Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Suriye halebi oyun havası Kitabı - Suriye halebi oyun havası Kitapları

Suriye halebi oyun havası konu başlığında toplam 48 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Suriye halebi oyun havası kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Türel Yılmaz

Platin Yayınları

SURIYE ORTADOGU SIYASETINDE»»
Selahattin Günay

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Casus Lawrence, Dürzi aşiretleri, Arap göçerler, aşiret reisleri, Teşkilat-ı Mahsusa, İttihatçılar, bu kitabın baş aktörlerinden. Birinci Dünya Savaşı boyunca için için kaynayan Ortadoğu kazanının mütevazı tanığı Selahattin Günay, ilk kez yayımlanan anılarıyla yalan tarihimizin gözden uzak kalmış bölümlerine dikkat çekiyor. Lawrence`ın rüşvet teklifleri ile Batılı tarihçilerin de şüpheyle yaklaştı..»»
Mustafa Balbay

Cumhuriyet Kitapları

Suriye ile 750 kilometrelik sınırımızın 510 kilometresi mayınlı.

Baas rejiminin egemenliğindeki Suriye ile ilişkilerimiz arasındaki mayınlı alan miktarı da az değil. »»

Salih Özbaran

Kitap Yayınevi

Bu kitapta altı Portekizli seyyahın hikâyesine yer veriliyor: Seyahatnamesinde Urfa-Birecik, Diyarbakır, Halep, Hama, Baalbek, Şam, Safed, Remle, Gazze, Kahire ve İskenderiye`yi anlatan Antönio Tenreiro; doğu ve güneydoğu Anadolu`yu, Urfa`yı Birecik`i ve Halep`i gezen Mestre Afonsa; İran topraklarında dolaşan, Lâr, Şiraz, Bağdat, Halep ve İskenderiye`yi gezen Nicolau de Orta Rebelo; Hindistan`d..»»

Harriet Montgomery

Avesta

Kürtler Suriye nüfusunun % 10`undan fazlasını oluşturmaktadır.Ancak Suriye devleti onları yerel bir milli veya etnik azınlık olarak tanımlanmaktadır.Devlet Kürtleri güvenliği için bir tehdit olarak algılamaktadır.

Bu ülkede Kürtler baskı altında tutulmakta,zulüm görmekte ve toplum içinde marjinalleştirilmekte,hatta etnik kimliğin göstergeleri olan dilleri ve kültürel gelenekleri yasadışı sa..»»

Hamza Aksüt

Yurt Kitap Yayın

Dede Ocaklarının, Bunlara Bağlı Talip Topluluklarının (Türk, Kürt, Zaza, Arap ve Rom) Tarihi Alevilik hangi coğrafyada ortaya çıktı ve Alevi topluluklar hangi coğrafyalara yayıldı? Günümüzdeki Alevi yerleşimler, hangi tarihlerde ve hangi topluluklarca kuruldu? Dede ocağı kurucuları kimlerdir ve nerelerde yaşamışlardır? Türkiye, Suriye, Lübnan, Irak, İran, Azerbaycan ve Bulg..»»
Roger Lescot

Avesta

Kürdistan`ın değişik bölgelerinde yerleşik bulunan ve Kürtçe konuşan Yezidiler üzerine literatürde çok az kaynak vardır. Bunların çoğu da ikinci el çalışmalardır ve şaşırtıcı düzeyde yanlış bilgiler ihtiva etmektedirler. Kürdolojiyle ilgili önemli çalışmaları bulunan Roger Lescot`nun bu kitabı 1936 yılında gerçekleştirdiği iki araştırmanın sonucudur. Yezidiliğin tarihini, kaynaklarını, Yezidi dogm..»»
Nikolaos van Dam

İletişim Yayınları

Araştırma İnceleme»»
Ali Fuad Erden

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Merhum Emekli Orgeneral Ali Fuad Erden bu kitabında, Cemal Paşa`nın kurmay başkanı olarak katıldığı Birinci Dünya Savaşı`nın "Suriye Cephesi"ni anlatıyor. Arabistan Yarımadası`nın tümü Cemal Paşa ile Erden`in karargahında bulundukları Dördüncü Ordu`ya bağlı olduğundan, anlatılanlar Suriye Cephesi`yle sınırlı değildir. Bu nedenle Erden`in anıları büyük önem taşımaktadır. Cemal Paşa`nın son olarak T..»»
Salih Mert

Ocak Yayınevi

Son yıllardaki yeni politik açılımlar ve komşu ülkelerle ilişkilerimizdeki olumlu gelişmelerin sonucu olarak bu ülkelerle yakın tarihe uzanan bağlantıların tekrar canlandığı bir gerçektir. Siyasi yakınlaşma ve ticari ilişkilerin artışı, kültür ve turizm bağlantılarını da katlamış görünmektedir. Bu çerçevede güney komşumuz Suriye`ye yönelik yapılan kültür, gezi ve dini turlar son yıllarda gözle g..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa »