ra rafettinayvaci
119 şiiri ve 71 yazısı kayıtlı Takip Et

Türkiyenin gücünün farkına varalım….TÜRKİYENİN GÜCÜNÜN FARKINA VARALIM….


.
Değerli okuyucular kim iyi kim kötü kim çirkin muhakkak hem insan hem de ülke olarak etrafımıza baktığımız zaman bu tip insanları ve ülkeleri görebiliriz.
Nasıl bazı insanlar açıkgözlülük yapıp başkalarının sırtından geçiniyorsa ticaret olarak veya manevi olarak sömürüyorsa ülkelerde aynıdır.
Sömürü düzenini kendilerine prensip edinmiş ülkeler yüzyıllar boyunca fakir ve güçsüz ülkelerin yer altı kaynaklarını sömürmüşlerdir.
Afrika da insan ticareti ve köle ticareti adı altında Avrupa ya ve Amerika ya köleliği yaymışlardır.
Fakirleri ve zencileri hep köle olarak görmüşlerdir. Misyonerlik adı altı din sömürüsü yapmışlardır.
Afrika’yı Hıristiyanlaştırmışlardır. Daha sonra onların yer altı ve yer üstü zenginliklerini almışlardır.
Bu emperyalist düzen ülkeleri aynı sistemi de orta doğuda Irak’ta Afganistan’da uyguladılar.
Milyonlarca insan öldü. Kendilerine göre biz bu ülkelere demokrasi getirdik. Bu ülkeleri diktatörlükten kurtardık diyorlar.
Ama gerçek hiçte öyle değil. Kardeşi kardeşe kırdırıp kaoslar, krizler çıkartarak bu ülkelerin zenginliklerini almışlardır. Aynı sistem Arap dünyasında da yapılmaktadır.
Amaç hep aynıdır. Somali de yüzbinlerce insanın ölümü bu emperyalist ülkelerin umurunda bile değildir. Çünkü orada çıkar yok menfaat yok.
Bu düzene dur demek için önce bölgesel güç sonra küresel güç olmak gerekiyor.
Orta doğuda sözünün dinlenmesi için devlet olarak güçlü ve dik durmak gerekiyor.
Yanlış yapan ülkelerin ipliğini pazara çıkarmak gerekiyor.
Bunlar yapılınca o ülkede oyun dışı kalır. Türkiye’nin maddi ve manevi gücünü hissetmeleri gerekiyor.
Neden yıllarca Türkiye’nin başına sağ-sol meselesi ve diğer siyasi ve ekonomik sorunlarla çorap ördüler. Türkiye’nin kendisini toparlamasını ve düzelmesini istemiyorlar.
Neden? Çünkü onlar Türkiye’nin gücünün farkındalar. Bizde Türkiye’nin gücünün farkına varalım.
İçimizdeki sorunları biran önce çözelim. Sivil anayasamızı yaparak hak ve özgürlüklere evet diyelim.
Tek bayrak, tek millet, tek devlet diyelim ki gücümüz daha da çoğalsın.
Emperyalist ülkelerin oyununa gelmeyelim. Avrupa birliği Türkiye’yi içine sindiremiyor.
Neden? Çünkü Türkiye müslüman bir ülke.
Seksen milyonluk genç nüfusu hızla büyüyen ekonomisiyle küresel güç olmaya aday bir ülke. Güçlü olmasın diye çaba harcayan ülkeler bizi Avrupa birliğine alır mı?
Senelerdir kaoslar, krizler çıkartıp ülkemizi kim karıştırıyor. Kim bu dış mihraklar amaçları ne. Kendilerine rakip istemiyorlar.
Türkiye gelecekte gelişmiş, çağdaş, sanayisi ve ihracatı yüksek olan bir ülke görüntüsü içinde olduğu için ülkemizi karıştırıyorlar.
Bir olalım, beraber olalım, bu ülkeyi yarınlara hep beraber taşıyalım.


Beğen

rafettinayvaci
Kayıt Tarihi:18 Nisan 2019 Perşembe 20:12:30

TÜRKİYENİN GÜCÜNÜN FARKINA VARALIM…. YAZISI'NA YORUM YAP
"TÜRKİYENİN GÜCÜNÜN FARKINA VARALIM…." başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
Bir Dünyevî
19 Nisan 2019 Cuma 23:46:02
Sayın Kayzer Şose'ye katılıyorum..
dünya haritasını serin önünüze... Tarihteki medeniyetleri de gözünüzün önüne getirin..
Coğrafi olarak düşünün, tarihi olarak düşünün, ister dini düşünün...

patates de bile gümrük vergisini sıfırladın yeniden? niye?

antalya adana daki 5 yıldızlı otellerde çalışanların vardiya değişim saatlerinde bir bakın bakalım milletin evlatı ne halde, otelin içinde nasıl, dışında nasıl..

3000 eurosu alan gelip sana kendine hizmet ettiriyor...

avrupa birleşik devletleri kurulmak üzere 20-25 yıla? hangi konumdayız?

ata binip mohaç meydan savaşına mı gideceğiz, varna da mı karşılacağız..

hangi teknolojiyle??

fabrikaları sat, saçma sapan şekilde özelliştirme yap, işçini memurunu siyasetçi kepazelere ezder kanuni hukuki anlamda... koçtan sabancıdan son dönemde akp nin zengin ettiği sosyeteden yerli üretim bekle...

sayın rafet bey ilminiz ne bilmiyorum ama hiç de sizin anlattığınız gibi bir durumda değiliz...

21 yyda damadını hazineye atayabilecek kadar bir öngörüsüzlük ancak ortaçağdan kalmadır.. daha ne öngörüsüzlük yaptılar bir detaylarına baksanız elim kırılaydıda oy vermeseydim derdiniz...

islamiyet müslümanlık masalı da anlatmayın pek...
neredeyse bebelerinin çocuklarının donuna kadar ithal kullanan bir milleti camilerde cennet ile avuturlar sadece..

sonumuz hiç hayra alamet değil..yine de yeterki ben ve benim gibi düşünenler haksız çıksın da yeter ki sizin söyledikleriniz gerçekleşsin..keşke..

Cevap Yaz
Kayzer Şose
19 Nisan 2019 Cuma 23:13:03
merhaba, yaşınız kaç bilmiyorum ama biz bu söylemleri 20li yaşlarda yapmıştık.

değişen dünya düzeni içinde yerimiz belli. bunun Hristiyanlıkta filan ilgisi da yok burası kesin.dindar ve şovenist söylemlerle bu işi asamayiz. bizim yeraltı zenginliğimiz ya da gelişmiş bir sanayimiz yok, ulus devletlerin bize uygun gördüğü rol turizm sadece. üçüncü dünya ülkelerine verilen tek fırsat budur zaten. önünüze atlas alırsanız bunu kendinizde görebilirsiniz,.

bundan sıyrılma in tek çaresi de üretmektir ve markalar yaratmaktır. bahsetikleriniz kendimizi bildik bileli muhtarlardan tutunda devlet ekabirlerine kadar milyonlarca kez söylendi. demek ki söylem değil artık üretim gerekmektedir. bu konu ile ilgili önerileriniz varsa onları okumak isterim.

Cevap Yaz
Özcan İşler
19 Nisan 2019 Cuma 22:58:25
Aslan olabilmek için, öbür vücutları pençesinde hamur gibi yoğurmak gerekir.
  Aslan bir topluluk olabilmek için de, gelip geçmiş kaç kültür ve medeniyet varsa hepsini beynin pençesinde eritmek,  kalbe aslana yakışır bir inanç ve cesurluk yerleştirmek, el, ayak ve vücudu aslan kanıyla donatmak ve sonra o yürek,  beyin, ruh ve pençe  arasında aslan ahengi ve dengesini kurmak gerekir.
Hamasetin ömrü gerçek duvarına çarpınca biter.
Büyük devletlerin yüzyıllık programları vardır. Yüzyıllık, üçyüzyıllık, beşyüzyıllık... Bu plan ve program mutlaka yazılı ve madde madde tesbit edilmiş, kanunlaştırılmış değildir. Ama masalların sembolleri çıplaştırılır ve içinde yatan gerçek yakalanırsa, mitlerin sisi dağılır, aydınlığa çıkan halk dilekleri tarih içindeki yerine konulursa, şiir ve edebiyat, mimari ve güzel sanatlardan, fikir ve ideoloji sistemlerinden  devlet adamlarının, millet liderlerinin sözleri, davranışları ve yorumlarına kadar bütün oluşların içinde yürüyen tarih dili konuşturulursa, bir milletin yüzyılı aşkın planının malzemeleri ortaya yığılmış olur. 
Büyük devlet olmak; yüzyıllık zaman dilimlerini kapsayan büyük plan ve projeleri olmayı gerektirir. Yoksa büyük büyük palavralarla büyük devlet olunmaz.

Özcan İşler tarafından 4/19/2019 11:34:12 PM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
cenk ılgar
19 Nisan 2019 Cuma 19:04:31
Sasirdim

Gercekten turkiyeden turkiye boyle mi gorunuyor?

Propoganda degil de gercekler uzerine bir yazi temenni ederim.

Mesela
1.egitimde pisa sonuclari,universiteler arasi rank,bu siralamada ~ varsa yuksek olan universitelerimizdeki akademisyen ozgurlugu,

2.ekonomide reel gostergeler

3.basin ozgurlugu

4.hapislerdeki cocuk sayisinda dunya siralamamiz ve saire gibi

Net gostergelerle bir bilgilendirme tercih ederdim

3 cevap yazılmış Cevap Yaz


rafettinayvaci 19 Nisan 2019 Cuma 19:58:21
TÜRKİYE DÜNYADAN BÖYLE GÖRÜNÜYOR ŞAŞIRMAYINIZ ORTADOĞUDA DEVLET KALMADI AFGANİSTAN IRAK SURİYE PARÇALANDI ŞİMDİDE İRANA AMBARGO KONDU DOLAR 13 TÜMEN EKONOMİSİ ZOR DURUMDA İRANLILAR BAŞKA ÜLKELERE ÇALIŞMAYA GİDİYORLAR TERCİH ETTİĞİ ÜLKELERİN BAŞINDA TÜRKİYE GELİYOR ARAP ÜLKELERİ VATANDAŞLARI TÜRKİYEDE İŞ KURMAK TÜRKİYEYE YERLEŞMEK İÇİN VATANDAŞLIK ALMAK ŞÇİN GÖÇ İDARESİNE VATANDAŞLIK ŞARTLARINI YERİNE GETİRMEK SURETİYLE MÜRACAT EDİYORLAR EĞİTİMDE DEVLET OKULLARI YENİLENİYOR EĞİT6İM SİSTEMİ HER GEÇEN GÜN DAHA KALİTELİ HALE GELİYOR ÖZEL OKULLAR HIZLA ARTIYOR DEMOKRASİ ÖZGÜRLÜK HER ALANDA KENDİNİ HİSSETTİRİYOR ADALET BİNALARI ADALET SARAYI HALİNE GELİYOR İŞLER HIZLANDI BİLGİ İŞLEM VE TEKNOLOJİ SAYESİNDE BÜROKRASİ KALKTI BİLGİSAYAR ÖNCE MASADA SONRA DİZÜSTÜNDE SONRA CEPTE ŞİMDİ KOLDA DAHA YAZACAĞIM ÇOK ŞEY VAR AMA BUKADAR YETERLİ SANIRIM
rafettinayvaci 19 Nisan 2019 Cuma 19:58:29
TÜRKİYE DÜNYADAN BÖYLE GÖRÜNÜYOR ŞAŞIRMAYINIZ ORTADOĞUDA DEVLET KALMADI AFGANİSTAN IRAK SURİYE PARÇALANDI ŞİMDİDE İRANA AMBARGO KONDU DOLAR 13 TÜMEN EKONOMİSİ ZOR DURUMDA İRANLILAR BAŞKA ÜLKELERE ÇALIŞMAYA GİDİYORLAR TERCİH ETTİĞİ ÜLKELERİN BAŞINDA TÜRKİYE GELİYOR ARAP ÜLKELERİ VATANDAŞLARI TÜRKİYEDE İŞ KURMAK TÜRKİYEYE YERLEŞMEK İÇİN VATANDAŞLIK ALMAK ŞÇİN GÖÇ İDARESİNE VATANDAŞLIK ŞARTLARINI YERİNE GETİRMEK SURETİYLE MÜRACAT EDİYORLAR EĞİTİMDE DEVLET OKULLARI YENİLENİYOR EĞİT6İM SİSTEMİ HER GEÇEN GÜN DAHA KALİTELİ HALE GELİYOR ÖZEL OKULLAR HIZLA ARTIYOR DEMOKRASİ ÖZGÜRLÜK HER ALANDA KENDİNİ HİSSETTİRİYOR ADALET BİNALARI ADALET SARAYI HALİNE GELİYOR İŞLER HIZLANDI BİLGİ İŞLEM VE TEKNOLOJİ SAYESİNDE BÜROKRASİ KALKTI BİLGİSAYAR ÖNCE MASADA SONRA DİZÜSTÜNDE SONRA CEPTE ŞİMDİ KOLDA DAHA YAZACAĞIM ÇOK ŞEY VAR AMA BUKADAR YETERLİ SANIRIM
cenk ılgar 19 Nisan 2019 Cuma 20:11:48
:)
Propoganda sormamıştım ..yazıya devam etmişsiniz..

Gerçekten dünyayı Türkiye’den öyle mi görüyorsunuz

İyi ki öksüz coğrafyaları da kısmen görmüşüm yoksa sizin propagandanızla hareket etmem gerekirdi..

mirim
18 Nisan 2019 Perşembe 22:50:15
Rafet bey vallahi aşkolsun.
Ne içiyorsun da böyle bulutlara tırmanıyorsun ? Bak söylemezsen gücenirim :) a haber'in
böyle keyif veren salgıları dürtükleyen yayınları olduğunu duymuştum ama onunla bir alakası var mı merak ediyorum...

"Türkiye gelecekte gelişmiş, çağdaş, sanayisi ve ihracatı yüksek olan bir ülke görüntüsü içinde olduğu için ülkemizi karıştırıyorlar."

Bu görüntüyü hangi uydudan aldın ?

Bana bu iktidarın kurduğu bir tane fabrika ismi verirsen bir aylık çay simit paran benden.
"Sanayisi ve ihracatı yüksek ülke" !!!

Eğitimin dibe vurmuş, sanayi diye bir şey kalmamış, üretim dersen yerlerde sürünüyor. Hiç mi gözlerin görmüyor, bütün algı kanalların kapalı mı ?

Alem uzayda yeni yerleşim alanları arıyor, elin Çinlisi uzayda pamuk üretti, Japon insansı robot yaptı, sen 50 milyon dolar için elindeki tank palet fabrikasını sattın ve bana sanayisi ihracatı yüksek ülke masalı okuyorsun...

Merak etme artık bizimle kimse uğraşmıyor. Çünkü gerek kalmadı. Allah başımıza öyle bir musibet verdi ki, onların uğraşmalarına gerek yok !
1 cevap yazılmış Cevap Yaz


rafettinayvaci 19 Nisan 2019 Cuma 12:14:25
AHMET BEY DÜŞÜNCELERİNİZE SAYGI DUYUYORUM SİGARA İÇKİ UYUŞTURUCU BUNLAR HAYATIMDA YOK KULLANMIYORUM GÖZLERİM GÖRÜYOR KULAKLARIM DUYUYOR KONUŞUYORUM YALNIŞLARIDA ANLATIYORUM SİZİN BU ŞEKİLDE YAZMANIZ BEKLENTİLERİNİZİN YÜKSEK OLDUĞUNU GÖSTERİYOR TEBRİK EDERİM 80 MİLYONLUK ÜLKEDE YAŞIYORUZ EĞİTİMDE SAĞLIKTA TÜRKİYE YENİ HAMLELER YAPILIYOR EKONOMİDE ARZU EDİLEN NOKTAYA İNŞALLAH GELECEKTİR GENÇ BİR NUFUSUMUZ VAR BUDA TÜRKİYEYİ GELECEĞE TAŞIYACAKTIR KOALİSYONLAR DÖNEMİ BİTTİ 4.5 SENE SEÇİM YOK YÖNETİMLER KESİNTİSİZ DEVAM EDECEK DARBELER DÖNEMİ BİTTİ TÜRKİYE CAZİBE ÜLKESİ OLMAYA DEVAM EDECEK ZOR BİR BÖLGEDE YAŞIYORUZ PETROLÜ YERALTI KAYNAKLARI OLAN HER DEVLET TEHLİKE ALTINDA
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.