Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sonsuz nur 4 soru ve cevapları Kitabı - Sonsuz nur 4 soru ve cevapları Kitapları

Sonsuz nur 4 soru ve cevapları konu başlığında toplam 102 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Sonsuz nur 4 soru ve cevapları kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Robert Krugmann

Yurt Kitap Yayın

ILYADA SONSUZ SAVAS»»
Joseph Campbell

Kabalcı Yayınları

Mitler üzerine yazan en tanınmış yazarlardan biri olan Joseph Campbell bu klasik yapıtında, dünyanın bütün mitolojilerinde "kahraman"ın yolculuğunu ve dönüşümünün izini sürerek tek bir arketipik kahramanın varlığını ortaya koyuyor. Ortadoğu`dan Hindistan`a, Güney Afrika`dan Sibirya`ya yayılmış insan coğrafyası üzerinde Gılgamış, Buddha, Odysseus, Thor, Cuchulainn hep aynı işlevi yerine getirir: in..»»
Özgür Arcan

Babil Yayınları

KARTALLAR SONSUZ TOPRAKLARDA UCUYORDU»»
Migene Gonzales-Wippler

Ovvo Basım Yayın ve Tanıtım

OLUMUN OTESI YASAMLA OLUMUN SONSUZ DANSI»»
Mikis Theodorakis

Dünya Kitapları

"Sanatçı bir rehberdir. Bundan dolayı, özel bir sorumluluk taşır; zira içinde bütün diğer sesleri toplayan çağının sesi olma ayrıcalığına sahiptir..."

Mikis Theodorakis

"Onun müziğinin temelinde halklar vardı. O müziğini Yunan halkıyla birlikte yaratmıştı. O, müziğini Bizans’la, Itri’yle, Aşık Veysel’le, sazı, buzukisiyle yoğurduğu gibi İspanyol, Mısır, Mezopotamya müziğiyle de beslemiş..»»

Shirley Maclaine

Akaşa Yayınevi

Sanatçı bu kitabında, kişiliğinin en gizli yanlarını gözler önüne seriyor; aşklarına, yitirdiklerine, çocukluğuna, içsel dürtülerine,tutku ve ihtiraslarına yeni bir ışık altında bakıyor. Meydan okuyan sorular soruyor ve şaşırtıcı yanıtlarla karşılaşıyor; inançlarını sorguluyor ve çatışmalarıyla yüzleşiyor. Ve en sonunda da bizleri, hayatımızı değiştirecek güçte bir deneyime sürüklüyor. Ayr..»»
Deepak Chopra

İnkılap Kitabevi

Yaşlanmak,zayıf düşmek ve ölmek her insanın kaçınılmaz sonudur ve binlerce yıldır hep böyle olmuştur. Bedenimiz kontrolümüzün Ötesinde yaşlanmaktadır,çünkü toplu koşullandırmanın kurallarını yaşamamız programlanmıştır.Eğer yaşlanma işlemi hakkında doğal ve kaçınılmaz bir şey varsa; eski inanışlarımızın zincirleri kırılmadan bu bilinemez. YAŞLANMAZ BEDEN SONSUZ ZİHİN deneyimimizi yaratmamız, kim ol..»»
Osman Pamukoğlu

İnkılap Kitabevi

"Savaşlara ait kitaplar kütüphanemin en güzel eserleridir. Yorgunluğumu gidermeye çalıştığım zamanlarda okuduğum ve bana en çok zevk veren kitaplardır."

- Napolyon Bonapart-
(1769-1821)
"Savaş bilimi pek az kişi tarafından bilinen gizemli bir sırdır."
- Otton Von Bismark-
(1815-1898)
"En büyük sevinci, savaş konularında bir şeyler okuduğum zaman duyuyorum."
- M. Kem..»»

Deepak Chopra

İnkılap Kitabevi

Yetenekli, genç bir doktor olan Raj Rabban, sevginin ve ölümün anlamını bildiğini düşünürken, Manhattan metrosunda alev saçlı Molly ile karşılaşır. Bu karşılaşma, onun hayal bile edemeyeceği kadar derinlere nüfuz eder. Raj, ailesinin kendisi için seçtiği Maya ile nişanlı olmasına rağmen, Molly onun ruhundaki ateşi yakan alev olur. Kısa bir süre, ancak gerçek ruh eşlerinin paylaşabileceği bir rü..»»

Mehmet Çağan

Sistem Yayıncılık

- Ben olmasam bu makas ne işe yarar?

- O makas olmasa sen ne işe yararsın berber?

- Ama o makası da yapan insan…

Her şeyi yapan insan. Bu kitabı yazan insan. Okuyanlar insan. İnsan olmanın ayrıcalığı var. Bu ayrıcalığı insanların yararına kullanmak gerekiyor. Kitaplar bunun içindir. Bu tür kitaplar, insana kıyısından köşesinden mutlaka yarar sağlarlar.

- Müjdat GEZEN-S..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »