Ahmet ali canbaz
147 şiiri ve 22 yazısı kayıtlı Takip Et

Volkan aydın - acı kaybımızVOLKAN AYDIN - Acı kaybımız

Acı kaybımız, nasıl nerden başlasam, kelimeler kifayetsiz, cümleler yetersiz.

Uzun yıllar beraber çalıştığımız, kendisine maddi, manevi çok şey borçlu olduğumuz, Müdürümüz, kardeşimiz, iş arkadaşımız,”VOLKAN AYDIN” beyefendiyi, 2012 de, ebedi âleme uğurlamanın verdiği derin üzüntünün içerisindeyiz.

Ayrılık, hele ölüm, bu dünyada yaşanması en zor, ama her insanın muhakkak yaşadığı veya yaşayacağı sahnelerden biridir.

 Ölüm haberini alırsın, öyle bir ruh haline bürünürsün ki, anlatamaz boğazına düğümlenen kelimelerin ağırlığı altında boğulacak gibi olursun. Bazen de hıçkırıklara boğulursun. Hele birde ebedi kavuşamama, hepten yıkar tüm ümitlerini, Ama kadere karşı koyamazsın.

    KADER BEYAZ KÂĞIDA SÜTLE YAZILMIŞ YAZI, KOLAYSA AYIR BEYAZDAN BEYAZI. N.Fazıl

 Gözyaşı ve veda sözleriyle biran önce atlatılmak istenir bu sahne. Bazen de dillerin konuşamadığı, sadece gözler ve gönüllerin konuştuğu biran olur ayrılık.

Nice türküler yakılmış, nice şiirler yazılmış, nice nadide eserler ortaya konulmuştur ayrılık üzerine. Bu eserlerin sahipleri de bu anı yaşayarak yazmışlardır. Kimisi ayrılığı, bir çaresizlik olarak görmüş, eserlerine de bunu yansıtmıştır:

“Yakar kor ateş gibi,
Ölüm yokluktan beter izi,
Ayrılık yok merhemi,
Ayrılık, Ah, o ayrılık”..

 O dost iklimlerinde hayat felsefesi kuvvetli, derin düşünce hissiyatına sahip gönül kırmayı bilmeyen, incinse de incitme den meseleleri çözmeyi bilen bir hakikat eriydi.

”Mata Ahşap Otomotiv in var olmasında, olmazsa olmazlarındandı. “

 Dövene elsiz, kötü söze dilsiz, kovarlarsa gönülsüz gideriz, diyebilen, sevgiden dem vuran bir muhabbet fedaisi idi.

 “Gerçek dostlar yıldızlara benzerler. Karanlık çökünce ilk onlar gözükürler.” demiş Napolyon. Bazen dostluklar, kardeşliğin bile önüne geçebilecek kadar güçlü olabilir. Gerçek dostluklar da işte böylesine sağlam temeller üzerine kurulmalıdır.

Dostlar, hatalı gördükleri hususlarda birbirlerini uyarmalı ve daha çok hata işlemekten caydırmaya çalışmalıdır. Dostluklar vefa ile güçlenir ve taçlanırlar.

Dostluk, insanların sahip oldukları en yüce duygudur. İnsanlar arasındaki en büyük güven kaynağıdır. Ancak önemli ve vazgeçilmez kuralları vardır.

Dostluk; karşılıklı özveri ister, ikiyüzlülüğü sevmez ve yalanı bağışlamaz. “Eğer herkes dost sandığı kimselerin bir de kendi arkasından söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada dost kalmazdı.” demiş. (Blaise Pascal)

Dostluk, zamana dayalı olarak güç oluşan bir değerdir. Gerçek dostluklarda vefa, saygı, özveri ve sevgi vardır. Dostluklar arasında hiçbir şekilde çıkar ilişkisi bulunmamalıdır.(irem)

Bizi fabrika olarak birbirimize bağlayan volkan beyden aldığımız, dost, arkadaş sıcaklığı ve pozitif enerji, onun bize aktardığı sıcaklığın yansımasından ibaretti. Başarımızın en önemli faktörlerinden birisiydi.

 Ben şahsen ölümün yokluk olmadığına inanan iman edenlerdenim. Ebedi hayatta tekrar sevdiklerimizle bir araya geleceğimize, bu yarım kalan sevgi, dostluk ve kulluğun hakiki vuslat’ına Ahiret te ereceğimize inanıyorum.

 Ölüm de böyledir işte... Dünyaya alışırsınız, iyice bağlanırsınız, sonra birden ayrılık vakti gelir çatar. Ne oldum demeye kalmaz, bulursunuz kendinizi buz gibi toprakta. İşin kötü tarafı sevdiklerinize veda bile edemezsiniz.

 Öyleyse gelin biz, fani olanlara değil, faninin ardında ebedi olana bağlanalım. İşte o zaman ayrılık da, ölüm de kolay gelir bizlere. Bu dünyayı yaşanır kılalım.

Bu vesileyle hakikat âlemine irtihal eden VOLKAN AYDIN Bey’e ölüm yıldönümünde, Cenâb-ı Allah’tan rahmet ve mağfiret, yakınlarına, dostlarına ve Mata Otomotiv çalışma arkadaşlarına sabr-ı cemil dilerim.

 Ahmet Ali Canbaz

Beğen

Ahmet ali canbaz
Kayıt Tarihi:25 Ağustos 2017 Cuma 23:54:30

VOLKAN AYDIN - ACı KAYBıMıZ YAZISI'NA YORUM YAP
"VOLKAN AYDIN - Acı kaybımız " başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış.

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.