Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Saltanat mt2 bedava charlar Kitabı - Saltanat mt2 bedava charlar Kitapları

Saltanat mt2 bedava charlar konu başlığında toplam 12 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Saltanat mt2 bedava charlar kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Süleyman Kani İrtem

Temel Yayınları

SULTAN VAHIDEDDIN SON OSMANLI SON SALTANAT»»
Yavuz Bahadıroğlu

Nesil Yayınları

Sahipsiz Saltanat romanı, Yıldırım Bayezid sonrası yaşanan şehzadeler savaşını dramatize eder. Yıldırım Bayezid ile Timur"un Ankara savaşı ve sonrasında yaşanan kargaşalar, Şehzade Mustafa"nın başından geçen olaylar şeklinde hikâye edilerek, o dönemin bütün özellikleri detaylı bir şekilde anlatılır. Şehzade Mehmed"in şehzadeler savaşından galip gelmesi ve Osmanlı sultanı olmasıyla roman sona erer...»»
Hayati TezelM. Erem Çalıkoğlu

Cem Yayınevi

Dz. Öğ. ALB. harfleri ile kendini tanıtan, genç tarihçi Hayati Tezel`in, yanına girmeden okuduğum bu eseri bana önce vaktiyle yazmış olduğum bir fıkrayı, sonra da hafızamda kalan birkaç ismi hatırlattı. Hatırladığım fıkra, Amerikalı genç bir tarih asistanı kızın bir Türk Subayı`na: "Ben", demişti, "Tarih asistanıyım. Hangi milletin tarihini okursam, orada mutlaka bir "Türk adına rastlarım. Hint, Ç..»»
John Freely

İletişim Yayınları

İstanbul Kitaplığı»»
Yasemin Bülbül

Mola Kitap

II. Abdülhamid, 1887 yılında Japonya İmparatorunun yeğeninin bir savaş gemisiyle İstanbul'u ziyaret etmesinin ardından Japonya'ya bir heyet gönderilerek iade-i ziyaret yapılmasını emretmişti. Gemi, II. Abdülhamid'den Japon İmparatoruna mücevherli imtiyaz nişanı ve diğer hediyeleri götürecekti. Padişahın isteği üzerine donanmanın en güzel gemisi bu iş için tahsis edildi. Ancak bazı uzmanlar b..»»
Süleyman Kani İrtemOsman Selim Kocahanoğlu

Temel Yayınları

Bilinmeyen bir Vahideddin portresi... Vahideddin'in ilk göz ağrısı: Nazikeda... Çiçekten çiçeğe: Bir Şehzadenin aşkları... Vahideddin'in son aşkı Nevzad hanım... Meşrutiyet yemini ve Şehzade Vahideddin... Sultan Reşad'ın ölümü ve kılıç kuşanan adam... Yenilgi ve çöküşü kucağında bulan Osmanlı... Vahideddin'in iki yedek akçesi: Damat Ferid ve Tevfik Paşa... Enişte Paşa'nın kişili..»»
Şükrü Çermik

Aygan Yayıncılık

Bazi ölümler sıradandır. Bazı ölümler ise bir milletin kaderini tümüyle değiştirir. Şehzade Mustafa hazretlerinin ölümü, bir milletin kaderini değistiren ölümler arasındadır.Kimi zaman düşünürüm, bir kişinin ölümü nasul olurda büyük bir coğrafyadaki insanlarin yaşantısını asırlar sonra dahi etkiler diye. Fakat cevaplar cok açık şekilde meydandadır. Bir yanda vatikanın Büyük Türk dediği, Avrupa..»»
Yaşar Nuri Öztürk

Yeni Boyut Yayınları

Kur'an'da 74 kez geçen firavun sözcüğü hem özel isim hem de cins ismi olarak alınmalıdır. Özel isim olarak anıldığında, Hz. Musa'nın tebliğine zulüm ve dehşetle karşı çıkan azgın despot bir diktatörü ifade eder. Cins ismi olarak anıldığında ise bütün firavun ruhlu despot-ların ortak adı olur.  Firavun, gele..»»
H. Erdem Çıpa

Yapı Kredi Yayınları

H. Erdem Çıpa'nın elinizdeki çalışması tarihçiliğimizde "Yavuz" lakabıyla anılagelmiş olan I. Selim'in padişahlığıyla sonuçlanan tartışmalı saltanat mücadelesini incelerken, bu âsi şehzadeye taht kavgasını kazandıran birincil askeri ve siyasi gücün "merkezdeki" (İstanbul) yeniçerilerden ziyade "taşradaki&q..»»
Hasan Tahsin Bayram

Sıradışı Yayıncılık

Tarihteki Türk devletlerinin, Kuzey-Güney veya Doğu-Batı diye ayrıldığı, ya da Selçuklularda olduğu gibi beylikler, atabeylikler halinde parçlandğı tarih kitaplarından hatırımızdadır. İşte Selçuklulardan sonra Anadolu`da yeni bir güç olarak ortaya çıkan Osmanlılar, butecrübelerden ders almış, devletin böyle bir akıbete uğramaması için fedakarlık gösterip, acı ilacı bizzat kendileri içmişleridr. ..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »