Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

ÖMER SEYFETTİN Gibi

ÖMER SEYFETTİN Gibi

Geçtiğimiz hafta cumartesi günü öğlen saatinde, alışverişten dönüyordum ki… Uzun zamandır görmediğim komşumla karşılaştım. Yanında 14 yaşında kızı Filiz ve bir de hangi ara hamile kalıp, ne ara doğurduğunu bilmediğim küçük kızı İrem. Bir de üstelik tam on dokuz aylık olmuş, sarı saçlı mavi gözlü bir bebiş…hayretler mütemadiyen dedim… Ne kadar kapanmışım eve ve ne kadar hayırsız…bir o kadar da vefasız bir komşuymuşum diye hayıflanırken, diğer yandan da İrem bebeğin, saçlarını ve yanaklarını seviyorum.

Allah’tan komşum beni biliyor, bir de bozulunca yüzümün şekli ne hal aldıysa artık… Tüm gayretiyle bana/ beni, anlatıp teselli etmeye çalışıyordu… Zaten rahatsızsın, inşAllah daha iyisindir görüşmeyeli. Biliyorum Necla ben seni tanıyorum, sen eşinle çocuklarınla olmayı seviyorsun, evcilsin. Dışarıya gerek duymuyorsun, gerçekten anlıyorum seni, dert etme… Zaten bir de yazıyorsun. Şiire dalınca zamanı fark etmiyorsun….

Sahi… Kitabın olsun istemez misin, hiç düşündün mü derken …kızına döndü…. Filiz düşünsene Necla Abla’nın Şiir Kitabının çıktığını aynı Ömer SEYFETTİN gibi, ne kadar güzel olurdu değil mi?

O anda ne cevap vereceğimi bilemedim. İlaç saatim de gecikiyor, gördüğüme sevindim, arayı kapatalım deyip ayrıldık… Canım komşum benim sen ne iyisin…


1 Ekim 2012 // NÜS

Etiketler:
"ÖMER SEYFETTİN Gibi " başlıklı yazıya
yapılan yorumları sadece site üyeleri görebilir.
(Bu seçenek yazı sahibi tarafından yapılmıştır.)

Bu yazıya yapılan yorumları görmek için üye girişi yapmalısınız...

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


ÖMER SEYFETTİN Gibi başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
01.10.2012 15:16:14
Toplam 10 yorum yapıldı
3700 çoğul gösterim
3140 tekil gösterim