NA NAZIM TAŞTAN
120 şiiri ve 58 yazısı kayıtlı Takip Et

Din sevgisiİç huzurun kaynağı din,
Kalp kazanmak en iyisi,
Her kişiye nasip olmaz!
Yüce İslam,din sevgisi!

Ruhen tatmin olmamış insanın kafasındaki düşünceler arı ve duru değildir. Sağlıklı düşünmeyen insanların hayatları hatalarla dopdoludur. Manevi boşluk içerisinde olan insanlar bunalım geçirir,kalple gönlü arasına sıkışır kalır. Çarpık düşünceler içinde olanlar mantık oyunları içinde boğulur giderler,hayatlarını heder ederler.

Karmaşık düşünceli insanlar ne yaptığını kestiremez. Böyle olanlar her konuda çekimser, kararsız olurlar. Kalbi katılaşan insanlar koskocaman şu dünyada kendilerine huzurlu bir ortam bulamazlar. Böylesi insan toplumdan kaçarlar. Kaçtıkça her bir durum ürkütür onları. Her adımda bir uğursuzluk yapışır yakalarına. Başlarında bela kol gezer. Her bir konuda problem büyür,dertler çoğalır,hüzünler kördüğüm olur.

Manadan yoksun olanların kafasındaki girift düşünceler,duvardan duvara çarpar onları. Bilmezler ki, tek sebep,
ruhlardaki boşluktur. Kafalardaki bu boşluğu anlamsız hayaller, donmuş cisimler,katı şekiller,acımasız düşünceler doldurur kafaları. Ruhları tatmin olmayanlar,yukarıdaki sebeplerden dolayı hayatın huzurunu tadamazlar.

Böylesi insanlar hiç bir konuda sevgi ve heyecan duymazlar. Tüm ümitleri yok olur,sabırları tükenir,tüm hayaller yıkılır,yaşamaktan zevk almazlar, huzur nedir tadamazlar. Kötümser insanların çoğalması hazin,haşin,gaddar bir dünyayı oluşturur. Kalbi ve kafası karışık insanların çoğalması bu dünyayı yaşanmaz hale getirir.

İslam öyle yüce bir değer ki,ülkelerin sınırlarını aşarak dünyanın her tarafındaki hakikate susamış ruhları aydınlatır. İslam’ın o nuru ile aydınlığına kavuşan insanlar huzuru bulur, güzel bir hayat yaşar. Her türlü felaketleri yok etmenin çaresi İslam’dır. İslam’a gönül vermiş olan cemiyetde hiç bir haksızlık,ahlaksızlık ve yolsuzluktan eser kalmaz.

İslam’ın olmadığı bir yerde fitne,fesat önlenemez. İnsanlığın kötü manzaralardan kurtulması,ancak İslam’ı yaşamakla mümkündür. Din sevgisinin olduğu bir toplumda ekonomik buhran,geçim sıkıntısı hiç bir fitne ve fesat dan söz edile-
mez. İnsanlık huzur,saadet istiyorsa bir an önce yüce İslam’a yönelmelidir. Din sevgisi insanlığı huzura kavuşturur.

NAZIM TAŞTAN

Tüm yazılarım noter tastiklidir. Alıntı yapılır,çalıntı yapılamaz.

Beğen

NAZIM TAŞTAN
Kayıt Tarihi:13 Ağustos 2019 Salı 07:33:28

DİN SEVGİSİ YAZISI'NA YORUM YAP
"DİN SEVGİSİ" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış.

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.