Göktürkmen
40 şiiri ve 115 yazısı kayıtlı Takip Et

Beş aralık bildirisiBeş Aralık Bildirisi

Kadına ve Kaybolan Haklarına Dair:

Ne yazık ki en çok kadınlar ve de kürem kürem olacak çoklukla, "büyük emperyal şeytan" yoldaşı, sahtekar hocaefendilerin yobaz tarikatlarına hizmet için dahil oluyorlar.

Bilindiği gibi 1923 Türk milli demokratik devrimi "ulusal sorunu" çözmeyi büyük kurucu ve kurtarıcı Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde başlatmıştır.

Artık kimsenin sallamadığı siyasi ümmetçiliğin, Birtengri’nin münezzeh yetkilerini kozmolojik noterlikten onun vekilleri olan hoca efendiler, şeyh ve dervişlere devrettiği kula kulluk- düzenini yıkmıştır.

Ulusal ve laik cumhuriyete bir devrim sonucu olan geçişle, bu kula kulluk açmazından kurtulunmuş, insanımıza (göreceli de olsa) özgür birey ve vatandaşlık paydasında demokratik ve paylaşımcı bir bilinç idame etmiştir.

Kısaca ulusal demokratik devrimin ümmet yerine ulusu ikame etmesi ve felsefesini kadın erkek ayrımı yoktur ve külliyette insan tanımında olmaları vardır, şeklinde bir hukuki durumu ülkemize getirmiştir ...

1938 11 Kasım’ından sonra bizzat Atatürk’ün en yakın iki arkadaşı İnönü ve Bayar, milli demokratik devrime ihanet edip, ülkeyi emperyalizmin sömürüsüne ve karşı devrimcilere ardına kadar açmışlardır.

Bundan sonra gelen tüm sağ ve sol işbirlikçi düzen partilerinin büyük ihanetiyle, ülke etnik bölücü ve gerici yobazlığın emrine sokulmuştur.

Fetullahçı darbe ve15 Temmuz bu geriye doğru evrilmenin tam sonucunun birincil evresidir.

Gördük ki dertleri din- Allah sevgisi filan değil, sen mi-ben mi yağmadan daha fazla kapacağız amaçlılıktır.

Yani, rantiye-mürteciler birbirine düştüler.

Buna açılım adı altında Pkk ve Kürt faşistlerine verdikleri tavizlerin ters tepmesi sonucu, karşı devrimci cephenin daha da genişlediğini ve olaya dahil olmasını da ekleyebiliyorum.

Bu darbe sonrası Akp oluşumu birdebire Atatürk’e, Lozan’a, Gençliğe Hitabe’ye ve Türk kavramına can simidi şeklinde tutunmuştur.

Ama ülkede bunlara karşı duracak, iktidarı bunlardan almaya yönelik ilerici ve toplumsal (Atatürkçü) bir muhalefet olmadığı için, bir müddet sonra Fetullah’ın boşalttığı bu yeri başka din istismarcısı teokratik faşistler doldurdular.

Garbaçov Kemal ve Seyret Bahçeli gibi majesetelerinin iktidarda kalması için "suya tirit muhalefet" türünü icad edenler, bu nedenle kahr-ü gazabın büyüğünü bulsunlar diliyorum.

Canları tamuda en şiddetli azabı çeksin niyaz ediyorum !

Tecavüz edilen onca kadın-kız sabi ve sübyanın, çocuk yaşta evliliklerini yasal statüye kavuşturma girişimlerinin, her ne yapsalar suç ortağıdırlar.

Kadın cinayetlerinin, onlara yönelik şiddetin ve kadınları toplumdan soyutlayarak kişiliksizleştirme yeminlisi bu kara irticanın, can yoldaşı dumundadırlar.

Veballeri çok büyüktür.

İnsanı yaradılış tanımları dışına çıkaran, sürüye eleman yapan bu gerici yurtlarda Türk, Atatürk ve cumhuriyet düşmanı bir nesil yetiştirilmek üzere, ailelerince ruhban sınıfın pisliklerine sunulan kız ve erkek çocukları buralarda yanıp, yakılarak, hiç olmaktadırlar....

Kur’an öğretiyorum, Kırk Yasin okuyalım, Cuma toplantıları ya da bilmem kaç bin zikir zırvalarıyla her türü Allahsızlığın dayatıldığı bu fesat ocakları, bir an evvel İslamiyet’in de selameti için kapatılmalıdır.

Bunca yeis ve umutsuzluk ortamında 5 Aralık Kadın Hakları gününü idrak etmiş oluyorum.

Atatürk’e ve devrimlerine en fazla sahip çıkması gereken kadınlarımız, ne yazık ki (çok garip bir şekilde) en fazla türban-tesettür karanlığına koşuyorlar.

Tümüne akıl, fikir ve farkındalık niyaz ediyorum.

Ahmet Kutlu Ayyüce
05 Aralık 2016

Beğen

Göktürkmen
Kayıt Tarihi:5 Aralık 2016 Pazartesi 20:11:10

BEŞ ARALıK BILDIRISI YAZISI'NA YORUM YAP
"Beş Aralık Bildirisi" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Kemnur
5 Aralık 2016 Pazartesi 21:29:17
Güzel paylaşımınıza, yaşattığınız okuma keyfine teşekkürler... Tebriklerimle... Saygıyla

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Göktürkmen Yazının sahibi 6 Aralık 2016 Salı 07:41:16
Teşekkür ederim değerli Kemal ağabeyciğim, okuyup vakit ayırdığınız için...

Saygılar.

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
eyüp uysal
5 Aralık 2016 Pazartesi 20:30:02
Temennilerinizi inşallah yaradan kabul eder ve yazınızı Muhlis Akarsu'yun okuduğu " kula kulluk yakışır mı" türküsü eşliğinde okumak güzeldi.Kaleminiz kırılmasın sayın Ahmet bey.Saygılar.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Göktürkmen Yazının sahibi 5 Aralık 2016 Pazartesi 20:39:18
Sivas karanlığı iki temmuzda bunlarca yakılan büyük ozanımız Muhlis Akarrsu'yu ve canlarını kaybeden diğer aydınları saygıyla anıyorum.

Ruhları şad olsun...
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.