Fi Filiz Şahin.
332 şiiri ve 32 yazısı kayıtlı Takip Et

Pazar öfkesi / sahtekar, yalancı o rumuz da seni kurtaramayacakpazar öfkesi / sahtekar, yalancı o rumuz da seni kurtaramayacakBir kaç zamandır bu sitede bir karanlık güruh evet karanlık güruh kendilerine şucu bucu diyorlar bütün milli değerlere saldırıp bunu da din ve sözüm ona devlet için yapıyorlar ki kalemler bildiğiniz şer yazıyor yalan yazıyor hayasızca saldırıyorlar ama her yalanlarını çürüten koskoca bir tarih var rezillik diz boyu
Sen kendine Osmanlı devletinin padişahının adını rumuz diye alacaksın ve eline aldığın kalemle devleti kuranlara yalan iftira yazacaksın utanmadan “arslanlar daha kükremedi yazacak kadar da pervasız olacaksın.
Senin o kıt aklınla çamur atmaya kalktığın İsmet İnönü’nün ardında Soyadını aldığı koskoca İnönü zaferleri var senin adından ne var, kim var karanlık yobaz.
Bu adam “BEN EŞEĞİM” diye yazı yazmış ama yazıda İsmet inönü’ye ait olmayan yalan ve uydurma laflar var okuduğumda ne diyor bu yazı mümkün değil dedim ve araştırdım
Ben susuyorum Murat Bardakçı devam edecek

Bir başka tarih sahtekârlığı
15.05.2017 - 00:55 | Güncelleme: 15.05.2017 - 09:47

İnternette, İsmet Paşa’nın hatıralarında yeraldığı söylenen şöyle bir metin dolaşıyor:

“...Harf devriminin tek amacı ve hattâ en önemli amacı okuma yazmanın yaygınlaşmasını sağlama değildir. Devrimin temel gayelerinden biri yeni nesillere geçmişin kapılarını kapamak, Arap-İslâm dünyası ile bağları koparmak ve dinin toplum üzerindeki etkisini zayıflatmaktı. Yeni nesiller eski yazıyı öğrenemeyecekler, yeni yazı ile çıkan eserleri de biz denetleyecektik. Din eserleri eski yazıyla yazılmış olduğundan okunmayacak, dinin toplum üzerindeki etkisi azalacaktı”.

Bu cümlelerin hemen altında da bir kitabın cild ve sayfa numarası veriliyor: “İsmet İnönü, ‘Hatıralar’, cild 2, sahife 223”.

Kaynak gösterilerek nakledilen alıntıların önce doğru olduğunu düşünür ama aklınıza yatmadığı takdirde tekrar tekrar okur ve hâlâ kuşku hissediyorsanız künyesi verilen esere bakarsınız...

Birileri bu metni bana da gönderdi, okudum ve hayli tuhaf buldum. İsmet Paşa’nın “Yazıyı dinin toplum üzerindeki etkisini azaltıp yayınları denetlemek için değiştirdik” demesi pek akıl kârı değildi, üstelik birkaç defa okuduğum hatıralarında bu şekilde bir ifade şayet mevcut olsa idi mutlaka hatırlardım.

Hatıraların ikinci cildinin 223. sahifesini açıp orada yazılanları okuyunca sahtekârlı- ğın, yalancılığın ve belge tahrifinin bu kadarı- na “Pes!” dedim.

DİN DEĞİL, KÜLTÜR ENDİŞESİ

İsmet Paşa, aslında bakın ne diyordu:

“...Harf inkılâbı bir okuma yazma kolaylığına bağlanamaz. ...harf inkılâbının bizde tesiri ve büyük faydası, kültür değişmesini kolaylaştırmasıdır. İster istemez Arap kültüründen koptuk. Arap kültürünün ve Arap dilinin tesiri hakkında yeni nesiller bizim kadar fikir edinemezler. Bir misal olarak söylemek isterim: Benim çocukluğumda kültür sahibi adamlar Türk dilinin kifayetsizliğinden, eksikliğinden meyus olarak bahsederlerdi ve bunun için cemiyet içinde hem Türk diye bir millet olarak Araptan ayrılığı kaldırmalıydık, hem de ‘Sağlam bir dile kavuşmak maksadıyla Arapça’yı kabul etmeliydik’ derlerdi. Yani ‘Vaktiyle devleti kurarken ve Türk dilini yaparken Arap dilini kabul etmek doğru olacaktı’ görüşünü hararetle savunurlardı.

