Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Canımdan değerli ablama..


Boncuk misali göz rengine sahip olan ve o mavilik içerisinde nefes almamı sağlayan canım ablam.Vefat etmiş olan ağabeyimin "değiş tonton değiş" sloganı ile çocukluğumun çizgi filmlerinden tonton isimli karakteri,ailemizde temsil eden canım ablam...Tonton karakterinin sloganını seven ama yaşadığımız yıllar boyunca karakterini değiştirmeyen canım ablam..

Geride bıraktığımız yıllarda yaşadığımız yokluklara,üzüntülere,kayıplara rağmen yüzünde açan gül çiçeklerini soldurmadan yaşamasını biliyorsun.Senin tebessümlerinden oluşan güllerle dolu hayat yolunda,zaman çölünde ilerlemekte olan anılar kervanının sırtında taşımış olduğu kısa kesitler gözlerimin önünden geçip duruyor.

İlkokulu bitirdiğim sene ki Yaz mevsiminde,okulumda düzenlenmiş olan ve benimde içinde bulunduğum tiyatro oyununun provalarına,rol gereği yanımda taşımam gereken bavulumu taşıyıp,benimle her provaya gelişini unutamam.Hayatın yokluk adını verdiği Tiyatro oyununa benzeyen dönemlerde,seninle birlikte karlı bir İstanbul sabahında elimizde ki sarı tüp ile Karagümrükten Çarşambada bulunan tüp satan yere gidişimizi ve kuyruğa girişimizi de unutamam..

Liseyi bitirdiğin zaman,Beşiktaşımıza ait olan,gazetelerden kesmiş olduğun Beşiktaş ile ilgili resimleri,haber başlıklarını ve o dönem Beşiktaşımızda oynayan futbolcuların fotoğraflarının bulunduğu imzalı kartpostalları,biriktirip düzenli bir şekilde yerleştirdiğin defterinin sayfalarını kaç kere çevirdiğimi de unutamam.

Beşiktaşlı olmamı perçinlemiş olan o muhteşem defterinde kimin tarafından senden alınmış olduğunu bilmesem de,bildiğim tek şeyin kalbinin derinliklerinde yatmakta olan Beşiktaş sevgisini çalamadıklarıdır.O Beşiktaş sevgisi ki yıllar sonra iki çocuğuna kalmış ve yıllar yıllar sonrada onların çocuklarına kalacak olan mirasın en güzeli olacaktır.

Çocuklarının da torunlarına anlatacağı;Bu sene lig şampiyonluğunu bize tattırmış olan Beşiktaşımızın futbolcularını karşılamaya gittiğimiz Yeşilköy Havaalanında ki kalabalığı alt üst ederek,güvenlik barikatını da aşarak,futbolcularımızı havaalanının geliş kısmında karşılamış olman en güzel anı olacaktır.

Yıllardır karşında bulunan insanlara vermiş olduğun değeri,karşında ki insanın fikirlerine ve düşüncelerine saygı göstermeyi,aynı değer ve saygıyı kendinede gösterilmesini,haklı olarak bekleyen ve ona göre yaşam tarzı kurmuş olan,vefat eden anne ve babamızdan bizlere ve sana kalmış olan en güzel ve en anlamlı mirasımızdır.Senin hoşgörü dünyanda bulunan sevgi denizinde kulaçlar atan,bu sayede sevilmiş olduklarını da yaşadıkları hayatların da anlamış olan birçok sevenlerinden birisi olarak;senin sevgi denizinde kulaçlar atmakla kalmayıp,sevgi denizinin derinliklerinde yatan merhamet adı verilen inciye ulaşmış olmamda en büyük kazancımdır.

Renklerin efendisi olma yönünde,büyük bir alçak gönüllülük sergileyerek,beyaz renkte boş halde duran tuvallerine,renklerin efendiliğinden ziyade renklerin aşığı olarak içinde ki resim sevgisini aksettirmen ve aksettirmen neticesinde ortaya,çok güzel eserler çıkartman,senin hayat adı verdiğin resim koleksiyonunda sergilenen en güzel resimleri yapan kişi olarak sevdiklerinin gönlünde yer etmin olman senin kişiliğin,bir başka kazanmış olduğun zaferinin belgesidir.

Yaşamış olduğun onurlu ve gururlu hayatının,en zor dönemeçlerini tek başına atlatabilmenin başarısını,karşında ki insana hissettirmeden yapmış olduğun sayısızca yardımları,insanlara ön yargı ile davranışlar sergilememeni,insanın mutluluğunun en önemli kazancı olması gerektiğini üstüne basarak vurgulamanı,kalbinde ki insan sevgisini hiçbir zaman unutmayacağım.

Yaşadığı zamanlara denk gelmemiş olduğum Anneanneme her yönüyle benzediğini söyleyen büyüklerim sayesinde,Anneannemi ve onunla birlikte kaybetmiş olduğum bütün sevdiklerimi bana yaşatan ve yaşatmaya devam edecek olan canım ablam...

İyi ki doğmuşsun,doğum günün kutlu olsun.Daha nice doğum günlerine sevdiklerin ile sağlık,huzur ve mutluluklarla kavuşman temennisi ile..

Seni daima sevecek ve minnettar kalacak olan kardeşin...
Etiketler:


Oğuz68  | Oğuz Oğuz
07 Aralık 2009 Pazartesi 02:49:47Paylaşılacak olan,sevgi değil midir ? Bir o kadar çıkarsız,bir o kadar sade,bir o kadar güzel...

RuhKanseri yorumunuz için teşekkür ederim.Cevabımın gecikmesinden dolayı,özür dilerim.

Saygılar..


    [ Cevap yaz ]    

26 Ağustos 2009 Çarşamba 03:52:33


Bana da böyle yüreğini sunabilecek bir kardeş verecek mi hayat ?

Ne dersin üstad bende yetiştirmeliyim senin gibi koca yürekli bir kardeş (:

Mükemmeldi okurken tebessümlere boğuldum ...
Kalemine zeval gelmesin üstad


    [ Cevap yaz ]    

Oğuz68  | Oğuz Oğuz
22 Haziran 2009 Pazartesi 14:50:17Teyzelerin anne yarısı oldukları söylenir ve yazılır.Ablaların anne yarısından daha fazlası olduklarına inanıyorum.


    [ Cevap yaz ]    

çiğdem aydın  | çiğdem  aydın
20 Haziran 2009 Cumartesi 23:42:02


İnsanın bir ablası olması çok güzel.Abi olduğu gibi abla da
olması ne müthiş.Aranızdaki sevgi hiç bitmesin.Tıp kı benim
ve ablamla olduğu gibi.


    [ Cevap yaz ]    

20 Haziran 2009 Cumartesi 16:36:32


Mükemmel bir abla kardeş ilkişkisi... Benim ise CADI bir ablam var. Kutluyorum.


    [ Cevap yaz ]    
Canımdan değerli ablama.. başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
20.06.2009 15:09:18
Toplam 5 yorum yapıldı
5346 çoğul gösterim
4904 tekil gösterim