sa sami biberoğulları
515 şiiri ve 1427 yazısı kayıtlı Takip Et

Doğruysa alçaklık, yalansa alçaklıktan da öteDOĞRUYSA ALÇAKLIK, YALANSA ALÇAKLIKTAN DA ÖTE

Bu yazı bir siyasi yazı değildir. O sebeple yazıda geçen siyasi parti adı, yazıya konu olan kadının adı ve resmi tarafımdan karartılmıştır.
----------------------------------------------------------------------------------

Bugün de taciz- tecavüz ve çocuklara cinsel istismarın sebepleri ve bu illete karşı alınabilecek önlemler üzerinde durmaya çalışacaktım. ‘’Ne yapabiliriz de ülkemizdeki bu iğrenç baş belasının kökünü kazırız?’’ Ama vazgeçtim. Neden mi?

Bunun sebebi sosyal medyada gördüğüm yukarıdaki birinci resimdi.

Resimde yazılanlar daha bir kaç gün önce İstanbul ilimizin Küçükçekmece ilçesinde yaşanan ve herkesin malumu olan o iğrenç olayla ilgiliydi ve yaşam koçu, muhtemelen de anne olan bir kadına aitti.

Aynen şöyle demişti bahsi geçen yaşam koçu bayan:

"Herşeyden önce anne baba neyle meşguldü. Dört yaşındaki çocuğun yeri annesinin yanıdır.Annesinin gözünün önünden bir saniye bile ayrılmaması gerekir. Bakamıyorsan doğurmayacaksın.AYRICA Bize kötü gibi görünen durumlar belki de bizi daha kötüsünden korumak için öyledir.Yani ilahi adalet var.

Yılanın başı küçükken ezilmelidir. O çocuğun ailesi XX Parti’nin yemlediklerinden ise ve bir gün ortalıkta gezinip bilinçsizce XX Parti’yi destekleyenlerden biri olacaksa bunu yaşamış olması daha iyidir. Değmez bu insanların çocukları için bile olsa…’’

Yazıyı okurken 1,5 yaşındaki kız torunum karşımda cıvıldıyordu. Dokuz yaşındaki diğer kız torunum da bir kaç dakika önce telefonla arayıp halimi hatırımı sormuştu.

Öfkemin nasıl kabardığını tahmin edersiniz sanırım.

O öfkeyle başladım yazmaya. Artık küfürler, hakaretler, lanetlemelerin haddi hesabı yok. Bilgisayarın tuşları sanki kendiliğinden yazıyor, yüreğimden taşan öfke harf harf, cümle cümle ekrana kendiliğinden geliyordu adeta.

Bütün o küfürleri, hakaretleri yayınlayacaktım biraz sonra. Küfürlerim muhatabıma ulaşmasa da en azından içimi boşaltmış olacaktım.

Sonra nasıl olduysa oldu sanki bir ses ‘’ Dur Sami ! Acele etme ! Olayı iyice araştır !’’ Dedi.

Bahsi geçen kadının sayfasını buldum face bookta. Önünde bira bardağı, bir masada oturmuş sırıtan bir kaç fotoğrafı, bir kaç da mensubu olduğu siyasi parti lehine, karşıtı olduğu siyasi parti aleyhine paylaşım dışında bir şey yok. Yani yukarıdaki resim sayfasında yok. Ama yüzlerce kınama var. Yüzlerce küfür...Benim ettiğim küfürlere rahmet okutacak yüzlerce hakaret... İyi de bahsi geçen kadın bunca hakaret edenin hiç birisine tek satır cevap yazmamıştı. İlginç...

Kadın kendisine yapılan bunca hakaretin hiç birisine kendini savunan bir açıklama da yapmamıştı. Ya da ‘’Allah belanı versin’’ Diyen hiç kimseye ‘’Allah asıl senin belanı versin.’’ Dememişti.

İşte o anda aklıma bir kız öğrencimin yaşadığı olay geldi:

Aylar önce bir kız öğrencimin sayfasında bir bayan resmi gördüm. Kız öğrencim, paylaştığı bu resmin altına ‘’ Bu kadın kocasını aldatıyor. ‘’ Diye yazıp, kadının adını, soyadını, nerede yaşadığını, kocasını kimle aldattığını yazmıştı.

Öfkeyle hemen özelden ‘’ Kızım sen çıldırdın mı? Bu kadın öyle bir şey yapmış olsa bile bunu yedi mahalleye duyurmak senin görevin mi? Bir cinayet çıkartmaya mı çalışıyorsun? Amacın nedir? Ben sizi böyle mi yetiştirdim? Yazıklar olsun sana’’ Diye yazdım. Ama herhangi bir cevap gelmediği gibi sayfada kocasını aldattığı iddia edilen kadının daha başka resimleri ve aynı yazı yağmur gibi yağmaya başladı.

Allah’tan o kızın bir kardeşi vardı. O da öğrencim... Ona mesaj yazıp durumu sordum. Aldığım cevap ‘’ Hocam ! Ablamın hesabını çalmışlar. Olayın bizimle alakası yok. Ablam sizin öğrenciniz. Böyle bir şeyi yapmış olmasına nasıl inanırsınız?’’

Bu sefer ben mahcup oldum öğrencimden şüphe ettiğim için.

Peki yukarıdaki resim de böyle bir olay olamaz mıydı?

Yavaş yavaş sakin kafa düşünmeye başladım. Artık öfkem gitmiş, yerini ‘’Acaba?’’ Sorusu almıştı. Öyle ya hangi kadın, hangi anne böyle sapık bir yazı yazabilirdi? Gerçi dört yaşında, hatta otuz sekiz günlük bir bebeğe tecavüz eden de bir insan (!) olduğuna göre bir başka insan(!) rahatlıkla ‘’ Değmez bu insanların çocukları için bile olsa…’’ Diyebilirdi ama yine de gönlüm razı olmuyor, beynim ve kalbim ikna olmuyordu.

Evet, bu kadın kendisine yapılan onca küfre cevap vermediğine göre hesabı birilerinin eline geçmiş ya da birileri onun adına sahte bir hesap açmış olabilirdi. Sonra da tabii ki sahte bir mesaj...Hatta sahte bir tweet...

Bu olabilir miydi? Olabileceğini göstermek için bizzat kendim işe koyuldum.

Sosyal medyadaki resmi ( 1. Resim ) aldım. Paint programında üzerindeki yazıları silmeye başladım ( 2. Resimde gördüğünüz gibi. ) Tamamen sildikten sonra da o kadının ağzından bir başka mesaj yazdım ( 3. Resim )

O mesajda şöyle dedim:

‘’İstanbul İlimizin Küçükçekmece ilçesinde dört yaşındaki masum bir evladımıza bir sapığın yaptığı tecavüzü şiddetle ve nefretle kınıyorum.

Bir kadın, bir anne, hepsinden önemlisi bir insan olarak bu ve benzeri iğrenç olaylara partimiz, siyasi görüşümüz, yaşam tarzımız,dinimiz, dilimiz, ırkımız her ne olursa olsun birlik ve beraberlik içerisinde tepki gösterilmesi gerektiğine inanıyorum.

Bu ve benzeri iğrenç olayların bir an önce sonlandırılması için Türkiye Büyük Millet Meclisimizin, Hükumetimizin ve sayın Devlet Başkanımızın bir an önce harekete geçmesi ve toplumun genel isteği olan idam yasasının derhal yürürlüğe konması gerekmektedir.’’

Yani bu teknoloji denen canavar sayesinde ben gibi bir bilgisayar özürlü bile bizleri ayağa kaldıran o mesajı, herkesin alkışlayacağı bir mesaj haline döndürebiliyorsa ilk mesajın da aynen bu veya benzeri şekilde servis edilmiş olma ihtimali yok mudur?

Denilebilir ki: ‘’ Yahu olay yüzlerce internet sitesinde, bir sürü gazetenin internet sayfasında yayınlandı. Bunun sahte hesap olması mümkün değil. Hem kadın da herhangi bir tekzipte bulunmadı.’’

İşin o kısmını bilemem.

Bildiğim bir şey varsa o da bu resim ( 1. Resim ) eğer doğruysa daha önce yazıp da sonra yayınlamaktan vazgeçerek sildiğim tüm küfür ve hakaretler geçerlidir o kadın için. Söylenen bu sözler alçaklıktır.

Peki tamamen uydurma ve aynen yukarıda belirttiğim gibi bir sahte hesapsa?

İşte o zaman alçaklıktan da öte...

Çünkü böyle bir alçaklıkla sadece bir kişi için ‘’ Vurun kahpeye’’ demiş olmuyorsunuz. Aynı zamanda dört yaşındaki bir tecavüz mağduru çocuk üzerinden iğrenç siyasetiniz adına muhalifleriniz aleyhine pay çıkartmaya çalışıyorsunuz. Toplumda zaten-maalesef- var olan kutuplaşma yangınının üzerine elinizde benzin bidonu ile gidiyordunuz.

Velhasılıkelam,haber doğru ise o kadına bir kez lanet olsun. Tamamen kasıtlı, özel olarak düzenlenmiş bir haberse bu düzenbazlığı yapanlara binlerce kez lanet olsun.

Ve son söz:

Böylesine çürümüş bir dünyada ne taciz- tecavüz, çocuklara cinsel istismar olaylarının sebeplerini ortaya koymak ne de çözüm önerileri sunmak mümkün değildir. O bakımdan seri halinde yayınladığım ( Bazı özel sebeplerden bu sitede yayınlamadım ilk dört bölümü ) yazıma noktayı koyuyorum.

Beğen

sami biberoğulları
Kayıt Tarihi:1 Mayıs 2019 Çarşamba 00:09:18

DOĞRUYSA ALÇAKLIK, YALANSA ALÇAKLIKTAN DA ÖTE YAZISI'NA YORUM YAP
"DOĞRUYSA ALÇAKLIK, YALANSA ALÇAKLIKTAN DA ÖTE" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
kumtaneleri
1 Mayıs 2019 Çarşamba 12:04:43

..bir an önce "MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİ" sağlayacak internetle alakası olmadan, "TOPLANMA" gereksinimi (sosyal). Kimsenin "aman işim var, patron beni görevden atar," vesaire, bunları kafadan atmak gerekir. Bir ülkenin "milli birlik ve beraberliği" sadece ayrı ayrı şehirler olduğu için değil, Ankara'da önemli ve ciddi meseleler için ülke çapında toplanma gereksinimi duyulması gereken en önemli sosyal bir yapı taşıdır "MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK". Milli Birlik ve Beraberlik, bu zamanda sosyal medyalarda oturduğumuz ve oturacağımız yerde yapacağımız siyasi görüş toplantı şekli değildir, bunu genel olarak söylüyorum. "MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK" milli güvenliği sağlayan kuruluş teşkilatlarının sağladığı "güven ve koruma" görevlerini üstlenen insanlara emanettir. Ve o insanlar emir kulu oldukları için sadece silahlarını kuşanırlar. Ve bu zamanda silah kuşanan görevlilerin gerçek pisikolojisi; "maaşımı alayım yeter"... maalesef yazık. "milli birlik ve beraberlik" psikolojisi sadece ülkemizi partilere bölüştüren yandaşlık anlayışı değildir. Ama maalesef okumamış veya düşünmemiş veya düşünmeyi bilmeyen ulus halkı kanaatimce "MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİ", "TEŞKİLATLANMAYI", "MİLLİ GÜVENLİK UNSURLARININ" arkasında nasıl ve ne denli durmayı, kimse bilmiyor. Atatürk'ün ilkeleri anlayışını benimsemek, ülkenin tamamiyle "HAK HUKUK ADALET" gücünün hakkaniyetiyle yaşamak demektir. Partileşmek, siyasallaşmak, beklemek, Cumhur Başkanını peygamberleştirmek, ülkenin talan olmasına göz yummak, ülkenin talan olmasına yardımcı olmak, "RADYASYONLARA" maruz kalmak değildir. Daha önceki yazılarımda önemle "federasyon ve federalliğin" güçlenmesi, rayına konulması gerektiği "cezai işlemleriyle yükümlü, "ahlaksızlıkları caydırıcı" güçlerin "özellikle halk, ozan, yazar, sanatçı, devrimcilerin" aman işim var, demeden "MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK" için Ankara'da toplanmalıyız. Özellikle yazı ve düşüncelerimizi TBMM'ye devretmeliyiz. Unutmayalım hepimiz halkız.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sami biberoğulları 3 Mayıs 2019 Cuma 00:04:16
Yorum için teşekkürler . Sağ olun var olun.

Selam ve saygılar.
Keskinkalemzaman
1 Mayıs 2019 Çarşamba 02:05:30
değerli anlamlı ve bu zamanda çok önemli bir yazıydı,selamla.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sami biberoğulları 3 Mayıs 2019 Cuma 00:05:20
Çok teşekkürler arkadaşım.

Selam ve saygılar.
Keskinkalemzaman
1 Mayıs 2019 Çarşamba 01:43:57
Hocam toplum içinden sapıkta,manyakta,her türlü haltta çıkar, önemli olan kontrolü kaybetmemek,
duygu faktörüyle değil adalet faktörüyle aklı selimle hareket etmektir,ağzı olan konuşur hepimizin kendimize göre galeyana gelecek tehlikeli noktaları olduğu gerçektir,mesala biri çıkıyor,herhan gibi bir hesaptan Allaha,peygambere küfür edip EŞİ akla hayale gelecek küfürler ediyor yada camiye ezana,her türlü kutsala küfrediyor ve bu ferd kendiniW,X,Y,Z,PARTİLERİ YADA SİVİL TOPLUM KURUMU YADA VAKIFA AİT OLARAK tanımlıyor,sonra bizde vay diyoruz hepsi böyle bence yapılması gereken oparti,vakıf yada stk irtibata geçip zatın üye olup olmadığı ve bahse olan konuda aynı fikirde olup olmadığı bence mesele organizeliktir çünkü ağzı olan konuşu,küfreder,aklımıza hayalimnize gemiyecek iftiralarda bulunur,Mesala
TARİHİMİZE kara harflerle yazılan Çorum,Maraş olayları(ALEVİ koministler camileri yaktılar,sünnü vatandaşları öldürdüler bahsiyle çıktı ne yazık Alevi vatandaşların evleri yakıldı öldürüldü,tecavü edildi,4,5 EYLÜL olayları Atamızın Selanikteki evibombalandı,müslüman mezarlar yok edildi haberleriyle galeyana gelen halkımız rum dükkanlarını yağmaladı,rumları dövdü ,yaraladıtecavüz neler neler ve Maraş,çorum ve yağmalananh rum olaylarında bu işi bizzat sünnü komşuları yaptı,travmanın büyüklüğü ortadadır,işte dediğim organize olaya bakmak,burdaki olaylarda merkezi yönetim,asker,jandarma ve polis iş bitene kdar ortada yoktur,demek istediğim galeyana gelmemeli durumu analiz etmeli aklı selim ve adaletle davranılmalı,GEZİ OLAYLARINDA hatırlarsanız geziciler çocuklu başı kapalı bir kadına deri montlu,deri ceketli fetş kıyafetleri ve fetiş mazemeleri eşliğinde 40 kadar kişi saldırıyor üzerine i....şiiyor,cinsel organlarıyla oyalıyor beşikteki bebeği yere atıyorlardı,haftalarca yazıldı,bölgenin güvenlik kameraları görüntüleri yoktu sonra allahtan fetö ve malum parti ayrışınca kamera görüntüleri ortaya çıktı öyle bir durum yoktu kadının yanından bir kalabalık geçiyor ve kadın arabaya binip gidiyordu,bu kadın bir belediye başkanının kızıydı,sonra mükafat verilerek yeniden başakn oldu,işte organize kumpaslar, ve kadın ne utanmaz bu yalanı uyduracak kadar sapıktı ve onursuzdu,hatırlayın malum partinin genel başkanı her yerde bunu bu yalanı söyledi,tehdit aklı selimi bırakmak duygusal olmaktır,kumpasçılarda ne allah korkusu nede zerre kadar erdem vardır aman hocam dikkat.bizde d,kkat edelim selamla.

Keskinkalemzaman tarafından 5/1/2019 2:01:56 AM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.