Denizin dibinde incilerle taşlar karışık bulunurlar. Övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunur. Mevlana [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Turhan Kitabevi

Turhan Kitabevi

• Turhan Kitabevi Kitapları | • Turhan Kitabevi İletişim Bilgileri | • Turhan Kitabevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Turhan Kitabevi isimli yayınevine ait Toplam 67 kitap bulunuyor.
Bahattin Işık

Turhan Kitabevi

12/6/2002 tarihinde 4761 sayılı Kanunla önemli değişikliklere uğramış, 1/1/2003 tarihinde yürürlüğe girdikten sekiz ay sonra İse uygulamada görülen aksaklıklar nedeniyle 30/7/2003 tarihli ve 4964 sayılı Kanunla yeniden düzenlenmiştir. Aradan geçen 5 yıl boyunca yine Kanunda bir takım değişiklikler yapılmış ve ihtiyaç duyulan konularda yeni istisnalar eklenmiştir. Uygulamada ortaya çıkan sorunların..»»
Güven Sayılgan

Turhan Kitabevi

Finansman Fonksiyonu Ve Finansal Yönetim · Finansal Piyasalar · Finansal Tablolar Ve Finansal Tablolar Analizi · İşletme Sermayesi Yönetimi · Piyasa Faiz Oranları · Kısa Vadeli Finansal Planlama · Paranın Zaman Değeri Ve Uygulamalar · Sermaye Maliyeti · Sermaye Yapısı · Sermaye Bütçelemesi..»»
Reşit Gürbüz

Turhan Kitabevi

Toplam 899 soru-cevabın yer aldığı kitap, özellikle kamu hizmetine giriş sınavlarına hazırlananlar için bir kaynak kitap olma niteliğini taşıdığı gibi, programında hukuk veya hukuk bilgisine yer veren yükseköğretim kurumlarında öğrenimlerine devam eden öğrenciler için de yardımcı bir kaynak niteliğinde­dir. Prof. Dr. Metin Günday A.Ü. Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Anabilim Dalı Başkanı ..»»
Abuzer Pınar

Turhan Kitabevi

Bu çerçevede, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile bütçe türleri ve kapsamında yapılan değişiklikler, iç kontrol sistemi, iç denetim, İç Denetim Koordinasyon Kurulu ve dış denetim gibi konular yanında bütçe açıklarına ilişkin bazı kavramlar, halen uygulanmakta olan yapısal uyum ve istikrar programları, Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası modellerine ilişkin bazı sorular eklenmi..»»
Ahmet Gökdere

Turhan Kitabevi

Birikimli bilim adamlarınca kaleme alınan "iş sınavlarına hazırlık" dizisinin ilk kitabı olan ve Ahmet GÖKDERE`nin hazırladığı bu kitap,makro ve mikro ekonomi alanında konu anlatımlı sorular ve yanıtlar yanında kavram soruları, kompozisyon sorular, çoktan seçmeli sorular ve açıklamalı yanıtlar ve mini testleri ile sınava girecekler için sağlam bilgilere dayanan,çok yönlü hazırlanma olanağı sağlama..»»
Abuzer PınarBahar Erdal

Turhan Kitabevi

Enflasyon hedeflemesi, Taylor kuralı, faiz oranı paritesi, cari işlemler dengesi, Basel II ve finansal dolarizasyon gibi kavramlara ilişkin bazı sorular da eklenmiştir. Öğrencilere ve meslek sınavlarına girecek olan mezunlara yol gösterici olmak üzere hazırlanan bu kitapçık, salt akademik bir amaç taşımayıp, yazarların verdiği derslerin notlarından ve sıkça sorulan sorulardan derlenmiştir. S..»»
Yavuz Ercan

Turhan Kitabevi

Bir kişi tarih araştırması yapmak istiyorsa mutlaka tarih eğitimi almak ve tarih araştırma yöntemini bilmek zorundadır. Çünkü tarih araştırma yöntemi herhangi bir bilim dalı ile kıyaslanamayacak ölçüde karışıktır ve burada pek çok sorun iç içedir. Bu durum göz önüne alınarak, Giriş bölümünde genel anlamda bilim nedir, bilimsel araştırma nedir konusu kısaca anlatılmıştır. Çünkü bilimsel araştırmanı..»»
Mehmet Emin ArtukAhmet GökçenAhmet Caner Yenidünya

Turhan Kitabevi

1 Haziran 2005 tarihinde yürürlüğe giren 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu ile ceza hukuku alanında önemli yenilikler ve gelişmeler yaşanmış, ülkemiz, odağında insan hak ve özgürlüklerini koruma anlayışının hakim olduğu modern bir ceza kanununa kavuşmuştur. Yasa’nın yürürlüğe girdiği günden bu zamana kadar gerek doktrinde gerek uygulamada yeni kanunun sisteminin doğru algılanıp, yerinde uygulanabilmesi..»»