Anadolu’da ilk Türk devletini kuranların hepsi Türk Beyi olarak devlet başına geçmiş- ler ve millî hususiyetlerini muhafaza etmiş- lerdir. Sonra, Osmanlılar devrinde, edebiyat vesilesiyle dil ihtiyacı genişledikçe sanatı Arap dili üzerinde işlemek hevesi millî kültürü zayıflatmıştır. Bizim devrimizde Latin harflerine geçmek Türk dilini ve milli kültürü kurtarmak için esaslı bir etken olmuştur”.

Gördünüz değil mi? İsmet Paşa hatıralarında harf inkılâbının dinî sebeplerle yapıldığına dair bir söz etmiyor; hattâ işin gerisinde senelerden buyana iddia edildiği gibi bir “okuma-yazma kolaylığının” da bulunmadığını, inkılâbın temelinde Türkçe’yi ve millî kültürü “kurtarmak” düşüncesinin yattığını söylüyor.

BUNA AHLÂKSIZLIK DENİR!

Harf inkılâbına karşı olabilirsiniz; eski yazı kaldırılınca eski kültürden uzaklaştığımızı iddia eder ve eski harflerin okullarda öğretilmesini savunabilirsiniz; bunlar tartşılabilecek farklı düşünceler ve yorumlardır...

Ama başkasının sözlerini tahrif ederek tam tersi hâle getirip inandırıcı olmak için altına bibliyografya bilgisi de ilâve eder ve bir tarafınızdan uydurduğunuz yalanları etrafa gönderip milleti kandırırsanız, bu iş ahlâksızca bir sahtekârlıktır!

Hanımlar, beyler ve özellikle de gençler! Internette gördüğünüz yahut mail ile aldığınız ve sizi ilk okuyuşta şaşırtan bu gibi çarpıcı iddiaları ciddiye almayın, doğruluklarını kontrol etmeden de sakın ha inanmayın. Zira, etrafımız milleti yalanları ile kandırmaya çabalayan bir sahtekâr ve ahlâksız güruh tarafından kuşatılmış vaziyette!

Şimdi soruyorum; ne zamandan beri dinimizde yalan iftira sevap kazandıran işler sınıfına geçti. Ne zamandan beri Cumhuriyeti kurucularına karşı yalan beyanla iftira etmek sövmek suç olmaktan çıktı?

Ben uyarımı yaparım. Kanıtı da ortaya koyarım. Kimse elbette ki bana danışarak konuşmayacak ancak ben çamur deryasını görmeyeni uyarmak zorundayım ki akabinde mızırdanmasına katlanmak zorunda kalmayayım tabi niyetleri halis olmayanlar farklı anlar farklı tepki koyar çok da umurumda değil.

***YAZININ İÇERİĞİNİ DEĞİŞTİRMİŞLER***

bu yazı kimseye suç isnat için değildir adam yazmış ben de aksini kanıtladım

carpitilantarih.blogspot.com/2014/11/ismet-inonu-ve-harf-inkilab-yorumu.html BURADA KİTABIN İLGİLİ SAYFASI DA VAR

www.haberturk.com/yazarlar/murat-bardakci/1494708-bir-baska-tarih-sahtekarligi MURAT BARDAKÇININ YAZISI

Beğen

Filiz Şahin.
Kayıt Tarihi:13 Ocak 2019 Pazar 13:24:35

PAZAR ÖFKESI / SAHTEKAR, YALANCı O RUMUZ DA SENI KURTARAMAYACAK YAZISI'NA YORUM YAP
"pazar öfkesi / sahtekar, yalancı o rumuz da seni kurtaramayacak " başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Suat Zobu
16 Ocak 2019 Çarşamba 15:04:21
Filiz Hanım maalesef çirkefliklerinde sınır yok.

Ben onları muhatap almamak adına sayfalarına girmemeye çalışıyorum.

Selam ve saygılar..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Filiz Şahin. 16 Ocak 2019 Çarşamba 15:12:43
HAKLISINIZ VE ÇELİK GİBİ SİNİRLERİ BİLE OLSA İNSAN BİR YERDE İPTAL OLUYOR Kİ BENİM ARTIK TAHAMMÜLÜM HİÇ YOK
Gülüm Çamlısoy
14 Ocak 2019 Pazartesi 16:40:13
Yalanlar ve korkaklar ölmeye mahkum.
Bu rüzgar; bu vatan aşkı; bu rüya asla bitmeyecek ve coşkumuz sonlanmayacak.
Birbirimize ve ülkülerimize sahip çıktığımız sürece de onlar yas tutacak bizler ise sonsuzluğun nabzını tutacağız.

Sevgilerimle, sevgili Filiz Hanım.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Filiz Şahin. 14 Ocak 2019 Pazartesi 16:55:06
inandıkları ve beslendikleri yer çöplük , ne yazık ki sözleri de iftiradan öte gitmiyor. yazık
saygı sunuyorum Gülüm hanım. Esen Kalın
Serap IRKÖRÜCÜ
14 Ocak 2019 Pazartesi 12:09:40
Son ortalamaları verdiğim ve eokul girişlerini yaptığım son iki günde ara ara girdiğim için konuya vakıf olamadım, etki ve tepkinin nedenlerini kavrayamadım. Gecikmemim nedenini açıklama gereği duydum.

Bu sabah Sevgili Deniz’in yazısından yaptığım çıkarımla paylaşım yazısının içeriği ve nedeni netleşmiş oldu. Hemen ilgili sayfaya döndüm ama yazıyı okuyamadım, dediğiniz gibi silinmiş.

‘sen yanmazsan ben yanmazsam, karanlıklar nasıl çıkar aydınlığa’ cümlelerini ‘sen susarsan ben susarsam karanlıklar nasıl çıkar aydınlığa’ diye de güncelleyebiliriz. Okuyucu sayısıyla yorum sayısını incelediğinizde perdenin arkasında ‘gizlice’ sokağı izleyenlerin okuduklarıyla ilgili düşüncelerini kısa kısa da olsa paylaşmaktansa daha sonra muhtemelen kendi aralarındaki sohbete konu olduğu geliyor aklıma.

Ne fark eder diyeceksiniz.. Çok şey fark eder!
Kendilerini fikren değil de cemaat çevresiyle var etmiş bilgiden yoksun, şakşakçılığı ve biat etmeyi sistemleştirmiş bu kişiler için aldıkları tepki çok önemlidir. Ona göre sonrasını belirler. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çalışan ya da kısır çevrelerinde böyle değerlendirilenler için alacakları tepkiler de çok önemlidir.

Ama etliye ve sütlüye dokunmadan yaşamayı şiirleriyle sevişmeyi, aşk ilan etmeyi bu sayfadaki varlıklarının tek nedeni sayanlar için yapılacak bir şey yok!.. Bizler bu ülke, bu rejim için ne gerekiyorsa yapacak, ve elimizi taşı altına sokarak o ‘taşları yerinden oynatmaya çalışacağız!’

Bahse konu kişi ve benzerleri kafası kopmuş tavuk gibi önlerini bile görmeden koşarken her şeye saldırmaları onların paniğinin göstergesidir ve korkularının… BÜTÜN SALDIRGANLAR KORKAKTIR!

Sağ olun, var olun. İyi ki varsınız!.

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Filiz Şahin. 14 Ocak 2019 Pazartesi 12:30:06
kısa özeti şudur ben eşeğim diye başlıklı yazı yazmış vatandaş yazıdaki resimde inönü var yanında da itiraf ediyor denilip İnönü,Hatıralar Cilt II Sayfa 223
İSMET İNÖNÜ PAŞAMIZ HARF İNKILABI HAKKINDA İTİRAF EDİYOR:
İşte İsmet İnönü'nün ağzından, harf devriminin asıl amacı:
"Harf devriminin tek amacı ve hatta en önemli amacı okuma yazmanın yaygınlaşmasını sağlama değildir. Okur-yazar oranının düşük oluşunun yegâne sebebi alfabenin öğrenilmesinin zor olduğu değildi. Uzun yıllar devlet eğitim sorununa eğilmemiş, kütlesel eğitime önem vermemişti.(uzun süren harblerden dolayı 'A.B'. ) ; vermiş olsaydı şüphesiz ki daha yüksek olurdu. Devrimin temel gayelerinden biri yeni nesillere geçmişin kapılarını kapamak, Arap-İslam dünyası ile bağları koparmak ve dinin toplum üzerindeki etkisini zayıflatmaktı.(...) Yeni nesiller, eski yazıyı öğrenemeyecekler, yeni yazı ile çıkan eserleri de biz denetleyecektik.(...)
Din eserleri eski yazıyla yazılmış olduğundan okunmayacak, dinin toplum üzerindeki etkisi azalacaktı."
İnönü, Hatıralar C.II s 223/ bunu eklemişler

ben rahatsız oldum bir İNSAN DELİ OLSA BUNU YAPMAZ BAKAYIM DEYİP KURCALADIM Kİ MURAT BARDAKÇI KÖŞESİNDE YER VERMİŞ KİTABIN SAYFASI YUKARIDA, HASILI İFTİRA OLDUĞUNU KANITLAYIP ÇÜRÜTTÜM
vatandaş savunma diye sosyal medya kulübü adlı facebook sayfası getirdi youtube videosu getirdi, bunlar kanıt olamaz o savunmaya gelirken uyduruk kaydırık çöpleri getiren her kişinin akıbetine o da uğradı çürüttüm gömdüm çarpıtıp saptırmaya çalıştı tuttum engelledim.

yani kendisini savunacak cümle kuramayan papağanlara tahammül edemiyorum, kanıt diye küfrettiği siyonist diye sövdüğü facebooktan döküman getirmiş, haliyle çöp oldu...

iyi ki sizler de varsınız en azından gelecek nesilden kısmi olarak eminiz sizler varsınız.

elimden gelse Kant'ın "aklını kullanmak cesaretini göster, aydınlanma nedir" yazısını tüm okullarda ayda bir defa okutup analizini yapılmasını sağlardım

selam ve saygı sunuyorum
muslumbayram
14 Ocak 2019 Pazartesi 11:15:13
DİL TÜRKÇE İSE
SORUN YOKTUR.
Ulu Önderimiz Atatürk Nasıl ki Yıkılmış olan 600 yıllık Osmanlı Devletinin Küllerinden Yeni Bir Türk Devleti Kurmuşsa işte o gün Türk Dili de Kurtuluşa ermiştir.
Türkçeye dil uzatmak demek aslını inkar etmek demektir. Onlar bizden olmayıp devşirmeler ve de Türk düşmanlarıdır. Bu nettir.(nokta)
kale almayınız
değerli FİLİZ HANIM

SAYGILARIMLA

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Filiz Şahin. 14 Ocak 2019 Pazartesi 11:32:20
Üzüldüğüm nokta şudur ki

facebooktan youtbeden bilgi edinip tarihi yazılı kaynaklardan öğrenmeyip gözü kapalı yalana inanıyor insanlar hiç acaba bu doğru mu
yalan olabilir mi demiyorlar. küfrettikleri siyonist facebook'tan tarihi öğrenmek çok acıdır. Yazık genci de yaşlısı da şüphesiz önlerine konulana inanıyorlar gerçekten çok acı.

sağlıkla kalın


Filiz Şahin. Yazının sahibi
13 Ocak 2019 Pazar 19:51:12
Bir kaç cümle ekleyip konuyu kapatacağım
facebooktan tarih uyduran güruh biliniz ki;
tarihe mal olmuş kimseler de insandır, hata da yapar, yanlış kararlar da verebilirler haliyle sevilmeyebilir ve eleştirilebilirler. Ancak; bugün bizler ve dahi sizler babalarımızın kim olduğunu biliyorsak ve hatta onların kurduğu bu cumhuriyet çatısı altında onlara sövebilecek özgürlüğe sahipseniz bu sizin cesaretinizden değil onların ölen evlatlarının cenazelerine gitmek yerine önce vatan deyip cepheye gitmeyi seçtikleri içindir.sağlık ve esenlik dileklerimle . üyeyi engelledim konudan çok uzaklaştı ve yine ölmüşlere dil uzattı. Benim sayfamda had aşılmaz.

Cevap Yaz
Filiz Şahin. Yazının sahibi
13 Ocak 2019 Pazar 18:55:44
BANA YUOTUBE VİDEOLARI GETİRME MADAM ROSE BURADA BİR ÇOK İNSAN BİLİR Kİ SİZİN GÜRUH KESER YAPIŞTIRIR VİDEOYA ÇEVİRİR SENİN GİBİ HAZIR KITALARA YEDİRİR.
BANA İNTERNET FOSTURBOK PAYLAŞIMLARI GETİRME TARİH SİYONİİST FOSTORBOK SİTESİNDEN ÖĞRENİLMEZ
BANA YAZILI BASILI KAYNAK GETİR . VE KONUYU KIVIRTIP ÇARPITMA

İSMET İNÖNÜ DEDİĞİN KİŞİNİN ARDINDA KOSKOCA İNÖNÜ ZAFERLERİ VAR SEN KİMSİN DE GÖLGESİNE YETİŞEMEYECEĞİN ADAMIN ARDINDAN ATIP TUTUYORSUN. SAYGISIZ SAHTE PROFİL KARANLIK YOBAZ!

şu dakika itibariyle Gül Esen aman pardon ABDÜLHAMİT rumuzlu terbiyesi kıt üyeye cevap vermeyeceğim.

DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE ÜLKENİN KURUCULARINA BU KADAR FÜTURSUZCA İFTİRA VE CEHALETLE SALDIRAN YOKTUR! AYIP ESEFLE KINIYORUM.

Filiz Şahin. tarafından 1/13/2019 7:21:49 PM zamanında düzenlenmiştir.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Serhat BİNGÖL Yazının sahibi 13 Ocak 2019 Pazar 22:53:19
Neee Gül Esen mi?!’’ Yok artık.! Yahu ben daha defterdeki entrikaları çözememişim birde kalkmış Osmanlının çöküş nedenini, Cumhuriyet döneminin kuruluş entrikalarını anlamaya çalışıyorum. Pes doğrusu. Kendimi esefle kınıyorum.
Emin siniz değil mi?
sahaf
13 Ocak 2019 Pazar 18:06:24
Arkadaşım benim anlamadığım konu, böyle şeylerle uğraşanların bu sitede işi ne? Kaç kez yazdım ama durum aynı değişen bir şey yok. Bu gibiler yalana doymadılar,doymayacaklar da....
Küçük beyinler büyük konularla uğraşmamalı bence! Kalemine sağlık.

Sevgiyle

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Filiz Şahin. 13 Ocak 2019 Pazar 18:22:56
trol ya da işsiz deniliyor bu tür izaha muhtaç haldekilere
ve
madam/matmazel Rose vip üye!

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
Serhat BİNGÖL
13 Ocak 2019 Pazar 17:07:36
Bence böyle olmalı, birileri yalan da olsa iddialarını ortaya koyabilmeli ve bizlerde o yalanları çürütmeliyiz ve çürüteceğiz. Bunun başka çıkar yolu yok. Siktir git demek veya şikâyet etmek çözüm değil. Kaldı ki çözüm olmadığını on yıllardır görüyoruz.
Böyle dediğim için belki bazı kıymetli kalemlerin tepkisini çekiyor ve bana sitem ediyor olabilirler ama maalesef gerçek bu! Ve yine kaldı ki, bu güruhun saçma sapan iddialarını çürütecek donanıma sahip gerçek Atatürk ve Cumhuriyet sevdalıları fazlasıyla var. Gerçi on yıllardır Atatürk’ün işaret ettiği çağdaşlığı, İslama, Müslümanlara, şanlı tarihimize ve ceddimize saldırmak zanneden, hedef gösterdiği muhasır medeniyet seviyesini de müstehcenlik sanan ve toplumun sinir uçlarına dokunacak söylem ve eylemleriyle sapıklık ve sapkınlık peşinde koşan sahte Atatürkçüler varsa da. Çok şükür ki, Atatürk’ün çağdaşlığı hedef alan muhasır medeniyet seviyesine ulaşmayı kendine amaç edinmiş gerekli bilime, ilime ve fenne sahip Atasının işaret ettiği teknolojik seviyeye ulaşmaya odaklanmış insanlar da var. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Onun için öfkeye ve telaşa gerek yok.

Saygı ve sevgilerimle

3 cevap yazılmış Cevap Yaz


Filiz Şahin. 13 Ocak 2019 Pazar 17:13:07
Serhat bey,
teşekkür ederim, şahsa değil konuya dair yaptığınız yorum için. selam ve saygı sunuyorum.
Serhat BİNGÖL 13 Ocak 2019 Pazar 17:34:16
Filiz hanım. Yorumuma ‘’ Bence böyle olmalı’’Diyerek başlamam aslın da kişiye dönüktü o kişide sizsiniz. Bir iddiayı çürütmek işte böyle olur. Sizinle gurur duyuyor ve tüm kalbimle kutluyorum.
Filiz Şahin. 13 Ocak 2019 Pazar 17:52:12
oluyor böyle kısa devre yapıyor, ben de karıştırıyorum izaha muhtaç durumlar hasıl oluyor
artık kusuruma bakmayın
lacivertiğnedenlik
13 Ocak 2019 Pazar 16:21:42
hiç şaşırmamak lazım. balık baştan kokar, sürüler onu takip ederler.

4 cevap yazılmış Cevap Yaz


Filiz Şahin. 13 Ocak 2019 Pazar 16:26:40
bende diyorum maviye kesti buralar sen gelmişsin


yok şaşırmıyoruz zaten yalancılık küçük işleri zaten eleştirmeyle karalamayı ayırt edemedikleri için izah ediyoruz....


sevgimle

lacivertiğnedenlik 13 Ocak 2019 Pazar 16:33:31
bugün pazar biraz daha ılımanım. yoksa döşerdim maviyi en sertinden. :)
lacivertiğnedenlik 13 Ocak 2019 Pazar 16:33:33
bugün pazar biraz daha ılımanım. yoksa döşerdim maviyi en sertinden. :)
Filiz Şahin. 13 Ocak 2019 Pazar 16:40:18
hiç zahmet etme ben her türlü kanıtı önüne koydum, bahse konu kitabın ilgili sayfasını da ama az delikanlı olsaydı kendi öz kimliğiyle gelirdi sahte bir profil ve kim olduğu da az çok belli.

kaç gündür bakınıyorum bir anormallik var diye

arslanmış kağıt arslan bildiğin madam rose
mirim
13 Ocak 2019 Pazar 15:23:51
Filiz hanım muhatap olduğun m/adama bak !

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Filiz Şahin. 13 Ocak 2019 Pazar 15:34:50
nesine bakayım
anası danası bacısı kardeşi fetö'den tutuklanan kim varsa
Osmanlı Hükümdarlarına sarılıyor da devlet kandırılmıyor.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.