Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

EĞİTİM ÖĞRETİMİN ÖNEMİ

                 EĞİTİM ÖĞRETİMİN ÖNEMİ

EĞİTİM ÖĞRETİMİN ÖNEMİ


Eğitim, öğretim, insanlığın doğuşuyla birlikte doğmuştur.

Eğitim-öğretimden mahrum kalmak demek yok olmakla karşı karşıya kalmak demektir. Sağlıklı, mutlu, huzurlu, refah ve güven içinde yaşamak ve yaşama ortamı hazırlayabilmek, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim-öğretimle mümkün kılınabilir.

İlkçağdan günümüze kadar ilimle uğraşan insanlık âlemi, kendisini, çevresini, evreni ve fizik ötesi âlemleri keşfetmeye çalışmış, boş durmamış. Her geçen gün keşfedip buldukları yeni buluşlarına bir başka buluşlarını daha icat edip eklemeyi ihmal etmemiştir. Hala da yeni yeni buluşlara koşup yeniliklere imza atmaya devam etmektedir.

Günümüzde teknoloji baş döndürücü ve hızlı bir şekilde gelişmektedir.

Sağlıklı, bilgili, kültürlü, dinamik ve çağdaş bir nesil yetiştirebilmek için günümüzdeki teknolojik yeniliklere hepimiz ayak uydurmak zorundayız.

Bugün birilerinin icat edip hizmete sundukları teknolojik araç-gereç ve donanımları, bir başkaları kullanmaktan ve onlardan yararlanmaktan uzak ve aciz kalmaktadır. Bu da ister istemez gelişmeyi ve kalkınmayı günümüz dünyasında olumsuz yönde yakından etkilemektedir.

Milletlerin ayakta kalması, devletlerin dünya ülkeleri arasında yerini alması, insanların mutlu olması, günümüzdeki teknolojik gelişmelerin çoğalıp yayılmasına ve ona kavuşmasına bağlıdır.

Dünyaya huzur, refah ve güvenin hâkim olması ancak ilim yuvalarının (okulların) arttırılıp kaliteli bireylerin yetiştirilmesiyle mümkündür. Aynı zamanda eğitim öğretimden kız erkek ayırımı yapılmadan tüm bireylerin yararlanması gerekir. Bu da insanlığının saadeti, selameti ve adaleti için olmazsa olmazlarındandır diye rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yanı başımızda bulunan komşumuz olan ülkede olup bitenleri hep birlikte izledik, izliyoruz da... Görünen o ki; Millet olarak birlik beraberliğimizi her zamankinden daha fazla muhafaza etmek ve toplumumuzun tüm fertlerini günün şartlarının gerektirdiği şekilde kaliteli olarak yetiştirmek zorundayız.

Bu da ancak eğitim öğretimle mümkündür.

Cemalettin GÜRPINAR


Etiketler:


16 Mayıs 2010 Pazar 16:40:57


selam hocam tebrikler ne güzel bir konuyu ele almışınız sagolun ve keşke her insanımız böyle olsa ama keşkeler alıp başını gidiyor yazmak istediklerini yazamıyon yani söz alev alıyor selamlar


    [ Cevap yaz ]    
EĞİTİM ÖĞRETİMİN ÖNEMİ başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
15.05.2010 12:31:07
Toplam 1 yorum yapıldı
12648 çoğul gösterim
10954 tekil gösterim