Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Oyunlar 90000 Kitabı - Oyunlar 90000 Kitapları

Oyunlar 90000 konu başlığında toplam 144 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Oyunlar 90000 kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Eskici Dükkanı

Everest Yayınları

Bekçi Murtaza Eskici Dükkanı İspinozlar Türk edebiyatının büyük ustası Orhan Kemal`in ürün verdiği türlerden biri de tiyatro oyunları. Her zaman insandan, umuttan ve aydınlıktan yana olan Orhan Kemal`in değişmez tavrını bir kez daha gözler önüne seren bu oyunlar, aynı zamanda onun edebiyatın her türüne ne kadar hâkim olduğunu gösteriyor. Tüm edebiyat okurlarının olduğu kadar, tiyatr..»»
Hakantürk

Kendi Yayını

BUYUK OYUN TURKIYE UZERINE OYNANAN OYUNLAR»»
Leslie Hamilton

Özgür Yayınları

Okul çağı öncesi yaşlarda çocuklar çok yaratıcı olur. Renkli kalemleri, sulu ve pastel boyaları, kâğıt ve yapıştırıcı malzemeleri çok büyük bir yaratıcılıkla kullanırlar. "Çocuklara Oyunlar: Okul çağı öncesi çocuklara yönelik basit elişleri ve boyama teknikleri"; çocuğunuzla birlikte hoşça vakit geçireceğiniz basit ve yaratıcı fikirler, oyunlar ve yöntemlerden oluşan bir kitaptır»»
Nazım Hikmet Ran

Yapı Kredi Yayınları

Güçlü bir dramatik yapı, çok kişili doğal bri diyalog akışı, zehir zıkkım politik eleştiriden toplum sorunlarının kökenine inen bir dram anlayışı... Nazım Hikmet, şairliğine eş bir oyun yazarı olduğunu da gözler önüne seriyor... "Nazım Hikmet Külliyatı"nda... »»
Coşkun Büktel

Dramatik Yayınları

ELESTIREN OYUNLAR BIR TIYATRO ANTOLOJISI»»
Yolcu Sabahat Enayi

Yapı Kredi Yayınları

Güçlü bir dramatik yapı, çok kişili doğal bir diyalog akışı, zehir zıkkım politik eleştiriden toplum sorunlarının kökenine inen bir dram anlayışı... Nâzım Hikmet, şairliğine eş bir oyun yazarı olduğunu da gözler önüne seriyor. »»

Adam Yayınları

Anday denemeleri, anıları, romanlarıyla olduğu kadar, oyunlarıyla da büyük ilgi görmüş çok yönlü bir edebiyat adamıdır.

Toplu Oyunları`nın bu ikinci kitabında sırasıyla şu oyunlar yer almaktadır.

"İçerdekiler" (2 Perde);

"Yılanlar" (3 Perde);

"Babalar ve Oğullar" (2 Perde) »»

Hakan Yılmaz Çebi

Pegasus Yayınları

JUDASOFYA AYASOFYA VE PATRIKHANE UZERINDEN OYNANAN»»
Yalancı Tanık

Yapı Kredi Yayınları

Güçlü bir dramatik yapı, çok kişili doğal bir diyalog akışı, zehir zıkkım politik eleştiriden toplum sorunlarının kökenine inen bir dram anlayışı... Nazım Hikmet, şairliğine eş bir oyun yazarı olduğunu da gözler önene seriyor... »»
Ocak Başında

Yapı Kredi Yayınları

Güçlü bir dramatik yapı, çok kişili doğal bir diyalog akışı, zehir zıkkım politik eleştiriden toplum sorunlarının kökenine inen bir dram anlayışı.. Nâzım Hikmet, şairliğine eş bir oyun yazarı olduğunu da gözler önüne seriyor... »»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »