Afet İnce Kırat
789 şiiri ve 131 yazısı kayıtlı Takip Et

Edebiyat defteri üyelerine toplu mektupEDEBİYAT DEFTERİ ÜYELERİNE TOPLU MEKTUP

Günün Yazısı
Okuduğunuz yazı 4.1.2014 tarihinde günün yazısı olarak seçilmiştir.Ben kimim?
Kendi gözümde sadece bir bireyim. Eksiği fazlasıyla, doğrusu yanlışıyla sadece bir bireyim. Bazı kişilere göre kendimin üstün olduğumu düşündüğüm taraf sadece dürüst olmamdır. Duygularımı, düşüncelerimi zarar ve kâr düşünmeden açıkça söylememdir. Kızarsam kızdığımı, sevinirsem sevindiğimi, seversem sevdiğimi söylerim.
Daha önceden çok insan tanımamıştım, akrabalarımdan ve yakın komşularım dışında. Sanal âlemle tanıştıktan sonra çok arkadaş tanıdım, tanıdığımı sandım. Çoğu kez yanıldığımı yıllar geçtikçe anlamış bulundum. Kırılmış olsam da sevdiklerimi hep sevdim, uzak durmaya çalışarak.
Sert bir mizacım var, konuşmaya pek konuşmam da yazdıklarım bile bazen ters anlaşılır. Şakalaşmak istesem de tepki alırım bu yüzden. Ama her zaman doğruyu söylemişimdir.
Bir genç tanıdım yıllar önce, oğlum yaşında. Yüzünü görmediğim zaman bile bir sıcaklık hissetmiştim. Daha sonra şahsen de tanıdım bir toplantıda. 4. Oğlum diyecek kadar sevdim onu. Gayreti, başarısı, bana karşı duyduğu saygısı ve güveniyle daha çok sevgimi kazandı. Hakkında pek fazla bir şey bilmiyorum. Ne nereli olduğunu, ne siyasi görüşünü, ne ailesini… Ben sormadım o da söylemedi. Şiire verdiği değer için saygı duydum ona.
Zaman zaman istemeden de olsa kırdım onu, o da beni… Ama hiç uzaklaşmadım, barışana kadar da inatla devam ettim yanında olmaya.
Ben kimim ki, sadece bir anne yüreği hep sevgiyle çırpınan bir anne. Yazmaya çalıştığım şiirlerim beni ne kadar şair yapar bilmiyorum, başkalarının gözünde şair miyim bilmiyorum. Şiiri çok sevsem de şiirle ilgili kimliğim beni çok da ilgilendirmiyor. Sevdiğim insanlarla birlikte olmak yetiyor aslında.
Edebiyat Defteri benim bir evim oldu üyeler kardeşlerim, sahibi 4. Oğlum. Hep o gözle gördüm. İnsan evine, ailesine küsebilir mi, başkasını bilmem ama ben küsmem. Yıllar önce küsüp ayrıldığım şehri bile çok seviyorum, yıllardır Mersin’de yaşadığım halde tek bir dize yazamadım Mersin için. İhanet gibi geliyor bana. Edebiyatı tanıdığım bu site de benim için vazgeçilmezdir ve asla ihanet etmem. Zaman zaman yazdıklarım yanlış anlaşılsa da, ya da özellikle başka yerlere çekilse de, muhbirler tarafından iletilse de…
Edebiyat Defteri benim evim, çiçeklerle güllerle dolu bir ev. Elbette tırtıl da olacak, zararlı böcekler de verem otları da dikenler de… Mümkün olduğunca çiçeklerimi onlardan korumaya çalışacağım, çalışıyorum da.
Kimsenin gücü yetmeyecek beni buradan uzak tutmaya, en uzak olduğum zamanlarda bile ben hep buradaydım, olacağım da nefesim kesilene kadar.
Benim 4. Oğlum Ansızın ( bir türlü Habib diyemiyorum) seni seviyorum ve herkese haykırıyorum hiç çekinmeden. Hep yanındayım, yanında olacağım kovana kadar. Kovsan da gelirim bir şekilde.
Edebiyat Defteri benim 2. Evim, Ansızın 4. Oğlum…

Beğen

Afet İnce Kırat
Kayıt Tarihi:3 Ocak 2014 Cuma 15:51:35

EDEBİYAT DEFTERİ ÜYELERİNE TOPLU MEKTUP YAZISI'NA YORUM YAP
"EDEBİYAT DEFTERİ ÜYELERİNE TOPLU MEKTUP" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
3FİDAN_24
9 Ocak 2014 Perşembe 09:08:28
Afet İnce Kırat
(Dünyada menfaat için sevgi gösterisinde bulunan insanlar kadar alçağı yoktur. Şeyh Şamil)

hem bu yazıyı profilinin altına yazacaksın, hem böyle bir yazı yazacaksın. hemde bu yazıdan seçki alacaksın. kınadığım iktidar partisi gibi. edebi yönü cımbızla arandığı zaman bile tek kelam etmeyen yazı, gör beni göreyim seni mantığıyla yazılıp, iki taraf da birbirini görmüş.
hayırlı olsun.

3 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 9 Ocak 2014 Perşembe 09:50:45
bayım ben menfaat için sevgi gösterisinde bulunmadım sevdiğimi söyledim, kaldı ki siz de şahitsiniz buna. Seçkiye gelince ben seçmedim seçin de demedim.edebi bir şeyler arıyorsanız şiirlerimi okuyun bu yazıda edebi bir kaygı içinde bulunmadım içimden geçenleri yazdım sadece.
3FİDAN_24 11 Ocak 2014 Cumartesi 00:50:43
ben okuyacağım şairleri okuyorum.
benim için şair olanları.
bu bana fazlasıyla yetiyor. sağ olun.
Afet İnce Kırat 22 Ocak 2014 Çarşamba 14:25:42
Büyürüm tüketmeye çalıştıkça el âlem
Bir Kırat’ın elinde susmayacak bu kalem.
AYSE KAVAK
5 Ocak 2014 Pazar 19:23:13
Afet hocam sizi cok yakindan tanima firsatim olmadi, ama kisiliginiz ve ruhunuz siirlerinize yansiyor asaletiniz
sayginiz sevkat bahcesidirki sadece okumak yetmiyor
en buyuk saygimi ebediyen tasiyacagim
saygi hormetimle.....

Insan olmakdir gayemiz sairmiyiz yazarmi
yuce mevlamiz karar verir tarihde


.Ayse KAVAK

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 5 Ocak 2014 Pazar 19:25:00
teşekkürler canım belki tanışırız da belli mi olur, sevgiler selamlar.
AYSE KAVAK
5 Ocak 2014 Pazar 19:21:31
Afet hocam sizi cok yakindan tanima firsatim olmadi ama kisiliginiz ve rughunuz siirlerinize yansiyor asaletiniz
sayginiz sevkat bahcesidirki sadece okumak yetmiyor
en buyuk saygimi ebediyen tasiyacagim
saygi hormetimle...

Cevap Yaz
küsss
4 Ocak 2014 Cumartesi 20:24:11
bu yazıda da sevgi var, samimiyet var.. farkı yok ki yazılanların...

ne güzelsiniz..ki güzel olmak için özellikle son zamanlarda fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz iki olgu:

sevgi ve samimiyet..

çok kutladım..


Cevap Yaz
Nar-ı Çiçek
4 Ocak 2014 Cumartesi 18:20:30
Bir edebiyat bireyi olarak okudum yazılanı,
tek bir dua döküldü dilimden değer verilen herkes değerini bilerek değer verenin yanında olsun*

ki sizi okumayı seven bir insanım arada bir zamansızlıktan yakınsamda dünya telaşası öyle çok ki hecelerin ablası..


gönlünüzce olsun herşey
saygıyla.

Cevap Yaz
Oflu
4 Ocak 2014 Cumartesi 15:30:29
Her üye, kuralları ihlâl etmediği sürece dilediği paylaşımları ( şiir ya da nesir ) yapabilir elbette. Bu onun özgürlük alanına girer. Bu yazının anasayfaya neden taşındığını, hangi edebî ya da ilgi çekici yanı olduğunu doğrusu pek anlayamadım!

Eğer, ” EDEBİYAT DEFTERİ ÜYELERİNE TOPLU MEKTUP “ başlığını taşımasaydı bu yazıyı okur muydum bilmiyorum ama kesinlikle not düşmezdim. Defter üyelerine verilen mesajı sorguladım ama bir mesaj bulamadım. Yazının sâhibi bu mektubu 4. Evlâdına özel mesajla da yazabilir ve hep yanında olduğunu söyleyebilirdi. Neden siteye asmayı düşünmüş diye düşünmedim değil.

“ Zaman zaman yazdıklarım yanlış anlaşılsa da, ya da özellikle başka yerlere çekilse de, muhbirler tarafından iletilse de… “ demiş yazı sâhibi. Bundan çoğunlukla kimse kurtulamıyor ki!
Yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için daha dikkatli olmak, muhbirlere malzeme vermemek için konuşup yazdıklarımıza dikkat etmemiz gerekir. Eğer biz konuşmuş ya da yazmışsak birilerinin lâf taşıyıp taşımaması ya da muhbirlik yapıp yapmaması çok da önemli değil. Malzemeyi biz veriyoruz çünkü…

Ve kızılacak biri varsa böyle durumlarda o da ancak kendimiz olmalıyız!

Şahsen çok gereksiz bulduğumu, gereksiz bir gündem oluşturmak olduğunu düşündüğümü söylemeliyim…

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 4 Ocak 2014 Cumartesi 17:19:24
Sayın Oflu, şayet diğer güne düşen yazıya yazdığım yorumu okusaydınız edebi bir yazı yazmadığımı bu sayfaya yazdığımın yakışmadığını söylediğimi görürdünüz. Yıllarca sitesine dolayısıyla bize emek veren site sahibini onore etmek istedim bazı muhbirlere öfkemi de anlatarak. Dikkatli olmak gerekir demişsiniz haklısınız da insan hiç öfkelenemez mi, yanlış anlayamaz mı bazı şeyleri, yanlış anlaşılamaz mı? Bu güne kadar onun hakkında kötü söz söyleyenler oldu ki, siz konuşuyorsunuz yüzyüze, gidip bir sorun bakalım Afet Kırat kimin lafını taşımış ona. Ben laf taşımam, taşkın olduğum doğrudur, bazen haddimi aştığım da doğrudur. Zaten yanlışlarımı kendim de kabul ediyorum. Bu yazıyı güne taşıyan kurulda değilim, kim neden seçti bilmem ama edebi bir değeri olduğu için seçmediğine, site sahibi oğlumuzu mutlu etmek için seçildiğine ben bile inanıyorum. Sorgulamanın bir anlamı yok sanırım.

Yargıç da siz olmuşsunuz, savcı da. Ne müdahil avukata ne sanığa yorum hakkı sunmuşsunuz ama kapıları kapatırken son kez sesim duyulsun istedim. Duyulmuştur umarım.
maskosu 6 Ocak 2014 Pazartesi 09:48:44
Biri oflu sert mizaçlı, diğeri Afet ismiyle müsemma tatlı tatlı kapışmışlar, içlerinden geldiği gibi, şiirle çatışsalardı daha tatlı olurdu herhalde.
Sabiha KÜÇÜKTÜFEKÇİ
4 Ocak 2014 Cumartesi 15:13:05


7. yıl... bir çok ilkleri ekolleri yaratıcı edebiyat..*)* çalışmalarımı paylaştığım edebiyat defteri...


ilk gördüğümde şaşırdığım (yaşlı değilmiş meğer :) içtenliğini edebiyat için özverili, ciddiyetle yılmadan çabalarını farkettiğim güven duyduğum Ansızın..


sanal aileyi sımsıcak yüreklerle buluşturan kaynaştıran daha önceleri düzenli olarak yapılan defterin "şiir etkinlikleri"nde bazılarını tanıma fırsatı bulduğum edebiyat defterinin çok değerli üyeleri...

kolay değil binlerce katılımcısı yüzbinlerce takipçisi olan üretimlerin paylaşıldığı edebiyat atmosferinde huzuru dengeyi ciddiyeti dürüstlüğü sağlamak ve tüm bunları edebiyat adına kimseyi kırmadan yapmak hiç kolay değil... hem yönetim hem bizlere büyük sorumluluklar düşüyor en güzeli yakalamak adına;

içten, dürüst, sevgi yürekli, nazik olalım ve her birimiz edebiyat adına kendi işimize çalışmalarımıza odaklanalım en iyisini yapmak adına iyi güzel niyetlerle..


burayı paylaşan dostların farklı amaçları olabileceğini de gözden kaçırmayalım...
kimi şiir-yazı paylaşmak için burda... kimi yazarak terapi olmak için... kimi yeni dostluklar için... vs


herkese açık olan sanal ortamlarda her tür insan mevcut olacaktır doğal olarak... huzurlu sağlıklı edebi çalışmalar adına, elbet yönetim gerekenleri yapacaktır.. temennimiz alınan önlemlerin yaptırımların bilinçlenmeye insanlığın kazancına çevrilmesi...


sağlıklı huzurlu mutlu edebi paylaşımlar diliyorum.. iyi ki varsın edebiyat defteri iyi ki varsın Ansızın iyi ki varsınız değerli dostlar..:)

sevgili ecem
sanırım defterin ilk üyelerindensiniz henüz sizinle yüzyüze görüşmek nasip olmadı (dilerim birgün görüşürüz).. defterden tanıyorum yazdıklarınızdan..

hayatın zorlukları içinde tüm zorluklara rağmen dimdik ayakta durmaya çabalıyorsunuz açık sözlüsünüz ve şiir adına çaba veriyor şiir adına rehberlik yapıyor şiir yazanlara ışık örnek oluyorsunuz... bu zorlu hayat yolunda erdemle güzelliklerle yola devam iyi ki varsınız ecem tebriklerim günün yazısına hayata kattığınız cümle güzelliklere sevgilerimle…:)Sabiha KÜÇÜKTÜFEKÇİ tarafından 1/4/2014 3:27:27 PM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
lacivertiğnedenlik
4 Ocak 2014 Cumartesi 14:21:47
Siz de bize güzel ablasınız. Sevgilerimle.

Cevap Yaz
Oya gedik
4 Ocak 2014 Cumartesi 13:22:53
Sıcak bir site, emekçi ve emektarlara sevgiler...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 4 Ocak 2014 Cumartesi 14:05:49
sevgiler Oya hanım...
-Ezrak Rahel-
4 Ocak 2014 Cumartesi 12:47:32


dün okumuştum
mektubunuza bugün bir tutam sevgi bıraktım

saygı
selam ile
1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 4 Ocak 2014 Cumartesi 14:05:22
resminizi gördüğümde bile sevginizi alıyorum kabul ediyorum...
Funda Filiz KOTAN (Birsel
4 Ocak 2014 Cumartesi 12:01:36
Karşımızdaki kişileri bazen anlamak ve anlatmakta çok zorlanırız .Onlar için her şey yazmak isteriz de onları bir kelimeyle ifade ettiğimiz de olur, sayfalar dolusu anlattığımızda.Dostluğun değerini bilenler için bu biraz daha önem arz ediyor .Yaşımız ne olursa olsun büyük küçük demeden insan olma özelliğini zamana yaymak ve bunu karşımızdakine hal ve hareketlerimizle ifade çok önemli.Bizleri anlayan, dinleyen kızdığı zaman ne için kızdığını, sevinince ne için sevdiğini bilen olduktan sonra mutlu son kaçınılmaz.

Dediğiniz gibi burası bir aile ve ailenin ağır sorumlulukları ve her yaştan üyeleri var burada Onlarla tek tek ilgilenmek, her birinin ayrı ayrı gönlünü almak kırıp dökmeden kolay değil. Hele ki günlük yaşamın koşuşturmacasında bu gibi yoğun katılımlı sitelerde sorumlu olmak ayrıca takdire şayan.

Afet hocam sizi, defterde ben de çok değerli bir hocamın tavsiye etmesi sonucunda tanıdım. Her ne kadar yüz yüze görüşemesekde dostlukta mesafelerin öneminin olmadığını zaman için de kanıtladık.Size kartanem dediğimde acaba kırılır mı dediğim olduğu zaman baktım ki hoşgörülü sevecen bir yürek var yanıbaşımda.Sizi tanımaktan ve defter aracılığı ile ömürlük dostluklar kurduğum siz başta olmak üzere göremediğim tüm dostlarıma yazınız aracılığı ile sevgilerimi gönderiyorum.Habib beye de zaman zaman gerek mesajlarımız, gerek yazılarımız aracılığı ile verdiğimiz rahatsızlık için hakkını helal etsin diyoruz daha uzun yıllar burada birlikte olma dileğimizi yeniliyoruz

saygı ve selamlarımla hocam.


Melda tarafından 1/4/2014 12:02:16 PM zamanında düzenlenmiştir.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 4 Ocak 2014 Cumartesi 14:08:40
beni en iyi tanıyanlardan birisi de sensin melda, samimiyetimden şüphen yoktur bilirim. Anlayanlar da olacak anlamayanlar da, ben yazdım gönderdim, aksini iddia edenler de yazabilirler düşüncelerini, sevgiler sana.
ccelayir
4 Ocak 2014 Cumartesi 11:25:19
:) İlginç.


ccelayir tarafından 1/4/2014 11:27:07 AM zamanında düzenlenmiştir.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 4 Ocak 2014 Cumartesi 14:06:30
pek anlayamasam da ziyaretinize teşekkürler
yeğinadnan
4 Ocak 2014 Cumartesi 09:53:07
Bu mektubu yazmak zorunda kalmanız ne kadar kötü. Neden biz insanlar bulunduğumuz yeri cennet'e çevirme zaruretimiz varken Cehenneme çeviriyoruz.
Öncelikle çok duyduğumuzdan olmasın bu;.Atalarımız buyurmuş ki "çok söz duyan kulak erken sağır olur."
Bence sümmani (Allah rahmet eylesin doğru der.

İşitme her sözü ol guş-u sağır
Beladan sakınmak noksanlık mıdır
İmkansız bir işe bağır ha bağır
Barbarlık eylemek insanlık mıdır

Ne kadar ifşa ederseniz edin,Hiç kimse ne sizi nede hislerinizi anlayacak kadar; siz leşemez. Siz sizin olanı yaşarken araya girenlere cevap vererek onları ciddiye almazsanız bir müddet sonra yorulmadan zafere ulaşırsınız zaten.
Varlığınızı seviyoruz.saygı ve selam.


1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 4 Ocak 2014 Cumartesi 14:04:24
yazmak zorunda kalmamayı isterdim, ama bazen gerekiyor, verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim. Saygılar.
Hatice Ayşe Hasan
4 Ocak 2014 Cumartesi 08:49:27
Merhaba Afet hocam ben 2 yildir edebiyat defterinde üyeyim sahsen tanimiyorum sizi ama gerekse siirlerinizden gerekse davranislarinizdan saglam güclü bir karaktere sahip oldugunuz cok belli dürüstlünüzden asla vaz gecmeyin her daim demisimdir örnek aldigim kisiler arasindasiniz..
Sevgilerimle

Kuzum benim tarafından 1/4/2014 8:50:39 AM zamanında düzenlenmiştir.

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 4 Ocak 2014 Cumartesi 09:10:48
Şahsen tanışmak çok da önemli değil, duygularımızla, düşüncelerimizle tanıyoruz birbirimizi. Herkese iyi dualarım, bir kişiye lanet ettim o da şair camiasından değildi ama yanlış anlaşıldı. Benim de yanlışlarım olabilir arada siz de affedin artık. sevgiler.
Hatice Ayşe Hasan 4 Ocak 2014 Cumartesi 09:37:48
Ablam insan isine geldigi gibi algilar duydugunu gördügünü sen kendinden emin olduktan sonra isteyen istedigini desin...estarfullah ablam ne yanlisi gönlünü ferah tut
Sevgiler bizden olsun
Dikçe
4 Ocak 2014 Cumartesi 04:51:55
Tahminen bundan dört yada beş sene önceydi bu siteden ilk gidişim sebep olarak kendimce haklı olduğum oğlumun bir cahilliği yüzünden idi bu gidiş. O sıralar harala gürele Afet ince Kırat tarafından da hece şiiri tarzına kalemimin yatkın olduğu fikriyle ders mahiyetinde bilgiler aldım aynı zamanda evet ilgilendi benimle uğraştı emek verdi bana bir çok kimse boşver dediği dönemde hiç yardımını esirgemedi. Hatta iyi biirimki kibir deryasında yüzen ve gerçekte ne edebiyata ne şiire gönül vermemiş olan ve benim zaman zaman bilgilerine baş vurduğum herkes bir zaman sonra değil yardımcı olmak yazdıklarıma bile uğramaz hale geldiler ki o döne gerçekten zor zamanlardaydım hastalıklar yalnızlık vs kendimden şüphe ettim ben bu insanlara nerede haddimi aştım diye evet siz Afet hoca bir tek siz yardım etmekten yılmadınız eğer bugün daha iyi yazabiliyorsam siz ve iskender sayesindedir bebende size bu vesileyle teşekkür ederim tam olarak bir açıklama yapmayacak olsamda bir hususu belirtmek isterim sevgili Afet hocama madem sizin mektubunuz bütün deftere bende defter fertlerinden birisi olarak size şu açıklamayı buradan belirtmek isterim. Ne oldu ne bitti tam olarak hatırlayamıyorum ama o zaman onbeş yaşında olan bir çocuğun sözlerinden dolayı e sizin onunla bir diyalog içine girmenizden ötürü biraz kızmıştım ki Ansızına deseydiniz benim Tc numara hatta ev adresim telefonum her bilgim kendisinde idi size verirdi merakınız ve ercekte nerdeymişim ögrenebilirdiniz hatta beni o dönem merak eden ve endise icinde olan dostlarima anlatırdınız. Bunu neden simdi yaziyorum kimse kimi ne kadar sever saygı duyar Allah c.c bilir sizde biliniz ki e size bir kere olsun ozel bir soru dahil hic bir sual yoneltmedim sadece kaleminiizden feyz ilginizden der aldim bu sitede bir İnsan çıkıp derse dikçe beni kırdı Üzdü haddini aştı yalan söyler ki çok kereler burada olan olmayan bir cok insanın yüzüne kibirli oldugunu maksatlı oldugunu yalancı oldugunu dönek olugunu söyledim. Sevgili hocam bir gun karsilasirsak eger yuzunuze size sukranlarımi sunar eger bir kabahatim varsa özür dilerim her harfin bana yükledigi bu sorumlulugu yerine getirebilmenin ümidi icerisindeyim. Yazınızın ehemmiyetini okudum ve anladım bu yazïyı uraya yazmayı vazife bildim Allah yâr ve yardımcınız olsun.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 4 Ocak 2014 Cumartesi 09:07:28
Arkadaşım sizi şahsen tanımıyorum ama yardımcı olduğum, ya da olmak istediğim doğrudur. oğlunuzla tartışmam önemli değil çoktan unutmuştum. Sadece hece yazmanız için zorlamamın doğru olmadığını düşündüğüm için uzak durdum. Zira serbest şiirleriniz daha başarılıydı. İsteyene yine yardım ederim ama sadece istemekle de olmuyor. Siz devam edin yazdıklarınıza, başarılar diliyorum ve takip de ediyorum.
Nurefşan.
4 Ocak 2014 Cumartesi 03:45:36
Ablaa ben burayı bir senle bir habible bilirim ki aranızdaki bağıda bilirim...bazılarına göre dik konuşuyorsun ama ben çoğundan hatta çok çoğundan daha mert buluyorum .....iyiki varsın ablam seni seviyoruz bizde bu ailenin ablası annesi olarak görüyoruz seni...

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 4 Ocak 2014 Cumartesi 09:03:36
Teşekkürler ve sevgiler arkadaşımın kızı, sen de şahitsin, İzmir'de anneler gününde ellerimi öpen bir Kalimera bir de o vardı annem diye. Yaş önemli mi ben herkesin annesiyim de bazıları farkında değil.
Nurefşan. 4 Ocak 2014 Cumartesi 09:11:47
Benim bildiğim Afet abla.... kimsenin dediği için değil kendi doğruları ile yaşar... yaşın önemi yok tabiki ablacım seni tanımak görmek benim için çok güzeldi. Annemin seni neden çok sevdiğini görünce daha iyi anladım. Varlığın yeter. Her kes bir olmuyor malesef ablam ve aldırmamak gerekiyor. Bize bizi bilen ve yüce rabbim yeter gerisini inan ben önemsemiyorum. Öpüyorum çokca sevgilerimle

ummueytem
4 Ocak 2014 Cumartesi 01:35:33
sevgili can ablam

seni görmek maalesef kısmet olmadı bana ama çok arzu ediyorum
sensiz edebiyat defteri olmaz sen buranın demirbaşısın
arada ufak dargınlıklar bunun tuzu biberi bilirsin milletçe baharatı severiz
burada annesin ablasın öğretmensin otoritesin
sıcacık bakan gözlerinin sevgisini ekrandan bile hissediyorum
şiirde tıkandığımız her anda şefkatli elini esirgemedin
gıyabında çok dua ediyorum sana öncelikle sağlığın için
sevgim namütenahi

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 4 Ocak 2014 Cumartesi 08:59:46
Bal yiyen baldan usanır değil mi:) Arada olsa da marifet uzun sürmemesidir, sevgiler arkadaşım görüşmek dileğiyle...
tacettin yıldırım
4 Ocak 2014 Cumartesi 01:16:15
sayın AFET İNCE KIRAT.......BU SİTEDE SENİ YILLARCA TANIYAN BİRİYİM..... HEM ÇOK SEVER HEMDE ÇOK SAYARIM....gerçi sarraf olmasak ta senin kıratını biliriz....rahat ol birde ansızını tavlada çok yenme..... tamammı....saygılarımla ablam.....

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 4 Ocak 2014 Cumartesi 08:58:29
Selamlar değerli büyüğüm ve teşekkürler. En son ben yenildim tavlada daha istese de oynamam onunla, yenmek şöyle dursun da.
İSMAİL SÜKLÜM
4 Ocak 2014 Cumartesi 00:43:54
Benim gözümde şiir öğretmenisiniz.
Siz belki farkında olmasanız da katkınızı kimse inkar edemez.
Keşke yakınınızda olabilsem.
Rabbim uzun ömür versin.
Selam ve saygılarımla.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 4 Ocak 2014 Cumartesi 08:57:59
Teşekkürler kardeşim, düşüncenizi kanıtlayacak kadar görüyorum sayfamda, saygılar.
mirim
4 Ocak 2014 Cumartesi 00:29:49
Vay beee... O kadar bekledim kardeşim diye başlayan ve bana hitap eden bir yazı yazarsın diye. Nafile ! Gel de kıskanma. Başım da kel değil ki :)

Abla var ya, senin üslubuna katlanmak için seni çok iyi tanımak lazım. İçinde zerre kadar art niyet barındırmayan bilgilerini aktarma yöntemin yüzünden başına gelmeyen kalmadı. İlk zamanlar ben de kırılırdım ama seni gayet iyi tanıdığımdan, ilk önce ne anlatmaya çalıştığını anlamaya çalışıyor ondan sonra kırılıyorum :)

Aranızdaki bu güzel anne oğul ilişkisini saygıyla selamlıyor, Allah nazardan saklasın diyorum...

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 4 Ocak 2014 Cumartesi 08:53:43
Hele dur bakalım Suluova'lı.. İkimizde aynı havada toprakta büyüdük sen de benim gibi biraz delisin, ne zaman eseceğin belli olmuyor, bazen korkutuyorsun beni. hele bir korku aşamasını geçelim, Suluova için de bir şeyler yazarız:)
Funda Filiz KOTAN (Birsel 4 Ocak 2014 Cumartesi 12:06:29
:) tebessüm ettim Ahmet hocam Amasya'nın iki sağlam kalemi
Nilüfer Sarp
4 Ocak 2014 Cumartesi 00:10:21
Her zaman kişiliğinizi hürmet ve takdirle karşılamışımdır...Siz bu sitenin temel taşlarından birisiniz....Her zaman şiirlerinizle de bizlere örnek olmuşsunuzdur.....Teşekkürler....

Rabbim hayırlı uzun ömürler versin inşallah...Siz yazın biz okuyalım.....

Saygı ve sevgilerimle.....

Cevap Yaz
Davidoff
3 Ocak 2014 Cuma 23:23:39


Küsmek nedir bilir misin?..
Küsmek dürüstlüktür.
Çocukçadır ve ondan dolayı saftır..
Yalansız’ dır.
Küsmek; seni seviyorum’ dur…
Vazgeçememektir.
Beni anlatır küsmek.
Kızdım ama hala buradayımdır, gitmiyorumdur, gidemiyorumdur.
Küsmek; nazlanmaktır, yakın bulmaktır, benim için değerlisindir.
Küsmek, sevdiğini söyle demektir…
Hadi anla demektir…
Küsmek; umuttur, acabaları bitirmektir, emin olmaktır…
Yani, diyeceğim o ki:
Ben sana küstüm !..


Nazım Hikmet Ran'ın Küsmek Nedir Bilir misin isimli Şiiri...

Ben bu şiiri ilk okuduğum da tuhaf geldi. Yeniden okudum, sonra yeniden. Küskünlük karşımdaki insanla konuşmamam demek miydi?
Değildi tabi ki.

Neydi o zaman?
Sevgisiydi.
Vazgeçememekti.

O zaman yeniden anladım ki Nazım Hikmet yazdığı hiç bir şiirini boş yere yazmamıştı.

Siz 4. Oğlunuzu ne kadar seviyorsanız, eminim ki, o da yerini başkasına kaptırmayacak kadar sizi seviyordur.


Saygımla.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 23:34:09
Haklısınız çabuk küserim, çabuk öfkelenirim ama devam etmem. Karadenizin ekmeğini yedik suyunu içtik olacak o kadar. eserim gürlerim sonra sakinleşirim birden. Şimdi olduğu gibi bütün öfkem geçti, iyiki de yazmışım bu mektubu:)

güzel bir örnekti paylaştığın şiir teşekkürler arkadaşım, sevgiyle.
BOZOK KIZI
3 Ocak 2014 Cuma 22:40:17
Siz gerçek bir anne, gerçek bir şair siniz ve dürüst kişiliğinle takdiri hak ediyorsunuz,
dışardan sert görünenlerin içi yumuşacık sevgi doludur . bu mizacınızı kendime benzettim şimdi ..iyi ki varsın ablam . sen hep ol bu edebiyat yuvasında bizler hep beraber daha güzeliz.. sevgilerrr..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 23:14:18
sevgiler canım hep beraber var olalım
Kalimera.
3 Ocak 2014 Cuma 22:10:03
A bu arada senin pamucak kalbini sevmeyenlerin o kalplerinin yerinde ot tıkalı bence, beyinlerinde de beyin yerine değişik bi şey olmalı. Seni sevmemesi bir insanın yapabileceği en büyük şaşkınlıktır.

Dobrasın
oynamazsın
kıvırmazsın
yorum avcılığı yapmazsın
hak edene hak ettiğini vermekten ne çekinir, ne korkarsın.

İdolümsün, demir Lady' im benim. ^_^
Cevap Yaz
Kalimera.
3 Ocak 2014 Cuma 22:06:41
Ve sen benim "Annem!" dediğim kadın.

Seninle aynı hislerde olduğumuza çok sevindim.

Bana şiir yolunda sonsuz ufuklar açan evimi seviyorum ve kovulmadığım sürece gitmek gibi bir isteğim yok. Kovulsam, geri gelir miyim? Zor.:)

Ama evim, yuvam diyebilirim. 2009' dan bu yana az zaman değil. Bu zaman zarfında Habip kardeşimle kavga da ettik, güldük de. Düştüğüm bi çok zor durumda yanımda olduğu için ben de bu yazı sayesinde teşekkür etmek istiyorum ona. "İyi ki buradayım." demek için çoook sebebim var.

SENİ KOCAMAN SEVİYORUM "ANNEMMM" <32 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 22:16:27
Annem demeni ne çok seviyorum bilsen, tabi ki seni de.
Kalimera. 3 Ocak 2014 Cuma 22:30:36
<3

İlk gördüğüm günden beri eksilmedi sevgim. Hep hürmetle, hep sevgimle benim gururum annem....
Emine UYSAL (EMİNE45)
3 Ocak 2014 Cuma 21:50:09
Merhaba arkadaşım,

Arkadaşım diyorum çünkü burada ben de senin gibi çok arkadaş edindim. Kimini can bildim, kimini candan öte ve bir gerçek var ki, bu site bizim evimiz. Ben de senin gibi ne öğrendiysem bu sitede öğrendim ve buradan başka bir yere gidemiyorum. Gitmem de imkansız gibi görünüyor.

Elbette gülün olduğu yerde diken de olacak. Bize düşen, gülü dererken dikene dalanmamak.

Güzel bir dosttan güzel bir yazı okudum.

Tebrikler arkadaşım, sevgimle...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 22:34:32
Teşekkürler Emine hanım, sizin gibi benim gibi düşünen o kadar çok arkadaş var ki... Mesaj yazdırmaya gerek duyurduğum için üzgünüm, sadece açtığımda Kalimerayla ikinizin yorumunu okudum ona yazdım cevap sana yazacakken netim kesildi. Aslında cevap yazmak gibi bir alışkanlığım yok çoğu zaman da bu gün dertleştik dostlarla. sevgi ve selamlar.
GÜLDESTE
3 Ocak 2014 Cuma 20:50:21
hayırlı akşamlar senin yüreğinin ne kadar engin bir sevgiyle dolu olduğunu ben de biliyorum ve biliyorum ki 4. oğlun ansızın bu seslenişe yanıt verecektir çünkü onun da yüreği güzelliklerle doludur sen edebiyat defterinin vazgeçilmezisin emin ol sevgimlesin afetciğim

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 21:14:41
teşekkürler Güldeste, onun okumasını isteseydim özelden de gönderirdim, amacım bazı kişilerin duymasıydı, duyacaklarından eminim. Zira sevenlerim olduğu kadar hatta daha fazla beni sevmeyen de var. Cesareti olan gelsin de yazsın altına gerçek düşüncelerini. Ama onlar arkadan iş çevirmeyi biliyorlar sadece.
k.doğanay
3 Ocak 2014 Cuma 20:05:16
Tebrikler Amasyalı Afet İnce Kırat.Aynı toprağın insanıyız.Yine nakış nakış dizmişsin nasihatlarını.İçten duygularınla yazmışsın.Ellerine sağlık.Anlamayanlara,anlıyamıyanlara daha ne denir?Ben söyleyecek söz bulamıyorum.Sadece selam ve hürmetlerimi sunuyorum.Yazmaya devam Kardeşim...Hadi kolay gelsin.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 21:15:29
Selam ve hürmet bizden toprağım saygılar.
(Mustafa Çetiner)
3 Ocak 2014 Cuma 19:33:48
Kendinizi çok güzel ifade etmişsiniz ablam, siz bizim gözümüzde çok değerlisiniz, bu site için çok şey ifade ediyorsunuz, şairliğiniz ve kaleminizin güzelliği tartışılmaz.

Siteye ve sevgili Ansızına gelince.

Kurulduğu günden beri buradayım, üye olalı yedi yılı geçti, zaman içerisinde aldığım davetler üzerine pek çok edebiyat sitesine üye oldum ama hep kısa sürdü, yıllardır defterden başka yerde yazmıyorum, burası gerçekten çok farklı ben de ailem gibi hissediyorum.
Ansızınla zaman zaman tartıştım, bazen belki yanlış anladım, bazen başkalarınca Ansızına yanlış anlatıldım, kırdım, kırıldım ama hakkını yiyemem çok çalıştı, yeniliklere doymadı, bu siteyi sıfırdan zirveye taşıdı.

Bu ailede uzun yıllar birlikte paylaşımlar yapabilme dileklerim, selam ve saygımla.

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 21:11:26
hemen hemen sizinle aynı zamandır buradayım, şahsen tanışmadıysak da şiirlerinizden ne olduğunuzu, neler düşündüğünüzü anlamış bulunuyorum. kurgu olmadıktan sonra her şiir sahibini tanıtır zaten. Evet bu siteyi seviyorum, ilk yayınladığım şiirden son şiirime kadar pasiflemediysem arayan herkes hepsine ulaşabilir. çok sitede olmayan bir özellik bu. diğer sitelerde de çok sevdiğim kişiler var, zaman zaman oralarda da paylaşımda bulunuyorum ama asıl yerim burası oldu hep. Bir gün Ansızın dese ki; başka yere yazma, onu da dinlemem. bu yaşa kadar hep başkaları idare etti beni hoşuma gitse de gitmese de uymak zorunda kaldım. Bu yaştan sonra kimseyi de dinlemem. oldum olası yasaklara karşıyım zaten, başkalarına zarar vermedikçe özgür kalmayı tercih ederim.

Edebi bir mektup değil bu, başka bir seçenek olmadığı için bu bölüme yazdım. İçimden geçenleri olduğu gibi sıraladım. Herkes gitse bizim kadar sevenler kalsa yine bu site yaşayacaktır, bazılarının sesi çıkmasa da çok olduğundan eminim. saygılar kardeşim.
Funda Filiz KOTAN (Birsel 4 Ocak 2014 Cumartesi 12:07:46
site sayesinde bir kardeşim oldu MUSTAFA ÇETİNER
Serhat BİNGÖL
3 Ocak 2014 Cuma 18:40:37


Merhaba afet hanım

Sert mizacınızdan söz ettiğiniz yazınızda açık sözlü olduğunuzu da belirmişsiniz sanırım bahsetmediğiniz eksik olan bir özeliğiniz daha kalmış o da çok güçlü bir kişiliğinizin olmasıdır.

Sizinle hiç karşılaşmamış olmamıza rağmen bu düşünceye sahip olmamdaki neden kaleme aldığınız bu yazı olmuştur. Bir insanın sevgisini açık yüreklilikle ortaya koyabilmesi çok önemli bir şahsiyetin işidir böyle bir tavır, komplekslerin den arınmış engin hoşgörü ve olgunluğa sahip güçlü bir kişiliği gerektirir sizi bundan dolayı kutluyorum.

Sizin de buyurduğunuz gibi 4. Oğlunuz yerine koyup sevdiğiniz ( Habib DAĞ ) birçoğumuzdan daha genç ve yaş olarak küçük olmasına rağmen herkese ve hepimize yetişecek kadar kocaman bir gönülle ve yüreğe sahip gerçek bir dost, arkadaş, kardeş ve evlat olabilecek güzel bir insandır. Dolayısıyla, Sevgili ansızın herkesi anlayabilecek donanıma fazlasıyla sahiptir.


Saygı selamlarımla.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 21:16:19
Teşekkürler Serhat bey saygılar.

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
Evvel
3 Ocak 2014 Cuma 17:43:34
Merhaba Afet Hanım,

Madem dürüst bir insansınız.Ben de dürüst olayım.Bu defterde sizi sıkı sıkı takip eden bir üye değilim.Zira çoğu üyenin yaptığı gibi tarzımız olan şiir türlerini takip ediyoruz.Ha bu demek değil ki Afet Kırat'ın şiirlerini okumuyorum.Elbette okuduğum şiirleri de oldu.Peki Afet Hanım'ın şairliğine yorum yapabilir miyim,elbette hayır.Kimse kalkıp da şairliğin tam bir tanımını yapamaz.Onun için kendi adıma kimseye 'iyi şair,kötü şair'gibi bir tanımlama yapamam.Yapan yapsın,kimseye de karışamam.Affınıza sığınarak yazıyorum,lafın özü ben bu defterdeki bazı üyeler gibi ...............yarışına giremem.Gereksizdi.Kimseye bir şey ispat etme gereği duymamak gerek.Sizin de bu görüşümü paylaştığınızı düşünüyorum.

Konuyla ilgisi olmayacak ama ''günün seçkisi olmak yahut böcek alınması' elbette bireyler için motive edicidir.Ama herkes kendisinin şairlik düzeyini az çok da bilir.Bir şiir seçkiye girmeyince ya da böcek almayınca kötü şiir mi oluyor?Cevabı tabii ki iyi biliyoruz.

Seçki kurulu.Kimlerden oluşur,kaç kişiden oluşur,içinde tanıdığım var mı?Vallahi bilmiyorum,çok da mühim değil.Bildiğim tek şey işlerinin zor olduğu.Bizler üye olarak günde kaç şiir okuyoruz.Kaldı ki o kişiler kaç şiiri okumak zorundalar.Üstüne bir de değerlendirme yapmak zorundalar.İşleri zor.Vallahi yalana gerek yok.Zaman zaman ben de kızmıyor değilim yaptıkları seçkilere.Sonra düşünüyorum,ben onlardan daha iyi yapabilir miyim diye.Kalsın, diyorum ve işi yine anlayana bırakıyorum.Elbette seçkinin de hataları olacak,nitekim onlar da insan.Bana kalırsa seçki böcek olmasın.İnsanlar sanki şiirlerini seçki yahut böcek için mi yazıyorlar diye düşünmeye başladım inanın.

(Sayın yöneticim bir şeyi merak ediyorum.Sorum size.Seçkiye giren veya böcek alan üyelere başka bir güzellik yapılıyor da haberim mi yok benim?Eğer öyleyse şimdiye dek bana eşantiyon verilmedi hiç,bilginize.Hakkımı istiyorum vallahi!)

Bu arada konunun dışına çok çıktım,özür dilerim.Diğer yorumcuların yazdıklarına binaen yazdım.(Aman deyim,hakkımda yönetimin adamı gibi laflar edilmesin.Ne yönetimdenim ne de yönetimi tanırım.Defterdeki pek çok üye gibi sıradan biriyim sadece.)

Ansızın ile dostluğunuzu yanlış hatırlamıyorsam bir şiirde okumuştum.Bir tavla muhabbeti mi ne vardı galiba.(Yanlışım varsa kusura bakmayın.)Oradaki yazıdan bu dostluk zaten belliydi.

Onun için ben diyorum ki,sizi bu defterden gönderecek tek durum 'dostluğunuzun bitmesidir' ki görüldüğü kadarıyla siz buna asla vermezsiniz.Sizin gibi bir dosta sahip olan Ansızın da böyle birini eminim kaybetmek istemez.

Temennimiz evladın anasına,ananın da oğluna sahip çıkmasıdır.Dostluğunuz daim olsun.


Saygımla...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 17:54:47
Arkadaşım konu dışına çıktığınızı kendiniz de kabul etmişsiniz, diyebilecek sözüm yok buna. İyi dileklerinize teşekkür ederim. saygılar.
orfeo
3 Ocak 2014 Cuma 17:42:39
Ben de sandım ki Ansızın ölmüş.
Ya hu, siyasi kriz, ekonomik kriz vs.
Dert ettiğin , uğraştığın şeye bak.

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 17:58:38
benim kadar sen de biliyorsun defterle tanıştığımdan beri buraya olan duygularımı, hiç bir şey umurumda değil, dünyayı, ülkeyi düzeltmek benim elimde değil ki üzüleyim. Sevdiklerimden ayrı kalmak daha çok üzüyor beni.

Merak edenler için Orfeo benim öz kardeşimdir beni benim kadar tanıyan tek kişidir bu sitede.
Hâlek. 4 Ocak 2014 Cumartesi 01:08:21
Şairimmmm iyi ki varsın :)
Orfeo amcayla birlikte bu sitenin en süper starlarısınız :)
Allah uzuuuuun yıllar daha sağlıkla şiir yazdırsın size ...

Sevgiler saygılar
Selami TIRAŞLAR
3 Ocak 2014 Cuma 16:58:43
Saygıdeğer Afet hocam diyorum ki gerçekten öğretensin dürüstsün mertsin sözünü de esirgemezsin haddim değil size öğüt vermek vs lakin ülkemizde adeletin olmadığı gibi bu siteninde adeleti fazla olmadığı herkes tarafından biliniyor görülüyor bunu ansız tek başına düzeltebilirmi hayır ama yanında kendisine yardımcı olacak dostları ile başaracağından eminiz zaman zamanda sağlanmış gözüksede yine etrafındaki çoğalan cıkarcılar zora sokmakdadır,örneğin günün şiiri seçilir hangi kritellere göre secilir bilinmez yüzlerce şiir günün şiirinden daha etkili daha şiir gibi şiir olmasına rağmen bir şekilde kim seciyorsa seciyor bir uğur böceği varki neye göre verilir bilinmez örneğin şahsım takip edilirse on şiir üst üste şiirlerime uğur böceği bırakıldı sonra bir kesildi sahifeme uğranmaz oldu şiir aynı şair aynı tarz aynı söylem aynı sadece secicinin keyfiyetine kalmış gibi bir şey çokda önemli değil uğur böceği almakda gününün şiiri secilmekde önemli olan yürek sesimizi dostlarla paylaşmak şiirlerim kayıt altına alınsın diye burdayım bu gidişle onada gerek kalmaz kendi defterimde kalsin diyebilme noktasındaym ve sizin bu konularda titiz ve adil olduğunuzu en iyi bilenlerdenim madem ansıza oğum diyorsunuz madem oğlunuz kadar yakın buluyorsunuz sizin gibi değerli şair ve ögreticiden yararlanmaması anneye yapılan en büyük haksızlıkdır diye düşünuyorum saygılarımla

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 17:53:04
Selami bey, seçki ile ilgili değildi yazdıklarım. Yine mi yanlış anlaşıldım acaba merak içindeyim. O konu yönetimi ilgilendirir ben sadece dostum. Ve İzmir'de Ansızın ile benim ana oğul yakınlığımıza siz de şahit oldunuz. Bu yazıyı yazma sebebim bazı kişilerin Ansızın'ı bana, beni de ona karşı fitlemeye çalışanlara boşa yorulduklarını anlatmak içindir. Belki de kendi düşüncenizi burada paylaşmak istediniz ama yeri değildi, saygılar.
zaralıeren
3 Ocak 2014 Cuma 16:38:36
sanalda şiirlerimi paylaştığım bu site sizin tabirinizle 2. evimiz yazınızı dikkatle okudum iç yüzünü bilmem olanaksız ama sevgiden saygıdan kusursuz olursak yada az hata yaparsak daha çok kenetleniriz bir paylaşım adına buradayız. kırıp dökmenin hiç anlamı yok saygı ve selamlarımı gönderim size ve tüm üyelere
kalın sağlıcakla

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 17:59:20
Teşekkürler değerli ozan, saygılar.
gül peri
3 Ocak 2014 Cuma 16:22:01


Mutlaka bir şeye kalbiniz kırılmış.Çok hassas ve dürüst bir kişiliğiniz var.Şairliğinize hepimiz takdir ediyoruz.

Aldırmayın.Biz burada bir aileyiz.zaman zaman En çok sevdiklerimizle bile ters düşüyoruz.

Çok özele girmek istemesem de neden kırıldığınızı merak ettim.

Seviliyor sayılıyor ve takdir ediliyorsunuz. Allah'a emanet olun.

Selam sevgi saygılar

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 18:00:36
özel değil ama buradan çok fazla da açıklamak istemiyorum facedeki yazımı okuduğunuzu görmüştüm, sevgiler.
Gülsen Tunçkal
3 Ocak 2014 Cuma 16:14:55
Sert mizacı olanlar en azından yapmacık hareketi olmayan, harbi insanlardır, bu mizacı kendimden biliyorum, zaman zaman kişiler birbirlerine kırılmış olsalar dahi, bir şekilde ortalık kızıştıranların foyası ortaya çıkacaktır..Sanal ortam dense de yinede karakter analizi oluyor, zaman diyorum sadece zaman. Hak her zaman haklıya koşacaktır, utanılacak durumu yaratanlar ise deve dikeni olmakla kalırlar ancak. Kaleminiz güzel ve hakkaniyetli emin olun Afet hanımcım, oğlunuz olmayı hakketmiş Ansızın bey, aranıza da kimse giremez bu saatten sonra, sevgilerimle, iyi yıllar dilerim..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 16:16:50
Teşekkür ederim Gülsen Hanım mutlu yıllar
leyla yıldırım
3 Ocak 2014 Cuma 16:10:33
Merhaba Sn.Afet hn. bu mektubu ve Bunu açıklama gereğini neden duyduğunuzu merak ettim açıkçası ??? saygı duymak lazım bence ne güzel dostluk anne evlat ilişkisi varmış ne kadar güzel bu zaman da insan kendi evladıyla bile bu denli iletişim kuramıyabiliyor saygılarımla, mutlu yıllar.

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Afet İnce Kırat 3 Ocak 2014 Cuma 16:15:48
her ne sebepten pek bilemesem de beni bu siteden uzaklaştırmak isteyenler var, hiç kimsenin gücü yetmeyecek buna, açıkça söyledim işte. Ve ben çocuklarımla da aynı sevgiyi yaşıyorum. Teşekkürler ilginize.
leyla yıldırım 3 Ocak 2014 Cuma 16:27:27
anlaşıldı canınızı sıkmayın Rabbim hep doğru olanın yanında hürmetlerim sonsuz.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.