Cahil cesur olur. Hz. Muhammed (S.a.v) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Nazar Kitabı - Nazar Kitapları

Nazar konu başlığında toplam 29 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Nazar kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Bunama ve Manevi Şifa Yolları

İlimşehri Yayınları

Cinlerden korunmak zor ve imkansız olarak bilinmektedir. Büyüden ve nazardan korunmak için; mü'minler, olmadık kişilere ve batıl yollara baş vurmaktadırlar. Cinlerin varlığını, büyünün yapıldığını, kötülüğünü ve nazarı inkar etmek mümkün değildir. Cin, büyü ve nazar'ın zararından nasıl korunabiliriz? Nazardan korunmak için hangi ayet-i kerimeleri okuyup dua etmeliyiz?. Duanın kabul olma şartların..»»
Ahmet Gökçimen

Fenomen Yayıncılık

Sade, yalın ve akıcı bir Türkmence ile eser kaleme alan Mahtumkulu çizgisinin modern Türkmen şiirinde iki önemli temsilcisi vardır. Biri Kerim Gurbannepesov, diğeriyse Türkmen şiirinin kuyumcusu unvanına sahip olan Gurbannazar Ezizov'dur. Bir kısım Türkmen araştırmacılar, bu üç ismi bir nevi Türkmen şiirinin birbirini tamamlayan iskeleti olarak görürler. Ezizov, ilk şiirlerini 1955'te bazı ga..»»
Serdar Öztürk

Söz Sanat Ajansı Yayınları

Müzik, sanat ve bilim olarak, bir yandan nazariyat, diğer yandan uygulamaya dayanan kapsamlı, uzun ve zorlu bir sanat eğitimini gerektirir. Solfej kitaplarımızın başta gelen özelliği, özet bilgiler içeren bölümleri ile “Hızlı ve Kolay” bir müzik eğitimini gerçekleştiren “SOLFEJ METODU” olmasıdır. Konservatuvar eğitimi ile özel derslerin gerektirdiği eğitim birbirine benzemez. Dernek, va..»»
Bedia Koçakoğlu

Palet Yayınları

***Üzerinde anlaştığımız hiçbir ilke yok. Dil perişan, mefhumlar kaypak, kelimeler köksüz. Politikanın çığlıkları yanında şiirin ve düşüncenin sesi boğuk bir inilti. Hıristiyanlaşmadık ama içimizde bir ortaçağ keşişi yaşıyor. Elbirliğiyle sarıldığımız tek müessese: Aforoz. Sevginin, anlayışın, dayanışmanın kaybolduğu karanlık devirlerde tenkit susar, hiciv konuşur. İnsanla insanı birbirinden ayıra..»»
Sava Paşa

Kitabevi Yayınları

"... İşte İslam Hukukunun kıymetini, müslüman olmayan bir kimsenin şahadetinde aramalıdır. O adam ki, açıkça "ben bir hıristiyanım ve dinme mutekidim; fakat hakiki bir hıristiyan, bütün insanlara bitaraf muamele edendir. İslam Hukukunu bu zaviyeden tamamen bitaraf olarak tetkik ettim ve en büyük hürmete şayan gördüm" demektedir. ... Ne yazık ki bizde, necdet-i fikriye ve ciyadet-i kalemiya sahib..»»
Desmond Morris

İnkılap Kitabevi

Dünyanın her yerinde milyonlarca insan günlük sıkıntılarını ve dile getirilmeyen korkularını bir uğur ya da koruyucu tılsım taşıyarak yatıştırıyor. Türklerin Mavi Göz`ünden, Japonların Çağıran Kedi`sine kadar bu koruyucular tüm ülkelerde şans getiren semboller haline gelmiştir.

Dünyaca ünlü yazar Desmond Morris, bu büyüleyici kitapta 100`ün üzerin..»»
Ayşehan Deniz Abik

Seçkin Yayıncılık

Meyveler Münazarası olarak adlandırılan, Meyve Ceng Kitabı Doğu Klasik Türk Edebiyatının biçim, dil ve imla özellikleri ile yazılmış bir mesnevidir. Bu mesnevinin yazma nüshasını G. Jarring Doğu Türkistan'dan almıştır. Bu yazmanın metin yayınını 1936 yılında yapan Jarring'in matbu metnini dikkate alarak Meyveler Münazarası'nı yeniden işlemenin yararlı olacağı düşüncesi ile metin üzerinde çalışılmı..»»
Reha Çamuroğlu

Everest Yayınları

Sultan Selahaddin El Kürdi romanıyla büyük ilgi gören Reha Çamuroğlu’ndan ortaçağ engizisyonu cadılar ve kadınlar üzerinden günümüze göndermeler yapan ve tartışma çıkartacak gündemi belirleyecek bir roman… Elini göğsüne götürdü sonra. Daha önce nasıl olup da görmediğime..»»
Abdullah Sevinç

Gonca Yayınevi

Nazar, nazarın anlamı ve genel bilgi, neden nazar, haset, kıpta, çekememezlik, kıskançlık, nazar haktır ve bu konuda İslam alimlerinin mutaalası, cinlerinde nazarı değermi, nazar insanı öldürürmü, insanın kendisine ve kendi malına nazarı değer mi? (Tanıtım Bülteninden) »»
Bayram Altan (Altanoğlu)

Sahhaflar Kitap Sarayı

Büyünün etkisi altında kalıp da sıkıntılar, boğulurcasına çırpınmalar, hayalet gibi şeyler görme, uğultulu şeklinde bir takım sesler duyma, sık sık yıkanma gibi bazı halleri görülen bir hastayı bu durumdan nasıl kurtarabiliriz? Elektroşok tedavisi yaptırıp beyin hücrelerinin sarsıntı geçirmesi, düzeninin bozulmasıyla bir müddet devam eden sakinleşme haliyle mi? (Arka Kapak) ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa »