım ne çıkacak altından.
Ahmet Zeytinci
29 Haziran 2020 Pazartesi 17:59:39
Çok ilginç gerçekten... Unutkanlık da diyemiyorum ... Ama birileri yapmış yerine de ulaşmış netice de... Yine de çıkar yakında bir yerden kokusu...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


mirim Yazının sahibi 29 Haziran 2020 Pazartesi 20:17:02
Adaş yerine ulaşmış ama benim arzuladığım gibi değil. Ben asla kargo parası ödetmem. Dediğim gibi bekleyip göreceğiz. Ortaya çıkarsa mutlaka haberiniz olacak.
7TEPE
29 Haziran 2020 Pazartesi 12:16:01
😅😅😅
görmedim, duymadım, bilmiyorum.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


mirim Yazının sahibi 29 Haziran 2020 Pazartesi 20:09:04
Bak yaaa... Tam listede sana sıra gelmişken elendin :((
Tüh...
Ama hala gözüm üstünde haberin olsun :)
Baht-ı Siyah
29 Haziran 2020 Pazartesi 11:54:29
Fazla üzerinde durmayın bence,belkide sizin psişik yetenekleriniz var,bunu anlamak için bir deneme daha yapın,eğer olumlu sonuç alırsanız bu özelliğinizi iyilik üzerine uygulamalarla insanlığa faydalı olursunuz.
Aslında harika birşey.:))

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


mirim Yazının sahibi 29 Haziran 2020 Pazartesi 20:08:13
Valla çocukluktan beri hayalim buydu. Çocukken çikolatan dağlar, şeker ağaçları hayal eder gözlerimi kapayıp oluşmasını beklerdim :))
İster misiniz tam umudumu kestiğim anda bu güçlere kavuşayım :)))
Ama bir sorun var. Yaptığım şeyi ben niye bilmiyorum ? :)
Harika olması için bilincim dahilinde olsa iyi olurdu :9
Baht-ı Siyah 29 Haziran 2020 Pazartesi 20:26:51
Evet biraz karışık:))
robinson7575
29 Haziran 2020 Pazartesi 11:37:01
İlginç bir durum telepati yoluyla düşünce transferi olabiliyor ama madde gonderilirmi bilemiyorum düşünceyi enerjiye döndürme olayida var bu durumu tam olarak açiklayamaz mühim olan göndermek isteyipte gònderemediğiniz kitapların yerlerine ulaşması geçmişte bu tür şeyler bende yaşamıştım fazlada kafana takma ahmet ağabeyim siz bize lazımsiniz saygilarimla

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


mirim Yazının sahibi 29 Haziran 2020 Pazartesi 20:05:44
Ozanım doğal olarak senin de aklına psişik güçler gelmiş ama bence daha mantıklı bir açıklaması var. Bakalım ne zaman ortaya çıkacak.
Merak etme kafama o kadar takmıyorum. Ben her şeyin mantıklı bir izahı olduğuna inananlardanım. Bekleyip göreceğiz.
Ahmet Örnek
29 Haziran 2020 Pazartesi 11:19:50
:)))))))))

kahvaltım katık oldu vallahi..
ismini unuttu neresiydi o çay içtiğimiz yer...
yapsa yapsa bu işi o yerdeki o melek yüzlü
insanlar yapmıştır bence diyeceğim
o insanlar nerden ulaşacaklar kargoya demeden de edemedim...
ne güzel insanlardı o çaycı abiyle abla be adaş onlar
aklıma geldikçe içime bir huzur doluyor...

tüm olasılıkları değerlendirmişsin Adaş ama sonuç yok...
şu an aklıma geldi şüphelerimde haklıyım sanırım...

Bence bu işi yapsa yapsa Dünyevinin kayın babası
Yaşar abi yapmıştır :)))
o güzel insana da saygılarımı iletiyorum buradan...

mevlam hakkında hayırlısını versin adaş
inşallah biri çıkar da ben yaptım bu işi der..
yok sa ne sen rahat edeceksin ne de biz..

tez elden ses çıkması dileklerimle
sevgiler saygılar1 cevap yazılmış Cevap Yaz


mirim Yazının sahibi 29 Haziran 2020 Pazartesi 20:01:51
Adaş İlyas abi ve eşinin kulaklarını çınlattın; ne güzel. Ama onlar anlamaz ki. Dağın başında kargoyu nereden bulacaklar :)

Bak Yaşar abi aklıma gelmedi değil de arabanın yanına bile yanaşmadı ki :)

Balataları sıyırmadan biri çıkıp ben yaptım derse sevinicem valla :))
ishakaras
29 Haziran 2020 Pazartesi 10:02:34
Alicengiz oyunu var bu işte:))

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


mirim Yazının sahibi 29 Haziran 2020 Pazartesi 10:07:45
İshak hocam var bir iş ama ben de çözemedim.
Olmazsa bir hoca bulucam :)
Bir Dünyevî
29 Haziran 2020 Pazartesi 09:32:57
Bir dedektiflik işi..
Müfettiş Gadjeti görevlendireyim bulabilirsem abi, bana duman aramaktan vakit bulabilirse kitaplarını kim gönderdi peşine düşsün, olmadı kimi geceler gelip giden cinlere danışayım.. Acaba peri diyarından Yüzüklerin Efendisindeki Elf lere mi sorsak:)) Periler diyarının perilerine de bir sordurayım? :)

Bu muammayı çözse çözse Gri Büyücü, Gandalf çözer bence:)

Yazıyı okurken keşke benim elime geçseydi de, ben gönderiverseydim habersiz, demedim değil..:))

Günaydın...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


mirim Yazının sahibi 29 Haziran 2020 Pazartesi 09:36:45
Tobi tobi :)
Keşke eline geçseymiş.
Yahu arabadaydı yapsaydın ya bir hayır :)

Valla Dünyevi bu işi çözene güzel bir yemek ısmarlıcam.
Sen zeki adamsın yemeği kaçırma :)
Şu telefonuna da bakıver bi zahmet...
muslumbayram
29 Haziran 2020 Pazartesi 09:01:55
;)) Vallahi haberim yok abim
olsa dükkan senin;))

bence senin çocuklar göndermiştir diye geldi aklıma

sabah şerifleriniz güzel olsun
çok güldüm vallahi
nice sevgi ve saygılarımla...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


mirim Yazının sahibi 29 Haziran 2020 Pazartesi 09:11:44
Bak doğru söyle bu işte parmağın var mı ?! Çarpılırsın Allah muhafaza :))

Benim çocuklar burada değil ki. Yani yaklaşık 3 aydır bir araya gelmek nasip olmadı.

Senin de sabah şeriflerin hayırlı olsun.
Allah hep güldürsün.
Artık yatarken Ayetel Kürsi'yi beşe çıkardım :))

Sevgi ve saygılar benden...
ersinbaşeğmez
29 Haziran 2020 Pazartesi 08:49:50
Anlattığınız olay gerçek sanırım. Ama inanılır gibi değil. Bir ihtimal Örnek dostumun beyaz çay keyfinin uzantısı olabilir mi diyeceğim ama O her zaman beyaz’ı ayarında alır.

Ustam
Bilemedim valla. Dünyevi sanmam. Hafif dumanlı başı, benim gibi ayık on kişiyi cepten çıkartır.

Valla merak ettim sabah sabah.

Saygılar

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


mirim Yazının sahibi 29 Haziran 2020 Pazartesi 09:07:55
Kesinlikle gerçek. Geçen hafta oldu ve hala açıklığa kavuşmadı. Nasıl gitti kim gönderdi tam muamma.

Dünyevi ve Ahmet ÖRNEK değil. Onu biliyorum. Diğer arkadaşım da kitapları görmemiş.
Hadi ben uyurgezerim diyelim. Ama o saatlerde de kargo kapalıdır :)

Eğer öğrenirsem sizinle paylaşacağım.

Saygı benden...
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.