Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Umut oran aslen nereli Kitabı - Umut oran aslen nereli Kitapları

Umut oran aslen nereli konu başlığında toplam 100 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Umut oran aslen nereli kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
İbrahim S. Canbolat

Alfa Yayınları

Savaş ve Barış Arasında Dünya Korku ve Umut Arasında»»
George Lucas

Dost Kitabevi Yayınları

Star Wars "Yeni Umut"»»
Burak Mikail Uçar

Mitos Boyut Yayınları

TOPLU OYUNLARI 1 UMUT CINAYETI-ODA SAKLAMBACI-SAMA»»
Andonis Samarakis

Cem Yayınevi

UMUT ARANIYOR»»
Jane Austen

Engin Yayıncılık

"Umut Parkı" (Mansfield Park), okurlarımızın Aşk ve Gurur ve Emma`dan tanıdığı ölümsüz İngiliz yazarı Jane Austen`in en önemli yapıtlarından sayılır. Yazar bu romanda aşk, evlilik, namus, aile kavramları ve diğer toplumsal değerleri derinlemesine inceler. Ama sözü uzatmayan, düşüncelerini daha çok olay ve konuşmalarla aktaran, ince hicivli, akıcı üslubu sayesinde okuru her zamanki gibi, eğitirken ..»»
Jose Saramago

Can Yayınları

Umut Tarlaları , Nobel Ödüllü Portekizli yazar José Saramago `nun Can Yayınları arasında Körlük `ten sonra çıkan ikinci romanı. Yapıtlarında tarihe, bütün gelişmeleri ve raslantısal ayrıntılarıyla yer veren, onu sıradan insanların beklentileri ve umutları ışığında sorgularken, yepyeni bir açıdan bakan José Saramago, hafif alaycı ve barok üslubuyla, zengin diliyle, ustalığını tartışılamaz bir bi..»»

Fikret AdamanTuğçe Bulut

İletişim Yayınları

Ekonomi profesörü Muhammed Yunus, 1976`da Bangladeş`in yoksul bir köyünde bambu sandalyeler yapan yaşlı bir kadınla karşılaştığında, kendisine otuz sene sonra Nobel Barış Ödülü`nü kazandıracak mikrokredi projesi kafasında şekillenmeye başladı: Yoksul insanların hayatlarını esir alan "yoksulluk döngüsü"nden kurtulmalarının yolu para kazanmalarıydı, ancak para kazanacak işleri yapabilmeleri için ..»»

Ernst Bloch

İletişim Yayınları

"Onun felsefî girişimi, irrasyonel görünen şeylerin mantığına derin bir bakış atmamızı sağlıyor. İnsan kalbinin okyanusunda usta bir kaptan gibi yol alırken, insanın özlemlerine derin bir anlayışla eğiliyor. Sanatçıya mahsus yetilerdir bunlar. Zaten Ernst Bloch da bir sanatçıdır; büyük bir yazarın psikolojik görüşüne sahiptir. Dikkate değer bir üslûbu vardır onun: nesrin heybetli sıradağları ar..»»

David Harvey

Metis Yayınları

Ütopyacı hareketler yüzlerce yıldır adil bir toplum ve daha iyi bir yaşam için mücadele veriyorlar. Harvey bu eserinde tarihsel ve coğrafi bir bakış açısıyla bu hareketlerin başarısızlıklarının altında yatan sebepleri ve ütopyaları ortaya çıkaran fikirlerin geçerliliğini sorguluyor --- başka bir ifadeyle, fikirlerin neden ütopik kaldığını, hayallerin neden gerçekleşmediğini. ABD`deki Baltimore ..»»

Nejat Akar

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

"1935 yılı sonbaharında İstanbul - Ankara ekspresi gecenin içinde yol alırken, Dr. Albert Eckstein, Nazilerin iktidara gelişini, göçe zorlanan Yahudileri, Türkiye`den gelen daveti, Düsseldorf Tıp Akademisi`ndeki görevinden alışını, yarım kalan araştırmalarını ve geride bıraktığı yakınlarını düşünüyordu. Pencereyi açtı; bozkırın serin, tertemiz havasını içine çekti...`

Sağlık bakanı Dr. R..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »