Politika kansız savaş, savaş ise kanlı politikadır. Mao [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sen Kitabı - Sen Kitapları

Sen konu başlığında toplam 1413 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Sen kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ahmet Nohutçu

Savaş Yayınevi

Cilt I - Kamu Hukuku Anayasa Hukuku İdare Hukuku İdari Yargı Ceza Hukuku Ceza Muhakemesi Hukuku Cilt II - Özel Hukuk Medeni Hukuk Borçlar Hukuku Ticaret Hukuku İcra ve İflas Hukuku »»
Lawrence E. Susskind

İletişim Yayıncılık

Uzun konuşmalarla geçen verimsiz toplantılar yapıyor; bir türlü herkesin kabul edeceği sonuçlara varamıyor musunuz? Ardında beklentileri karşılanmamış, ileride seslerini yükseltmeleri muhtemel azınlıklar bırakan ***çoğunluğun dediği olur*** yaklaşımının çağdışıkaldığını mı düşünüyorsunuz? Konsensusun İnşası, böylesi durumlarda herkesi az çok memnun edecek yaratıcı, somut, uygulanabilir, kalıcı kar..»»
Naile Mehtiyeva

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi

Konser Kılavuzu, dünya müzik literatürünü Barok dönemden çağdaş müziğe uzanan çeşitli ulusal okulların kompozitörlerinin belli başlı eserlerini içermektedirn analizi, senfoni ve çeşitli türlerin tarihsel gelişimi hakkında bilgi verilir. Kitap üslup ve terminoloji açısından nettir. »»
Ümit Demiryürek

Hitabevi

Edebi türlerin içiçe geçtiği günümüzde, Ümit Demiryürek’in unutmaya kıyamadığı anılarından yola çıkarak kendisiyle yüzleştiği bu çalışmasını, sadece bir ‘‘Anlatı’’ değil, sağlam örgülerle kurgulamış ‘‘öykü’’ kitabı olarak da okumak mümkün. Yalın ve lirik bir dille yazılmış parçalı metinlerden oluşan ‘‘Seni Duya-biliyorum,’’ yazarın ilk kitabı olmasına rağmen bir olgunluk..»»
Dursun Kuveloğlu

Akçağ Yayınları

…Birbirinden koparılmış milyonlarca soydaş, aynı heyecanları paylaşacak, aynı ülkü için çalışacak ve aynı rüyayı görecekti. Aynı dilde muhabbet edecek, aynı şarkılarla oynayacaktık. Yürekler bir atacak, yumruklar aynı düşmana karşı sıkılacaktı. Turan seli, Türk'e zindan olan duvarları yerle bir edecek, Türk Yurdu'na huzur ve mutluluk taşıyacaktı. Balkanlardan Çin Seddi'ne kadar olan büyük Turan co..»»
Süleyman Diyaroğlu

Aydüşü Yayınları

***Alevilik'te; Elif Allah, Mim Muhammed, Lam Ali'dir Sır Ali'dedir. Ve, Zaman sırların açılma Zamanıdır.*** ***Ali Allah***tır diyen Alevilik, yazarın konuyla ilgili bu ikinci kitabında ele alınmaa devam ediyor... (Arka Kapak) »»
Barbel Mohr

Kozmik Kitaplar

Bir şeylerin size kendiliğinden gelmesini mi bekliyorsunuz?

Bulamayacağınızı düşündüğünüz bir ilişki mi arıyorsunuz?

Hayalinizdeki iş sizi bulana kadar sevmediğiniz şeylerle mi meşgul olacaksınız?

Hayal ettiğiniz yaşam için bir sipariş vermek, hayalini kurduğunuz şeyleri kendinize çekmek istemez misiniz?

Kozmik Çekim Yasası, hayallerinizi gerçekleştirmeniz için kapsamlı bir ..»»

Yasemin Akçora

Uz Kitap

Bu kitaptaki aşk, acı, özlem, öfke, sevgi ve daha pek çok duygu kedi ya da köpeklerin kalbiyle hissedilip onların diliyle yazılmıştır. Okuduğunuzda kendinize dair içerisinde bulacağınız şeyler sizin onlarla ne kadar aynı olduğunuzu kanıtlayacaktır. Bir kez kendiniz için ve lütfen dönüp bir kez de onların duygularını anlamak için okuyun bu iç döküntülerini. Her canlı sever, her canlı acı çeker..»»
Kolektif

İhtiyaç Yayıncılık

KPSS Genel Kültür - Sen Sor Ben Söyleyeyim / Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık »»
Kendin-Yap Dergisi Yayın Grubu

Kendin-Yap Dergisi Eğitim Dizisi

Ülkemizdeki gelişmeler kendin-yap kültürüne de yansıyor. 6 yılı aşkın süredir bayilerde okuyucu ile bütünleşen Hobi Yetenek Kendin Yap dergisi için birbirinden güzel ve farklı beğenilere hitap eden uygulamalar gerçekleştiriliyor.

7. yılımızda bu bilgileri spestifik hale getirerek okuyucularımıza derli toplu kitapçıklar halinde sunmayı hedefledik. Örneğin hobileriniz kumaş boyama ve desen te..»»