Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

sevmek, sevilmek...

Sevmek, sevilmek… dünyadaki en güzel duygulardır bunlar belki de. Hangimiz doyasıya sevmek, sevilmek istemeyiz ki? Hayatı anlamlı kılan kavramlar, bunlar bence.

Sevmek, sevgi gibi duygulardan bi haber olduğumuz bir dünya yaşadığımızı düşünsenize… ne kadar boğucu, çekilmez olurdu. Hep acı hep acı… belki de sevmek kavramını bilmeseydik, bunlar bize böyle gelmeyebilirdi, ya şimdi?

Birisine olan sevgimizi bazen güzel bir çift sözle, bazen küçük bir hediyeyle dile getiririz. Bazılarımız için ne kadar da zordur “seni seviyorum” demek. Aslında ben anlamıyorum böyle insanları. Niye zor gelir, duygularını dışa vurmak.
Belki de duygularımızı ifade etmekle içimiz rahatlar.

Sevmek kadar sevilmek de önemli bence. Her ne kadar ben karşılıksız severim desek de, aslında içimizden geçen onun da bizi sevmesidir. Karşılıksız sevmek bunu anlıyorumda, “ben karşılık beklemeden severim” derler ya işte bunu anlamıyorum.
Sevildiğini duymak güzel bir duygu olsa gerek. Bunu herkesten duymak… sadece karşı cinsten değil yani.

İnşallah tüm ömrümüz boyunca, hep sevilen saygı duyulan, değer verilen insanlardan oluruz. Ama tabi ki bizde sevmeli, ve onlara değer vermeliyiz…

Etiketler:


Nöbetçi Şair  | Şahin Ertürk
17 Eylül 2007 Pazartesi 11:21:25


SEVMEK,SEVİLMEK
DÜNYANIN EN GÜZEL DUYGUSU
HERKESİN TADMASINI DİLERİM


    [ Cevap yaz ]    

16 Eylül 2007 Pazar 00:40:29


Sevmek ve sevilmek insanın fıtratında var. Dünya sevgi ve muhabbet üzerine kurulmuş. Rabb' imiz Peygamberimize "sen olmasaydın bu dünyayı yaratmazdım" dediğine göre her şeyin özünde "sevgi" var. Ama; sevginin muhabbetin ve aşkın bu kadar basitleştirildiği bir zaman yaşandı mı acaba? Sevginin yeri kalp iken şimdilerde gırtlaktan aşağıya inemiyor maalesef. Bu yüzden "seni seviyorum" diyerek birleşen bir çok çiftler en kısa sürede soluğu mahkemede alıyorlar.
BENCE "SENİ SEVİYORUM" DEMESİ O KADAR ÖNEMLİ DEĞİL. HİSSETTİRMESİ DAHA ÖNEMLİ. ÇÜNKÜ SEVGİ KALPLERDE HİSSEDİLİR YANİ HİSSÎDİR.


    [ Cevap yaz ]    

SILAM  | SILA_ZYNP ALASALVAR
16 Eylül 2007 Pazar 00:05:56


evet sevmek nede güzel ve sevilmek belki de ondan daha da güzel sevginin gücü adı altında bir yazı yazmıştım bundan yıllarca önce çok ta ilgi gördü hatta bu sitede de yayınladım o yazımı sizinle ortakız bu sevgide tebrik ederim ..

sılam tarafından 9/16/2007 12:07:07 AM zamanında düzenlenmiştir.


    [ Cevap yaz ]    

15 Eylül 2007 Cumartesi 23:31:04


dualarınıza katılıyorum,

umarım ömrünüz boyunca sevip sevilirsiniz...


    [ Cevap yaz ]    

kaderimol  | Hüsamettin Pehlivan
13 Eylül 2007 Perşembe 22:35:04


Kutlarım
kalemine saglık
sevip sevilmek en güzel duygu bence
her neyi seversen sev ama adam ğibi sevmeli
kalemin suzmasın yaşamın mutluluk yarınların huzur dolsun mutlu kal


    [ Cevap yaz ]    

çakmaktaşı  | Akın Dursun
11 Eylül 2007 Salı 22:23:32


inşallah öyle oluruz finalde dediğiniz gibi....

kutlarım kaleminizi...


    [ Cevap yaz ]    

08 Eylül 2007 Cumartesi 02:40:46


Korku ve cesaret sevginin yanında gelir.Sevdiğimiz uğruna herşeyi göze alırken onsuz kalmaktan korkmaya başlarız.Gülmeyi ve ağlamayı getirir sevgi.Zayıflığı getirir.Kıskançlığı getirir.Tutkuyu,nefreti,iyiyi ve kötüyü getirir sevgi.Bir karmaşa istiyorsanız hayatınızda,dünyanın tüm sıkıcılığına inat eğlenmek istiyorsanız bu curcuna içinde,ölümün karşısında dizlerinizin titremesine engel olamamak istiyorsanız sevin.Sevin deliler gibi...


    [ Cevap yaz ]    
sevmek, sevilmek... başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
07.09.2007 21:34:53
Toplam 7 yorum yapıldı
16087 çoğul gösterim
14830 tekil gösterim