Sevgi ne kadar büyükse kederi de o kadar büyük olacaktır. SPİNOZA [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Zekat hesaplama 2012 diyanet Kitabı - Zekat hesaplama 2012 diyanet Kitapları

Zekat hesaplama 2012 diyanet konu başlığında toplam 12 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Zekat hesaplama 2012 diyanet kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Vehbi Karakaş

Timaş Yayınları

Tarih boyunca toplumlarda sosyal dengenin ve huzurun tek garantisi, adaletli gelir dağılımıdır. Bir toplumda para küçük bir azınlığın elinde dönüp duruyorsa, orada her türlü huzursuzluğun doğması için yeterli zemin oluşmuş demektir. İslam'ın temel esaslarından biri olan Zekat, toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden biri olarak karşımızda durmakta ve dünyamızı yaşanmaz hale getiren en önemli..»»
Yüksel Yıldız

Rehber Yayınları

Bu kitapta; Maaş ve ücretle çalışanların zekât vermesi gerekir mi? Zekât, haram maldan verilir mi? Zekât farz olduktan sonra borca giren kişiye zekât düşer mi? Uzun vadeli borçlar zekâta mani midir? Ev veya araba almak için biriktirilen paraya zekât düşer mi? Hisse senetleri ve tahvillerin zekâtı nasıl verilir? Oturulan ev için zekât vermek gerekir mi? Birden fazla evi veya..»»
Hikmet Şentürk

Rehber Yayınları

İslam'a göre zekât, zenginlerin malından alınan fakirlerin hakkıdır. Bu hakkı, mülkün ve malın gerçek sahibi olan Yüce Allah tespit etmiştir. Zekât belirli bir haktır ve bu hak vicdanlara bırakılmış değildir. Müslüman, onu vermekle yükümlüdür.Bu çalışmada zekât ile ilgili çözümünü beklediğiniz pek çok soruya cevap bulacaksınız: Zekât, sadaka, infak, öşür ne demektir? İslam'da ve diğer dinlerde z..»»
Fatih Çollak

Üsküdar Yayınevi

Allahû Teâla'nın, kullarının, bedenlerinde ve mallarında olmak üzere ik inimeti vardır. Bedeni ibadetler, beden nimetinin şükrünü, mali ibadetler ise, mal nimetinin şükrünü ifa içindir. "Dara düşmüş bir din kardeşinin perişan vaziyetini gözü ile görüp, kulağı ile duyduğu ve kendisi zengin olduğu halde Allahû Teâlâ'nın kendisine verdiği servetin onda vaya kırkta birini o muhtaca vermek suretiyle ..»»
Mehmet Günay

Ensar Neşriyat

Zekat dinimizde belirli kimselere ödenmesi gereken mali bir borç olmanın ötesinde, insanı manen arındırıp yücelten dini bir vecibedir. İnsanın yaratıcısına olan sevgi ve bağlılığının bir sonucu ve O'nun kudret ve yüceliği karşısında boyun bükmenin bir göstergesidir. Bu yüzden zekat Kur'an ve Sünnet'te hep dinin direği sayılan namaz ibadetiyle birlikte zikredilmiş ve onun ibadet boyutu ısrarla vu..»»
Mehmet Erkal

İz Yayıncılık

Kur'an'ın sosyal güvenlik ve dayanışmayı gerçekleştirmede müminleri yarışa daveti, Hz. Peygamber'in müminleri bir vücudun organlarına benzetmesi kadar, daha güçlü bir tasvir mümkün müdür? Müslüman, Allah'ın kendisine bahşettiği her şeyde O'nun rızasını arayacak cebrî ve gönüllü ödemelerle gelirini yeniden dağıtıma tabi tutarak maddi ve manevi faydanın katlanmasını sağlayacaktır. İslam dininde..»»
Vecdi Akyüz

İz Yayıncılık

Mukayeseli İbadetler İlmihali (İslam Fıkhında İbadetler) adıyla ilk basımı 1995 yılında yapılan bu dizi, içeriğine çok fazla dokunmadan sadece sistematik yapısı gözden geçirelerek yeni bir düzenlemeyle elinizde bulunuyor. Bu düzenlemeye göre, hepsi bir bütünlük içinde, dört ayrı cilt oluşturuldu: 1) Namaz 2) Oruç, Yemin, Adak ve Kefâret, 3) Zekât 4) Hac, Umre, Kurban. Böylece dizi, hem ..»»
Seyyid Ebül Hasan Ali Nedvi

Nehir Yayınları Kelepir

Bu güne kadar Zekat ibadetinin fıkıf yönü öne çıkmış, nasıl yapılacağı, şartları uygulanışı anlatılmış ve fakat onun insan üzerindeki etkileri veya insanın ondan nasıl yararlanması gerekeceği, ruhunu nasıl yüceltmesi gerektiği anlatılmamıştır. Kitapta Zekatın tarihi, içtimai, ruhi ve dini yapısı anlatılmış, bu ibadetten insanın elde etmesi gereken fikri gelişim ve ruhi arınma yolu aç..»»
Kolektif

Fazilet Neşriyat

Nisab miktarı mâla sahip olan ve o malının üzerinden bir sene geçen her müslümanın üzerine farz bir ibadet olan zekat hakkında bilinmesi gerekenleri içeren bu eser, şuurları uyanık tutacak hadisler ve Allah'ın kerem ve izzetini bildiren ayetlerle rehber durumundadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Elif Arslan

Semerkand Çocuk Yayınları

Semerkand Çocuk Kitaplarında yep yeni bir seri olan Elif ile Emre dinimizi öğreniyor serisinin ***Zekat Vermek*** adlı kitabıdır. Bu seride çocuklarımızı hem eğlendirerek hemde düşündürerek dinimiz hakkında bilinmesi gereken en önemli bilgileri, çocukların dili ile yine çocuklarımıza anlatmaya çalıştık. Çocuklarımızın severek okuyacağı bu kitapta Zekat vermenin önemi ve neden ..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »