Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Tek boynuzlu at filmi izle Kitabı - Tek boynuzlu at filmi izle Kitapları

Tek boynuzlu at filmi izle konu başlığında toplam 198 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Tek boynuzlu at filmi izle kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Atilla Dorsay

Remzi Kitabevi

Atillâ Dorsay, okura verdiği sözü tutuyor ve 100 Yılın 100 Yönetmeni´nin ardından, sinemanın yüz yıllık tarihinden özenle seçtiği filmleri de sinemaseverlere armağan ediyor. Her film üzerine geniş ve kapsamlı bir inceleme yazısıyla ve birer deneme gibi de okunabilecek özgün metinlerle… Dorsay´ın deyimiyle “Bir sinema tarihçisi kitabı olmaktan çok, bir sinemasever kitabı olan“ bu yeni çalışma, yine..»»
Ahmet Erozenci

Yeniyaz

BIR TURK FILMI OLARAK KANSER»»
Tuncay Mollaveisoğlu

Alfa Yayınları

Tuncay Mollaveisoğlu, zoru kolay kılan ender araştırmacılardan biri. Eline aldığı konuyu herkesin rahatlıkla anlayabileceği bir şekle sokmakta çok mahir bir kalem. Hele öykülemedeki başarısı onu rapor yazanlardan hemen ayırıyor. Çünkü bu başarı, onun en çetrefilli işleri anlaşılır bir kalıpla bize sunmasını sağlıyor. Güve: Bir Türkiye Filmi Molleveisoğlu`nun ikinci kitabı. Kitabı okuduğumda..»»
Belma Akçura

New Age Yayınları

Cumhuriyet`in başından beri Kürt sorununu çözmeye çalıştıkça nasıl bir çözümsüzlük batağına saplandığımızı film şeridi gibi gözler önüne seren bir kitap Devletin Kürt Filmi. Belma Akçura, Kürt sorununa ilişkin hazırlanmış irili-ufaklı 70`in üzerinde raporla bir türlü zamanında bitirilip gösterime sokulamayan devlet destekli bir belgeselin trajikomik hikâyesini titizlikle, ayrıntılı olarak aktar..»»

Cüneyt Özdemir

Doğan Kitap

Cüneyt Özdemir, Cehennem Kafesi`nde dünyanın unuttuğu bir askeri üssün şifrelerini açıklıyor:

El Kaide`nin kullandığı iddia casusluk belgeleri.

Ölmeye hakkı olmayan tutukluların yaşam mücadelesi.

Murat Kurnaz`ın Almanya`dan Guantanamo`ya uzanan hikâyesi.

Guantanamo`da ezan vakti yaşananlar.

FBI ajanlarının işkenceyi açığa çıkaran mektupları ve Guantanamo`daki Türkler...

..»»

Rıza Kıraç

Can Yayınları

Hürrem Erman İzlenmemiş Bir Yeşilçam Filmi»»
Dirk MathisonMaria Wilhelm

Doğan Kitap

RDA’nın dünya dışı yaşam araştırmalarından ve bilimsel laboratuvarlarından gelen saha notları ve diğer veriler, Pandora’ya özgü birçok şarta rehberlik etmesi amacıyla bir araya getirilmiştir. Bu rapor Pandora’nın yabancı ekosistemini, ana maden damarlarını ve topografisini, florasını ve faunasını, kültürünü, dilini ve Na’vi isimli atılgan avcı-toplayıcı bir ırk olan yerli halkın fizyolojisini ayrı..»»
Nesrin Tan AkbulutElif Erdoğan

Beta Basım Yayım

Televizyon Reklam Filmi Yapımı »»
Nur Onur

HayalPerest Kitap

"Moda Bulaşıcıdır" kitabı ile bizi yerli Haute-Cautre'ün dünyasında ayrıntılı bir şekilde ve örnekler aracılığıyla dolaştıran, televizyon programları ile tanıdığımız Nur Onur, bu kez bir sinema sevdalısı ve (eski) öğrencisi kimliği ile ülkemizde pek araştırılmayan bir konuyu ele alıp türünün ilk örneği olan bir kitap yayımlıyor. "B" sineması; yani dar bütçelere dayanan, yıldız oyuncular kullanma..»»
Belma Akçura

Ayraç Yayınevi

Cumhuriyet'in başından beri Kürt sorununu çözmeye çalıştıkça nasıl bir çözümsüzlük batağına saplandığımızı film şeridi gibi gözler önüne seren bir kitap Devletin Kürt Filmi. Belma Akçura, Kürt sorununa ilişkin hazırlanmış irili-ufaklı 70'in üzerinde raporla bir türlü zamanında bitirilip gösterime sokulamayan devlet destekli bir belgeselin trajikomik hikâyesini titizlikle, ayrıntılı o..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »