Bilge sözler şeker kamışına benzer; ne kadar emsen de tadı tükenmez. (Afrika Atasözü) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

ÖĞRETMENİME MEKTUP

Canım öğretmenim
Hüsniye CEVAHİR
Hanımefendiye

Seni görmeyeli çok yıllar oldu,o kadar özledimki,anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır.Arada o siyah beyaz resimlere baktığımda,gözpınarlarımdan süzülen hasret gözyaşlarıma mani olamıyorum.
Çok yaramaz çocuklardık.Çocukluğumuzun verdiği şımarıklık ve afacanlıkla yapmadığımız şey kalmazdı.Sende bize uyardın.Oyunlar oynar,şarkılar söylerdik birlikte.Susun çocuklar dediğinde,sınıfımızdan çıt çıkmazdı.Susmamızın nedeni,korkumuzdan deyil,seni çok sevmemizdendi,biliyorsun!Bizi asla korkutmaz,değer verirdin.
Bayramlarda özenle sınıfımızı süslerdik.En güzel sınıf bizim sınıfımız olurdu.O özel günleri tüm içtenliğimizle doya,doya yaşardık.
10 Kasımları hiç unutamam.Evimizin bahçesinden en güzel çiçekleri toplar,özenle hazırladığımız Atatürk küşesine bırakır,yüreğimizdeki o sonsuz sevgiyle birlikte,gözyaşlarımızla nöbet tutardık.
O büyük insanla sen tanıştırdın bizleri.Bize o kadar güzel anlatırdınki,her birimiz kendimizi sanki küçük atatürkmüşüz gibi hissederdik.
Vatanımızın bölünmez bir bütün olduğunu,canlı cansız tüm varlıkları sevmeyi,sevgiyi öğrettin bizlere.
Canım öğretmenim.Beni çalışkanlığımdan ödüllendirmeni hiç unutamam.O müşvik tavrınla,bir anne şefkatiyle,başımı okşamanı,sevmeni unutamam.Belki sen hatırlamazsın.Oğlum çok güzel şiir okuyorsun,pazartesi günü şu şiiri okuyacaksın dediğinde,ne kadar çok heyecanlanmış vede sevinmiştim.Pazartesi sabah,büyük heyecanla,kısa pantolonumla,tüm okulun önüne,titreyerek çıktığım o sıranın üstünü unutmam mümkünmü?
Şunu bilki sevgili öğretmenim.Emeklerin boşa gitmedi.Vatanına miletine faydalı yüzlerce öğrenci yetiştirdin.Biliyorumki hepside sana layık öğrenci olduklarına ispat ettiler.Şimdi onlarda senden aldıkları eğitim ve terbiye ile vatanına ve milletine faydalı evlatlar yetiştiriyorlar.
Canım öğretmenim.Sen temeldin.Verdiğin eğitimle,yüzlerce,binlerce,onbinlerce oldun.Dünya durdukça,senin verdiğin eğitim ve öğrettiklerinle hep var olacaksın.
Seni yılardır aramama rağmen ne yazıkki hiçbir izine rastlayamadım.
Yaşıyorsanki yaşadığına inanıyorum.
Tüm sevgim ve saygımla ellerinden öpüyorum.
Canım öğretmenim,
Canım annem benim!

Etiketler:


20 Nisan 2007 Cuma 08:23:34


--hoşgeldınız--kalemınız daim olsun.


    [ Cevap yaz ]    

can53  | ..... .......
11 Ocak 2007 Perşembe 16:23:04


bu ülkede eğitim bilgilerini bizlerden esirgemeyen bütün saygı değer öğretmenlerimize yüreklerine sağlık


    [ Cevap yaz ]    

mami23  | muammer orhanoğlu
20 Aralık 2006 Çarşamba 11:36:50


tebrikler
çok güzeldi


    [ Cevap yaz ]    

18 Kasım 2006 Cumartesi 10:22:19


HAYATIMIN TEK ÖĞRETMENİ SENSİN.SEN KİMSİNHERKES BİLYOR.NE VARSA HAYATA DAİR,NASIL YÜRÜNÜRSE BU ÇAKILLARLA DOLU HAYAT YOLUNDA SENDEN ÖĞRENDİM ÖĞRETMENİM.
İYİKİ VARDIN...........


    [ Cevap yaz ]    
ÖĞRETMENİME MEKTUP başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
14.11.2006 15:13:55
Toplam 4 yorum yapıldı
22598 çoğul gösterim
21861 tekil gösterim