Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

EŞİME

EŞİME

Canım,

Sana hitap şeklim çoğu zaman değişir. Yirmi üç yıllık evliliğimizde, bazen canım, bazen hayatım dedim. Bence, sıfatların hiçbir önemi yok. Önemli olan, benim sana baktığımda, yüzümdeki gülümsemenin şeklidir.

Sana, bugüne kadar hiç mektup yazmadığımı fark ettim. Hiç yazmamıştım. İlk kez, sana bir mektup yazıyorum. Yazmadım, yazmak için ayrı yerlerde olmamız gerektiğini düşündüm sanıyorum.

Evlendiğimizde, sen askerde değildin. Üstelik başka bir şehirde de çalışmıyordun. Hep yanımdaydın. Allah da göstermesin yine de. Ne ben evi terk ettim, ne de sen terk ettin. Yirmi üç yıldır, el ele, göz gözeydik. Uzun yıllarda, bu şekilde kalmak istiyorum seninle. Son nefesime kadar.

Sana, çok mükemmel bir eş olduğumu iddia edemem. İlk evlendiğimizde, yemek yapmasını bilmiyordum. Pilav yapmayı da bilmiyordum. Pişirmeye çalıştığım pilavı, ağzına attığında, benim şevkimi kırmamak için “ Hanım ; Pirinçler, kavga etmişler galiba “ diyerek, espri yapmıştın.

Şimdi, çok güzel pilav yapıyorum. Daha sayamayacağım, bir sürü örneğim var. Seninle evlendiğim için hep şükrettim Allah’ a. Seni tanıyan ve seni seven insanların, senin hakkındaki düşüncelerini duyduğumda, bir kez daha kabarıyor göğsüm.

Bu mektubu yazmama sebep de, bir şiir gecesinde, şiir okuyan bir arkadaşımın, dinleyicileri sorduğu bir soruydu. Salondakilere döndü ;

“ Aranızdan kaç kişi son zamanlarda, eline kalem ve kağıdı alıp, mektup yazdı ? “

Salonda, bir sessizlik hakim oldu. Kimsenin yazmadığı anlaşıldı. Mektup, diğer değerlerimiz ile birlikte kayboldu. Kimse, kimseye mektup yazmıyor. Cep telefonu, mail ve diğer iletişim araçlarının sayesinde, ortadan kaldırdık. Şu an aynı odadayız. Sen, haberleri seyrediyorsun, pür dikkat. Ve ben sana bu satırları yazıyorum.

Yarın, bu mektubu, zarfın içine koyacak ve ev adresimize postalayacağım. İçine, sevgimi de ekleyeceğim. İyi ki varsın. İyi ki yanımdasın. Hayat arkadaşım, yoldaşım, her şeyim…

Seni seviyorum…

Etiketler:

 « Önceki 10 eleştiri   1   2   3   4   Sonraki 10 eleştiri » 

nertenn  | nazan erten
25 Mart 2010 Perşembe 14:40:48


ne güzel negüzel,sadece mektub yazmanız deil bu denli sevgi dolu olmanız.
öyle az ki şimdilerde bu denli uzun ve güzel sevgi dolu evlilikler.
gözlerim yaşardı arkadaşım
mutluluğunuz daim olsun
sevgilerimle


    [ Cevap yaz ]    

Engin Tatlıtürk  | Engin Tatlıtürk
25 Mart 2010 Perşembe 13:10:16


Bu güzel yazıyı nasıl olmuş da dün fark edememişim.

Sıcacıktı.
Hakettiği yere de gelmiş.

yazıyı ve yazarını kutlarım.
selamlar.


    [ Cevap yaz ]    

tedua  | Sertan san
25 Mart 2010 Perşembe 11:59:41


çok güzel bir yazı okudum sayfanızda mutluluk kapı eşiğinizden ırak olmasın...


    [ Cevap yaz ]    

Mustafa Sakarya  | Mustafa Sakarya
25 Mart 2010 Perşembe 11:30:43


Son derece duygu dolu içsel bir yazıydı. Okurken aklıma bugünün evlilikleri, yani en küçük bir sarsıtıda darmadağın olan evlilikler geldi. Ne mutlu size ki böyle örnek , böyle imrenilecek bir aile yaşantınız var. Sizlere, bu mutluluğunuzun daim olması temennisinde bulunmak istiyorum.

Ayrıca güne düşen bu anlamlı yazınızı ve siz değerli yazarını gönülden kutlarım.


    [ Cevap yaz ]    

Mehtap Yıldız  | Mehtap Yıldız
25 Mart 2010 Perşembe 09:19:50


güne düşmüşüz.....hayırlı olsun.....kutlarım...duamla sevgimle.....


    [ Cevap yaz ]    

25 Mart 2010 Perşembe 09:02:03


Eşime yazdığım 6000den fazla mektubum var...Çok severim mektup yazmayı. İlla ayrı olmamız gerekmez. Küçük de olsa bir şeyler yazar, akşam işe giderken cebine koyarım...Tesadüfen cebinde bulunca çok mutlu olur. Kendimi en güzel yazarak ifade edebildiğim için, mektup hep var bizim hayatımızda...PTT nin "t" leri satılıp "p" si kaldıysa, sayemdedir yani...
İnsanın hayat arkadaşını böyle yürekten sevmesi çok güzel bir şey...Hep mutlu olun inşallah...Orhan abi çok şanslı senin gibi yumuşak kalpli bir sevgilisi olduğu için...
Kurdelanı tebrik ediyorum canım, sevgiler....


    [ Cevap yaz ]    

onurumsun  | Türkan DİNÇER
25 Mart 2010 Perşembe 08:52:19


Bu gün bu mektubunuzu eşim ile birlikte okuduk işe gitmeden önce ve bana ilk söylediği söz " gördün mü Nermin hanımı, hiç eşine yadığı mektupta, senin gibi eşini ince ince iğnelememiş. Sen bana yazdığın mektuplarda nalına da vuruyor , mıhınada " diyordu.

Biz yirmi beşinci yılımızdayız ve ben çok mektup yazarım ve sanırım yazmaya da devam edeceğim eşime. Sözlerim bazen ağır oluyor ama yazarken o ağır sözleri inceltebiliyor çuvaldız gibi değil de, iğne gibi söylüyorum ve bu da aradaki ilişkileri biraz da ayumuşatıyor çok kızdığım zaman.

Dün okuyamamıştım mektubunuzu. Gerçi kaçırmazdım yazınızı ama güne geliip de okumak çok mutlu etti beni. Bütün dostlarımın eşlerine mutlaka mektup yazmasını diliyorum. Çünkü ilişkileri gerçek anlamda düzeyde tutuyor mektuplar sevgili Nermin hanım.

Bu güzel ve sevgi dolu mektubu paylaştığınız için teşekkür ediyor. eşiniz ile bir ömür mutluluk diliyorum. Sevgiler yüreğinize


    [ Cevap yaz ]    

25 Mart 2010 Perşembe 07:27:06


Günün yazısına ve yazarına tebrikler. Güzel bir mektup ve yararlı mesajdı.


    [ Cevap yaz ]    

Emine UYSAL (EMİNE45)  | emine uysal
25 Mart 2010 Perşembe 06:12:54


Canım arkadaşım, güne gelen yazını ve mutluluğunu kutlarım sevgilerimle...


    [ Cevap yaz ]    

tacettin yıldırım  | tacettin  yıldırım
25 Mart 2010 Perşembe 03:34:16


güne düşen yazınızı kutluyorum.....saygılar


    [ Cevap yaz ]    


 « Önceki 10 eleştiri   1   2   3   4   Sonraki 10 eleştiri » 
EŞİME başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.Günün Yazısı
Okuduğunuz yazı 25.3.2010 tarihinde günün yazısı olarak seçilmiştir.

Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
24.03.2010 19:34:02
Toplam 36 yorum yapıldı
8548 çoğul gösterim
8165 tekil gösterim