Cahil cesur olur. Hz. Muhammed (S.a.v) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

bilmediğim birine mektuplar


sevgili dostum,

Ben seni hiç tanımıyorum.Sanırım sende tanımıyorsun beni.Tanımadığım birine insan ne çok şeyler yazabilir diye geçti geçen gün aklımdan.Güz yağmurları başladı başlayacak günlerdi bu günler.Bulutların hoyratça dans ettiği,insanları hazırlıksız yakaladığı günler.
İçim sıkılıyor ne yapmam gerektiğini nasıl yapmam gerektiğini niçin yapmam gerektiğini düşünüyordum.Hiç bir şey gelmiyordu aklıma.Ama yağmur giderek hızlanıyor ben giderek daha çok ıslanıyordum.Olsun diye geçti içimden.Uzun yaz yakmış bunaltmıştı.Tepeme düşen yağmur damlalarının içime sakin sakin sokuluşlarını hissediyordum.Bu gün pazartesiydi galiba.Öyle ya dün tatil olduğundan bisikletime atlayıp şehir dışına bir koruluğa gitmiş bir kaç sayfa karıştırmıştım.Dün hava ne güzeldi.Yazın en olgun günü.

Yağmur bütün gün durmadı.Bende.Şehrin bir ucundan bir ucuna dolaştım tüm gün.Bu ilk yağmurun topraktan yükselttiği kokuyu sende bilirsin.Gerçi sehrin içinde artık toprak kokularının yerini başka kokular alıyor.Çöp kokusu,yemek kokusu,vesaire vesaire.Şimdi bunları sana laf olsun diye anlatıyorum tabii.Satır aralarından beni gide gide tanıman için.
Sen beni tanıdığında bende seni tanımış olacağım.Dostluklarda böyle başlamıyormu.Tesadüfü karşılaşmaların gizemli tanışmalarında.Belki bizde br gün böyle tesadüfi bir karşılaşmayla tanışabiliriz diye umutlanıyorum umutsuzcada olsa.Kimbilir ne güzel olur hiç tanımadığım biriyle tesadüfen karşılaşıp tanışmak.

Bu gün sana daha fazla yazmayacağım.Yalnız sana bir ipucu vereyim.Daha doğrusu bana yazabilirsen -ki nasıl yazabileceğini bilmiyorum-Doğal olarak bana hitap etmen için benim bir ismim olmalı değil mi.Şöyle söyleyeyim ,ben bir akdeniz şehrinde yaşıyorum.Denizlerin en sevdiğim yaşayanlarından birinin ismiyle hitap edebilirsin bana.Mesela ,martı diye.
Uygunsa bende sana deniz diyeyim ne dersin.Deniz ve martının dostluğu gibi olsun bizimde dostluğumuz.Mavi kadar güvenli beyaz kadar temiz.

Şimdilik hoşça kal.

sevgilerle.

martı.

Etiketler:


07 Mayıs 2010 Cuma 21:04:15


Martıdan Denize...Ve yine denizlerden martıya...Sonsuz mavi kadar güzel...Sonsuz beyalar kadar güzel...


    [ Cevap yaz ]    

nezihealtug  | Nezihe ALTUĞ
17 Kasım 2009 Salı 13:30:48

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

Merhaba Martı
Daha ilk karşılaşmamızda, tatlılıklarının buketini sunmaktan çekinmeyen insanlar, bende benim hayalini kurupta gidemediğim uzak ülkeleri çoktan gidip görmüş olanlara duyduğum gıptaya benzer bir duygu uyandırır. Elimde olmadan onların hayat dolu çekimine kapılır, onlarla beraberken rüyada uçar gibi tatlı bir heycan duyarım. Bu kadar güzel bir mektubu kim almak istemez! Size mektup yazanlar çoğunluktadır. Belkide çoğuna cevap bile vermessiniz. Ama benim mektubuma cevap vereceğinizi umarım. Çünkü bende yazdığım mektuplarıma mutlaka cevap yazılsın diye umut eder.beklerim. Postacı ve mesaj kutucuğumdaki güvercinimle hergün görüşürüz.Kaleminize sağlık.
Nezihe ALTUĞ


    [ Cevap yaz ]    

Saadet Ün  | Saadet  Ün
31 Ekim 2009 Cumartesi 16:59:05


"Mavi kadar güvenli beyaz kadar temiz."

Olması dileğiyle...

Saygılar


    [ Cevap yaz ]    

Guldane Dal  | Güldane Dal
15 Ekim 2009 Perşembe 15:11:03İçinde sevgi olan her şey güzeldir tıpkı mektubunuz gibi...

Sevgilerimle Münir...
    [ Cevap yaz ]    
bilmediğim birine mektuplar başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
15.10.2009 05:56:16
Toplam 4 yorum yapıldı
12799 çoğul gösterim
10743 tekil gösterim