Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

HATİCE NİLÜFER DİRİLEN

HATİCE   NİLÜFER  DİRİLEN


HATİCE NİLÜFER
Kalbim yanar, soğur..
Heceler düşmez, lal olmuş dilim
Sessizlik yırtar bedenimi .
Yaşlar bağıramaz artık .
Sesim yolcu beni bırakmış.
Gülmez dilim konuşmaz Nilüfer..!

Ama yazar elim,.derdini yükler kelimelere , ah şu yorgunlukta olmasa dahada güzel yazar kalem , konuşur boşluğu doldurur bir güzel.

26/11/2012 akşamı sesim kay..boldu beni terk etti,gideceğim de demedi gitti.. ne oldu böyle sabah işe gittim belki düzelir dedim yok konuşamıyorum artık dudaklarım sessiz bir tren gardaki tek yalnız yolcu ben.
Veznede nasıl çalışacağım bir anda önüm kağıt kalabalığıyla doldu yazarak soruyorum,nasıl oldu bu sağlıklıydım ben.

Çalışamadım zaten ayaklarım bedenim ve ruhum sessiz bir dili almış ta evine yolcu..korku doluyum kimseyle karşılaşmak istemiyorum çünkü ya selam verseler cevap nerede ?
o gün öyle geçti geçici bir durum olduğunu sabah uyanınca düzeliceğimi düşünerek.
Küçük oğlumda kızgın büyük oğlumda ..annelerinin sesini duymak istiyorlar.

İşte sağlık servetmiş insan bir kez daha anlıyor..neyini kaybetsen o kıymetli Allahım sesimi özledim..hemde hemen yıllar aylar geçmesine gerek yok özledim şiir okumayı seni seviyorum demeyi.

Ertesi gün 3. gün sabah ses yok bağırıyorum yok, eşim işe gitti yalnızım tekrardan bir deneme ve boşalan yaşlar, ağlayışımın bile sesi yok.

Doktora birileri götürüyor onlar konuşuyor,doktorun ukala tavırları uyuşt urmadan
gıtlağına bir aletle girecek , birde kızıyor..ah bir konuşabilsem cevap çok bende.

Tam bir hafta daha geçmezse biliyorum ki durum vahim..hislerim öyle söylüyor.
4. gün ses yok birazcık düzelme olsa umut oulcak içimde arada sinirlerim boşalıyor sinirli ve alıngan ve çok hassas oldum kısacık sürede.
Olgun değilim artık çünkü sevgilimi kaybettim çocukluğumdan bu yana sahip olduğum sesimi,bir anda vücut dilimi konuşur oldum..Annemle olan uzun konuşmalarımı özledim...çok.

yazmaya bile küseceğim sanki sesizliğim tüm vücuduma yorgunluk yüklüyor belki yarın devam ederim ya da etmem ama yorgunluk bozacak cümlelerimi susuyorum.


EY HAYAT

Neyin varsa o sevdiğin,
Neyin yoksa o derdin.
Ama bil ki kulağında, , gözünde sesinde, nefesinde ..
EN BÜYÜK SEVGİLİN...SERVETİN.

Hatice Nilüfer Dirilen

Etiketler:


METİN ARAS  | METİN  KARATAŞ
12 Şubat 2013 Salı 00:10:30


YAZARIMIZ DİYORKİ^^yazmaya bile küseceğim sanki sesizliğim tüm vücuduma yorgunluk yüklüyor belki yarın devam ederim ya da etmem ama yorgunluk bozacak cümlelerimi susuyorum.^^^
SUSMA BE ÜSTADEMİZ..SUSMA KUS..İÇİNDEKİ DUYGULARI SEVGİNİ..NEFRETİNİ ..ÜMİTLERİNİ HER DUYGUNU KUS..KUKİ MAKELE OLSUN KUS Kİ ŞİİR OLSUN..,,
nİMET VE SAGLIK..UGRUNA ALEM YARATILAN PEYGAMBER İNSANLARIN ALDANDIGI ÜÇ ŞEYDEN BİRİNİN HASTALIK GELMEDEN ÖNCE SAGLIGIN KIYMETİ DİYOR TÜM İNSANLIGA VE SENDE SESİ KAYBEDİNCE BUNU ANLIYORSUN...
^^Olgun değilim artık çünkü sevgilimi kaybettim çocukluğumdan bu yana sahip olduğum sesimi,bir anda vücut dilimi konuşur oldum..Annemle olan uzun konuşmalarımı özledim...çok.^^^
VE HANIMLARIN ANNELERİ İLE YAPTIKLARI UZUN SOHBET VE YEMEK TARİFLERİ BİLE ÖZLENİRMİŞ..KANUNİ SÜLEYMAN..^
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi..
Olmasya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi..

DERKEN SİSİZNDE HİSSETİĞİNİZ GİBİ BİR NEFESİN BİLE KIYMETİNİ ANLATMAYA ÇALIŞMAMIŞMIDIR OSMANLI DEVLETİNİN EN İJTİŞAMLI DÖNEMİNDE BU DİZLERİ YAZARKEN..
EFENDİM TEŞEKKÜRLER BU MAKELDE YAŞANANI DİLİ USTACA KULLANARAK ANALATMANIZ BENİ ETKİLEDİ..VALLAHİ ŞİMDİ SİGARA YAKACAKTIM VAZ GEÇTİM SAGLIK ÖNEMLİ İMİŞ DEDİM..TEBRİKLER EFENDİM KALEMİNİZ KAVİ YÜREGİNİZ ÇOŞKUN OLSUN HER DAİAM.

    [ Cevap yaz ]    

yavuzceyhan  | yavuz ceyhan
30 Kasım 2012 Cuma 03:40:43


şiirimsi düşüncelerle okurken yaşayabildim hayalimde :) geçmiş olsun derken...sevgi ve saygıyla kalın hep . ama sağlıkla :)


    [ Cevap yaz ]    

KNİSK  | KAŞİF KANİ ERTÜRK
29 Kasım 2012 Perşembe 14:26:20DOST KALEM MERHABALAR ;
OKUDUM YAZINIZI..ŞİİR FİNAL OLARAK ETKİLİYDİ..RESİMDE YAKIŞMIŞ..YÜZÜNÜZ VE YÜREĞİNİZ HEP GÜLSÜN..KALEMİNİZ DERT GÖRMESİN.....
SAYGI VE SELAMLARIMLA.


    [ Cevap yaz ]    
HATİCE NİLÜFER DİRİLEN başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
29.11.2012 13:44:25
Toplam 3 yorum yapıldı
1126 çoğul gösterim
1007 tekil gösterim