Önder Karacay
421 şiiri ve 148 yazısı kayıtlı Takip Et

Gerçek atatürkçülük nasıl olmalıdırBu ülkenin insanını fakirliğe çare üretimin ortadan kaldırılması sonucu muhtaçlığın cebine kredi kartı koyan tefecilerin kötü niyeti bozdu.

Tefeci bankaların insanların cebine koydukları kendisine ait olmayan parayla kendilerine simdi adam oldun demesiyle ve insanımız köle edildiği halde kendini adam oldum sandı.

Kötü niyetli tefeci zihniyeti koruyanları bu toplumun her zaman hastalıklı ve medya terörü destekli fanatik bir sürüye dönüşen tarafı seçti. Kendilerini fakir fukara bırakıp bunlara muhtaç etsinler diye seçtiği için insanımız kendi hatasını başkalarında arayarak sürekli oyuncu değiştirdi.

Bu toplumun kaderi seçimleri yanlış olduğu için değişmedi.

Emperyalizme hizmet eden çakma milliyetçi partilerden medet umanlar bölündü Atatürk resmini kulkandılar diye bir kısmı buna kandı.

Birileri çıktı fakirliğe çare din dedi ona kandılar.

Her işbirlikçi parti bir başka işbirlikçi parti doğurdu ona da kandılar.

Biri çıktı partinin adını adalet koydu, biri demokrasi koydu, biri hak koydu, biri vatan biri millet koydu hepsine kandı bu toplum. Yetmez mi artık?

Oyunu her partinin gerçek niyetini öğretmeden takım tutar gibi fanatik bir duygu ile kullandılar.

Hala siyasi bölünme çöplüğünden demokrasi ve ekmek çıkacak diye umutlu olanların çoğunlukta olduğu bir toplumda biz bir fantazi olarak kalmaya devam edeceğiz.

Faaliyet içesine sokulan ve Cumhuriyet Halk Partisi içinden çoğalan her siyasi oluşumun amacı toplumu Atatürk ile aldatmak ve Atatürk’e karşı bölmektir. Bu çaba dış destekli iç taşeronlu bir ihanet oyunudur.

"Tarih her zaman haklı çıkanları yazar.
Haklı çıkanlar ise; her zaman yanlışa karşı çıkan ve topluma marjinal gibi gelenlerin içinden çıkar."

Ne diyor dahi Atatürk "Bizim partilere ihtiyacımız yok milli birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var."

Eğer Atatürkçü iseniz Atatürk’ün yolunda olup olmadığınızı lütfen kontrol edin.

Çare mi? Bizim çok gerimizde kalmış siyasi partileri hayatımızdan çıkardığımızda demokrasiye de, ekmeğe de, adalete de kavuşacağız.

Asıl güç biziz. Gücünü bizden alıp bizim aleyhimize kullananlardan bu gücü geri almak tek elzem çözümdür.

Önder Karaçay

Beğen

Önder Karacay
Kayıt Tarihi:5 Eylül 2019 Perşembe 12:20:36

GERÇEK ATATÜRKÇÜLÜK NASıL OLMALıDıR YAZISI'NA YORUM YAP
"Gerçek Atatürkçülük Nasıl Olmalıdır" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
selçuklu diyarı
11 Eylül 2019 Çarşamba 15:58:35
illa gerçeģi görmek için bir cü mü olmak zorundayız cüler xokken insanlar hür düşünmüyormu hülasa cü ile mi insanlık başladı her türlü izme alerjim var.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Filiz Şahin. 11 Eylül 2019 Çarşamba 16:04:15
1 saatlik üyeliğinizle 5 eylül 2019 tarihli yazıya yorum yazmışsınız çok ilginç.
selçuklu diyarı
11 Eylül 2019 Çarşamba 15:57:13
illa gerçeģi görmek için bir cü mü olmak zorundayız cüler xokken insanlar hür düşünmüyormu hülasa cü ile mi insanlık başladı her türlü izme alerjim var.

Cevap Yaz
muslumbayram
6 Eylül 2019 Cuma 11:11:00
Faaliyet içesine sokulan ve Cumhuriyet Halk Partisi içinden çoğalan her siyasi oluşumun amacı toplumu Atatürk ile aldatmak ve Atatürk’e karşı bölmektir. Bu çaba dış destekli iç taşeronlu bir ihanet oyunudur.

bu cümlenize katılmıyorum üstadım
çok çok haksızca buldum
hak için vicdanım sızladı
saygılarımla

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Önder Karacay 7 Eylül 2019 Cumartesi 17:22:16
Müslüm bey saygı duyuyorum bildiklerim bana bunu söyletiyor her konuda anlasamamaktır demokrasi böyle bir eleştiri yazdığınız için ben size teşekkür ederim bir gün beni anlarsanız yine yazın olur mu? Teşekkür ederim saygılar sunuyorum
Bir Dünyevî
6 Eylül 2019 Cuma 06:12:28
sanırım atatürkçülük;
milletin gözünü açmak, akli melekelerini kullanmasını sağlamak ve çağa uygun bir yaşantıyla yaşamak için çile çekmek..

vb şöyle bir sözü vardı herhalde:
siz doğruca medeniyet ve milletin yolunda yürürken size gözlerini kısanlar, bir gün büyük adam olduğunuzda yalakalık yapmaya başlarsa gülüp geçiniz. (mealen)

saygılarımla..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Önder Karacay 7 Eylül 2019 Cumartesi 17:26:30
Atatürk bir gün cepheye Kazım Karabekir pasayi ziyaret eder. Durum nedir paşam der. Karabekir paşa
"Şeytan bile Müslüman gömleği giymiş" der.

Bugün bütün şeytanlar Atatürk gömleği giymişler.

Durum bundan ibarettir.

Teşekkür ederim saygılar sunuyorum
Serap IRKÖRÜCÜ
5 Eylül 2019 Perşembe 13:42:05
"Çare mi? Bizim çok gerimizde kalmış siyasi partileri hayatımızdan çıkardığımızda demokrasiye de, ekmeğe de, adalete de kavuşacağız."

Bu cümleyi çok sevdim.

Siyasi partilerin hemen hepsini haklın düşünce düzeyinin ve beklentilerinin gerisinde olduğuna ben de inanıyorum. Onları yönetenlerin de en az bizim kadar her şeyi düşündükleri halde belki de çoğu proje kimlikler oldukları için hizada durmak ya da kendilerine vaadedilenleri kaçırmamak adına susmak zorunda kaldıklarını düşünüyorum.

Dünyanın hızla ilerlediği bu süreçte yerinde saymak bile geri kalmaksa bizim gibi koşar adım geri giderek yaklaşık 100 yıl önce o yoklukta ülkeyi medenileştirmek için büyük emek harcayan ATATÜRK'ün yolundan ayrılmak, bu ülkenin geleceğinde kapanmaz yaralar açabilir.

Düşündüren yazınızı kutlarım Önder Bey.

Saygılarımla...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Önder Karacay 5 Eylül 2019 Perşembe 20:08:55
Değerli öğretmenim anlam kattı yorumunuz ve cesur desteğiniz bu korkaklık çıkarcıılık ve genel çıkarı şahsi çıkara satmanın moda olduğu bir ortamda.

Biz haklıyız eninde sonunda yine kazanacağız.

Yıkım projesine karşı devrim diyecek ukalalar türedi. Devrimin manası bile kirletilmeye çalışılıyor.

Çok teşekkür ederim derin saygılar sunuyorum öğretmenim
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.