Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sen Kitabı - Sen Kitapları

Sen konu başlığında toplam 1503 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Sen kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Tarık Ali

Agora Kitaplığı

"Aralık 2005`te Bolivya seçimlerinin sonuçlarını öğrendiğinde Castro`nun maçlarda sevinen delikanlılar gibi neşeyle havaya zıpladığı söylenir. Güzel olan da budur; kendine ergen sevinçleri yasaklayan, hayal kurmayı da yasaklıyordur. Hem Castro, devrimler ile seçim zaferleri arasındaki büyük farkı en iyi bilen kişilerdendir. Her seferinde aşırılıklar ve ölçüsüzlüklerle patlak veren devrimler, ba..»»

N. N. Şükov

Evrensel Basım Yayın

Dosya içinde 24 karakalem çalışma Marx ve Engels, bıraktıkları izlerle dünyaya ve zamana anlam kazandırmışlar, yeni bir dünya kurabilme umuduna bilimsel temel hazırlamışlardır. Çağlar sonra da yaptıkları ve yazdıklarıyla aramızda yaşamaya, hayatımızı etkilemeye devam ediyorlar. Bu nedenle onları izleyen ya da inceleyen herkes, yalnızca eserlerini okumakla ..»»
İsmet Özel

Şule Yayınları

Birbirlerini tanımıyorlardı. O gün her ikisinin de gerçek mürşidi bulmak niyeti ve ümidiyle şeyh efendiyi ziyarete geldikleri gündü. Birbirlerinden habersiz olarak kafalarında aynı fikri barındırıyorlardı: Kendilerine öyle bir yol gösterilsin istiyorlardı ki bu yolla hakikate varacakları hemen belli olsun. (Tanıtım Bülteninden) »»
Hamdi Kalyoncu

Nesil Yayınları

İmkânları olan için önemsiz bir para, birçok kimse için son derece hayati bir anlam ifade eder. Çok cüzi miktarları elde edemediklerinden dolayı bunalıma girenler, büyük sıkıntıya düşenler, çocuğunu tedavi ettiremeyen, konu komşunun gözleri önünde evine icra gelenler, kış ortasında evinden atılanlar, iflas edenler... İhtiyaç hâsıl olduğunda imdada yetişecek birileri olmalı. Başkalarının ıstırabını..»»
Kolektif

Doğan Egmont

Dora ile Boots kayıp fotoğraf makinelerinin izini sürüyor. Arakçı Tilki ise bu macera dolu yolculuk sırasında görgü kurallarını öğreniyor. Haydi sen de hemen onlara katıl! Sürprizlerle dolu 8 ses düğmesine bas. Dora seni bekliyor!»»
Necip Fazıl Kısakürek

Büyük Doğu Yayınları

Karacaahmet mezarlığı ve Selimiye... Bir asır evvelki bir eski zaman topunun önünden Selimiye Kışlası. Selimiyenin önünden İstanbul... Uzaktan, yağmurlu ve puslu bir manzara içinde Sarayburnu... Topkapı Sarayı ve Mecidiye Kasrı... Müzik noktalamaları... (Kitabın İçinden) »»
İbrahim Yusuf Pala

Karina Yayınevi

ne hissediyorum? çeker vurursun belki beni bir gece yarısı, daha bir hüzünle hatırlar seni benden artakalan. ben, bütün resimlerin boyandığı yerdeyim. rengârenk efkârlar içindeyim.. geleceğime doğdu yüzüne ışıldayan güneş. yağmur gibi dağıldı gülümseyişin ve sevgin kalbime kanadı. gecenin içinden gündüzüme düştün. yıldızlar gibi gözlerin ömrüme doldu, aşkının en güzeli..»»
R. Sinan Akbaşak

Kanguru Yayınları

Bazı kitaplar vardır ki derindir; okudukça çoğalır, kavrar, sarıp sarmalar sizi. 'Kelimelerin Senfonisi' de okudukça çoğalan bir kitap. Bir elinizden tutup sizi çocukluğunuza götürürken, bir elinize de toplumsal gerçekleri tutuşturuveriyor. Bu gerçekliğin içinde bireysel-toplumsal travmalarımız, ekonomik-politik, sanatsal-düşünsel değişim ve dönüşümlerimiz var. Gerçekle gerçeküstünün, b..»»
Işık Tabar Gençer

Pan Yayıncılık

***Tanburi Cemil Bey kemençesini çaldığı vakit ormanda bülbüller ağlarmış... Bu memleketin yetiştirdiği en iyi kemençeciler arasında bulunan; İstanbul, Ankara, İzmir radyoları ile başlayarak tüm yurda yayılan, yurtdışında pek çok ülkede duyulan ve sevilen Cüneyd Orhon'un sazını çaldığı zaman bülbüllerin değil ama koskoca insanların gözyaşlarını tutamadığına çok şahit oldum. Anılar, belgeler ve..»»
Lisa Renee Jones

Arkadya Yayınları

Hayır… Onun karanlık sırlarla ve şehvetle dolu dünyasına adım atmaya cesaret etmiş olsam da ben Rebecca değilim. Ancak bu, onu ararken kendimi de kaybettiğim gerçeğini değiştirmeyecek… Bir yanda günlüğün karanlık sisleri ardında duran patronu Mark Campton, diğer yanda tutkulu ve yaralı ressamı Chris Merit. İki adam ve iki hayat arasında sıkışıp kalan Sarah McMillan, günlüğün gizemli sahibesi R..»»