Kılavuzu para olana her kapı açıktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Peygamberlerin nitelikleri ve anlamları vikipedi Kitabı - Peygamberlerin nitelikleri ve anlamları vikipedi Kitapları

Peygamberlerin nitelikleri ve anlamları vikipedi konu başlığında toplam 7 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Peygamberlerin nitelikleri ve anlamları vikipedi kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Delmar DeForest Bryant

Mitra Yayınları

İnsan bilinci bugüne kadar Felsefe Taşı diye adlandırılan sırdan daha büyük bir sır yaratmamıştır. Sırların en büyüğü olarak, anlaşılması, kavranılması, analiz edilmesi imkânsız gibi göründüğü halde, konuyla karşılaşan ve onu elde etmenin veya keşfetmenin mümkün olduğuna inanan herkesin aklını büyülemiş, kendine esir etmiştir. Bu mucizevî taşı bulmak için yola çıkmak, masallarda anlatılan gökku..»»
Hacı Mahmut Hatun

Yeşil Elma Yayıncılık

Tarihte tüm topluluklara Allah'ın seçtiği bir elçi gönderilmiştir. Bu elçiler, insanlara dünyada ve ahirette güzel bir yaşamın yollarını göstermek için çaba sarfetmişlerdir. Bu gönderilen yol göstericilere dönemin ahalisini ikna etmek için onlara Allah tarafından bir çok özellik ve yetenek verilmiştir. Bunlar mucize olarak adlandırılmaktadır. Mucize; 'İnandırmak ve ikna etmek amacıyla..»»
Kolektif

Çelik Yayınevi

Allah'ın aziz peygamberleri insanlarıdan neler çekmişler, ne türlü cefa oklarına hedef olmuşlardır. Bu yolda canlarını feda etmişler; fakat Allah yolundan kıl kadar sapmamışlardır. Yüce Allah da onları, o seçkin kullarını mucizelerle kuvvetlendirmiştir. Mucize peygamberlere bir ilahi nimettir. Mesela: Taşların, ağaçların Peygamber-i Zişan'a selam vermesi, bir hurma kütüğünün onun hicr..»»
Kolektif


İnsanlığın parlayan yıldızları olan Peygamberlerin Hikayeleri herkes için örneklerin en güzelleriyle doludur. Hz. Ademden a.s. başlayarak Hz. Muhammede s.a.v. kadar gelmiş olan ve Kuranda Adı Geçen 28 Peygamberin hikayeleri bir bakıma insanlık tarihinin de özeti gibidir. O yüce elçilerin tanınıp anlaşımasma katkı sağlaması dileğiyle... Sana anlattığımız bütün bu kıssalar resullerin hayatlarından s..»»
Osman Koca

Beyan Yayıncılık

Peygamberler, Allah tarafından insanlar arasından seçilmiş özel kişilerdir. Diğer insanlardan farklı özelliklere sahiptirler. Bir yönleriyle tüm insanlara benzerken, Rabb'lerinden vahiy almaları nedeniyle sıradan insanlardan ayrılırlar. Öncelikle Allah'ın koruması altındadırlar. Çünkü bizlere Allah'ın mesajlarını iletirler. Bu dünya hayatına ilişkin yol haritamızı belirlerler. Karanlıkta yol göste..»»
İhsan Ali Karamanlı

Işık Yayınları

Kurân-ı Kerimde üstün azim sahibi peygamberler, pek çok alimin genel olarak kabul ettiği üzere, Hz. Nûh, Hz. İbrâhim, Hz. Mûsâ, Hz. İsâ ve Hz. Muhammeddir (Allâhın en güzel selâmı ve tahiyyatı üzerlerine olsun).Elinizdeki eser, bu peygamberlerin insanlara örnek olmalarını anlatıyor. Örnek olma boyutuyla bu peygamberlerin ortak nitelikleri nelerdir? Kullukları nasıldı? Bu peygamberler ihlas, ihs..»»
Kolektif

Çelik Yayınları

Allah'ın aziz peygamberleri insanlarıdan neler çekmişler, ne türlü cefa oklarına hedef olmuşlardır. Bu yolda canlarını feda etmişler; fakat Allah yolundan kıl kadar sapmamışlardır. Yüce Allah da onları, o seçkin kullarını mucizelerle kuvvetlendirmiştir. Mucize peygamberlere bir ilahi nimettir. Mesela: Taşların, ağaçların Peygamber-i Zişan'a selam..»»