Kılavuzu para olana her kapı açıktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Selim yuhay yahudi midir Kitabı - Selim yuhay yahudi midir Kitapları

Selim yuhay yahudi midir konu başlığında toplam 42 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Selim yuhay yahudi midir kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Teoman Ergül

İnkılap Kitabevi

SELIM ILE NURBANU»»
Ahmet Oktay

Doğan Kitap

Ünlü edebiyat adamı Ahmet Oktay, Şeytan, Melek, Soytarı`nın sunuş yazısında, hakkında en çok yazdığı yazarın Selim İleri olduğunu belirtiyor ve bu kitabı hazırlarken, Selim İleri için eleştirel bir toplam oluşturmayı amaçladığını söylüyor. Ortaya çıkan eser, romancının sanatsal ve ideolojik serüvenini romanları aracılığıyla gözler önüne seren kapsamlı bir başvuru kaynağı. Şeytan, Melek, Soytarı, A..»»
Ali ŞafakHaşmettin ArslanVeysel BalekoğluM.Vefa Gündoğan

Selim Kitabevi Yayınları

1- Polis Meslek Yüksekokulu Hazırlık Kitabı 2009 Ali Şafak Haşmettin Arslan Veysel Balekoğlu M. Vefa Gündoğan 27,5 TL. 2009 Yeni baskı Polis Meslek Yüksekokulu Hazırlık Kitabı; Değişen sınav sistemine göre ÖSYM formatına birebir uyumlu hazırlanmıştır. Yıllardır binlerce adayın polis olmasına aracılık etmiştir. Konu anlatımı kapsamlı ve anlaşılır olmasının yanı sıra kon..»»
Yavuz Bahadıroğlu

Nesil Yayınları

Şehzade Selim, Şirpençe ve Mısır"a Doğru, Yavuz Bahadıroğlu"nun çok sevdiği Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim"in hayatını, mücadelesini, kardeşleriyle yaşadığı şehzadeler savaşını, İslâm ittihadı fikrini ve ölümünü anlatan nehir romanlardır. Şehzade Selim romanı Yavuz"un Trabzon"daki şehzadelik günlerinden Osmanlı Padişahı oluşuna kadar geçen süreyi kapsar. Şirpençe romanı Yavuz"un..»»
Yavuz Bahadıroğlu

Nesil Yayınları

Miladi 1470 yılıydı... Tenden kopan can sancısı Gülbahar Hatun`u kıvrandırırken, Amasya Sancakbeyi Şehzade Beyazid`in kapısına bir müjde dayandı: "Bugün, hanedanın bir erkek çocuğu olacak ve padişah olacak" Selim`i babasının üçüncü oğlu olmaktan çıkarıp tahta yürüten ve tahtta sıradan bir padişahlıktan çıkararak "Yavuz"laştıran şey nedir? »»
Ergin Çağman

Kitabevi Yayınları

A.Turan Oflazoğlu

İz Yayıncılık

Cihan İmparatorluğu Osmanlı’nın cengâver padişahı Yavuz Sultan Selim... Kısa sayılabilecek saltanat süresinde muhteşem başarılara imza atmış olan bu Sultanın hayatı, Turan Oflazoğlu’nun kaleminden aktarılıyor. Tiyatroseverlerin bir solukta okuyacağı lezzette...»»
Halit Ertuğrul

Nesil Yayınları

Selim ve Hande... Yine bir Halit Ertuğrul klasiği... Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet ve Aysel adlı kitaplarıyla gönülleri fetheden, satış rekorları kıran Halit Ertuğrul yine yüreğinizi titretecek bir esere daha imza atıyor. Zengin bir hayat yaşarken, babasının kumar ve kadın tutkusu yüzünden yoksul bir hayata sürüklenen Selim`in ve ailesinin dramı gözlerinizi yaşartacak. Ablasının kötü yola dü..»»
Stanford J. Shaw

Kapı Yayınları

III. Selim'in kimi bakımlardan bir "modernist" olduğunu düşünmek mümkünse de icraatları göstermektedir ki o, gelenekçi ıslahatçılarla modernist ıslahatçılar arasında bir köprüydü. 1789 yılında tahta geçtikten sonra, Yeniçeriler, sipahiler ve humbaracılar olmak üzere mevcut askeri ocakları modernize ve ıslah etmeye koyuldu. Savaş tehdidi daha kapsamlı ve radikal ıslahatları imkânsız kıldı. Savaş bi..»»
Ebubekir Subaşı

Mavi Lale Yayınları

Devr aldığı imparatorluğu 8 yılda tam 2.5 kat büyüterek Osmanlıyı üç kıtaya hakim kılıp muazzam bir güce kavuşturan yiğit ve cesur hükümdar... Kendisine verilen Hakim-ül Haremeyn (Mekke - Medine'nin hakimi) ünvanını saygısızlık sayarak Hadim-ül Haremeyn (Mekke - Medine'nin hizmetçisi) ünvanını alan büyük hükümdar... Akdenizi boydan boya Osmanlı sahili haline getiren "Yavuz" hükümdar... ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa »