Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Saray lokumu oktay usta Kitabı - Saray lokumu oktay usta Kitapları

Saray lokumu oktay usta konu başlığında toplam 35 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Saray lokumu oktay usta kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Tuna Köprülü

Remzi Kitabevi

Tuna Köprülü, Beyaz Saray´da 15 yıl kesintisiz süreyle muhabirlik yapmış ilk Türk gazetecidir. Aynı dönemde ABD Kongresi, Dünya Bankası ve IMF´yi de izleyerek, edindiği bilgileri, tanık olduğu olayları günü gününe ülkesi okurlarına ulaştırmıştır… Beyaz Saray Anıları, ABD´de üst düzey birçok kişiyle dostluk kurmuş, ülkesi hakkında oluşmuş yanlış yargıları çeşitli yollarla gidermeye çalışmış, girişk..»»
Paplo Martin Asuero

Dost Kitabevi Yayınları

Osmanlı`nın tarihinde Paris Evrensel Sergisi`yle başlayan değişim ve dönüşümün incelikli ve göz alıcı öyküsü. Padişah Abdülaziz ve Fransız Kraliçesi Eugenie`nin merkezinde gelişen, bir dönemin tüm kişisel ve mahrem ayrıntılarıyla gözler önüne serildiği tarihsel bir kırılma noktası. Doğu ve Batı`nın birbiri üzerine düşünmeye başladığı, Doğu ve Batı imgelerinin tekil ve kolektif kimlikleri biçiml..»»

Mehmet Ferit Ulusoy

Tekin Yayınevi

OSMANLI HANEDANI SARAY NOTLARI 3»»
Stefanos Yerasimos

Yapı Kredi Yayınları

15. ve 16. yüzyıllarda Osmanlı mutfağı hangi yemeklerden oluşuyordu? Padişahların sofralarında hangi yemekler bulunuyordu ve bunlar nasıl pişiliyordu? Günümüz pişirme tekniklerinden ve beslenme alışkanlıklarından farklı olan bu sofra kültürünün temel özellikleri nelerdi?
Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye üzerine yaptığı araştırmalarla tanınan Stefanos Yerasimos Sultan ..»»
Arif Bilgin

Kitap Yayınevi

Günümüzde Osmanlı beslenme kültürünü tanımaya yönelik çabalar yoğunluk kazanmaktadır. Zira bu kültür Orta Asya, Orta Doğu (İslam dünyası) , kısmen Akdeniz ve Avrupa yemek kültürünün birikimini bünyesinde barındırmaktadır. Sözü edilen kültürün geçmişte an şaşaalı biçimde hüküm sürdüğü mekan ise Osmanlı sarayıdır. Bu yüzden, saray mutfağı, geleneksel Osmanlı mutfak kültürünün üst düzeyde kavranabile..»»
Vince Flynn

Remzi Kitabevi

Beyaz Saray Baskını»»
Selma Fındıklı

Remzi Kitabevi

Saray Meydanı’nda Son Gece»»
Arzu Terzi

Timaş Yayınları

Sultan V. Murad ve annesi nasıl bir borç girdabındaydı? Sultan V. Murad’ın borçlandığı özel bankeri kimdi? Sultan Abdülaziz’in tahttan indirilişi sırasında haremi nelere maruz kalmıştı? Sultan Abdülaziz hanedanının mücevherlerine ne şekilde ve kimler tarafından el konuldu? Osmanlı Sarayı’nda İki Valide Sultan’ ın ikidar ve mücevher mücadelesi nasıl cereyan etti? Sultan V. Murad’ın borçların..»»
Bekir Büyükarkın

Ötüken Neşriyat

15. Yüzyılın ikinci yarısı.. Fatih Sultan Mehmet Han, Anadolu Birliği`ni kurma yolunda çalışmalar yaparken Akkoyunlu Uzun Hasan Bey ve Karamanoğlu gaileleri başta olmak üzere Hatun Kervansarayı (Kadınhanı) ötesinde Anadolu`da siyasi ve sosyal bir kriz yaşanıyordu. Bu tarihî roman, işte bu dönemin, 1473`te Otlukbeli`nde yapılan kardeşler arası hâkimiyet kavgasının Osmanlı tarafının zeferiyle..»»
Safiye Ünivar

Timaş Yayınları

Kapalı kapılar ardında kaldığı için hep merak edilen gizemli Osmanlı Sarayının adap ve geleneklerini, haremi ve o dönemdeki saray içi ilişkileri çok yakın mesafeden gözlemleyebilmiş, sarayda muallimelik yapmış bir kadın Safiye Ünivar'ın kaleminden roman tadında bir hatırat... Osmanlı'nın son yıllarında Sultan V. Mehmed Reşad'ın sarayında yaşamış; sultanlara, şehzadelere, diğer saraylılara muall..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa »