Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Özlenen Sevgiliye

Özlenen Sevgiliye


“aklıma geldikçe hep sana yazacağım. Bunu aklımdan çıkınca yapmayacağım anlamında söylemiyorum. Tam aksine, ne zaman sen aklımdan kaymaya başlayınca, yazıyla durduracağım seni.”İlk sözüm aynı zamanda son sözümdür:”seni seviyorum” deyip, elime düşen yağmur taneleri kadar saf bildim bu aşkı. Yüreğime düştün bir kere, ıslaklığınla yeşerttin kurumuş kalbimi. Unutmam mümkün değil artık seni! Senin olduğun her yer benim ibadetimdir bu aşka. Dualarımda senin mutluluğun oldukça, çoğunun göremediği cenneti yaşıyorum ben. (gerçekten yürekten sevmeyenler anlamaz bunu. Anlamasınlar da…)

Hayatta her derdime bir çare buldum da, bir sensizliğine bulamadım. Duvarların dili olsa da konuşsa. Nasıl bir yangının ortasında yaşamaya çalışıyorum, inan anlamıyorum. Her sabah gözlerimi sensizliğe açmak yok mu, boğuluyorum özleminin girdabında. Şimdilerde seni sevmenin ağır yükünü taşıyorum, herkes halimle alay ediyor. Sen olsaydın yanımda hiç yaşamazdım bunları, bir telefon açsan-sesini duysam çok mu sevgili? Sen özlediğin birine ulaşamamanın verdiği eziyeti hiç mi yaşamadın?

Her gece aynı rüyanın kâbusuyla uyanmanın ince kıyımlarını anlatsam, anlar mısın bilemiyorum. Unutma ey sevgili, özlendiğin kadarıyla barınacaksın yüreğimde. Gerisini ne ben söylerim ne de sen anlarsın. Gerisi laf-ı güzaftır!

Hiçbir ilişkide sonrasını düşünerek girilmez o yola; çünkü o yol karanlıktır, elinde yoksa mum ışığın, yanlış sokaklara girersin, çıkamazsın. Biz aynı hatayı defalarca yaptık! İnanmaktan daha öte duygular gerekir bazen. Nedenini hiç kimseler bulamazken, bizim o yola farklı giremeyişimizin bedeli hiç küçümsenmeyecek bir ayrılık oldu işte! Ferhat usta emek demiş, dağı kendine yol bilmiş… Zora giderken o anı yaşamış ama biz koca bir muammayız bu aşkta. Her işte vardır bir hayır, yine de son sözü zaman söyleyecek ama ben çok sevdim seni…

Kendi adıma, çok zor günler geçirdim. Yaşadığımız her anı yüreğime gömerken, gülüşündeki o tatlılıkla, ayrıldığımızdaki suskunluğu aynı bedende taşımak, işte bu çok koydu bana. İnan her halin gözlerimin önüne geliyor da, dayan yüreğim diye hırpalıyorum kendimi. Bazen toparlıyorum ruhumu bazen bende peşinden koşuyorum. Nerede olduğunu bilsem, en çok beklediğim bir işaret, yakacağım bütün mumları… Ama yoksun, bu gidişle de olmayacaksın! Ama vazgeçmeyeceğim sana yazmaktan, her zaman yaptığım işi yapacağım, ömrümün son anına kadar yazacağım. Olurda bir gün gelirsen, ellerimden sıkıca tut olur mu? Çünkü o ellerle yazıyorum şimdilerde, yüreğim oldular, savaşım oldular… Hani olursa gelmek istersen bir ses senden duymak istediğim :”seni seviyorum” sadece hepsi bu! Sonra yine git, ama gitme be!/Seni seviyorum!
"bazen" daha da çok seviyorum!
Ve o bazenler de ben kendime çok kızıyorum.
Neden seni hep bazenler de sevmiyorum diye,
Çünkü ben seni çok sevmek istiyorum…/


Yine de her şey rağmen seni sevmek güzeldi!

Emre onbey

Etiketler:


16 Ocak 2010 Cumartesi 18:41:50


"Olurda bir gün gelirsen, ellerimden sıkıca tut olur mu?"

Ne güzel yazmışsın be aşık dostum anlamamak mümkün değil seni :((
"Sen hiç sensizkalmadın ki
Nereden bileceksin Sensizliğin acısını"


    [ Cevap yaz ]    

05 Aralık 2009 Cumartesi 20:27:42


/Seni seviyorum!
"bazen" daha da çok seviyorum!
Ve o bazenler de ben kendime çok kızıyorum.
Neden seni hep bazenler de sevmiyorum diye,
Çünkü ben seni çok sevmek istiyorum…/

YÜREĞİNİZE SAĞLIK ...

AYRICA RESİMDE HARİKA :) ...


    [ Cevap yaz ]    

erkankurt  | erkan kurt
07 Kasım 2009 Cumartesi 17:09:19


tam puan benden...


    [ Cevap yaz ]    

07 Kasım 2009 Cumartesi 15:08:42


Gitmese bu kadar sevmezdiniz.Aşk gidişte anlaşılıyor en çok ne garip.......


    [ Cevap yaz ]    
Özlenen Sevgiliye başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
07.11.2009 14:58:22
Toplam 4 yorum yapıldı
9052 çoğul gösterim
8346 tekil gösterim